Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.08 -1 0 85452

Az ősrobbanás semmiféle állat baromságokkal nincs kapcsolatban, mint pld. a vallások vagy istenek.

Előzmény: máshol_máskor (85451)
máshol_máskor Creative Commons License 2018.04.08 0 0 85451

Akkor mond meg, hogy a tudomány által képviselt ősrobbanás elmélet mitől tudna istenivé válni a szemedben, mit és hogyan kéne bizonyítania istennek, hogy elhidd, ő létezik és ő csinálta? 

Előzmény: Törölt nick (85449)
máshol_máskor Creative Commons License 2018.04.08 0 0 85450

"1) ha nem ezt hinnénk (ha nem ezt tennénk meg a gondolkodásunk alapvetésének) akkor akármithihetnénk, és"

-Ez nem így van. Mondhatjuk azt, hogy az anyagi világ és a jelenségei a valóság azon része melyet a tudományos módszertannal jellemezhetők. De a teljes valóság nem korlátozódik ezekre, mert:
-nem bizonyított, hogy a valóság tőlünk függetlenül rajtunk kívül objektív létező pl. anyagi világ
-nem bizonyított, hogy a valóság csak kísérletileg ismételhető jelenségekből áll.
Mondhatjuk, hogy a valóság komplexebb és tágabb fogalom mint az anyagi világ, ezzel nem állítunk valótlant. 
A valóságnak vannak csak az egyén saját univerzumában, a saját valóságában létező jelenségei, melyekre nem érvényesek az anyagi világ természeti törvényei, mégis a saját valósága, és így egyúttal a teljes valóság részét képezik, noha más még csak nem is tud róla. 
Pl. azt gondolom, hogy ennék egy jó töltött káposztát, maga a gondolat számomra valóság hiszen megtörtént, hogy ezt gondoltam, de egészen addig nem tudom bebizonyítani másnak kísérletileg, hogy ezt gondoltam, míg nem ültetem át az anyagi valóságba azzal, hogy készítek egy tányérral és megeszem. 

-Akármit ettől még reálisan nem hihetnénk, mivel a valóságunk anyagi világgal képzett részhalmazának megvannak a saját szabályai, melyeket be kell tartani a túléléshez. 

Előzmény: ZULLU (85445)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.08 -1 0 85449

Ekkora állatságot ritkán olvasni! Az antialkoholista mondja meg, a te cefrédnek a specifikumat ! :-))

Előzmény: máshol_máskor (85447)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.08 0 0 85448

Ezt mindig is 'szerettem' :)

Marmint, hogy fél lábbal beléptek egy körbe, elkezdödik egy téma. Pl gonosz-e az Isten? És mi köze az inkvizicióhoz...

Aztan valamelyikötök kiugrik, egy kontrával, sose volt özönviz! :)

No, meg hogy ez nem érdekel titteket, mármint Isten.

 

Én azert firkalok ide, mert épp időm van, érdekel az emberek vélemenye, valamint hogy elmondhassam az en velemenyem. :)

Ha nem erdekel amit a masik mond, minek reagálsz? :)

Csak azert, hogy kozold kakilsz a masikra, es arra amiben hisz?

 

Nem tudom hogy vagy ezzel, de ez nem kommunikáció.

 

Előzmény: ZULLU (85442)
máshol_máskor Creative Commons License 2018.04.08 0 0 85447

"Hát, vazze, ha te olyasmiben hiszel, amit még nem definiáltál, az a te bajod..."

 

Ahhoz, hogy esély legyen megtalálni, előbb megközelítőleg le kéne írjátok, hogy mit is kerestek. :)
Nem az a lényeg, hogy számomra mi Isten, hanem az, hogy nektek mi lenne az, hiszen ti nem találjátok. :)



Előzmény: ZULLU (85444)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.08 -1 0 85446

Ehhez előbb legalább definiálni kéne istent, hogy mit is keresünk.  Ha még nem találtad meg, és azt se tudod milyen is, akkor miben hiszel? Azt mondják, hogy valamiféle istenség létezik. Ez a vakhit !

