Keresés

Részletes keresés

560707 Creative Commons License 2015.10.05 0 2 13926

No kedves sorstársak, ma megtörtént az én felülvizsgálatom is Székesfehérváron.

Aki oda megy I.fok a földszinten, II.fok és Budapestiek a II. emeleten kerülnek felülvizsgálatra. (Sehol nincs kiírva, azért írom)

Nem volt tömeg, kb. 8-an voltunk plusz a kísérők. A doktor úr rendesen beszélt velem, s korrentül vizsgált. Kellett mennem utána mind a szoc, mind a munkaügyi szakértőhoz is. Azt mondták, most ez a törvény.

Hogy mi lesz a végeredmény, az majd kiderül, bizakodó vagyok, de majd meglátjuk és beszámolok róla. 

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13925

Felénk több ilyen erdőlakó van.

Előzmény: Törölt nick (13923)
words about future Creative Commons License 2015.10.05 0 4 13924

f856

 

Mivel a mai nyelvben a "hülye" szó a formális stílusban nem használatos – még a szövegszerkesztő nyelvhelyességi tanácsadója is aláhúzza zölddel, és azt mondja: „Durva, obszcén vagy bántó szó” –, Ugyanígy a "hülyeséget beszélsz" sem a dícséretek között tartján számon, bármennyire is tompítod az élét.

 

Akiről azt feltételezed, hogy okos, az okosan szól, akiről ennek az ellenkezőjét, az meg hülyeséget beszél. Tehát személyeskedtél! Kértél volna elnézést, ahelyett, hogy magyarázod a bizonyítványod!

 

Ráadásul még tetézted is egy újabb negatív minősítéssel most éppen rám nézve. Én szevedek fogalomzavarban -szerinted? Ki nem tudta értelmezni a Leszázalékoltak fórumán a sorstárs fogalmát? Neked ez, ahogy érzékeltem komoly fejtörést okozott, pedig csak egy azonnali igennel, vagy nemmel kellett volna válaszolni!

 

Továbbá olyan negatív kifejezést emlegetsz már másodszor a saját személyeddel kapcsolatban, amit én soha sem mondtam. Ha ezt gondolod/mondod magadról, az a te problémád. Senki sem tilthatja meg.
Ki mint él, úgy ítél. Mindenki magából indul ki.

Az, ahogyan másokról vélekedsz és ahogy másokkal viselkedsz, kihat arra, ahogy magadhoz viszonyulsz. Elítélsz mást, akkor magadat is. Kritizálsz másokat, akkor önmagadat is. Ha jó vagy másokkal szemben, akkor önmagadhoz is pozitívabb leszel. Értékeld másban a jót és ne kategorizálj.

 

Az is a személyes döntésem, hogy mit olvasok. Nem kértem a tanácsod erre vonatkozóan -sem.

 

Részemről lezárva.

Előzmény: f856 (13914)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13923

O.K.

Előzmény: Törölt nick (13922)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13922

Még lakása sincs,igaz már 65 éves.Munkaviszonya sem volt,csak valami minimális 35000 ft körül kap ellátást.

Előzmény: Törölt nick (13920)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13921

A következő felülvizsgálatom,már nem itthon lesz.Eldöntöttem.

Előzmény: Törölt nick (13919)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13920

Biztos van,főleg hamár az életkoránál fogva anno ,átrakták öregségibe,

vagy végleges I-II-csop volt.

Előzmény: Törölt nick (13918)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13919

Nem hát,igazad van,de ez van,sajnos,megértelek,

mert én is pulm.b-vagyok,szövődményekkel.

Előzmény: Törölt nick (13916)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13918

Van akit véglegesítettek 1997-ben,azóta semmilyen vizsgálatra sem jelentkezett,nem is hívták,az ellátását kapja.

Előzmény: Törölt nick (13917)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13917

Van rá szabály,hogy kit milyen időközönként hívnak f.v-ra,

az igénylő életkora,kat.besorolás(betegség súlyossága),várható

prognózisa.A többi leirt dolog stimm.

Előzmény: f856 (13915)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13916

Igen,de az nagyon nem jó.

Előzmény: Törölt nick (13913)
f856 Creative Commons License 2015.10.05 -4 0 13915

Az ellatast addig kapod, amig nincs uj hatarozat az egeszegi allpotodrol, ami eltero a korabbiaktol. Hogyan kaphatsz penzt az onkormanyzattol, mikor rehab/rokkant ellatast kapsz? Hogy mennyi idonkent hivnak, az attol fugg, hogy a vizsgalatot vegok hogy dontenek. Van akit evente hivnak, mast meg 5 evente. Nincs ra konkret szabaly.

