Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.21 0 0 30011

Minden szavad igaz, egyetértek teljes egészében veled.

Előzmény: lacc74 (30010)
lacc74 Creative Commons License 2013.10.21 0 0 30010

Hát én inkább csak olvasom a fórumot,de már egyre ritkábban mert  a sok marhaságtól ami itt van agybajt lehet kapni.

Szerintem leadásra senki ne tartson nyulat a mai világba,aki szereti a nyúlhúst az 1-2 anyát tartson nekem 2-van a szaporulat bőven elég,még a haveroknak is tudok adni ajándékba.Nem nagy kertem van de annyi zöld van,hogy elég a nyulaknak.Én már semmit nem adok el,inkább levágjuk és megesszük mi.Kivétel a mondainok mert azok kiállításra vannak.Vannak csirkék,gyöngytyúkok,fürjek.Akinek nincs lehetősége nyulat tartani egyen mást,sztem.Nekem van munkahelyem a fizum elég.Én nem nevelek senkinek állatot.

 

Előzmény: DR Weiss (30000)
juhosttt Creative Commons License 2013.10.21 0 0 30009

Minél kisebb az állat annál többet követelnek belőle... De bírkánál nincs vér vétel évente, meg ennek a díja? (sztem van, de majd a szakik megmondják)
Az se kevés pénz... Hiába a támogatás, ha valahogyan a termelő zsebéből elvándorol... Ez tipikus néphülyítés.

Előzmény: TimáriKristóf (30008)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.10.21 0 0 30008

A birkásokat is csak 20 birka felett támogatják. Birkánként 4000-et kapnak.

A nyulasokat nem hiszem, hogy 20 nyúl után támogatnák.

Előzmény: N.Jani (30005)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.10.21 0 0 30007



- Úton az első csapat! :)
Végre!!!

juhosttt Creative Commons License 2013.10.20 0 0 30006

Már erről is volt szó. lehet nem itt de volt. Csak az kap támogatást aki nagyban csinálja és van hozzá nagy tőkéje. Pl 10 kacsára nem adnak támogatást, esetleg 1000db-ra ha korszerűsíteni akarsz. De akkor is kell előbb önerő, vagy pedig előbb megcsinálod aztán vissza kapod a pénzt. De épp azért kéne a támogatás mert nincs saját pénz. De persze érthető h nem adnak előre, mert hát akkor mi van ha hülyeségre költöm.... ördögi kör ez... de 10 nyúlra se kapsz támogatást sztem. Ha mégis a papír munka többe lesz mint amit kapsz...

Előzmény: N.Jani (30005)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.20 0 0 30005

Halihó! Ez Magyarország!!! Fűben-fában állami támogatás!

 

Kérdezetek birkásokat!!!

Előzmény: juhosttt (30004)
juhosttt Creative Commons License 2013.10.20 0 0 30004

Mi az, hogy a magyar nép nem akar dolgozni? Gondolom arra érted, hogy saját egyéni véleményem szerint olyan fába vágod a fejszéd aminek megint csak nem sok jövője van, mert kb a balta fokával vágod a fát nem az élével... de ezzel max engem írhatsz le, nem egy országot..

A másik:

Én 5. éve gyűröm a néma kacsákat.
Már az 1. évben pénzt akartam belőle látni, de nem láttam, csak elkezdtem kitanulni a fajtát.
2. évben beruháztam nagyobb állományra.

3. évben kerestem annyit, hogy bővítsem az állományt.

4. évben ugyancsak bővíteni tudtam, és kb 0-ra jöttem ki.

5. évben, vagyis idén már elkönyvelhettem, hogy állománybővítés mellett és sok sok munka meleltt csekély bevételem is volt.

 

Szóval még rám se mondhatod hogy csak a pénzt akarom számolni...

És hogy mért pont néma kacsa? mert felénk senki nem csinálja nagyba... van pár hely ahol van eladó, de már kezdenek megismerni, mert 4 évi eladás után csak megjegyzik az embert. Még senkit nem basztam át, mindig egyenes voltam.

Te minden évben más állattal próbálkozol, mire lenne egy vevőköröd addigra már az adott témában felejtős vagy.

