Keresés

Részletes keresés

sze79 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24474

Tudom, hogy korábban volt már ilyen kérdés, de erősítsetek meg. Montenegrói belépésnél vagy Boszniában elég a kártyás személyi vagy útlevél kell?

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24473

Köszönöm molnjan!

Megnyugodtam :-)

Illetékről akkor kérni fogom a papírt.

Telefonos kérdésre pedig eddig nem is de jó tudni ezt is.

Előzmény: Törölt nick (24465)
szilas1987 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24472

köszi a tippeket! ;)

 

a tartózkodási illetéket h kell kérni angolul? legalább is az ezt igazoló papírt?

Előzmény: nohab (24468)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24471

Köszönöm Buhul!

A mi felállásunkban is a párom vezet és szintén az asszony fog jajveszékelni :-) Azért jó hallani, hogy a fa híd rendben van. És köszi a fotós tipet is!

Előzmény: Buhul (24463)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24470

Köszönöm.

Megfizettem a tanulópénzt :(

Előzmény: nohab (24466)
nohab Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24469

Jelen állás szerint család 3:1 arányban a horvát autópályás hazaút mellett van....én vagyok ellene,én fizetek.:)

 

A családod biztonságát fizeted meg elsősorban :)

Ha tehetitek, ne szombaton napközben menjetek.

Előzmény: jollép (24459)
nohab Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24468

Ploce strandon van, árat psszolom. A Jaz strand felé kell lefordulni a főútról, de nem mész be a Jazra, hanem egyenesen tovább, lesz még egy strand, asszem a Trsteno, oda sem, hanem egyszer csak elérsz a Plocere. Egyébként is klassz hely. Budvától 10 km körül lehet.

Előzmény: szilas1987 (24451)
jollép Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24467

Tudom,mondom is folyamatosan Nekik,hátha a napok múltával rávehetőek arra hogy Bosznia felé menjünk.Én a Neretva völgyére gondoltam...

Előzmény: efraim77 (24464)
nohab Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24466

Azért ha valaki ért a GSM hálóztahoz jelezhetné tényleg így működik ez a valóságban is vagy csak számlázási trükk. Nekem nem logikus, mert az átirányítás a helyi host-on van tárolva. A hívás indítás is itthonról történt. Az átirányított szám is helyi...

 

Sajnos így. Ha feltétel nélküli átirányítást állítasz be, akkor az itthoni szolgáltatód irányítja az átirányított helyre a hívást és a hazai tarifád szerint megy. Ha feltételest (azaz először utánad megy a hívás, majd ha nem talál, akkor irányítódik át), akkor először a külföldi hálózatba megy ki a hívás, majd amikor ott nem tud veled kapcsolatot létesíteni, akkor onnan indul az átirányított számra. Ez az utóbbi emiatt gyakorlatilag úgy van tarifálva, mintha az adott országból indítanád a hívást. Megoldás: ha elérhető vagy, akkor tényleg legyél az és vedd fel a telefont, ha nem vagy, akkor minden esetben feltétel nélküli átirányítás és kész.

Előzmény: Törölt nick (24465)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24465

Szia!

 

- Másfél hete jöttünk haza arra. Nem kell tőle félni, a híd teljesen stabil, észre se veszed, hogy átkelsz. Egyáltalán nem félelmetes inkább szép. Semmi gond vele azon kívül, hogy csak egy sávos. A montenegroi oldalon a határőrök kicsit unottak, de rendesek, a bosnyák oldalon a mi útleveleinkre csak ránéztek és intettek, a többi autósét (szerb) bevitték a fülkébe és adatokat rögzítettek a számítógépbe (egy gép, mindkét irányra :).

 

Boszniában az út keskeny, kanyargós, de lehet rajt menni rendesen (40-50). Én a helyiek utánra pozícionáltam magam, azok meg mentek mint az őrült. Montenegroban az út szuper, nincs vele gond és alig van forgalom.

 

-Zabljak csodaszép. Kihagyhatatlan! Biztos van térkép ott. Én a Tara híd lábánál láttam térképet.

