Keresés

Részletes keresés

szmano_78 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 4489
én edzettem egy lánnyal, aki kb fél fejjel alacsonyabb volt mint én (én sem vagyok magas) és nagyon ügyes volt, kotegaeshi-kor nagyokat csattant a tenyerem a tatamin. :) szerintem amitől a lányok esetleg félnek, az a bukfencek, dobások, de ha kellőképpen elsajátítják, akkor könnyebb nekik a technikák, mert rugalmasabbak, nem annyira feszes az izomzatuk.
bout Creative Commons License 2008.03.08 0 0 4488
A nők egyszerre élveznek előnyöket és hátrányokat az aikido edzéseken. Általában fizikailag gyengébbek, de hajlékonyabbak és befogadóbbak férfi társaiknál. A fizikai korlát hamarabb rávezeti őket arra, hogy az erő nélküli megoldásokat, a pontos mozgást kell keresniük, de ez köztudottan hosszú út, így eleinte rengeteg kudarcélményt jelent számukra az erős partner.

Magyarországon kevés a nőket is értő és számukra megfelelő képzést nyújtó oktató. Számtalan példát láttam arra, hogy egy lányt óvtak edzőtársai, aki ettől többet képzelt magáról, mint amit valójában tudott; de olyan példa is bőven akad, hogy a lányokat átnevelik fiúvá és elveszik tőlük a nőiességüket.
A nők sokkal jobban magukra vannak utalva abban, hogy milyen utat is válasszanak.

A legnagyobb hátrány pedig: a nők nagy része férjhez megy, gyereket szül és emellett jelentősen csökken a lehetőségük, hogy visszatérjenek a hétköznapi edzésekre.

Mindemellett nagyon kíváncsi lennék egy nő véleményére is ezen a fórumon.

bout
Előzmény: Pansy (4485)
m.musashi Creative Commons License 2008.03.08 0 0 4487
tiszteletem. egyetértek régi kedves edzőtársam:))
Előzmény: leha (4486)
leha Creative Commons License 2008.03.08 0 0 4486
szerintem az pont OK
Előzmény: Pansy (4485)
Pansy Creative Commons License 2008.03.07 0 0 4485
Sziasztok!

Tudom nem vág az előző témákhoz a kérdésem de számomra fontos lenne... Mi a véleményetek arról, hogy nők is AiKiDoznak? Illetve a női AiKiDosokról... (Itt most nem a nemek harcára gondolok és nem is arra, hogy "manapság már mindent csinálhatnak a nők is")

A válaszokat előre is köszi...

Pansy
csibra Creative Commons License 2008.03.06 0 0 4484
Ugyanazon szervezet dojoi között is van eltérés
szmano_78 Creative Commons License 2008.03.05 0 0 4483
van itt valaki aki külföldön is edzett? van valami különbség a más országokban és Magyarországon a tanítási módszerek között vagy csak mestere válogatja?
szmano_78 Creative Commons License 2008.03.05 0 0 4482
Mivel én is kezdő vagyok, az elején én is szédelegtem az ukemiütől, de idővel hozzaszokik a szervezeted. Figyelmedbe ajánlom a következő videót:

http://www.youtube.com/watch?v=yx4GLiyPZz0&feature=related

itt megfigyelheted amit az előző hozzászóló írt. Ami még fontos, hogy ne egyél edzés előtt 2-3 órával. Én akkor jöttem rá igaziból, hogy mennyire fontos is az ukemi, amikor haladóbb technikákat tanulsz, akkor ha nem tudsz esni, könnyen megsérülhetsz. pl. magad alá törik a nyakad.

