Keresés

Részletes keresés

selgir Creative Commons License 2010.11.15 0 0 3783

rendszeres szellőztetés:) lehet a hőhíd a hibás, meg a túlságosan jól záródó nyílászárók... na meg nem a falra illő festék (feljebb viszi a vizet a hajszálcső-effektus)

 

nézz be a "házépítés, lakásfelújítás???" topikba, sokféle megoldást olvashatsz...

Előzmény: genziana (3753)
elefada Creative Commons License 2010.11.15 0 0 3782

különb, bob

Előzmény: genziana (3781)
genziana Creative Commons License 2010.11.15 0 0 3781

Lehet, hogy hülye vagyok és vissza kellene mennem az általánosba de, a gyerek tanulmányi versenyével nem boldugulunk.

A feladat

Változztass meg egy mássalhangzót a felsorolt szavakban úgy, hogy egy új, értelmes szót kapj:

Van kettő szó amire nem tudok rájönni

különc, dob

 

Van valakinek valami ötlete?

 

Köszönöm!

 


Törölt nick Creative Commons License 2010.11.13 0 0 3780

Hehe, igen, ezek amolyan "kecskés dolgok". :D

 

A mi megmaradt lányaink folyton csak sírnak. :( A "főnöknő" maradt meg, a lánya és annak a lánya, azaz egy család, hogy ne legyen veszekedés többé még akkor sem, ha egy helyről kell enni. De a főnök meg hiányolja a csapatát...

Előzmény: Törölt nick (3779)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.13 0 0 3778

Egyelőre a szabadidőmben jöhet, amire eddig nem volt időm, rendbe tenni a kertet a betakarítás után, vastag fát vágni kézi fűrésszel a tüzeléshez, meg efféle parasztságok. :D

Előzmény: krnemarika (3777)
krnemarika Creative Commons License 2010.11.12 0 0 3777

 Valószínű, jó helyre kerülnek. Biztosan fognak hiányozni egy ideig, de sokall több lesz a szabadidőd. Készülhetsz a felvételire.

 

 

Előzmény: Törölt nick (3776)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.12 0 0 3776

Na, most fejtem utoljára a kecskéket - várhatóan pár óra és elviszik őket, legalábbis a három megmaradó kivételével. :(

Komondortanya Creative Commons License 2010.11.10 0 0 3775

Köszönöm Mindenkinek a jókívánságokat :) A képeslap így is látható :):)

Előzmény: Törölt nick (3764)
genziana Creative Commons License 2010.11.10 0 0 3774

Én remélem, hogy március..

Direkt megvettük a bakot augusztusban, hogy ne olyan későn legyenek gidák, de lehet, hogy az elején csak a szexen járt az esze, majd szépen komótosan nekiáll most kecskegyereket csinálni.

Előzmény: Törölt nick (3770)
genziana Creative Commons License 2010.11.10 0 0 3773

Hát igen....

A médiában sok mindenről nem beszélnek (vagy nem beszélhetnek).

Ugye itt van a Marcal is (ami elég közel van hozzánk), pl. a sógoréknak a marcal partján vannak földjeik, és Nemeskocsnál építettek egy gátat, ami miatt, egyebek mellett, a sógorék földjére is kiöntött ez a szutykos víz. De a mai napig nem mondanak nekik semmit, hogy most akkor mi is lesz. Nekik is vannak állataik, a téli szénának valót a földekről bálázták be. Az idén még oké, de mi lesz jövőre?

Itt már nem csak Kolontárról, és Devecserről van szó, bár a legnagyobb károk itt keletkeztek, hanem több megyéről.

És a felelősök?

Más országban, már golyó lenne a fejében....

Előzmény: elefada (3771)
faqkac Creative Commons License 2010.11.10 0 0 3772

Megdöbbentő!!!!!!!! :-(((

Előzmény: elefada (3771)
elefada Creative Commons License 2010.11.10 0 0 3771
genziana Creative Commons License 2010.11.09 0 0 3769

Tegnap a bakunk rendesen bent volt az egyik lányunkba, csak azt nem értem, hogy akkor augusztus végén, mikor fejtem, és folyt ki belőle  a cuccos, az csak szimpla szex volt, és nem kecskegyerek csinálás?:))))

Na de akkor mikor is lesz kecskegyerek,5 hónap március......

genziana Creative Commons License 2010.11.09 0 0 3768

GRATULÁLOK!

