Keresés

Részletes keresés

Simon Pali Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30455

Sziasztok,

Iberital daráló vásárlás előtt állok, ezügyben szeretnék segítséget kérni, mert az expolygon oldalán többféle verzíó van,és ez eléggé összezavart. Mit takar az hogy manuális, automata, meg adagolós meg stb?

Segítséget előre is köszönöm,

üdv.:

SP

_MrB_ Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30454
Én azért azt a 400as vizest kihagynám. Fater karosszériázott, fényezet tizenpár éven át... nem akarnám tudni, mit tesz a csempével, szaniterrel.
Előzmény: SiD- (30449)
_MrB_ Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30453
SID: KV-d Nejemnél. Majd egyeztess vele, mikor jársz felé.
monyesz Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30452
Húvazze, ez egy mókás dolog lehet ! :))
Előzmény: SiD- (30449)
katonalajos Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30451
Ja néztem, de már az adott - Zugló közeli - boltok oldalán nem lehet sokat megtudni az Auro áráról.
Előzmény: monyesz (30450)
monyesz Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30450
Előzmény: katonalajos (30448)
SiD- Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30449

A fürdőszobai porcelánokra lerakódott vízkőre ott az ősrégi megoldás:

Citromsavport nagyon kevés vízzel kikeverni, rákenni papírtörlőre vagy WC papír darabkákra és "kitapétázni" vele a vízköves részt pár órára. Fel fog puhulni a vízkő, úgy hogy körömkefével vagy fogkefével le lehet majd súrolni. Makacsabb vízkő esetén lehet használni 400-as vizes csiszolópapírt.

katonalajos Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30448
OK köszi, nekem Pesten kell majd megtalálnom az Auro (esetleg Biopin) termékeket.
Előzmény: monyesz (30445)
SiD- Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30447

"Milyen  technikát szoktál alkalmazni a csökkentésére ? A rövidre főzés az egyik, azt tudom."

 

Pár fokkal magasabb vízhőmérséklet segíthet a savanykásabb kávékon.

Előzmény: monyesz (30441)
monyesz Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30446
De a vágódeszkát szoktam elmosni zsíroldós-fertőtlenítős anyagokkal, úgyhogy kap az is hideget-meleget ! Jó, napot (UV-t) nem, de az ellen meg a színezett olajokat kell amúgy is használni.
Előzmény: katonalajos (30444)
monyesz Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30445

Én az Auro termékeket használom, de tudtommal más gyártóknak is van ilyen terméke (szerintem a Biopinnak is). Nem tudom felétek melyik elérhetőbb, én az Aurot megkaptam helyben, illetve a képviselet Sopronban van.

A lenolajnak csak töményen van a jellegzetes illata, ami a fán már nem fog érződni (max az elején).
Nr121 után egy narancsligetben érezheted magad, eszméletelen jó - én legalábbis szeretem ! Kicsit tüzesebb lesz a fa színe, a lenolajtól inkább sárgásba hajló.

Vehetsz teakfa kezelő olajat is, végül is az jó minden kemény fára, csak nem tudom élelmiszerközeli alkalmazásra mennyire alkalmas.

Előzmény: katonalajos (30442)
katonalajos Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30444
Itt mondjuk erről szó sincs. Nagyon is adott a beltér! :)
Előzmény: monyesz (30443)
monyesz Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30443
Mondjuk úgy hogy a kültéri favédelem (ami a pórusok olajjal telítésével kezdődik) legolcsóbb eszköze, és persze jó is ! ;)
Előzmény: _MrB_ (30440)
katonalajos Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30442
Különben hol lehet ilyen finom olajokat beszerezni?
Nekem a lenolaj kicsit büdös lenne, de a fehér-, illetve narancsolaj között még vacillálok.
Előzmény: monyesz (30439)
monyesz Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30441

"Ez egyes 100%-os arabicák jellegzetes savanykássága."