FelkupicaFeherFonok Creative Commons License 2008.03.05 0 0 4481
Ket oka lehet a szedulesnek.
Egyik: nem szokta meg az egyensulyszerved (belso ful/felkoros ivjaratok), hogy lotyog benne a folyadek, ezert kicsit tiltakozik a tulterheles ellen. (Ez tipikusan nem tart tovabb nehany percnel.)
Masik, hogy az agyad lotyog az agyvizben es verodik a koponyad falahoz (kb. egy mini agyrazkodas/knockout), ami szinten egyfajta tulterheles, ennek a lefolyasa/megnyugvasa orakig tarthat.
A lagy talajfogas sokat segithet a problema megelozeseben. Amikor aikidorol beszelunk, gyakran elokerul a harmonia, es ez a gurulas eseten is fontos: ahogy utest sem "blokkolunk", hanem "felvesszuk vele a kapcsolatot", ugyanugy a tatamiba sem "becsapodunk", hanem "felvesszuk vele a kapcsolatot". Nem csak a torzs, hanem az osszes testresz lagyan er foldet. Haladobb szinten ez a zuhanasoknal is elojon (a kontrollalt zuhanasoknal).
Ket ravezeto gyakorlatot tudok ajanlani, ami segit a helyes gurulasban:
-lassu gurulas: minden pillanatban meg tudsz allni benne / mintha lassitott felvetelen lennel
-halk gurulas: ha nincs ukozes, nincs hang :)
Előzmény: tompascall (4480)
tompascall Creative Commons License 2008.03.05 0 0 4480
Sziasztok! Nagyonkezdőként azt szeretném kérdezni, hogy a sok gurulást követő enyhe szédülés helyes technikával elkerülhető-e, kinőhető-e? Még másnap is egy kicsit kótyagos vagyok, pedig csak vizet ittam :)
bout Creative Commons License 2008.02.29 0 0 4479
Én is ajánlhatom magamat és az egyesületünket is. :)

bout
Előzmény: szmano_78 (4477)
névtelen Creative Commons License 2008.02.28 0 0 4478
futomani.atw.hu
Mindkét feltétel teljesül:)
Előzmény: szmano_78 (4477)
szmano_78 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 4477
koszi az infot. tudnatokajanlani egy jo kis dojo-t Budapesten, ahol nincsenek nagyon sokan es jo a hangulat?
bout Creative Commons License 2008.02.28 0 0 4476
Szia szmano_78!

Üdv a topicon!
Sajnos rossz hírem van a számodra, a Yoshinkan nemigen képviseleteti magát az országban, de javítsatok ki, ha ez mégsem így lenne.

Idehaza főként Aikikai vonalak működnek, illetve van Ki-Aikido dojo is és a Nakajima-féle Shinki Rengo is képviseli magát néhány dojoval.

Az aikido.lap.hu oldal elég gazdag gyűjteménye a haza klubok weboldalainak.

üdv,
bout
Előzmény: szmano_78 (4475)
szmano_78 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 4475
Udv minden Aikidokanak.
Erdeklodni szeretnek, hogy Budapesten melyik dojo tartozik a Yoshinkan-hoz (IYAF - Nemzetkozi Yoshinkan Aikido Szovetseg). Koltozom vissza Budapestre kulfoldrol, ahol elkezdtem az Aikido-t es Pesten szeretnem folytatni, lehetoleg a Yoshinkan Aikido-val.

richies Creative Commons License 2008.01.29 0 0 4474

hi, en rendeltem Tozandotol tobbszor is matr (2x bokkeneket, utoljara meg iaito-t), nagyon korrekt a ceg.

Credit/Debit Card szukseges a rendeleshez (dombornyomott Visa, Mastercard, Maestro, stb).

 

csinalsz accountot, kivalasztod mi kell, majd a vegen valaszthatsz szallitast ()ems vagy express ups-amivel 4-5 nap alatt megkaptam a cuccot Japanbol) es akkor beutod a kartya adatokat, szamot, s mar meg is rendelted, visszaigazolnak, s kuldik is. A penzt leblokkoljak a vasarlasnal a kartyadrol, s csak akkor szedik le tenylegesen, amikor elkuldtek azaz utana meg mert az atutalas jo par nap a bankok kozott.