 

- Tartózkodási illeték igazolást kérik. Az útlevélbe kell beletenni, a határon elveszik. Nekünk az egyik szálláson szó nélkül adták(elkérték az összes útlevelet és azzal adták vissza másnap). A másikon nekem kellett szólnom, hogy ilyet nem kaptunk. A tulajdonos kicsit csodálkozott, azt mondta ilyenről még nem hallott. Megmutattam neki az előző szállás papírját, akkor már értette és másnapra beszerezte. Egy kis fehér papír fecni, névvel, útlevélszámmal, tartózkodási hellyel és időintervallummal, az alján bélegyzővel.

 

OFF

Nagyon figyeljetek a telefon hívásátirányításra! Óriási mobil számlát kaptam emiatt. Anélkül, hogy hívtam volna, hívást fogadtam volna, egyáltalán a tudtom nélkül. Itthon a kollégámmal flottás tarifacsomagban vagyunk. A telefonom át van irányítva az ő számára, ha én nem veszem fel. Mint kiderült a hívás átirányítás annak az országnak a  mobil hálóztán át számlázódik,ahol a telefon van, perc alapon, hívás fogadási és indítási díjjal... El lehet képzelni.

 

Azért ha valaki ért a GSM hálóztahoz jelezhetné tényleg így működik ez a valóságban is vagy csak számlázási trükk. Nekem nem logikus, mert az átirányítás a helyi host-on van tárolva. A hívás indítás is itthonról történt. Az átirányított szám is helyi...

ON

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (24461)
efraim77 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24464

..:D mond meg nekik, hogy a HR pálya is kb. 13-14 óra lesz:D és ha a Lucko kapu dugig van még több sőt...ha kiternek erdőtűz miatt az út a hegyekben ugyanolyan:) (én tapasztaltam tavaly) jó nyaralást nektek:)

Előzmény: jollép (24459)
Buhul Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24463

Boszniai oldalon fel egyre keskenyebb szerpentin,határ fa híd magas korláttal.Ha átmentek,álljatok meg fényképezni,a fa vendéglőnél van egy jó forrás is.Montenegroi oldalon szélesebb út,ereszkedni szeretek rajta,70-el lehet  motorfékkel,ha gyorsabban gurulok az Asszony kiabál.Szóval nem kell majrézni,csak tekerd azt a k..kormányt.

Előzmény: Törölt nick (24461)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24462

Még egy kérdésem lenne. Boszniában volt e esetleg valaki Visoko-nál a piramisoknál.

Lehet sétálni a feltárások környékén? Vagy előre kell bejelentkezni, vagy hogy működik?

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24461

Sziasztok!

- Nem tudja véletlenül valaki, hogy Hum-nál átkelve milyen az út. Olvastam hogy valami fa hídon kell átmenni a határnál a folyó felett....ez elég ilyesztően hangzik, tekintve a 30 métert alattunk.

- Az is érdekelne, hogy Zabljak-ban lehet e venni valahol túrista térképet a Durmitor nemzeti parkról. Milyen nehéz a túra a Bobotov Kuk-ra? Kb mennyi idő alatt lehet fel és leérni?

-A tartózkodási illetékkel kapcsolatban olvastam valahol, hogy a bizonylatot el kell kérni a szállásadótól, (illetve neki kell kiadnia legkésőbb másnap) és nálunk kell lennie, mert kérhetik pl. rendőri ellenőrzésnél, vagy ha valami baj történik, és ha nincs akkor komolyan megbüntetnek.

Van valakinek erről valami tapasztalata? Egyáltalán hogy kéne ennek kinézni :-) A szállásadó adja ezt  vagy máshol kell kérni?

 

Amúgy köszönöm a sok infót amit itt olvashattam tőletek. Sokat segítettetek. Mi először megyünk Montiba, nagy várakozással nézünk a jövő hét elé. :-)

 

jollép Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24460

Szép az idő,fátyolfelhős, de ez itt azt jelent hogy bőven van azért nap, csak csillag nincs, atenger nekem jó...kb. 21.22 fok lehet (Herceg Novi)

Előzmény: viaaaa (24458)
jollép Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24459

Szegedről indulás 18.30-kor, tíz perccel késtük le a tiszaszigeti határzárást (holott egy-két nappal azélőtt országos média hozott hírt arról. hogy meghosszabbították a nyitvatartást- nem igaz), Röszke kb. 20.00  egy óra sorbanállás (kb. kilométeres sor) 21.00- tól a nettó útidő saccra 14 óra volt, (levonva sokmindent) kb. délkörül csekkoltunk a szállodában...ha bárkinek kérdése van erről az útvonalról,szívesen válsuolok.

