Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

black-t Creative Commons License 2005.01.26 0 0 356
Köszönöm a segítséget! Majd jelzem, hogy mit sikerült elérni az ügyben.
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.25 0 0 355

Felértékeltem az autót, mivel nem írtál konkrétumot, 1995. januárinak vettem, és 1.4i 16 szelepesnek (16V). Így kijött vételi árnak 1.107.000,- Ft. Eladási árnak: 1.248.000,- Ft.

A kettő közötti érték reális. :) Ennyit tudtam segíteni.

Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.25 0 0 354
Az árat - vizsgálás - nem tudom, de azt igen, hogy az Opel Dunában mindig segítőkészek és kedvesek. A párom egyik autóját is mindig oda vittük. Cím: 1095 Bp. Soroksári út 160. Bennük bízom a legjobban, munkakapcsolatban állunk 4 és fél éve!
Előzmény: black-t (352)
Omegatd Creative Commons License 2005.01.25 0 0 353
1 óra munkadíj, 5-6000 ft...
Előzmény: black-t (352)
black-t Creative Commons License 2005.01.25 0 0 352
1.125.000 Ft az ára. Megéri? Azt olvastam, hogy érdemes átnézetni opel szervízben mielőtt megvenné az ember. Mennyibe kerül egy ilyen átvizsgálás?
Előzmény: Szilvia1980 (351)
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.24 0 0 351
Szerintem nagyon szép. Az ára mennyi?
Előzmény: black-t (350)
black-t Creative Commons License 2005.01.24 0 0 350

Na végre!

 

 

  
black-t Creative Commons License 2005.01.24 0 0 349

Na mégegyszer! Szóval így:

black-t Creative Commons License 2005.01.24 0 0 348

Sziasztok!

Most szeretnék tigrát vásárolni, és már ki is néztem egyet! Egy 95-ös 1.4-es 97000 km-rel. Érdekelne a véleményetek!  Előre is kösz! Így néz ki:

Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 347
Ez nagyon szééép
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 346
Azt álmodtam, hogy van egy ezüst Tigisem. :) Olyan szép volt, és olyan jó volt beleülni. :o) Viszont a furcsa az volt, hogy mikor leparkoltam a Tigrissel, mellette ott állt a mostani kisautóm is. :)
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.17 0 0 345
Tudom, hogy nem ide tartozik, nem is Tigra, de szeretném megosztani veletek az én szép kis hátsó lámpámat. :o))
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.17 0 0 344
Szia, sajna ugrott a Tigris! Vagyis talán nem sajnos...Megtartom az enyémet. Annyira szeretem, hogy inkább kipofozom. Hátsó szárny...stb. :) Minnyá' elnézek a flokkolós ajánlatodra. :)
Előzmény: mélykék76 (339)
kicsikaty Creative Commons License 2005.01.16 0 0 343
megkérdeztem egy haveromat, aki a mi autónkat szokta bütykölni. azt mondta ha gyakran állítódik el a futómű, az lehet stabilizátor-gond, de akár féltengely is. azt tanácsolja nézesd át tetőtől talpig az autót, mert ezek nagy gázok.
Omegatd Creative Commons License 2005.01.15 0 0 342
Valószínű, külföldről származó, rommátört és feljavított autód van...
Előzmény: zhanak (337)
mélykék76 Creative Commons License 2005.01.15 0 0 341
Na akkor kontárkodom kicsit :-)
Remélem, hogy a szervós kormányt nem álló motor mellett tekergeted, mert az nem kedveli.
Talán a kormánymű van már kikopva, azért érzed az ugrást.

Ha a gyári határértékeket megfelelően már nem tudják beállítani a futóművedet, akkor ott sajnos valami nagyon nem klappol, kiváló útak hatására kaphatott valami egy pofont, amiért torzult valami, vagy egy komolyabb tempó kiséretében megejtett járdázás is okozhat ilyesmit :-(
Nem emlékszel ilyen alkalomra ? Esetleg a felnid nem sérült szintén ?