Előzmény: máshol_máskor (85441)
ZULLU Creative Commons License 2018.04.08 -1 0 85445

Egyezményesen "hisszük" ezt, praktikus okokból - ugyanis: 

1) ha nem ezt hinnénk (ha nem ezt tennénk meg a gondolkodásunk alapvetésének) akkor akármit hihetnénk, és

2) az akármik jelentős része összeegyeztethetetlen az életben-maradással. 

 

Ami viszont elengedhetetlenül szükséges ahhoz, hogy bármit is higgyünk...

:)))

Előzmény: máshol_máskor (85443)
ZULLU Creative Commons License 2018.04.08 -1 0 85444

:)

Hát, vazze, ha te olyasmiben hiszel, amit még nem definiáltál, az a te bajod...

Előzmény: máshol_máskor (85441)
máshol_máskor Creative Commons License 2018.04.08 0 0 85443

"A tudomány átfogja a teljes valóságot."

Ezt csak hiszed, amíg nem tudod bizonyítani, hogy a valóság az öntudatunkon kívül tőlünk függetlenül objektíve létezik és nem csak egyezményesen hisszük ezt praktikus okokból, és hogy a valóság kizárólag olyan jelenségekből állhat, melyek adott kísérletek keretében tetszés szerinti számban ismételhetők. 

Előzmény: ZULLU (85440)
ZULLU Creative Commons License 2018.04.08 -1 0 85442

Csak hát ezen a valódi földön, ami a nap bolygójaként alakult ki vagy négymilliárd éve, nyoma sincs semmilyen globális özönvíznek - mi több, még csak a fizika törvényei se teszik lehetővé semmi ilyesminek az előfordulását.

 

Az meg hogy azon a másik, isten-teremtette fantáziavilágon ki, mit, meddig prédikál - az érdekelje azokat, akik ott rekedtek... 

 

Előzmény: Törölt nick (85438)
máshol_máskor Creative Commons License 2018.04.08 0 0 85441

"A topic célja nem a tudományos bizonyítás, hanem bármiféle, mindenki által megismerhető, elfogadható bizonyíték föllelése."

Ehhez előbb legalább definiálni kéne istent, hogy mit is keresünk. 

Előzmény: Hy (85275)
ZULLU Creative Commons License 2018.04.08 -1 0 85440

A tudomány átfogja a teljes valóságot.

És igenis észleli istent is - csak éppen a helyén kezeli, és beteszi a többi rögeszme közé.

Amit sajnos az isten-rögeszmések éppúgy képtelenek elfogadni, mint az UFÓ-rögeszmések azt a tényt, hogy senki nem rabolta el őket.

Ehelyett - mint például itt (" tudományt művelő hitbéli materialista ateistákkal van, akik becsapják a tudományokban kevésbé járatos embertársaikat"te is - mindenféle conteókat agyalnak ki, hogy ne kelljen szembenézni a valósággal...

:))))

 

Előzmény: máshol_máskor (85439)
máshol_máskor Creative Commons License 2018.04.08 0 0 85439

"Nem tudhatod, hogy mivel van baja valójában. Talán nem is a tudománnyal, hanem csak a tudománynak azon szegmensével, amellyel nem képes Isten létét sem cáfolni, sem bizonyítani."

A tudománnyal semmi bajom nincs, az egy praktikus eszköz az anyagi valóság megismerésére, jelenségeinek hasznunkra fordításához. 
A gond azokkal a tudományt művelő hitbéli materialista ateistákkal van, akik becsapják a tudományokban kevésbé járatos embertársaikat, hiszen azt állítják nekik, hogy a tudomány átfogja a teljes valóságot, és mivel a tudomány nem észleli istent, de szerintük észleli a teljes valóságot, mert az a valóság amit a tudomány észlelni tud, így isten nem létezhet. Ez a materialista külső nézőpontú korlátos felfogás, ha az egyén elhiszi, egyúttal elrekeszti maga elől saját univerzumának nagy részét. 