Jelen állás szerint család 3:1 arányban a horvát autópályás hazaút mellett van....én vagyok ellene,én fizetek.:)

Előzmény: Amaribp (24448)
viaaaa Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24458

Sziasztok!

Milyen az idő most Montenegróban? És a víz milyen tudja valaki? :)

Hétvégén megyünk már nagyon várjuk, reméljük jó időnk lesz :)

jollép Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24457

Ami érdekelhet,olyan autóm egy Zastava /Yugo/ Skala van,utolsó szériás,gyönyörű állapotban.(Most keresek rá MNE matricát,meg jó lenne találni valami alkatrészboltot vagy bontót,de a nyaralás nem erről szól..:)

Egyékkén 4x4 -es autóval mentünk, amit utólag a domborzati viszonyok maximálisan igazoltak. (meredekség, és viszonylagos lassúság)

A lassú út egyik nagy előnye, hogy pályán ez az autó 8-9 lit. dízelt, itt 6.8 -at kért..:)

Előzmény: szervezkedő (24439)
potika Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24456

Petrovacon 50 EUR volt fél óra.

Előzmény: szilas1987 (24451)
EdoEdoEdo Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24455

Eddig négyszer utaztuk be Montenegrót, legutóbb két éve, és idén megint készülünk. A Durmitorban Zabljak nevű városkában van kemping, amit ismerek, az az Ivando. Ott szerintem nem érdemes vadkempingezni, de mi már azt is többször kipróbáltuk az ország egyéb területén. A kempingek általában olcsók, inkább azt ajánlom - bár nem egy Nyugat-Európai színvonal. Ha tudjátok, járjátok be keresztül-kasul, nagyon változatos és gyönyörű vidék!

Előzmény: Direkt_ (24445)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24454

Úgy is meglesz a 13 óra, bár mi sem gyakran pályázunk, pl. holnap reggel is Bosznián át tervezzük a hazautat innét a konkurenciától, Splitből. :-) Nekem unalmas a pálya. Hosszú is és drága is...

Előzmény: Amaribp (24450)
szervezkedő Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24453
Koszi!
Zakatolok a vonattal haza.

(Ha minden jol megy holnap mar a baleseti sebeszeten randizok, valami hazankban ragadt, kulfoldon semmire se valo, maradek dokival!)
:-)
Előzmény: efraim77 (24443)
szervezkedő Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24452
Budva kornyeken????

En kimondottan Budvan lattam. Kb 2 hete, de nem tudom milyen arat kertek, pedig azt hiszem lattam is a parton a tablat es a pasit aki szedte a penzt. Korszeru, nem 100 eves Yamaha gepek voltak.
Előzmény: szilas1987 (24451)
szilas1987 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24451

Budva környékén találkoztatok jet-ski bérléssel? Ha igen, akkor mennyiért?

Amaribp Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24450

És úgy mennyi idő?  Mert én csak busszal tettem meg ezt,úgy nem kevés :)

Előzmény: obi_van_kitobi (24440)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24449

Érdekes lehetett, úgy emlékszem ezen az úton nem ment senki.

Előzmény: jollép (24435)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24448

És mennyi idő alatt értél le?

Előzmény: jollép (24435)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24447

Hmm :)

Előzmény: szervezkedő (24442)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24446

Találhatsz szállást, vadkempingezés nem engedélyezett, ott üss tanyát, ahol a madár se jár:)

Előzmény: Direkt_ (24445)
Direkt_ Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24445

Sziasztok. Pár nap múlva készülönk indulni a Balkánra, és egy éjszakát szeretnénk eltölteni a montenegroi hegyekben (Durmitor). Ha jól gondolom itt is ugyanúgy lehet szállást szerezni egy éjszakára is, mint a tengerparton? Tehát bőven van kiírva szoba, apartman kiadás a házakra?

 

Azt jól tudom, hogy a vadkempingezés megengedett Montenegroban?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!