 

Kaptam egy csomag Aida kávét, annak például van egy kis ilyen beütése, de még elviselhető számomra is, szal nem erős.

Milyen  technikát szoktál alkalmazni a csökkentésére ? A rövidre főzés az egyik, azt tudom.

Előzmény: H_G (30435)
_MrB_ Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30440
És elég tartós is, lévén sok vitorlás árbocrúdját is azzal kezelik. ~ : D
Előzmény: monyesz (30439)
monyesz Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30439

Nem tudhatjuk SzáSa fehérolaj alatt mit értett (én abból indultam ki, hogy egy gépműhelyben nem tartanak élelmiszer-gyógyszer minőségű fehérolajat - de ez akár téves feltételezés is lehet persze), én ajánlottam egy olyat ami jó.

Legegyszerűbb a lenolaj (bár minőségre abból is van többféle), a konyhai facuccokat (vágódeszka) azzal szoktam beavatni illetve időszakonként lekezelni.

Előzmény: katonalajos (30438)
katonalajos Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30438
Részemről nem off, mert én is szeretnék egy olyan tampert, mint SzáSá-nak van. De mindegy! Ha neked csak az a fehérolaj létezik, amiről te tudsz, akkor ez így jó. :)
Előzmény: monyesz (30436)
luigi- Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30437

Na de savanykásság és savanykásság között is van különbség. Pl. ma reggel is az alább említett kv-t ittuk. Így, hogy már két pohárba csapoltam jobban kiérződött a savanykásság, mint amikor dupla ristrettot készítettem.

Viszont még így is ég és föld mondjuk az előző Elektrolux-szal főzött kávéhoz képest amelynek sokkal nagyobb hőingadozása volt. Rendre savanyúbb is volt a kávéja hiába szörfözgettem vele.

Előzmény: H_G (30435)
monyesz Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30436

Ezzel semmi, de mint linkeltem létezik másik fehérolaj is !

De ne offoljunk már itt feleslegesen...

Előzmény: katonalajos (30433)
H_G Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30435
Nem azért -- bár a gyenge hőstabilitás tény, az idők során jól begyakoroltam, a ciklus melyik pontján érdemes csapolni vele, másrészt attól lehetett volna savanyú egyszer-kétszer, égett másszor és így tovább. Ez egyes 100%-os arabicák jellegzetes savanykássága.
Előzmény: luigi- (30434)
luigi- Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30434

Az a nyakam rá, hogy a savanyúság azért van mert a DL-nek nem volt olyan hőstabilitása, mint a Pavoninak.

Pl. Volt még játszós kávémnak teszkó szemes. Már elég öreg, (vagy két-három hónapos is lehet) és ráadául egy befőtesüvegben aszalódik.

Csak úgy, mert a Molinarinak hasonlított a cappuccinója a teccsóséra lefőztem egy duplát. Bázze, no savanyúság, olyan hmmm... legalább van olyan jó, mint a Molinari. Legalábbis ekem bejött. Lehetett volna még finomabbra darálni és friss kávéból lefőzni.

 

Előzmény: H_G (30430)
katonalajos Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30433
Mibajod ezzel: Fehérolaj?
Előzmény: monyesz (30418)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30432

Mitől csepeghet a kar végén a kv, illetve a víz? Mióta a javításból visszakerült, ez a gond vele....előtte sosem csepegett. MOndta a páromnak a szerelő, hogy a kart is szétszedték, mert át kellett belül tisztítani azt is, lehetséges, hogy rosszul van összeszerelve benne valami?? :o Azért 14 ezerért.......:s :((

 

 

DJG Creative Commons License 2008.08.25 0 0 30431
Igazán jó kávé nincs daráló nélkül, valóban, két okból. A darálásnak frissnek kell lennie (a darált kávé percek, órák alatt öregszik), és igazodnia kell a főződ igényeihez (emiatt a gyári darálás nem lehet igazi, ezen segít a nyomásfokozó, amíg muszáj, de hosszabb távon jobban jársz, ha inkább nincs rá szükséged).