Futómű kapcsán nekem is vannak problémáim :-(
Valószínűleg hétfőn megyek szervízbe, majd megkérdezem, hogy mi okozhat olyan hibajelenséget, amit leírtál.

stvn
Előzmény: zhanak (337)
mélykék76 Creative Commons License 2005.01.15 0 0 340
Hát az nem jó :-(
De ez a te döntésed, neked kell mérlegelned.
Nyugodtan szóljál, ha szükséged van az említett lehetőségre.

stvn
Előzmény: MRTigra (331)
mélykék76 Creative Commons License 2005.01.15 0 0 339
Miért lennél bolond ? :-)
Láthatóan szereted az autódat és nem egyszerű közlekedési eszközként tekintesz reá, amely elvisz A-ból B-be.
Az jóóóóóóóóóó .-)
Ha egy jó állapotú Tigrincset vásárolnál és annyi figyelmet szentelnél neki, mint a mostani kocsidnak, akkor megháláná a törödést :-)

Hogy mit kellene tenned ? Ha van rá lehetőséged, akkor meg kellene nézned pár Tigra-t, kicsit feltérképezni a kínálatot, lehetőleg "szakértő" társaságában.

Flokkolás vagy flockolás kapcsán itt lelhetsz némi infót.


stvn

Előzmény: Szilvia1980 (329)
mélykék76 Creative Commons License 2005.01.15 0 0 338
Teljesen igazad van, félreértelmezhető volt amit írtam, mert nem fogalmaztam meg jól.

Számomra nem feltétlenül a megbízhatóság a lenne a legfontosabb kritérium egy autó vásárlása kapcsán, bár tagadhatatlan, hogy a választásnál az is roppant fontos.

Viszont ha pl. a kettő, nemrég említett autót nézzük, akkor nem arról van szó, hogy piros sarokban várakozik az abszolút megbízható, de számomra kevésbé szimpatikus formavilágú Yaris, míg a kék sarokban a megbízhatatlan, ám vagány Tigra. Erről szó sincs. Ám reálisan szemlélve a dolgot, be kell látni, hogy egy Tigrincs nem olyan megbízható, mint a Yaris.
De számomra a formavilág miatt megbocsájtható - pont a fent leírtak miatt -, elfogadható lenne a Tigra kapcsán felmerülő kisebb problémák, ha ilyen kocsit szeretnék vásárolni.

Ha valaki Tigra kapcsán kér némi infót, mert esetleg zsákmányolni szeretne egyet, akkor csak azért, mert nekünk is Opelünk van, nem fogok mindig mindenről szuperlatívuszokban beszélni, probálom inkább reálisan leírni a saját és körülöttem található Opel gazdik tapasztalatait.

Ez az én véleményem, nem kell egyetérteni velem :-)

stvn


Előzmény: Xanyii (328)
zhanak Creative Commons License 2005.01.14 0 0 337

Sziasztok.

Nekem is van egy Tigrám, és rengeteg gond van vele.

Most például az, hogy sokszor (havonta), elmegy a geometriám.

Érdekes dolgot tapasztaltam. Néha, amikor egy helyben állok,

és kitekerem a kormányt (bármerre), van egy pont, amikor gyenge

ugrás következik be a kormány tekerésekor. Ezt úgy kell értelmezni,

hogy nem au autó ugrik, hanem a kormány, mintha el lenne görbülve

a kormányrúd.

Lehetséges ilyen? Ha igen, ki kell cserélni? Mekkora befektetést igényel ez?

És mi okozhatja az állandó geometria hibát - elég nagy eltérések vannak

a kerekek között, legalábbi amit én laikus, ki tudtam olvasni a geometriák

eredményéből.

 

Köszi.

kicsikaty Creative Commons License 2005.01.14 0 0 336

sziasztok!

 

most bukkantam rá erre a topicra.. szóval nekünk a barátommal van egy tigránk, igaz  nem olyan régen vettük, majd képet is rakok fel, mert kezd elég szép lenni.. :)

MRTigra Creative Commons License 2005.01.14 0 0 335

Az enyém..