Előzmény: DR Weiss (29991)
Attila314 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 30003

Szia.

Nagyon hamar feladtad ezt a dolgot..... túl hamar!!!!

Ma délben még teljesen mást mondtál telefonon.... önbizalmat, határozottságot éreztem a hangodban. Most meg???

"De eddig csak olyanok hvtak nagyrészben akik majd meg gondolom...."

 

Mégis mit vársz? Ebben a mai világban?

Akinek egy csepp esze is van, szépen fog egy papírt és leírja a kiadásokat/bevételeket... aztán eldönti akarja vagy nem...

Komolyabban kellene ezt venned neked is...

Te megbíznál valakiben aki a második mondatban azt mondja "persze hozzad a tenyésznyulat holnap reggel 100-at.." elindulnál erre alapozva 300-400 km-ert?????

 

Ez jól működik a tv jóslásban meg "a vedd meg most!!! aztán azt csinálsz vele amit akarsz engem többet úgysem látsz" műsorokban és utcai árusoknál. Értelmes ember ezen már túl van régen.

 

Azt beszéltük átküldöd a doksit meg a szerződés mintát. Lássam miről van szó?!?!?

 

 

 

 

 

Előzmény: DR Weiss (30000)
juhosttt Creative Commons License 2013.10.20 0 0 30002

"Valamit nem jl csinálsz, ha ilyenek az arányaid."

Hát ha úgy vesszük sajnálom selejtezni őket. Van jó anyám ami jól nevel. De pl a holland tarka egy hobbinyúl, nem hús jellegű... Ha beruháznék pár pannon fehérre vagy legalább keverékeikre biztos jobb lenne. De mondhatom azt, hogy olcsó húsnak....

 

 

Amit vettem 1500-t német óriás keverék bak, így kifejlődve 5 kilós, ma mértem. Az anyák kb 2.3-2 kilósak (nem nagyon álltak meg a mérlegen) Szóval ha jó az állomány jó a végtermék is. De én még mindig úgy vagyok, hogy nem sietek, nem ölök bele pénzt sem. Majd ha sürgős lesz a tömeg hús előállítás beruházok picit :)

Előzmény: TimáriKristóf (29988)
Bladeboy03 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 30001

DR Weiss Creative Commons License 2013.10.20 0 0 30000

Én azonnal fizetek ha elmegyek felvásárolni!

 

 

De eddig csak olyanok hvtak nagyrészben akik majd meg gondolom....

 

Én munkát szeretnék adni sok embernek és pénzt, de a másik fél nem akar belefogni! Holott én 10-20-30 nyúlért is elmegyek házhoz, nem úgy mint más felvásárló, hogy van egy hely és hozd oda!

 

 

 

 

Az írományod jó, köszönöm, Te talán átlátsz a ködön....

Előzmény: printer71 (29999)
printer71 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29999

  Csúnyákat akartam neked írni de még időben lecsillapodtam . Szóval a szidás helyett inkább magyarázok egy kicsit :-)

 

   A Magyar népnek elege van az átbaszásokból , mellémagyarázásokból , majd' fizetekből . És most kivételesen nem a politikára gondolok , hanem az oylyan személyekre akik a kiskapukat kihasználva a zavarosban halásznak mások kárára

   Azért sincs igazad mert sokan , köztük én is adunk le nyulat olcsóbban is mint amit Te ajánlasz . Elmondom neked hogyan kellene ennek nekikezdeni :

     - nem kell ehhez szerződés , titkolózás stb. mert hogyha ezt az árat tudod adni a nyulasok átpártolnak hozzád

     - csak kezdd el felvásárolni a nyulat a mondott áron , fizesd azonnal ( úgy ahogyan a mostani felvásárló teszi ) és híre fog menni , téged fognak keresni

 

   Szerintem neked van egy ötleted - iformációd de a megvalósítás nem egyik napról a másikra fog menni . Mi kell a megvalósításig ?

 

   - pénz

   - munka

   - türelem

 

Előzmény: DR Weiss (29991)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29998

A magyar nép a pénzt azámolná, ha lenne, de így sincs neki, ezért nem gondolom, hogy ilyen lassú folyamatba kezdjen, amire még költenie is kén.

