Keresés

Részletes keresés

f856 Creative Commons License 2015.10.05 -5 0 13946

Nem bantottalak, kerlek te se tedd.

Előzmény: mithogyan (13945)
mithogyan Creative Commons License 2015.10.05 0 5 13945

Ha másnak ezt tanácsolod, akkor ..."javaslom holnap reggel hivd fel a teruletileg illetes kormanyhivatalt es kerdezd meg ennek a reszleteit."

Előzmény: f856 (13941)
mithogyan Creative Commons License 2015.10.05 0 4 13944

Tudom, nem kívánságműsor, de ha már muszáj a felülvizsgálat, azért én a személyes megjelenést szeretném. Már csak azért is, mert számomra is hihetetlen módon, de olyanra is kaptam %-ot, amit az orvosszakértő kérdezett, de a szakorvosi papíromon nem szerepelt.

Viszont az egyik betegségem kapcsán rendszeresen rajta van a papíromon a számítógépben "felejtett" "3 éve vizsgáltuk, 2 éve műtöttük..." szavak, holott már 7 éve. Az az igazság, hogy félek a szakorvoshoz bejelentkezni, mert mindig azt mondja, hogy "mit gondozzak én magán mikor végleges és visszafordíthatatlan az állapota?" Én ilyenkor már megmukkanni sem merek, nem hogy azt mondjam, írja le. :(

 

 

Előzmény: BJszakért (13936)
hagyma boly Creative Commons License 2015.10.05 0 3 13943

Nocomment !

Előzmény: f856 (13940)
hagyma boly Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13942

Én Köszönöm NEKED ! minden szavaddal egyetértek! 

Jobb egészséget kívánok !

Előzmény: words about future (13939)
f856 Creative Commons License 2015.10.05 -5 0 13941

Erdekelne ennek a pontos menete, ha tudnal segiteni benne. Mondjuk kikoltozik valaki nemetorszagba, mert ott tudjak apolni, ott talal megfelelo munkat maganak. Akkor kint is mehet vizsgalatra? Ha valaki kikoltozik kulfoldre, akkor nem szuntetik meg az ellatasat?

 

Ruth22

 

Ertheto, koszi az informaciot!

Előzmény: Törölt nick (13930)
f856 Creative Commons License 2015.10.05 -4 0 13940

Semmi szemelyes vagy banto nem volt abban, amit irtam neked. Egyszeruen butasagot irtal, nem is kicsit. Ezt szemelyes tapasztalat alapjan irom. Ha te ennek ellenere is az ellenkezojet allitod, javaslom holnap reggel hivd fel a teruletileg illetes kormanyhivatalt es kerdezd meg ennek a reszleteit. Kivancsian varom a hireket.

Előzmény: hagyma boly (13937)
words about future Creative Commons License 2015.10.05 0 3 13939

Kedves hagyma boly!

 

Köszönöm, hogy írtál, véleményt nyilvánítottál. Való igaz, amit mondasz f856 esetében az önmaga minősítésével kapcsolatban.
Ha viszont egyáltalán nem reagál soha senki sem, akkor azt hiheti, hogy mindent megtehet, belegázolhat a sorstársak lelkivilágába, pedig nem.

 

Szép estét!

Előzmény: hagyma boly (13937)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 0 13938

Kedves BJszakért!Megértettem!    A szakértőkre vonatkozó rész:2. hivatalos személy által elkövetett közokirat-hamisítás (343.§)
Megvalósul, ha a hivatalos személy hivatali hatáskörével visszaélve hamis közokiratot készít, illetve közokirat tartalmát megvalósítja, valamint ha lényeges tényt hamisan foglal közokiratba. 
Az elkövetés módja a hivatali hatáskörrel való visszaélés, melynek előfeltétele, hogy a hivatalos személy jogosult legyen közokiratok kiállítására. 
Alanya csak az a hivatalos személy lehet, akinek hivatali hatáskörébe tartozik a közokirat kiállítása. Csak szándékosan követhető el. 
Halmazat valósulhat meg, ha a hivatalos személy más a hivatali visszaélést kimerítő kötelességszegést is megvalósít, és megállapítható a passzív hivatali vesztegetéssel együtt.

Előzmény: BJszakért (13936)
hagyma boly Creative Commons License 2015.10.05 0 2 13937

 Kedves words about future !

 

Tudod , én azért  nem válaszoltam az f856 -nak pedig nekem szólt .

 

Úgy gondolom, az ilyen hozzászólás  ŐT minősíti.

 

Szép estét mindenkinek !

Előzmény: words about future (13924)
BJszakért Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13936

 

Üdv Mindenkinek.

morello,

Egy jó stratéga az új helyzethez igazítja a taktikáját, mint ahogy a jó tengerész is kurtít a vitorlán, ha erősödik a szél. ~ Roberta Rich

 

Ha nem felkészült a felülvizsgálatra váró érintett, akkor az ellátó rendszerből hamar kikerülhet. Azért írom, hogy felhívjam erre a figyelmet. Hiszen a helyzeteket nem mi választjuk, de a reakcióinkat igen. 