Előzmény: vitumergula (85262)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.08 0 0 85438

2Pét 2:5 És [ha] a régi világnak sem kedvezett, de Nóét az igazság hirdetőjét, nyolcad magával megőrizte, özönvízzel borítván el az istentelenek világát;

 

Tehát prédikált.

1 mó 6:17-ben van a bejelentés, hogy ez meglessz. Ekkor kezd neki Noé a bárkának. Ami 1mó 7:11, ben kezdődik, Noé 600. Életévében.

 

Ahhoz, hogy a predikálasanak időszakaszat is meghatározhassuk, más tényezőket is fegyelembe kell venni. (Biblia belső kronológia, amit m9st hosszabban kene leirnom, most kihagyom.) Viszont az özönvizről hozott birói végzes 1mó 6:3 ban lett meghozva. Ettől számítva cirka 20 év mire Nóé első fia születik, majd a masik kettő. 

618-ban fiai már felnőttek. Tehat a bejelentestől számítva eltel 40-50 év. És elkezdték a bárkát építeni.

 

Az özönviz i.e. 2370-ben kezdődik, tehat Noénak volt 100 éve a prédikálásra, figyelmeztetésre.

 

Az ember mindig kapott lehetőséget.

Sőt! Ma is van egy 'bárka' igaz nrm fából, de be lehet szállni. :)

.

 

Mi a halál ismerete?

Mindenki felismeri, eløbb vagy utóbb. Én cirka 8 éves lehettem mikor rájöttem, hogy az emberek meghalnak. (Megrémültem, és sírtam, mert akkor tudatosult, hogy anyam, apám, es masok akiket szeretek egyszer elmúlnak.)

De ezt nem úgy ismertem fel, hogy tragedia történt, mert akkor virultak még. Hanem úgy hogy rájöttem, mi a közös az állatok elmúlásában, és az emberében. Nincs többe.

 

Hogyan jön ez ide?

Ádi, es az én ifjúságom közt az a különbség, hogy ő, egy felnőt ember volt, nemzésre es nevelesre kepes.

A biblia sehol nem irja, hogy az állatok is örök eletüeknek lettek alkotva.

Ergo, Adam lathatott elegendő kimult allatot, hogy felfogja, mi a halál.

Nem szükséges tudnia mi a különbség jó és rossz közt. Elegendő ha azt tudja, Apu azt kerte, hogy ne! Mert ez es ez lessz a következménye.

 

Mindig meg volt tehat a figyelmeztetés, es a várható következmények közlese. És nem csak ez, hanem az is, hogy az ember megérti-e, felfogja, hogy miről is van szó.

Előzmény: -verkli- (85437)
-verkli- Creative Commons License 2018.04.08 -1 0 85437

 

"Isten, azonban minden ítélete elött adott lehetőséfet az embernek.

Ne egyel, mert meghalsz,(...)"

 

Mondta ezt Ádámnak, aki nem ismerte a halált, és a bűnt sem. Vagyis az ellenszegülés bűn volta nem volt ismert számára a gyümölcsevés előtt. A halált pedig szintén nem ismerte. Az első haláleset a Bibliában Ábelé, ki tudja mennyi idővel a bűnbeesés után.

 

"(...) vagy, noe 100 évig beszelt arról, jön a veszedelem."

 

Erről van esetleg valami forrásod? Mert már hallottam párszor ezt a mémet, de eddig senkinek sem sikerült igehelyet mutatnia róla, hogy Noé bárkinek is említette volna. A "100 év" időtartam meg nettó hazugság/légbőlkapott.

 

Mindkét példád arra, hogy Isten lehetőséget adott volna az embereknek a megmenekülésre, hamis.

 

Előzmény: Törölt nick (85435)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.08 0 0 85436

Még jutnak eszembe dolgok, csak nem akarok sokat beszelni.