 

Tigrisem
Előzmény: Szilvia1980 (334)
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.14 0 0 334
És ezt akartam megvenni 1.050.000,- ért, de eladta a srác. :((
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.14 0 0 333

Juhúúúúú! Köszi!

Szóval ez az én kis kocsim. :)

enyém

Omegatd Creative Commons License 2005.01.13 0 0 332
Beszúrás (de csak 1x)... ;DDDDDDDDDD
Előzmény: Szilvia1980 (330)
MRTigra Creative Commons License 2005.01.13 0 0 331
Mélykék, a légzsák led köszöni, azóta világit. Majd ha lesz rá időm, meg $$$. Tigra termeli a benzint? Nem vettem észre :(
Előzmény: mélykék76 (322)
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.13 0 0 330

Srácok, nem tudok képet csatolni! :(

Új kép / Tallózás / Kiválasztom / Feltölt, alul megjelenik s az üzenetben nem. Mit hagyok ki??

Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.13 0 0 329

Nekem fontos, hogy megbízhassak a kocsimban, tudjam, hogy megfelelő a bánásmódot kapja s ezért nem hagyhat ott az úton. Én magam minden szombaton átnézem a kis autómat, kitakarítom és lemosom, feltöltöm, amit kell. Ettől valahogy megnyugszom, hogy nem hagyom elkallódni. Biztos bolond vagyok! :o))

A Tigra csodálatos, álomautó nekem, s őt is ápolgatnám, de félek egy picit tőle. Még nem tudom mit csináljak...

 

A mostani autómmal csak néhány bajom van,  s ezért akarom lecserélni. A visszapillantókat az előző tulaj törte össze (nem tudott parkolni vagy mittudomén), nem látványosan, de olyan furcsán áll, ezért venni kellene rá 2 új visszapillantót.

A kuplung néha "beragad", emelem a lábam és nem jön, ilyenkor újra ki kell nyomni és működik. A belső rész picit sivár, valamivel fel kéne dobni, Gondolkodtam a flokkoláson, ismeri valaki? Aztán CD-s magnót kellene beletenni, mert bekapja a kazikat s nekem alapvetően minden CD-n van. A bal oldali ajtó nehezen csukódik (szerintem törve volt, de ezt az előző tulaj tagadta).

Ja, és alegnagyobb: pici a motor. 1.1-es. Nem lehet előzni vele, továbbá autóúton 120-nál már érzem, hogy elég neki.

 

Ezek a dolgok lehangolnak, de talán pénzzel és idővel meg tudom csinálgatni. De a motor még ekkor is csak 1.1es lesz. :(((

 

Xanyii Creative Commons License 2005.01.12 0 0 328

Ha nem megbízhatóság alapján, akkor hogyan? Jónézki vagy dekafa? Hát lehet, hogy szerviztől szervizig igen, de nagyon kiábrándító tud lenni, amikor a hűdejó autó elromlik... :)

A fentiek nem pont Opelre vonatkoznak!

Ez egy olyan ember véleménye aki nem szereti az Opelt... Ettől függetlenül viszont el kell ismerni, hogy rengeteg F Astra futkározik az utakon 300-400 ezer km-rel gond nélkül. Pedig legtöbb nincs kímélve, cégautó, taxi, stb... A Corsa is hasonló, úgyhogy gondolom a Tigra is.

Tehát attól hogy a kollégák mit mondanak, még lehet venni Tigrát!!!

Előzmény: mélykék76 (327)
mélykék76 Creative Commons License 2005.01.12 0 0 327
Kedves Szilvia !

Nem akarlak megbántani, de talán nem úgy kellene autót választanod, hogy melyik a megbízhatóbb, ha örömödet szeretnéd lelni benne hosszú időn keresztül.
Szerintem a Tigra inkább olyan szeretnivaló autó, a kisebb hibáival együtt is :-))))
Az viszont biztos, hogy amit tourist írt a Toyota-ról, az abszolút helytálló.

stvn

ui: speciel nekem nem tetszik a Yaris, de hát nem én akarok autót venni .-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!