Keresés

Részletes keresés

FrauZs Creative Commons License 2007.05.16 0 0 4869

Sziasztok!

Meg tudná valaki adni annak a természetgyógyásznak az elérhetőségét, akivel kapcsolatban jó tapasztalatok vannak? ("Cz-né", de persze más is jó.) Én még nem tudom, hogy ps-öm van-e, állítólag csak ekcéma, de szépen sebesedik, reped, gennyedzik, és lassan az egész testemet beborítja. Eléggé el vagyok már keseredve, kisfiam születése előtt kezdődött, már fél évet vártam, hogy elmúljon. (Ja, és kamaszkoromban is volt kisebb területen, most 26 vagyok.) Jó lenne valami csodadiéta...

Köszi:

Zsófi

RTH41 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 4868
Nem ismerjük egymást :-)
…egyszerűen beleolvastam néhány hozzászólásodba :)

Mint Csabesz is írja „ott” bejátszhat gomba is, mivel a sömis felületeken könnyebben fertőz. Türelem, fertőtlenítés + sömi krém – ha sömi az.
Előzmény: blackvelvetbird (4864)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.16 0 0 4867
"Ha az aranyér tüneteinek jó részét észleljük, nem szabad tovább várnunk az orvos felkeresésével, hiszen azokat a végbélcsatorna környékén lévő másfajta gyulladásos vagy daganatos megbetegedés is okozhatja. A végbél környéki bőrfelület gyakran viszkethet és könnyen begyulladhat, berepedhet, amiből idővel gyulladásos fekély képződhet."

Idézet, innen:
Informed
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.16 0 0 4866
És 13 év óta még mindig csak "ott" van, és ugyanakkora?
Előzmény: blackvelvetbird (4864)
blackvelvetbird Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4865
Ja, még otthon, Magyarországon kezeltek mindig félre. :(((
Előzmény: RTH41 (4857)
blackvelvetbird Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4864
Ha te az vagy, akire gondolok, igen. :) (az én rebellis társam:))))
Aha, USA

Eddig folyton candida-t diagnosztizáltak, azzal is kezeltek, nem is múlt el...
Az persze nem tűnt fel egy dokinak sem, hogy ha candida, akkor nagy valószínűséggel át kellene terjednie oda, ahol az a betegség "normális" esetekben megjelenik, de nekem ott nem volt.

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek, és nekiállok visszaolvasni, természetesen. :) Csak az első sokkreakció volt ez. :))

Egyébként kaptam szteroidot ointment formájában, elég bonyolult, ahogy fel kell kenni (mármint, melyik héten hányszor). Egy hete használom, első pár napban olyan volt, mintha a világ legkeményebb nyergén lovagoltam volna, alig bírtam leülni - de a vakarózást NEM tudtam abbahagyni!! Most meg ugyanott vagyok, ahol előtte... :((
Pont ugyanúgy viszket, mint eddig.
Felhívtam a doktornőt, azt mondta legyek türelmes...
Jajjajj,,,hát én olyan, de olyan türelmes vagyok...Ha 13 évet kibírtam így, akkor most ezt is ki fogom...csak lááááátnám, hogy javul!!!! :((((
Előzmény: RTH41 (4857)
csabesz32 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4863
RTH41 rögtön lekáderezte :)). "ott" nekem is volt ha nagyon viszket lehet hogy van egy kis gomba is, nekem az volt, a gombára adott kence elmúlasztotta a sömit is, de amikor elfogyott a kence visszajött egy hét múlva.:(
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4862
Pláááááne! :)))
Előzmény: RTH41 (4857)
macmelon Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4859
FafejON: Szerintem nem is lehet, mert elveszti a hatását! (A megoldás, akkor megoldás, ha teljesít bizonyos paramétereket, pl. nem okoz nagyobb bajt, mint az eredeti.) FafejOFF :)
Előzmény: -=Zsoca=- (4855)
RTH41 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4858
Szteroidot azért írtam, mert remélhetőleg gyors hatású kis helyen és utána karbantartani jó egy enyhébb is – ha érnek valamit egyáltalán.
Előzmény: macmelon (4853)
RTH41 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4857
Ha jól tudom a Hölgy USA :-).
Előzmény: -=Zsoca=- (4856)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4856
"Ma derült ki, hogy az a betegség, amivel lassan 13 éve élek együtt psoriasis..."
(2007)

Ezt a mondatot a psori szervezetek nyugodtan a zászlójukra is varrhatnák. Ez önmagában mindent elmond azokról az állapotokról, amiken változtatni kellene, mióta szajkózom....
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4855
Lehet...csak nem ajánlatos. :) Csak, hogy én is kukacoskodjak már kicsit. :)))))
Előzmény: macmelon (4853)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4854
Nincs semmilyen szűrőm, nem tudom, mi lehet a gond, én is kapom-küldöm a maileket gond nélkül, de van mégegy hely, ahol szintén azt mondják, hogy nem kapták meg a leveleimet és tőlük sem jöttek át a levelek. Viszont szerintem ott náluk volt valami gond, mert aztán egy mail mégiscsak átjött tőlük. Mondjuk ott a hölgy nem nagyon ért az e-mail kezeléshez, úgyhogy náluk ez is közrejátszhatott.