Lehet eloleggel is fizetni ,s csak kesobb szallita sutan a fentmarado osszeget, de az eloleg nem visszateritheto, ha meggondolod magad(pl az iaito elkeszitese 4 het volt).

 

Remelem tudtam segiteni,

Udv,

 

Richie

Előzmény: Szabb1 (4467)
m.musashi Creative Commons License 2007.12.21 0 0 4473
Tiszteletem. Mély fájdalommal tudatom,akik ismerték,jártak edzésén,hogy meghalt Gerhard Kurz sensei.
KKTT Creative Commons License 2007.11.07 0 0 4472

Sziasztok!

2008. január 12-én szombaton egynapos kurzust szervezünk Christian Tissier Sensei vezetésével.

Részletek a http://aiki.hu/new/hu/index.php?sessid=&page=01edzotaborok

címen vagy nálam.

Üdv

KT

bout Creative Commons License 2007.10.16 0 0 4471
Sziasztok!

A hétvégén volt Giampietro Savegnago kurzusa az aTeremben. Pietro sensei remek formában volt, emellett a már megszokott kedvességgel közeledett mindenkihez.

















Akit érdekel, készítettem néhány képet a rendezvényről.
bout Creative Commons License 2007.09.23 0 0 4470
Sajnos az ebay-jel nem tudom összehasonlítani, onnan meg nem vettem semmit. Neten használható bankkártyával és talán PayPal-en is fizethetsz. A szállítási költséget a rendelés zárása előtt kiszámolja a rendszer, miután megadtad a szállítási módot és a célországot is.
Előzmény: Szabb1 (4469)
Szabb1 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 4469

Vizetni úgy mint az ebay-en?

Szállítási költség? Csak gyorsposta van?

Előzmény: bout (4468)
bout Creative Commons License 2007.09.21 0 0 4468
Utoljára asszem két éve.
Hogy érted, hogy hogy működik? Online leadod a rendelést, fizetsz, aztán az EMS gyorsposta hozza a cuccot 1-2 héten belül.
Előzmény: Szabb1 (4467)
Szabb1 Creative Commons License 2007.09.21 0 0 4467
Rendelt már valaki a Tozando-ból?
Tapasztalat? hogyan működik?
bout Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4466
Akkor a jó kis nyílt nap után egy mégjobb kis Günther Stéger program a hétvégére. :)
_niko_ Creative Commons License 2007.09.03 0 0 4465
mi jövünk páran
Előzmény: bout (4463)
bout Creative Commons License 2007.09.03 0 0 4464
A "nap" kimaradt. :)
Előzmény: bout (4463)
bout Creative Commons License 2007.09.03 0 0 4463
kisloszos Creative Commons License 2007.08.23 0 0 4462
Ha Ti voltatok a Vasút pályán akkor igen.
Megvárom,hogy miylen lesz az órarendem szeptember elején és akkor megfogadom az itt kapott tanácsokat és látogatom az edzéseket(remélem).
Köszi a segítséget!
Előzmény: _niko_ (4459)
m.musashi Creative Commons License 2007.08.21 0 0 4461
tiszteletem. amiket Spoter sama irt,azok jók. legalábbis szervezetileg,de aztán neked melyik jön be az más kérdés.szerintem látogasd meg mindhármat és tudni fogod melyiket válaszd./na ez kicsit yodásra sikerült:)/ ja!és ha lemész bármelyik dojo edzésére,állj be edzeni és úgy probáld ki.
Előzmény: kisloszos (4455)
_niko_ Creative Commons License 2007.08.21 0 0 4460
Kifejlesztett egy új ágat és még értesítőt is küldött! Nagy szerencsém volt, mert maga az alapító írt nekem :o)

"Dear Sir.

You can now visit our web site to know more abut new aikido style (Aikido
dardari Ryu).

Thank you for your attention.



Best Regards

Mazhar Al-Dardari



Founder of Aikido Dardari Ryu

Tel: +963 11 6123 594

Mob: +963 933 611 869

E-mail:sensei@scs-net.org

Site: www.aikidosyria.com"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!