 

Felkészülni a felülvizsgálatra azt jelenti: (tegnap írtam, a 13856-on), most érthetőbben:

hogy nem kell folyton erre gondolni, de mondtam ezerszer, hogy legyen félévente friss szakorvosi (reumatológiai, neurológiai, reumatológiai,...., ahova nehéz bejutni, időpontot kapni) vélemény az érintett kezében, hogy ha kap egy értesítést, hogy 8 napon belül (MK 138.sz.) küldje vissza jelenlegi állapotát igazoló szakorvosi-, háziorvosi igazolásait, akkor legyen mit visszaküldeni a határidőn belül, mégpedig a saját érdeke érintettnek, hogy érdemi igazolások legyenek azok, tehát ugyan azok a diagnózisok (vagy még több, súlyosabb) le legyen igazolva (mert ugye elég szubjektív szempontok alapján történik sok esetben a 7/2012.Nefmi r. alapján a minősítés.

Fenti eseten nincs hiánypótlás, szakkérdésként bírálják el, és határozatot hoznak, aztán persze jogorvoslat van, fellebbezni lehet, de annak a veszélye, hogy bármi történhet, még azt is elvesztheti, amit megítéltek, vagy ellenkezőleg, hiszen nem vagyunk jósok, nem látunk bizottság fwejébe, vagy harmad fokon a bíróságéba vagy iü orvos-szakértőébe.

A gyakorlat az, hogy másod fok helyben szokta hagyni első fok határozatát (hiszen másod fok, Nrszh, a felettes szerve első foknak, a Rehab Hatóságnak)

 

Tájékoztatok Mindenkit (szakmai honlapomon fenn van), hogy az aug.01-étől Mmtv módosítás (törvény) után ugye módosult a végrehajtási rendelet (Vhr) 09.09-től az Nrszh-ról szóló 74/2015. (III. 30.) Korm. rendelet  és 102/2011.Korm.r. a súlyos mozgáskorl.személyek kedvezményéről, és

09.28-tól a KOMPLEX MINŐSÍTÉSRŐL szóló Vhr. a 7/2012.NEFMI r., amely szerint a felülvizsgálatokban változások következtek be, persze ezekre eddig is volt lehetősége Hivatalnak, de most úgy vélem, amit eddig is folyton hangsúlyoztam, hogy LEGYEN FELKÉSZÜLT (jelenlegi állapotát igazoló szakorvosi-, háziorvosi igazolások birtokában) a felülvizsgálatra váró személy.

 

NEM lehet azt mondani, hogy nincs jelenlegi állapotát igazoló szakorvosi igazolása annak, aki már 2012. óta tudja, hogy bármikor felülvizsgálhatják, és ezért nem mondhatja azt, hogy 8 napon belül nem tudja Hivatalnak visszaküldeni ezeket az igazolásokat, mert bizonyos esetben ha ezt nem bocsátja rendelkezésére Hivatalnak, akkor az alapján dönt hivatal, és minősíti, amely a rendelkezésére áll, és érintett érdeke, hogy birtokolja ezeket az igazolásokat.

Bővebben lásd a változásokat szakmai honlapomon itt, 16. pontban a legfrissebbet a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett: http://versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Az életünket nem választhatjuk meg, de azt mi döntjük el, hogy mit kezdünk a kapott örömökkel és bánatokkal. ~ Paulo Coelho

 

Konkrét esetek különbözőek, kire mi vonatkozik konkrétan, készséggel útmutatást nyújtok, ha megtisztelnek, és van időm. Mert én is emberből vagyok véges kapacitással, idővel, egészséggel, de megteszem, amit tudok, lehet Önökért is, ha kérik.

Bár többet tudnék tenni.

 

words about future Creative Commons License 2015.10.05 0 2 13935

 

 

Régebben kérdés volt az önkormányzatokkal kapcsolatban.

 

"A szociális szakértő értékelési szempontjai között a kommunikációs képesség, a motiváltság, az életvezetés, a problémamegoldó képesség mellett az érzelmi és családi kapcsolatok, az életkörülmények, valamint a mobilitást esetlegesen akadályozó tényezők is megtalálhatók.

 

A szociális szakértőnek lehetősége van tájékoztatást kérni a települési önkormányzat jegyzőjétől az érintett személy szociális helyzetére, ellátási jogosultságára vonatkozó adatairól, illetve a körülményeiről."

 

A fenti  információ az NRSZH honlapjáról származik.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13934

Láttam pár papirt,amit 8 napon belül kell visszaküldeni.Azóta agyalok hogy mi jó a betegnek.Ugy is mondhatnám, keresem a lehetőségeket a minél jobb elbíráláshoz.Mert mi városunkban többen vagyunk betegek,akik segitjük egymást.De itt eddig nem olvastam erről véleményt.

 

Ruth22 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 13933

Kedves 560707,

de jó, hogy írtál. Nagyon szurkolunk Neked :-)

Szeretettel: Ruth

Előzmény: 560707 (13926)
Ruth22 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 13932

Igen, lehet. Ha pl. valaki üzemi, vagy háztartási balesetet szenvedett pl. Svájcban, vagy Hollandiában, ahol be volt jelentve és volt biztosítása és onnan kapja a pénzt.