Előzmény: Handi71 (13900)
f856 Creative Commons License 2015.10.05 -5 0 13914

A hulyesegeket irsz az nem szemelyeskedes. Az a szemelyeskedes, ha azt irom, hogy hulye vagy. En ilyet nem irtam. Ha most meg azt irnam, hogy fogalomzavarban szenvedsz az elobb emlitett dolog miatt, akkor megint en vagyok a bunko? Nem magyarazkodom, ha nem tetszik a stilusom, akkor ne olvasd amiket irok.

Előzmény: words about future (13895)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13913

Nem én bírálom el,hogy hány %-kot ér,maximálisan

egyetértek veled,de mostanában semmin se lehet csodálkozni,velük kapcsolatban.

Az eddigi ellátásod kapod továbbra is?

Előzmény: Törölt nick (13912)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13912

Gyermekkortól kezdve hörghurutos is vagyok amik elmeszesedtek,ez ér 0 %-ot??

Előzmény: Törölt nick (13911)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13911

Ok.astmára vonatkoztadtam,nem okoskodsz,megosztjuk a tapasztalatunkat.

Példának szántam,azért nem szoktam nézni szorosan a táblázatot

se,mert ők döntenek,nem én.

Egyébként teljes mértékben megértelek,nekem is van astmám,tudom hogy egy roham mit jelent,nekünk,akik elszenvedői

vagyunk,de nálam se említik,sokminden mást se.

Előzmény: Törölt nick (13906)
sz16 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 13910
sziporka66 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 13909

Kérdések és  válaszok!

 

http://www.hrportal.hu/index.phtml?page=kv_megvaltozott

 

 

Ircsi57 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 13908

Köszönöm  Drága Kopi12!

words about future Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13907

Kedves Ircsi!

 

Azért fordulnak el, mert nem tudják a választ és nem akarnak felelőtlenül nyilatkozni. Nem tudom a választ, nem látunk, nem láthatunk bele a hivatalok működésébe, leterheltségébe, mit és mikor, milyen módon tesznek. 

 

Új törvények esetén kell egy kis átfutási, türelmi idő, amíg alkalmazásra kerül, átmegy a köztudatba.

 

A magam tapasztalatát tudom leírni:

Előfordult, hogy egy vadonatúj törvényi változás esetén bementem egy hivatalhoz, vonatkozik-e rám az adott paragrafus. Azt mondta az ügyintéző, nem tartozom bele a jogosultak körébe. Ez szóban történt. Belenyugodtam. Későbbiekben kaptam egy hivatalos értesítést az adott hivataltól, de, igen, vonatkozott rám a törvény, alkalmazták is. 

 

Magyarországon nagyon gyorsan változnak a törvények, a jogászoknak sem egyszerű követni. Ahová az ügyed helyileg tartozik, ha oda személyesen be tudsz menni, ez volna a legjobb megoldás.  A telefonos ügyintézés

nekem nem vált be. Könnyebben leráznak.

 

Jó volna, ha Kopi mondatai megvalósulnának:

"..az érintetekkel szemben tisztességes eljárás az lenne,

ha az RSZSZ,és a NYUFIG,első körben benneteket értesítene határozattal erről.

Várhatóan,előbb,vagy utóbb lépniük kell."

 

Remélem minél előbb megnyugtató választ kapsz kérdésedre. 

Előzmény: Ircsi57 (13893)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13906

Nem értékelheti 0-4%-ra,mivel a táblázat tartalmazza a betegségek kiértékelésének a pontos leírását,ha 0% lenne egy érték,azt is kötelező felvezetni a határozatba.Nem okoskodom,csak példálózom.

Előzmény: Törölt nick (13905)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13905

Korábban írtam erről,volt aki hitetlenkedett rajta.

Értékelik egyesével,csak minimálisra/ 0-4% öek stb/..,így bele se számolják.

Táblázat felelhető erről,nem linkelem be.

Egyébként meg ha észreveszitek,egy egyszerüsített szakh.állásfoglalás a mostani,

kórelőzmény,panaszok, státusz stb... sehol sincs már rajta.

Előzmény: Törölt nick (13903)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13904

Oké amit írsz.

De úgy rendelkeztek,még 2012.01.01-től,hogy kiértesítettek mindenkit hogy van-e teendője,az új komplexel 

kapcsolatosan.

Aki 2012.01.01-előtt I-II-es végleges minősítéssel rendelkezett,életkortól stb... függetlenül,azt rokkantsági

nyugdíjasból-rokkantsági ellátottá sorolták,azzal hogy nem kell felülvizsgálatra menniük többet/kivéve ha állapotrosszabodás miatt nem adná

valaki be a kérelmét./

Viszont leírták azt is /sajnos/,hogy ez a rendelkezés a soros felülvizsgálatot nem érinti.