Pl. Halálbűntetések, nem kötelező meghágni a szomszéd asszonyát. Ha megteszi, meghal. Menjen ki a népéből, és üzekedjen ott ahova érkezik. Nem kötelező megszegni a szombatotot, és lázitani a gyülekezetet. Menjen melegedni a szomszédhoz ha mar lusta volt. Vagy húzzon el a népből és ott szegje ahol kedve tartja.

 

Mikor Mózes felolvasta nekik amit Isten üzent, akkor a nép egy akarattal fogadta el, es fogadtak, hogy gyerekeikkel is betartatjak.

 

 

Előzmény: Törölt nick (85435)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.08 0 0 85435

Melyik? :)

Özön víz? Vagy egyiptom? 

Vagy mire gondolsz?

 

Igen, vannak tételek, sokan pusztultak (szándékosan hasznalom ezt a szót ) ítélet alatt. 

Van aminek vesznie kell, hogy a többi élhessen. A rakos dagsnatot is kivágják, vagy amputálnak.

Persze azbemberi tudomany erre kepes, es olykor gazdasagi okbol is amputalnak, mert olcsóbb levagni, mint pl, ermutetet végrehajtani.

 

Isten, azonban minden ítélete elött adott lehetőséfet az embernek.

Pl. Ne egyel, mert meghalsz, vagy, noe 100 évig beszelt arról, jön a veszedelem. V. Égyiptom 9 esetben kapott haladékot....  stb. 

 

Hany tagadó, kételkedő tudja megmondani, mi az eredendő ok? Mi a cél? És mi forog kockán..?

 

Mégis mit kellett volna tennie Istennek? :)

Előzmény: Elminster Aumar (85384)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.08 -1 0 85434

Látod Nagyfülű milyen aranyos vagy, hogy nem mocskolódni jársz ide, hiszen te egy szeretetet sugárzó keresztény vagy és nem egy köpködő mocskos féreg, hiszen az elképzelhetetlen lenne !! :-))

Előzmény: laiwie (85432)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.08 -1 0 85433

Na azért ez nem így van, még a hívők szerint se ! Bizony egyeseknél még az állatok is okosabbak és

nem hülyék, például egy oroszlán nem vadászik egy nem létező antilopra ! :-)) Valóban nincs fűrészárú vallás, hiszen az létezik, csak olyan valamiben lehet hinni, aminek semmi jele, és lehet hozzá fohászkodni ! :-) A fűrészelt gerendát azt méretezni kell hogy jó legyen a tető, aki erre nem képes az egy tetű és nem ács. :-) 

De látos okos vagy te, hiszen felismered a tudomány az emberi értelem az nem kutat nem létező mítoszok után, mert akkor tényleg hülye lenne, mint Michelangelo aki egy ősz öreg férfinak festette

le a kereszténység istenét, amit ugye erőből elutasít mindenki még az is aki odamegy csodálni :-)))

Vagy Michelangelo nem volt hülye ?????

Előzmény: máshol_máskor (85430)
laiwie Creative Commons License 2018.04.08 -1 0 85432

nem mondom, hogy pofátlan egy állat vagy, mert moderálnának...

 

-és a JóIstennek sem tetszene, aki létezik (öröktől fogva, és örökké)

 

--bizonyítékot pedig Ő soha nem fog erre adni, mert akkor könnyű lenne az agyatlanoknak is az élet, és a Hitnek semmi értéke nem lenne

 

Ámen

Előzmény: Mustkeatly (85426)
máshol_máskor Creative Commons License 2018.04.08 0 1 85431

"Szerinted?"

