Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30425
De, valamennyi krémet már némelyik bolti téglából is adnak az említettek; csak jól meg kell választani, melyikből. Az összes Pesten kapható vákuumtéglából négyet találtam, ami jó a BAR 14-hez. (Persze miután lett darálóm, már csak lagymatagon kerestem.)
Előzmény: drankenhal (30424)
drankenhal Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30424
Hasznalt gep nem igazan, mert errefele (Erdely) nincs kinalat.
Kozben meg olvasgatok, jol ertem, hogy jo daralo nelkul nincs kremes kave? (pl. ez jon le a #26612. hozzaszolasbol - mindenkinek ez a tapasztalata?) Mert akkor pisloghatok nagyokat, mint az EC7-es kalandom utan...
Előzmény: monyesz (30423)
monyesz Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30423
Az EC7 szegény egy 4 baros főző, attól még szép hogy nem kapsz krémes kávét !

Talán egy olyan gép kéne, amin ki lehet iktatni a nyomásfokozót (nem tudom melyik ilyen a mostaniak közül). Ma láttam a zsibin egy EC190-hez nyomásfokozó nélküli kart.
A Via Veneto is jó lehet esetleg. Főleg a Combi amiben van daráló, az talán 45ezer körül lehet.

Esetleg használt gép szóbajöhet ?
Előzmény: drankenhal (30419)
luigi- Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30422
De Ő sűrű krémes kiadós kávécsodát szeretne szopogatni. Azt meg elég nehéz bármely téglából és egy mai Saecoból kihozni. (Már bocs) :-)
Előzmény: _MrB_ (30420)
luigi- Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30421

kozelgo oszi reggeleken inkabb szopogatnek egy suru, kiados, kremes kave-csodat.

 

Ajjaj! Ha szó szerint  veszem amit mondassz, akkor csak egy megoldásod maradt, a többi csak kompromisszum. Ha beválalós vagy, akor veszel egy Iberitel vagy olyasmi darálót és SiD-től egy felújított gépet. Így mondjuk a 35-re még rájön 10-15 ezer.

 

Ha még beválalósabb vagy akkor veszel SiD-től egy gépet és vársz amíg felbukkan a vaterán egy daráló is. 20-30 között már igancsak patent, és egyébként drága örlők voltak mostanában. És már benne is maradsz a 35-ben. Én ezt tenném a helyedben! :-)

 

A Delonghi már nem haragudj de egy hmmm... savfőző, vagy, hogyan is hívjam. Tejet habosítani még csak-csak megpróbálkozhatsz, de mást ne. Nekünk is volt régebben ilyen, tudom mit beszélek! :-))

Előzmény: drankenhal (30419)
_MrB_ Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30420
Saeco. A Krups elég szériahibás sajna. A DeLongi meg darálót kíván.
Előzmény: drankenhal (30419)
drankenhal Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30419
Sziasztok,
kavegep vasarlasa elott allok, az eszpresszo.com ajanlasa alapjan a Krups 40x0, Delonghi Bar12/14 es a Saeco Via Veneto kozott vacillalok. A keret tehat olyan 35ezer ft. koruli, daralot egyelore nem tervezek. (Ezek szerint a Krups vagy a nyomasfokozos Saeco a nyero?)
Nos, jelenleg van egy Delonghi EC7-esem, de ezzel nem jon ossze a jo kis kremes eszpresszo, kvazi csopogos fozokent hasznalom Dallmayr-ral kombinalva. Az ize nem rossz, csakhogy a kozelgo oszi reggeleken inkabb szopogatnek egy suru, kiados, kremes kave-csodat. A fenti fozokkel vajon osszejonne ez nekem? (a crema-n hangsuly van, ugyebar.) Vagy inkabb valogassak a dragabb gepek kozul? (eltolhatom a keretet max 50-60ezerig, de csak vegszukseg eseten.)
Olvastam, hogy a daralo fontosabb, stb., de egyelore nem lesz daralo, hanem annal inkabb daralt kave. Szoval egyelore olyan kedv-csinalo gep kellene, a kremes kave-n van a hangsuly, illetve meg erdekelne, hogy a fenti gepek kepesek-e olyan kapuczinert csinalni, amelynek tetejen nem omlik ossze a hab? (ezt azert is kerdezem teljes amatorkent, mert a Delonghi EC7-esen fooldalon van beharangozva, hogy ilyen-olyan csoda-kapuczinert csinal a "patented system"-mel, aztan a vegen egy nagy sz*r lesz belole:)
monyesz Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30418
Mégse !
Auro Nr.121 vagy Nr.126