Ez a baj,meg az hogy van akit D-E-kat.-ba évente hívnak,de semmit se javult az állapota.

Előzmény: Törölt nick (13902)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13903

Nekem ismételten lehagyták az asztmám,a gyermekkori bronchitisem,pedig friss légzésvizsgálati leletet vittem.Több más betegséget is lehagytak,a fő betegségem többet nyomna a %-on,mint amennyit %-ot kaptam.Mi folyik itt??Az ABPM leleteket figyelembe sem veszik.Ez bűncselekmény,nem munkaügyi per!A törvény,és az etikai kódex leírja,hogy a betegségeket egyesével kell értékelni,ehelyett csak az összesítés van.6. HÓNAPJA NINCS MOZGÁSKORLÁTOZOTT KÁRTYÁM.

Előzmény: Törölt nick (13902)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 0 13902

Aztán ígéret volt a D és E kategoriról.Az úgy szólt hogy nem kell jelentkeznünk,micsoda méltányosság.De a pofátlanok nem írták le,hogy attól van soros időpontom,és ha arra nem megyek, mindent elvesznek mind a többitől.Pár hónap,és láss csodát,,sok év 100% rokkant után vizsgálat,de komplex.Átmentem a tórturán,vitán,veszekedéseken,de menni kellett.Minden maradt,de a parkoló kártyám már vitték is.Hát nem gondolom hogy egy szalagszakadással,porccal,sérvvel,szivbetegséggel,köszvénnyel jár a kártya.Ja,és kaptam papírt,hogy szerintem, hol tudnák a meg nemmaradt egészségemmel dolgozni.

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 0 13901

Kopi12.Valóban  oké amit írtál a rehabosnak!De hát ha segitek egy kis plusz tanáccsal,és nem vágnak az illetékesek a fejemre.Rá kell segiteni a bizottságot hogy ne tudjon mást csinálni,csak rokkantra tenni!Hát nincs munka,akkor esetleg vidéki cim legyen,nem tud buszra szállni,papírokkal igazolni.Állandó szakorvosi papírok,nem muszály sokkal súlyosabb,úgy is a bizottság hozzáállásán múlik.Vannak dolgok,ha kérdezik,nem kell nekik tudni,úgy sem tudják ellenőrizni.például család jövedelme.Meg mindenképpen minnél előbb beadni az állapot rosszabodást,de nem akkor kell elindulni az orvosokhoz papírért.Na és itt fontos,hogy nem tudod a munkát ellátni,ezért nincs munkahelyed.Ez segíthet a mocskos törvényük ellen.Ezt azért rossz itt leírni,mert úgy tünik hogy sumákolunk,holott jó rálátással lehet a mocskosságuk ellen a megfelelő írányba terelni a bizottságott.De többet erről itt nem szabad,pedig még van pár dolog a tarsolyban.

Handi71 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 13900

Sziasztok! Januárban lenne esedékes a felülvizsgálatom Budapesten.Volt akit időben vissza hívtak? Ha nem,mi történik az ellátással,ha nem tudom igazolni a rokkantságom? Jelenleg az Önkirmányzattól kapok pénzt. Mitől függ,hogy milyen idöközönként hívnak be? Engem most 2 év után. De van akit 3 évente.Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13899

Ha Társadalom Biztosítási szakvizsga /2-év,a megszerzése/,nélkül fognak

felülvizsgálni,ráadásul a kombinált értéktáblázat ismerete nélkül,

már nem nyugdíjasokkal tervezik ezt csináltatni,akkor simán lehet menni

a Törvényszékre kedvezőtlen határozat esetén,mivel az intézményes szakértés megkérdőjelezhető.

Nincs az a bíró,aki nem a kliens javára döntene.

 

Előzmény: sz16 (13879)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13898

Ha az RSZSZ hivatalból 2015.08.01-előtt nem indított felülvizsgálati eljárást,akkor nem fognak

sehova se citálni.

Korábban leírtam ,hogy az érintetekkel szemben tisztességes eljárás az lenne,

ha az RSZSZ,és a NYUFIG,első körben benneteket értesítene határozattal erről.

Várhatóan,előbb,vagy utóbb lépniük kell.

Addig is nyugi,ne tedd magad tönkre.

Előzmény: Ircsi57 (13893)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 2 13897

Amikor feszegette korábban,az E-kategóriás minősítést,leírtam neki,"tudod egyáltalán hogy miről beszélsz".

Persze hogy tudja,írta.

Egyébként egyetértek az általad leírtakkal.

Előzmény: words about future (13895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!