 

Jó egészséget, és sok boldogságot!

Előzmény: Komondortanya (3763)
genziana Creative Commons License 2010.11.09 0 0 3767

Hűha, hát jó nagy kiszerelés!

Engem érdekelne, februárban visszatérhetünk rá?

Remélem, hogy márciustól tejelnek a csajok.

Előzmény: B1114 (3760)
krnemarika Creative Commons License 2010.11.08 0 0 3766

Szia!

Ez igazán jó hír!

GRATULÁLOK!!!!

JÓ EGÉSZSÉGET A MAMÁNAK ÉS A BABÁNAK! Meg az egész családnak!

Üdv.: Marika

Előzmény: Komondortanya (3763)
Komondortanya Creative Commons License 2010.11.08 0 0 3763

Szia!

 

Nekem rengeteg van :) Megszületett a kis pocaklakóm :)

 

No, de komolyan, édesapám most ellát tejjel., meg túróval. Neki még van.

Előzmény: Törölt nick (3762)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.08 0 0 3761

Hát... Annyi biztos, hogy ahol a házunk még nincs belülről lefestve, csak a malteres borítás vagy a glett van, ott a fal sem penészedik. (A ruhák ott is, persze, de hát az már benne van a levegőben.) Ebből gondolom, hogy igaz lehet, hogy a gletthez hasonlóan cement alapú Koprox sem penészedne, főleg, ha már azt írják rá. Egyszerűen nem issza be a vizet. Mindenesetre még nem próbáltam, de ismerősömnek van már vele jó tapasztalata. :)

 

Amúgy a házunk csupasz tégla, nincs hőszigetelés, de még vakolás sem, az építkezés félúton megállt. :D De mivel balga módon amerikai konyhát építtettek a szüleim, egybe a nappalival meg mindennel, így szinte mindegy is, a páratartalom mindig olyan magas a reggeltől estig való főzőcskézés, párologtatás miatt az egész házban (pl. joghurtkészítéskor rögtön órákon keresztül párologtatok el vagy 3-4 liter vizet a tejből), hogy a nyár legmelegebb, legszárazabb napján is csorog az ablakokról a víz. A konyhának egy teljesen külön, plafonig csempézett, jól szellőző helyiségnek kellene lennie...

Előzmény: faqkac (3759)
B1114 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 3760

ÜdvMai nap rendeltem rúzskúltúrát(1000l-es kiszerelés) és vajkúltúrát(5000l-es kiszerelésben) (Mosonmagyaróvárról) ha valakinek szüksége van rá egy részét szívesen átadom.

faqkac Creative Commons License 2010.11.08 0 0 3759

Bár igazad lenne de, nincs!

A koprox nevű anyagot itt kevesen ismerik. Tény, hogy a szivárgó vizet is megfogja, de a penészedés okát, nem szünteti meg, akármilyen drága is.  Tehát mind1, hogy mivel festesz, a penészedés nem fog megszűnni!!!! Aminek az oka, majdnem minden esetben hőhíd! Ezt 1 külső hőszigeteléssel lehet kiküszöbölni. Amennyiben a ház alap nélküli, vagy a vízzáró szigetelés hibás, vagy kimaradt, ott a probléma jóval nagyobb! Ott 1 injektálással történő vízzárás megoldást jelenthet, de qva drága és nem biztos, hogy sikerül. Úgyhogy a penészesedés nem 1 1*ű dolog. (A penész sosem kívülről jön. A lecsapódott párában tenyészik)

Előzmény: Törölt nick (3758)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.08 0 0 3758

Volt, hogy egyenest lemostam a penészt tömény (10%-os) hipóval. Egy hónapig tartott, míg visszahódította a falat a penész. Mert tudniillik bármilyen penészölő csak kiirtja, de utána hamar elmegy a hatása. A hipó pl. úgy fertőtlenít, hogy oxigénnel reakcióba lépve lebont minden szervest, aztán elillan: nos ha eleget van a levegőn, elveszti a hatását. Meg aztán ott vannak a szekrények, vagy a szétszerelhetetlen konyhabútor, meg a ruhák, meg egy csomó minden, ami tök penészes, és nem ehet csak úgy lefújni Onnan meg terjed tovább...