Fehérolaj
Előzmény: katonalajos (30417)
katonalajos Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30417
Lehet, hogy mégis jobb lesz a fehérolaj :)

Fehérolaj

narancs1olaj

narancs2olaj

vagy mégse? :-)
Előzmény: SzáSa (30365)
H_G Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30416
"Ez egy közönséges kotyogó, mint bármelyik itthon a sarki boltban, csak olasz és nyolcszögletű."

És a legelső modell a világon, kb. 1931 (fejből mondom) óta gyártják változatlan formában.
Előzmény: DJG (30414)
monyesz Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30415
Mondjuk a szaniterekre lerakódó vízkő nálunk is problémás, én eddig egy szert találtam, ami hatékony az eltávolításra: a Ravak (kádakat, zuhanykabinokat gyárt) saját tisztítószere. Ez viszont drága és monopolforgalmazó van...
Előzmény: tunderlala-3 (30405)
DJG Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30414
Nem ugyanaz. Ez egy közönséges kotyogó, mint bármelyik itthon a sarki boltban, csak olasz és nyolcszögletű. Semmi köze a Brikkához és annak a speciális, eszpresszót kicsit imitáló, és ízben egész érdekesen megközelítő, sajátos megoldásához (már köze annyi van, hogy ugyanaz a cég gyártja, de ennél több nincs).
Előzmény: jobog (30413)
jobog Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30413

 

Az Brikka.

De ha a mokka technológiája is ugyanaz akkor mondjátok, ennyiért még kipróbálni is érdemes.

 

Előzmény: SiD- (30411)
H_G Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30412
Nem, az a Brikka Elite, ez pedig az alapmodell. (De azért ezt használni néha, pl. úton vagy áramszünet esetén, sem tartanám kompromittálónak.)
Előzmény: SiD- (30411)
SiD- Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30411

Nemtom. :)

Úgy emlékszem, használnak itt páran ilyet. Vagy nem ez az a viszonylag drága és itthon nehezen beszerezhertő Bialetti kotyesz?

Előzmény: DJG (30410)
DJG Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30410
Te most minket sértegetni akarsz, vagy mi? :-)
Előzmény: SiD- (30408)
SiD- Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30409
72db van belőle az eladónak!!!
Előzmény: SiD- (30408)
SiD- Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30408
DJG Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30407
Először nem értettem, hogy ugyan mi baja lehet vele, de látom, valami szenzor nem szereti, túl tiszta vízben nem tud szintet mérni. Végül is logikus...

Kétféle dologról van szó. Azt nem igazán tudjuk, mi van a vízben, ami mérgező, egészségre ártalmas lehet. Akármilyenek az előírások, elég sok tapasztalatunk van a világnak ezen a részén (is), hogy a valóság gyakran gyökeresen el tud térni az előírásoktól. Emberi mulasztásból is, nemtörődömségből is, időnként még a haszon reményében is. De ez nem a vízkő kérdése, túlmutat azon, és valóban kevés hatásunk lehet rá (kivéve, mondjuk, ezekkel a drága tisztítóberendezésekkel).

A kalcium és magnézium viszont egyáltalán nem árt nekünk a csapvízben, csak kifejezetten fizikai problémánk van vele, ha lerakódik, mint vízkő. Ha ugyanez az anyag szépen lefolyna a víz maradékával együtt a lefolyón, nyilván nem vesztegetnénk rá egy szót sem...
Előzmény: pepete (30404)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30406

Nem a pénzen múlik nálunk....egyszerűen nem látjuk annyira iszonytatóan nagy problémának magát a vízminőséget, mint azok, akik ebből próbálnak megélni.:p

