Keresés

Részletes keresés

borovac11 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 6

Én is most vettem egy 73T-t. Még kezdő vagyok a GPS-ek világában, ezért, ha valaki röviden összefoglalná a lényeget, megköszönném. Nem a navigálásra gondolok, hanem arra, hogy hogyan épülnek fel. Ha jól sejtem, akkor van rajtuk egy op.rendszer Microsoft CE vagy Mobile vagy más. Aztán van a szoftver, ez az iGo vagy Navigon vagy más? Aztán van a térkép, ez a Navteq vagy Myway,stb?

Ami érdekelne, hogy ezen(73T) mi van,hogyan kell ezeket karbantartani, frissíteni, mire kell figyelni, honnan lehet letölteni, stb. Az is jó, ha elirányítotok valahova ahol ezek le vannak írva.

 

Előre is köszi

caps111 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 5
Nos, tegnap vettem 1 Sony 73-ast a Saturnban, Europarkban, 49.900-ért. Érdemes körülnézni, máshol 10-15 ezerrel is drágábban vesztegetik. Eddig Airis 920-ast használtam IGo-val, hát a navteq kicsit más, meg kell szokni. Teljes EU térkép az ok, de vannak országok ahol nagyon hiányos a lefedettség (főleg a Balkán). Való igaz hogy pl a Szlovák térkép elég részletes, de a házszámokkal gondja van. A készülék nagyon rendben van, pontos, nem téved 30 métereket. Pontosan ott mondja hogy itt fordulj pl jobbra, ahol kell. Az szerintem nem baj hogy nem zaklat azzal hogy "újratervezés" mint az IGo, csendben tervezi meg meg a dolgot, és gyorsan rájön hogy pl nem a Hungária körúton szeretnél végigmenni. A trafipax honlapra én is kiváncsi lennék.:)
Előzmény: ceruza_elemér (2)
petester Creative Commons License 2008.04.08 0 0 4
Még vmi.
Írtad, hogy nem lehet koordinátákat megadni hozzá. Akkor ezek szerint nem lehet megtanítani se arra, hogy mondjuk az M1-M7 trafiait hol találja és figyelmeztessen?
Előzmény: petester (3)
petester Creative Commons License 2008.04.08 0 0 3
Olvasva az írásod, a 73-as verzióról írtál.
Mivel én is ezt a típsut néztem ki magamnak, és nincs is horror áron, eddig a Navteq részletessége tartott vissza.
Azt nem tudod, milyen sűrűn adnak ki frissítést? Az IGO-ra szinte hetente jön ki frissítés. Nem bánnám, ha erre is legalább 1-2 havonta lehetne frissítneni.
Bár zömmel Bp-en használnám, így nem hiszem, hogy a fővárossal gondja lenne...
Előzmény: Törölt nick (1)
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.04.07 0 0 2
Ez tényleg egy jól használható értékelés amit leírtál. Ha megkérdezhetem, mit jelentett nálad konkrétan az ennyi pénzért? Megadnád a honlap címét?
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1
ami nem tetszik benne :

-300 mhz-s proci van benne. szerintem lehetne gyorsabb is. pl. zoomolásnál.
-kisebb városokban/falvakban a kisebb utcákban nem mindig tudja a házszámokat,
csak kereszteződés számot. ha azt nem adod meg neki, akkor az utca közepére
navigál
-3D nézetű navigációnál nem mutatja a pillanatnyi sebességedet, csak ha átállítod 2D
nézetre
-úticél megadásakor nem lehet neki szélességi/hosszúsági fokok szerinti koordinátákat
megadni.pl összefutok egy kollégával egy parkolóban, az ő gépén lementett poi-t
így lenne a legegyszerűbb átmenteni az enyémbe.
-újratervezésnél nem mondja hogy :"újratervezés". van mikor nem is veszed észre
hogy elszúrtad, hacsak nem nézel pont akkor a kijelzőre.
-térképeket nem lehet csereberélni országok szerint. 2 térkép van hozzá : A és B.
az egyik 35 ország balkánnal skandinávia nélkül, (ez van rajta alapból, így kapod
a boltban) a másik skandináviával, balkán nélkül (ezt adják hozzá dvd-n).
-teherautó módban ez is (akárcsak az általam próbált összes többi) bevinne a
legszűkebb szir-szar kis utcákba/zsákutcákba is megfordulni.

ami tetszik benne :

-2 giga memória (nem kell bele kártyát venni, igaz a navigáción kívül mást nem
tudsz vele csinálni)
-tmc (adják hozzá az antennát is) (szerintem ebben az árkategóriában ritka)
-ha egy (pl.autópálya) elágazáshoz érsz, nem csak azt mondja tarts jobbra v balra,
hanem azt is, hogy hányas számú útra. pl: "1500 méter múlva kövesse a bal oldali
sávot és haladjon tovább, az A4-es számú autópályán"
-hamar magára talál/talál holdakat. bekapcsoláskor is és pl. alagútból kijövet.
90-100 -as tempónál az alagút végétől nem kell 100 méter sem.
-jó nagyok a "gombok" a képernyőn
-a tartója nagyon jó (nekem eddig a legjobb). nem csak üvegre tudod rakni,
hanem a műszerfalra is. nagyon jól kézreáll a gomb amivel a tartóból kioldod.
-praktikusak a képernyő bal oldalán lévő állandó funkciójú gombok
-masszív jól összerakott készülék benyomását kelti. (szerintem az is)

szerintem ennyi pénzért megéri. térképekről valahol azt olvastam hogy ez, amivel adták 2008-as. frissítés még nincs hozzá.
trafipax adatbázist ingyen lehet letölteni/aktiválni a honlapjukról. igaz magyar francia görög lengyel nincs hozzá.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 0
Nulla tapasztalat0m van ezekről.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 topiknyitó
tapasztalatok, tanácsok, trükkök a címben említett géppel kapcsolatban

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!