Sz: Ruth

Előzmény: f856 (13929)
mithogyan Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13931

De jó, hogy megjöttél! Gondoltam Rád ma sokszor. Reméljük a legjobbakat. :)

Előzmény: 560707 (13926)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13930

Ki kell költözni hozzá.

Előzmény: f856 (13929)
f856 Creative Commons License 2015.10.05 -4 0 13929

Ugy erted nem itthon, hogy az nem otthonodban, vagy hogy nem magyarorszagon? Lehet kulfoldon is vizsgalatra menni?

Előzmény: Törölt nick (13921)
words about future Creative Commons License 2015.10.05 0 3 13928

Szorítok, hogy korrekt döntés szülessen. Jó volna már pozitív dolgokat hallani!

Előzmény: 560707 (13926)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 0 13927

II fokon voltál?

Előzmény: 560707 (13926)
560707 Creative Commons License 2015.10.05 0 2 13926

No kedves sorstársak, ma megtörtént az én felülvizsgálatom is Székesfehérváron.

Aki oda megy I.fok a földszinten, II.fok és Budapestiek a II. emeleten kerülnek felülvizsgálatra. (Sehol nincs kiírva, azért írom)

Nem volt tömeg, kb. 8-an voltunk plusz a kísérők. A doktor úr rendesen beszélt velem, s korrentül vizsgált. Kellett mennem utána mind a szoc, mind a munkaügyi szakértőhoz is. Azt mondták, most ez a törvény.

Hogy mi lesz a végeredmény, az majd kiderül, bizakodó vagyok, de majd meglátjuk és beszámolok róla. 

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13925

Felénk több ilyen erdőlakó van.

Előzmény: Törölt nick (13923)
words about future Creative Commons License 2015.10.05 0 4 13924

f856

 

Mivel a mai nyelvben a "hülye" szó a formális stílusban nem használatos – még a szövegszerkesztő nyelvhelyességi tanácsadója is aláhúzza zölddel, és azt mondja: „Durva, obszcén vagy bántó szó” –, Ugyanígy a "hülyeséget beszélsz" sem a dícséretek között tartján számon, bármennyire is tompítod az élét.

 

Akiről azt feltételezed, hogy okos, az okosan szól, akiről ennek az ellenkezőjét, az meg hülyeséget beszél. Tehát személyeskedtél! Kértél volna elnézést, ahelyett, hogy magyarázod a bizonyítványod!

 

Ráadásul még tetézted is egy újabb negatív minősítéssel most éppen rám nézve. Én szevedek fogalomzavarban -szerinted? Ki nem tudta értelmezni a Leszázalékoltak fórumán a sorstárs fogalmát? Neked ez, ahogy érzékeltem komoly fejtörést okozott, pedig csak egy azonnali igennel, vagy nemmel kellett volna válaszolni!

 

Továbbá olyan negatív kifejezést emlegetsz már másodszor a saját személyeddel kapcsolatban, amit én soha sem mondtam. Ha ezt gondolod/mondod magadról, az a te problémád. Senki sem tilthatja meg.
Ki mint él, úgy ítél. Mindenki magából indul ki.

Az, ahogyan másokról vélekedsz és ahogy másokkal viselkedsz, kihat arra, ahogy magadhoz viszonyulsz. Elítélsz mást, akkor magadat is. Kritizálsz másokat, akkor önmagadat is. Ha jó vagy másokkal szemben, akkor önmagadhoz is pozitívabb leszel. Értékeld másban a jót és ne kategorizálj.

 

Az is a személyes döntésem, hogy mit olvasok. Nem kértem a tanácsod erre vonatkozóan -sem.

 

Részemről lezárva.

Előzmény: f856 (13914)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13923

O.K.

Előzmény: Törölt nick (13922)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13922

Még lakása sincs,igaz már 65 éves.Munkaviszonya sem volt,csak valami minimális 35000 ft körül kap ellátást.

Előzmény: Törölt nick (13920)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13921

A következő felülvizsgálatom,már nem itthon lesz.Eldöntöttem.

Előzmény: Törölt nick (13919)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13920

Biztos van,főleg hamár az életkoránál fogva anno ,átrakták öregségibe,

vagy végleges I-II-csop volt.

Előzmény: Törölt nick (13918)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13919

Nem hát,igazad van,de ez van,sajnos,megértelek,

mert én is pulm.b-vagyok,szövődményekkel.

Előzmény: Törölt nick (13916)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13918

Van akit véglegesítettek 1997-ben,azóta semmilyen vizsgálatra sem jelentkezett,nem is hívták,az ellátását kapja.

Előzmény: Törölt nick (13917)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.05 0 1 13917

Van rá szabály,hogy kit milyen időközönként hívnak f.v-ra,

az igénylő életkora,kat.besorolás(betegség súlyossága),várható

prognózisa.A többi leirt dolog stimm.

Előzmény: f856 (13915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!