Előzmény: DJG (30403)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30405

Cumpika, én asszem a magyar előírások elég szigorúak, úgyhogy a víz minőségéért nem aggódom, egyébként sem iszunk csapvizet.....engem csak a vízkő bosszant, de az nagyon. :((( Ma egész délelőtt a fürdőszobát suvickoltam, ha valaki kíváncsi rá, a "Tisztaságmánia, házimunka" c. topikban :D láthatja, mire megyek a vízkőoldózással is...elkeserítő, pedig rendszeresen csinálom, és mégis egyszerűen tisztíthatatlan felületek vannak, főleg a kerámián, amitől képtelenség bármilyen vízkőoldóval megszabadulni.:((((

 

A kv-főzőt ma megint citromsavval átmostam, mert már megint nem jött krémes kv. belőle, meg "füstölt", mint egy mozdony....ezt akkor csinálja, amikor vízköves....egy hete jött vissza kb. a szervízből, eddig működött tökéletesen. Most megint jó...kb. egy hétig.:s

 

Azaz reménykedem a goldmax-ban, ugyanis ma felraktuk úgy a csőre, ahogy a vájat diktálja, tehát a két mágnes így taszítja egymást. És meg volt az első mosás, törülközők 60 fokon, direkt nem raktam vízlágyítót hozzá, hogy lássam, mi lesz belőle....és nagy meglepetésemre sokkal puhábban jöttek ki a mosásból, még annál is, amikor vízlágyítóval mosom őket...szóval úgy tűnik, jó lesz! :p :)

 

Ha valóban beválik, akkor a mozdíthatatlanul elvízkövesedett csaptelep részeknek pár hét múlva simán kellene mozogniuk, és a már levízkőoldózott és most csillivilli csaptelepeknek nem szabad újra vízkövesedniük....hát, majd kiderül...egy próbát megér.:)

Előzmény: cumpika (30402)
pepete Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30404

Eddig én is ezt hittem.

 

De pl. a Vibiemme-hez nem jó az RO víz. A natúr semmiképpen.

Előzmény: DJG (30403)
DJG Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30403
Kétségtelenül jobb lenne, ha mindenkinek lenne módja egy komplett háztartást ellátó RO-s berendezés felszereléséhez. De nincs...
Előzmény: cumpika (30402)
cumpika Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30402
Teljesen meg vagyok döbbenve rajtatok.
Tudomásul kellene végre venni, ha a vízben van valami amit nem szeretnénk,hogy benne legyen azt el kell távolítani!!! Azt nem lehet megvarázsolni.

Tündérlala:
3 gyermeked van, allergiások ráadásul, miért nem attól félsz,hogy miket tartalmaz a víz?
Miért attól hogy mi nem lesz benne a tisztítás után?
Előzmény: tunderlala-3 (30396)
_MrB_ Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30401
OFF
Nekem eddig Rinochort Aqua vált be.
ON
Előzmény: andrew7 (30347)
_MrB_ Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30400
Ismét itthon. MoKambós arcnak apró infó, hogy lassan 1 hete várják a Balatonfűzfői Susogó étterembe a futárjukat a KV-val. Mivel még mindig nem ért oda, igy a főnök elment, s vett valami olcsó szemetet, amit addig kénytelenek főzni, amég a futártól meg nem kapják a KV-t.
Szóval:
- Susogóban MoKambo van, ha kapnak.
- Susogóban pincérsrác közölte, most szar van, ha nem gond, ne ott kávézzunk, de ha lesz MoKambo ismét, s ott járunk, szólni fog. Tegnap voltunk ismét, akkor sem volt.

Aki arra jár, keresse meg, egyen egy jót, fizessen érte feleannyit, mint a főut sarkánál lévő nádfedelsben, és igyon egy jó MoKambot... ha jár addigra ott a futár.
yeahhh Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30399
Előzmény: yeahhh (30398)
yeahhh Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30398

Két hete, a Rezső téren (baristabolt) láttam a leírásnak megfelelőt:-).

Előzmény: toyotas (30397)
toyotas Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30397

Szép jóreggelt! Kérdésem: vett vagy látott valaki

mostanában kerek, műanyag, szép dizájn knock-box-ot

elérhető áron??? Köszönettel: toyotás

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.08.23 0 0 30396
Az alapján taszítják egymást...olyan fura...nem? :o
Előzmény: monyesz (30395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!