 

Vannak házak, ahol ez probléma lehet, előre nehéz látni. Mondjuk mi gondolhattuk volna, az erdő miatt nyáron is nagy a páratartalom, télen meg a sok főzés miatt. Ha eleve Koprox-szal festetjük ki a házat a diszperziós festék (vagy a mész) helyett, nincs ilyen gondunk...

Előzmény: Lacibács (3757)
Lacibács Creative Commons License 2010.11.08 0 0 3757

        A dolgok attól lesznek megoldhatalanul bonyolultak, hogy mi azzá tesszük.

 

        Szerintem a legegyszerübb és legolcsóbb kipróbált penész elleni spray a következő:

a literes mezei olcsó hypo és egy virágpermetező flakon

 

Tisztelettel:Lacibácsi !

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.06 0 0 3755

A Ceresitnek is van ilyen Stop Penész vagy mi a fene, meg egy rakat más penészölő. De ezek mind durva mérgek, és egyszerűen nem tudod úgy kifújni, hogy ne nyelj be jó adagot, még egy adag ronggyal is a szád előtt. Vegyi álarc kéne. :D

Előzmény: genziana (3754)
genziana Creative Commons License 2010.11.06 0 0 3754

Na szóval ugye érted, már megint megfogalmaztam, hogy minek is a nevét!

genziana Creative Commons License 2010.11.06 0 0 3753

Jujj nekem írd meg, hogy mi a neve annak a fujókának a nevét.

Szerintem ez a penész dolog tök általános. A mi házunk a 70-es években épült, most jó, hogy ki lett festve, de szerintem csak 1-2 évig. Mi a Ceresit páragyüjtőt használjuk, de egy vagyonba kerül bele a tabletta.

Amúgy a sogornőméknél tök új a ház, és mégis penészedik.

 

Köszike!

Előzmény: Törölt nick (3751)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.05 0 0 3752

Az én házam 100 m2 alapterületű, sok fallal és tele szekrényekkel, hat emberre, úgyhogy nekem nem elég. Ismerem már az összes ilyen penészölő mérget. De ha a pincékben működik a kénlap-égetés, akkor itt miért ne működhetne? Csak be kellene szerezni előbb, anyámat már győzködöm, de egyelőre nincs meg az az 500 Ft rá.

Előzmény: Törölt nick (3751)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.05 0 0 3750

Egyébként van egy olyan problémám ugye, hogy nálunk minden nagyon penészedik. De azzal a szokványos sima penésszel, a sajtok is. Elég trutyisra, kellemetlen ízűre dolgozza ez a fajta penész. Felötlött bennem, hogy mi lenne, ha kénlap-égetéssel kiirtanám ennek a spóráit amennyire lehet, aztán nemes penészes kultúrájú sajtot készítenék, jól kint hagynám, hadd szórja a spóráit? Nem lehet, hogy a nemes penész felülkerekedne - legalább a hűtőmben? :)

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.05 0 0 3749

Eddig is lehetett, csak BBCode-ot kellett kézzel írni a szövegbe. (Emlékszel, mint a linkek, vagy képek, meg az én szürke offtopikjaim.) Én üdvözlöm a WYSIWYG-szerkesztőt, ideje volt már, így is eléggé megkésett.

Előzmény: genziana (3748)
genziana Creative Commons License 2010.11.05 0 0 3748

Ezzel a hülye biokukával a sírba visznek, mi az, hogy kötelező...

Amúgy ez új módi, hogy lehet betűmérete, meg színt választani?

 

Tegnap a porszívóm is megadta magát (mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a pici fiam kicsit megszerelte), ahogy szívta be a port, a szűrőn keresztül nyomta is ki, ugyhogy nagyon élvezetes volt a porszívózás....

siileec Creative Commons License 2010.11.04 0 0 3747

Köszönöm!

Előzmény: elefada (3746)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!