Ha azt mondanád, hogy van rá húszezred és kész, akkor valóban az említettek közül lenne érdemes választanod (és akkor leginkább a Via Venetót, a Krups legtöbbször többe kerül, a De' Longhi meg kényesebb a darált kávéval). De mivel többet jelöltél meg minimumnak, már majdnem annyit, amennyiből egy darálós Via Veneto kombi is kitelik (45 környékén volt nemrégiben a Metro katalógusában), mégiscsak ez lenne a jobb megoldás.
Előzmény: drankenhal (30424)
H_G Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30430
A DL szimpla szűrőjéhez is... de ott ennyi rugalmasság van a rendszerben, h. duplának még elfogadhatóan átjött (csak savanyú volt szegény, nem diósbejglis, mint a Pavonival).
Előzmény: _MrB_ (30429)
_MrB_ Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30429
Ez meg szabályosan túl finom örlemény volt a Krupshoz.
Előzmény: H_G (30428)
H_G Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30428
Ugyanezek (és a Mauro meg Alce Nero) felelnek meg a BAR 14-nek is... (Ja, és a kék Excelsior, de azt már nem kapni; valamint majdnem jó a Lavazza Gusto Dolce, de azt nagyon meg kell taposni hozzá. Amúgy már az E. Casát is elég durván kell...) Itt az évek során elég hasonló benyomásaink voltak az az egyes kávékról, nekem a DeLonghival és _MrB_-nek a Krupsával, legfeljebb nem kedveltük őket ugyanannyira.

Én végül is (miután belejöttem) nagyon kedvező tapasztalatokat szereztem a DeLonghival; és akár a sima, akár a nyomásfokozós karral veszi az ember, a másikat is olcsón be lehet szerezni hozzá, azután ha a hagyományos kar nem ad krémet, egyszerűen félreteheted a következő frissebb/jobban őrölt kávéig. (Én nem tenném, de csak etikai okból -- szívesebben látom vmi csalóka ál-crema helyett a crema őszinte hiányát, ha egyszer azt érdemeltem ki a tökéletlen előkészületeimmel.)
Előzmény: drankenhal (30426)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30427

Ismerem a Ravak-ot, a szív alakú kádjukra szeretnénk cseréltetni a mostanit.:p :) Azzal remélem már nem lesz vízkő probléma.:))) ÍRtak a goldmax-tól, tényleg taszításban kell felrakni a mágneseket a csőre, ahogy a kialakítás is adja, szóval most van jól már....és hát ez a törülközős mosásos teszt ez nagyon reményt keltő, már száradnak azóta a fregolin, majdnem teljesen szárazak, és hát olyan puhák, hogy akkor sem ilyenek, ha max. vízkeménységhez ajánlott vízlágyító port is adok mellé.

Azt írják egyébként, hogy szemmel látható hatás kb. 4-6 nap múlva fog kezdődni, egyelőre annyi, hogy a csapból kifolyó víz zavarosabbá fog válni, ahogy a rendszerből ürülni kezd a fellazult vízkő...idő kell majd hozzá, hogy ismét kitisztuljon, ne legyek türelmetlen, sajnos ezen túl kell lenni...én már nem bánom ezt sem, csak szabaduljak meg a vízkőtől...szóval reménykedem.:)

Előzmény: monyesz (30415)
drankenhal Creative Commons License 2008.08.24 0 0 30426
Szoval akkor a nyomasfokozo-nelkuli Bar14-es + a negy vakuumtegla valamelyike (melyek is ezek?) a nyero paros? (Inkabb, mint a Krups/Saeco + Tchibo Espresso Gusto Originale/Davidoff Espresso/Segafredo Espresso Casa kombinaciok?)
Előzmény: H_G (30425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!