Keresés

Részletes keresés

macmelon Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4852
Nekem az Aloe Vera gél is jó.
Előzmény: blackvelvetbird (4849)
RTH41 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4851
Szia!
Psoriasis vulgaris
„Ott” olyan mint máshol kenheted Diprosalic kenőccsel, v. Dermovate krémmel.
Olvasd el a topic-ot és gyak. mindent tudni fogsz, amit érdemes :-)
Előzmény: blackvelvetbird (4849)
RTH41 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4850
Nincs spamszűrő beállítva? (pl. Norton) nekem jönnek mennek a mélek máshonnan.
Előzmény: -=Zsoca=- (4835)
blackvelvetbird Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4849
Sziasztok!
Teljesen újként és teljesen sokkolva szólnék hozzá a topikhoz.
Ma derült ki, hogy az a betegség, amivel lassan 13 éve élek együtt psoriasis type blah-blah. (Nem volt pofám ötödszörre is visszakérdeznem, hogy mi, mert telefononom kértem a doktornőt, hogy betűzze). Évekig jártam orvoshoz, senki nem jutott erre az eredményre, mire végre a mostani orvosnak eszébe jutott a biopszia.
Azóta itt ülök a gép előtt, és próbálok MINDEN fellelhető infót beszerezni a pikkelysömörről.
De persze, hogy ne legyen ilyen egyszerű, "ott" van, ahol az egyik legzavaróbb és legcikibb - popsi-végbélnyílás környéke.

Akinek van tapasztala, vagy akármilyen használható ötlete, legyen szíves, ossza meg velem! De főleg azt, hogy hogyan lehet megállni a VAKARÓZÁST! A férjemmel kisbabát szeretnénk, de hogy lehet úgy szűlni, hogy közben egy pár centivel hátrébb meg komolyan és idegölően viszkető folt van.
Köszönöm előre is a segítségeket.
henci2 Creative Commons License 2007.05.14 0 0 4848
Nagyjából igen. Nagyjából tényleg szimmetrikus. K...ára unom ezt a sömört. Most megint előjött mindenhol.
Előzmény: ötfelezős (4845)
macmelon Creative Commons License 2007.05.14 0 0 4847
:)
Előzmény: -=Zsoca=- (4846)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.13 0 0 4846
"(Egyébként asszem most egy poént vettem komlyan, ami kicsit fafejű hozzáállás! :)"

Egyetértek. :))))
Előzmény: macmelon (4844)
ötfelezős Creative Commons License 2007.05.13 0 0 4845
Szimmetrikusan? De akár igen, akár nem, nem lehet fizikai oka? Én sokszor gondoltam úgy, hogy a külső hatásokat meg lehet találni egyes foltoknál. Pld egy időben sokat térdeltem, egyikre, aztán 15 éve már nem, és az a folt el is tűnt valamikor. Aztán törülközési szokásokból eredő kimaradt felületek. A jó márkás farmernadrág, ahol a járás miatt muszáj mozognia. Ilyesmikek.
Előzmény: henci2 (4817)
macmelon Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4844
Szerintem a halál akut, az élet krónikus! :)

(Egyébként én is szoktam mondani, hogy krónikus betegség. Én eddig azt hittem, hogy így hívják azt is, ami egész életen át tart, szemben az akuttal, ami "aktuális". És igazából még mindig azt hiszem. :)

Definicó: Krónikus (chronicus): Hosszantartó, állandósult, lassú lefolyású

"hosszan tartó"... :))) Bárcsak így lenne...akkor én már rég túl lennék rajta. :))"
Szerintem ha valami az élet végig tart az igencsak a hosszú kategória, sőt abból is a max. (Kivéve, akinek nagyon rövid az élete.)

De egyébként ez az orvosi műszó mégcsak nem is arra vonatkozik, hogy az illető mennyire találja "hosszúnak" az adott időtartamot, hanem megkülönbözteti a heves lefolyásút az elhúzódótól. Szerintem egyértelmű (de teljesen), hogy a pikkelysömör hosszantartó és nem gyors lefolyású.

((Az igaz, hogy a "hosszan-tartó" írásmód tényleg nagyon durva helyesírási hiba szerintem.))

(Egyébként asszem most egy poént vettem komlyan, ami kicsit fafejű hozzáállás! :)
Előzmény: -=Zsoca=- (4843)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4843
Hogy is olvastam valahol a neten? A halál egy minden esetben végzetes kimenetelű krónikus betegség, amelyben az emberiség 100%-a szenved. Valahogy így van asszem...naszóval valami ilyesmi van a sömörrel is..."hosszan tartó"... :))) Bárcsak így lenne...akkor én már rég túl lennék rajta. :))
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4842
...hosszan tartó...
Előzmény: macmelon (4841)
macmelon Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4841
Most vakarom a fejem, de a hullámos ő-betűn kívül mi a poén?

(Az jogos, hogy ha összegyűjtöd, akkor tényleg nagyon mókás dolgok adódnak.)
Előzmény: -=Zsoca=- (4840)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4840
Ez tetszett:

"A pikkelysömör egy krónikus (hosszan-tartó) bõrbetegség..." :))))

Komolyan mondom, egyszer össze fogom írni ezeket az egymondatos jellemzéseket a netről, szerintem tanulságos lesz. :)
Előzmény: topname (4838)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4839
Elvékonyítják a vérereket?...huhh...hát nem tudom....elég gázul hangzik. Az viszont kellemes, hogy leírnak normálisan, korrektül mindent a honlapon, nem kamuznak.