Magam "szűröm" manuálisan a spam-eket, úgyhogy egész biztosan nem akadt fenn rajta a leveled, el sem jutott a postaládámig. Nem tudom, mi lehet a gond, régebben is voltak ilyenek...nemtom, mit lehetne tenni. :( Végülis a kérdőívet szeretted volna? Mert azt az itt megadott címen is kérheted és hátha az műxik.
Előzmény: RTH41 (4850)
macmelon Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4853
jó=jobb mint a semmi

Szerintem hosszútávon a szteroid nem lehet megoldás.
Előzmény: macmelon (4852)
macmelon Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4852
Nekem az Aloe Vera gél is jó.
Előzmény: blackvelvetbird (4849)
RTH41 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4851
Szia!
Psoriasis vulgaris
„Ott” olyan mint máshol kenheted Diprosalic kenőccsel, v. Dermovate krémmel.
Olvasd el a topic-ot és gyak. mindent tudni fogsz, amit érdemes :-)
Előzmény: blackvelvetbird (4849)
RTH41 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4850
Nincs spamszűrő beállítva? (pl. Norton) nekem jönnek mennek a mélek máshonnan.
Előzmény: -=Zsoca=- (4835)
blackvelvetbird Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4849
Sziasztok!
Teljesen újként és teljesen sokkolva szólnék hozzá a topikhoz.
Ma derült ki, hogy az a betegség, amivel lassan 13 éve élek együtt psoriasis type blah-blah. (Nem volt pofám ötödszörre is visszakérdeznem, hogy mi, mert telefononom kértem a doktornőt, hogy betűzze). Évekig jártam orvoshoz, senki nem jutott erre az eredményre, mire végre a mostani orvosnak eszébe jutott a biopszia.
Azóta itt ülök a gép előtt, és próbálok MINDEN fellelhető infót beszerezni a pikkelysömörről.
De persze, hogy ne legyen ilyen egyszerű, "ott" van, ahol az egyik legzavaróbb és legcikibb - popsi-végbélnyílás környéke.

Akinek van tapasztala, vagy akármilyen használható ötlete, legyen szíves, ossza meg velem! De főleg azt, hogy hogyan lehet megállni a VAKARÓZÁST! A férjemmel kisbabát szeretnénk, de hogy lehet úgy szűlni, hogy közben egy pár centivel hátrébb meg komolyan és idegölően viszkető folt van.
Köszönöm előre is a segítségeket.
henci2 Creative Commons License 2007.05.14 0 0 4848
Nagyjából igen. Nagyjából tényleg szimmetrikus. K...ára unom ezt a sömört. Most megint előjött mindenhol.
Előzmény: ötfelezős (4845)
macmelon Creative Commons License 2007.05.14 0 0 4847
:)
Előzmény: -=Zsoca=- (4846)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.13 0 0 4846
"(Egyébként asszem most egy poént vettem komlyan, ami kicsit fafejű hozzáállás! :)"

Egyetértek. :))))
Előzmény: macmelon (4844)
ötfelezős Creative Commons License 2007.05.13 0 0 4845
Szimmetrikusan? De akár igen, akár nem, nem lehet fizikai oka? Én sokszor gondoltam úgy, hogy a külső hatásokat meg lehet találni egyes foltoknál. Pld egy időben sokat térdeltem, egyikre, aztán 15 éve már nem, és az a folt el is tűnt valamikor. Aztán törülközési szokásokból eredő kimaradt felületek. A jó márkás farmernadrág, ahol a járás miatt muszáj mozognia. Ilyesmikek.
Előzmény: henci2 (4817)
macmelon Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4844
Szerintem a halál akut, az élet krónikus! :)

(Egyébként én is szoktam mondani, hogy krónikus betegség. Én eddig azt hittem, hogy így hívják azt is, ami egész életen át tart, szemben az akuttal, ami "aktuális". És igazából még mindig azt hiszem. :)

Definicó: Krónikus (chronicus): Hosszantartó, állandósult, lassú lefolyású

"hosszan tartó"... :))) Bárcsak így lenne...akkor én már rég túl lennék rajta. :))"
Szerintem ha valami az élet végig tart az igencsak a hosszú kategória, sőt abból is a max. (Kivéve, akinek nagyon rövid az élete.)

De egyébként ez az orvosi műszó mégcsak nem is arra vonatkozik, hogy az illető mennyire találja "hosszúnak" az adott időtartamot, hanem megkülönbözteti a heves lefolyásút az elhúzódótól. Szerintem egyértelmű (de teljesen), hogy a pikkelysömör hosszantartó és nem gyors lefolyású.

((Az igaz, hogy a "hosszan-tartó" írásmód tényleg nagyon durva helyesírási hiba szerintem.))

(Egyébként asszem most egy poént vettem komlyan, ami kicsit fafejű hozzáállás! :)
Előzmény: -=Zsoca=- (4843)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4843
Hogy is olvastam valahol a neten? A halál egy minden esetben végzetes kimenetelű krónikus betegség, amelyben az emberiség 100%-a szenved. Valahogy így van asszem...naszóval valami ilyesmi van a sömörrel is..."hosszan tartó"... :))) Bárcsak így lenne...akkor én már rég túl lennék rajta. :))
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4842
...hosszan tartó...
Előzmény: macmelon (4841)
macmelon Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4841
Most vakarom a fejem, de a hullámos ő-betűn kívül mi a poén?

(Az jogos, hogy ha összegyűjtöd, akkor tényleg nagyon mókás dolgok adódnak.)
Előzmény: -=Zsoca=- (4840)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4840
Ez tetszett:

"A pikkelysömör egy krónikus (hosszan-tartó) bõrbetegség..." :))))

Komolyan mondom, egyszer össze fogom írni ezeket az egymondatos jellemzéseket a netről, szerintem tanulságos lesz. :)
Előzmény: topname (4838)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4839
Elvékonyítják a vérereket?...huhh...hát nem tudom....elég gázul hangzik. Az viszont kellemes, hogy leírnak normálisan, korrektül mindent a honlapon, nem kamuznak.

Az viszont feltűnt, hogy nincs előtte-utána fotó (csak előtte). A hatás várható tartósságáról sem írnak, vagy ez örökre szól? :)
Előzmény: topname (4838)
topname Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4838

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!