Szerintem az embereket kora gyerekkoruk óta becsapják, kezdve az iskolától, ahol azt tanítják nekik, hogy a tudomány tökéletesen ismeri és magyarázza a világot működtető természettudományos összefüggéseket. Folyamatosan arra kondicionálják az embereket, hogy csak kifelé figyeljenek, és csak kívülről szemléljék önmagukat, egy szubjektív képzelt külső pozícióból. A saját öntudatukkal nem foglalkoznak, és egy idő után annyira természetessé válik ez a képzelt külső nézőpont, hogy egyesek már képtelenek is saját öntudatukból szemlélni a világot, így gyakorlatilag elfalazzák az univerzumuk nagy részét és hangyaszerű robotokként mászkálnak a szűk anyagi világban miközben nincsenek tudatában saját belső erőforrásaiknak, lehetőségeiknek. Még a vallások is így kondicionálnak, azok is mindent kívül illetve máshol keresgélnek. 

Előzmény: Törölt nick (85261)
máshol_máskor Creative Commons License 2018.04.08 0 0 85430

"takarodj el a topicból, ha nem tudsz bizonyítékokat adni az istenedre"
Csak a hülye állít olyat, hogy nem létezik fűrészáru, hacsak nem bebizonyítják neki, hogy lehet kalapáccsal fűrészelni. Ugyanaz mint a tudománnyal isten létezésének bizonyítékát kutatni. 

Előzmény: Törölt nick (85260)
Mustkeatly Creative Commons License 2018.04.07 -3 0 85429

Pl, az érdekelne, mija szent szart takar:

"kevesebb őszintén tagadó van, mint amennyi ellenszegülő."

Kifejtenéd, csak nekem;-)

Előzmény: Törölt nick (85400)
Mustkeatly Creative Commons License 2018.04.07 -1 0 85428

Itt az ideje, hogy kinyissam a szemed, Blondi!

Nincs az az isten, amit itt bárki bizonyíthatna, legyen az a biblia bármelyik testámentuma, a Koráné, vagy a Védák SívÁinak a Brahmája, ki Krisnásodva...

Ám pl. nekem, szórakoztató, és érdeklődésem tárgya, hogy itt a XXI.sz.-ban, miféle alapokon nyallintanak be tömegek, bárminemű, alaptalan vallási mémet.

És azt is elhiheted, ahogy magad tettél szert a cumidra, úgy magad is köpheted ki.

Senki nem tépi ki ajakaid közül;-)

 

Előzmény: Törölt nick (85400)
Mustkeatly Creative Commons License 2018.04.07 -1 0 85427

Évekig fogja bírni, mint ahogy hónapok óta hinti a mémjét.

Ha egészsége lesz hozzá...

Mert javulni, szerintem képtelen agyilag.

Előzmény: gloria mundi (85398)
Mustkeatly Creative Commons License 2018.04.07 -1 0 85426

Azt látom, lelkes vagy!

Én meg próbálok ehhez szellemesen állni, mert ha sík lehülyéznélek, még moderálnának.

Jó, ez lelketlen dolog, de ha szellemileg értenéd, akkor lelkesen csatlakoznál a szellem táborához, ami nem vonz, mert abban a hitben vagy, tudsz, ami persze csak hit, így eredendően bukod a szellemi feljövetelt, de lelked rajta.

Előzmény: vitumergula (85395)
Mustkeatly Creative Commons License 2018.04.07 -1 0 85425

Kéne érteni, hogy nem írt semmit J.K.!

És azt is, mikor kik és mennyien manipulálták a sztorit.

Anélkül meg...

Magyarázzátok mit is írtak le, akik tán nem is ismertek, de tán nem is ők írták, de kurva kerek történet lett(!?) 

Vicces:-)

Egy száz, annyira igaz, int Münchausen báró kalandjai:-)

De nagyon üthet, ha nélküle tapodtat sem!(?????)

:-)

Előzmény: vitumergula (85393)
Mustkeatly Creative Commons License 2018.04.07 -1 0 85424

Neked!

:-)

Gondolod én nem szűröm le a tanulságot, miközben olvasom, miket vakuzol azon dolgokról, amiről fingod sincs????

:-P

Előzmény: vitumergula (85392)
Mustkeatly Creative Commons License 2018.04.07 -1 0 85423

Biza!

És az egód is oda lottyan a betonra:-O:-P

Előzmény: vitumergula (85391)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!