Az viszont feltűnt, hogy nincs előtte-utána fotó (csak előtte). A hatás várható tartósságáról sem írnak, vagy ez örökre szól? :)
Előzmény: topname (4838)
topname Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4838
macmelon Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4837
Dehogy veszünk össze! Tök értelemesen beszélgetünk, mégcsak nem is vitatkozunk. (Legalábbis én így éltem meg, szerintem OE is.)
Előzmény: bazsiteri (4831)
bazsiteri Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4836
Előzmény: Old England (4834)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4835
Nem kaptam meg.
Előzmény: RTH41 (4833)
Old England Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4834
Azért nem vesztünk össze :)
Előzmény: bazsiteri (4831)
RTH41 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4833
megkaptam, reagáltam.
Előzmény: -=Zsoca=- (4830)
henci2 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4832

Én mindenkinek panaszkodom, persze az ismerőseimnek. Mondják, hogy jaj, tényleg, de rossz lehet. Ettől megnyugszom. Tényleg, egy kis folttól már kétségbe vagyok esve. Szerintem jó néhányan örülnének, ha ilyen enyhe formája lenne nekik, mint nekem. De én nem így élem meg. Nekem szörnyű, kibírhatatlan, ronda, nem merek levetkőzni. Pedig pár nap alatt tünetmentessé tudom magam tenni, mégis. Ez abszolút azon múlik, ki milyen lelki alkat. Mennyit bír tolerálni. Én semennyit. Annak könnyebb elviselni, aki nyitott. Én az vagyok, könnyen elkeseredem, aztán két perc alatt elfelejtem a bajom. Igazán nem visel meg, csak pillanatokra. Ezeket a pillanatokat osztom meg veletek.:-))) Aranyos vagyok, mi?:-)))) Aztán elvisznek a tennivalók, nincs időm rágódni. Másnap felkelek, jaj, megint ronda! Rohanok a nethez, gyorsan megírom. Ti megnyugtattok és minden megy tovább. Belelkesedem minden apró változástól, azt hiszem, hogy megleltem a bölcsek kövét, aztán mégse. Ez van 20 éve, arra a kis időre meg már nem éri meg megváltoznom.:-)))

Tehát ne veszekedjetek, nem vagyunk egyformák, de pont ez a szép benne.

bazsiteri Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4831

Én értettem nagyjából hogy mit akart jelenteni. Anyám sajnos ennyire gátlásos, igy éli meg.

De nehogy már Ti vesszetek össze ezen!

Előzmény: macmelon (4828)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4830
Nem kaptam semmit azóta tőled.

Most írtam megint egy próbát, immáron sima szöveges formátumban, mert a html-el lehet gond, hátha így már megkapod.
Előzmény: RTH41 (4812)
macmelon Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4829
félreértést = félreértést elkerülni
Előzmény: macmelon (4828)
macmelon Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4828
Talán azzal tudtam volna az ilyen irányú félreértést, ha odaírom az elejére, hogy: "Nem anyádnak, csak ennek apropóján" Legközelebb majd igyekszem ezt megtenni! :)
Előzmény: Old England (4827)
Old England Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4827
Ugy ertem, hogy ha visszaolvasod a 4804-es hozzaszolast, ugy jon le, mintha az illeto rosszul viselkedne az adott helyzetben. Lehet, hogy nem igy ertetted, es az egyes szam elso szemelyu megjegyzes valoban csak rad vonatkozik, de a magyar nyelvben ezek trukkos dolgok: eppugy jelenthet altalanos alanyt is (foleg, ah nem teszed ki az “en” nevmast… es akkor mar akar kiokataton, banton is hangozhat. (Bocsanat, szakmai artalom).

Előzmény: macmelon (4825)
macmelon Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4826
(Amikortól beszéltek, attól kezdve együtt élitek át. A pikkelysömörre különösen igaz, hogy nem annyira zavarna egy lakatlan szigeten... (most a fájdalom, izület stb. kérdésről nem szólva!))

Legyen mondjuk lakásfelújítás, vagy autómeghibásodás, vagy poltika, vagy megbotlasz az utcán stb. a mondanivaló a lényeg. Egy hasnlat nem arról szól, hogy az összehasonlítani kívánt dolgok minden tekintetben hasonlítanak, és nem is egy analógiás bizonyítása egy igazságnak, hanem egy eszköz arra, hogy könnyebben kifejezzem, hogy mire gondolok!
Előzmény: Old England (4824)
macmelon Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4825
Nem toleráns? Mire gondolsz? Arra, hogy leírtam, hogy én magamra nézve másképpgondolom?

Pont akkor lettem volna intoleráns, ha nem tartok valaki mást, másokat annyira, hogy megosszam vele a másirányú gondoltataimat.
Előzmény: Old England (4823)
Old England Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4824
Erre nem tudok valaszolni, mert nekem kicsit santit a hasonlat. :)

Pl. az esot egyutt tapasztaljatok es elitek meg.

Előzmény: macmelon (4822)
Old England Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4823
Nem kered szamon, hogy nem a te velemenyed hangzik el, viszont nem voltal tul tolerans a masik nezopontjaval szemben.  :)

Előzmény: macmelon (4819)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!