Előzmény: DR Weiss (29991)
DR Weiss Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29997

Ja

 

 

Az igazság van akinek fáj!

Előzmény: Öreg?halász (29993)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29996

Igen.

Előzmény: printer71 (29986)
Öreg?halász Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29995

NA!!!!!!!!!!!!!!!: helyesen

Előzmény: Öreg?halász (29994)
Öreg?halász Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29994

Hejesen:egy f@szkalap

Előzmény: Öreg?halász (29993)
Öreg?halász Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29993

Honnan veszed a bátorságot,hogy a MAGYAR NÉPRE ilyen ledegraláló kinyilatkozztatást tegyél?

Ritka egy prosztó fazon egyf@szkalap vagy !

Előzmény: DR Weiss (29991)
DR Weiss Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29992

Elnézést javítani szeretném:

 

 

Tisztelt Fórumozók!

Magyar Óriásnyulakat Felvásárolok!

A felvásárlási ár: 513ft/kg  Őstermelői igazolvány kötelező!

Érdeklődni telefonon: 0620-5616985

Előzmény: DR Weiss (29991)
DR Weiss Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29991

Tisztelt Fórumozók és fórum olvasók!

 

A Magyar óriásnyúl felvásárlás már NEM AKTUÁLIS!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Az indok:

 

Mert a Magyar nép dolgozni nem akar, csak a pénzt számolni...!!!!

arvaiz69 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29990

Szia! Teljesen igazad van. A nyulakat egy Mezőtúri nyúltenyésztő vette meg, a ketrecet pedig, ha jól emlékszem egy Pest környékén lakó család vette meg a fiuknak, aki most kezd nyulakkal foglalkozni.

Üdv.: Zoli

Előzmény: Deryan (29928)
arvaiz69 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29989

Szia! Köszönöm!

üdv.: Zoli

Előzmény: N.Jani (29921)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29988

Azért nem kell olyan messzire menni, hogy találj magyar óriást.

A magyar óriás se nő azért olyan lassan, mint ahogy gondolod. Valamit nem jl csinálsz, ha ilyenek az arányaid.

Előzmény: juhosttt (29985)
printer71 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29987

  9 anyámból a 6-os ketrec . Relativ nagy hely , fialtatóláda , nyugalom , nálam ez a recept az elhullások ellen .  Általában 7-10-et fialnak . Elhullás szinte nincs is , olyan nyulat pedig amelyik megérte a két hetes kort nem vesztettem el a két év alatt .

 

 " Hagyományos " takarmányozáson vannak , reggel árpa-táp keverék ( kb 80-20 % ) , este dara valamivel keverve , főtt krumplival-répával stb vagy ami éppen van . Mindig annyit kapnak amennyit 1-2 óra altt megesznek , széna vagy fű illetve lucerna mindíg van előttük .

 

 2 hónapos korukra 1.5-1.8 kilósak , 3 hónaposan általában elérik a vágósúlyt  . Ez alól kivétel a bal alsó sarokban lakó pannon fehér amelyiknek ugye nem fekszik ez a hagyományos menü , és ők látványosan lasabban fejlődnek .

 

 Ezeknek ellenére mégsem fenékig tejfel az élet mert nagy részüket a felvásárlónak adom el , igaz ,hogy Ő meg hozza a tápot 110 körűl .

 

                                                       

 

                                                                                     

printer71 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29986

 

   Ez a fiatal anya megfelel Magyar óriásnak ?

 

                  

 

   Most valamivel 6 kg alatt van , mert egy hónapja 8-at szoptat .

juhosttt Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29985

Én csak a magyar óriás fehéret és ezt a sima magyar óriást tudom. Dehát ezzel se lettem meggyőzve, hogy húsra ezzel kellene neki állni.

Ma megmértem a német óriás keverék bakom és 5 kiló. A testén jól tapintható, hogy izmolt, aránylag tömzsi nyúlról van szó. Már a libidója is jobb mint eddig volt.

Ma meg fialt egy lepketarka anya. 4et fijalt 1 halott... hát nagyon jó...

Holland tarka keverék anya: kb 6-ot fijalt, de alig van teje, a kicsik soványak...

Egy kék keverék anya: 10-et fijalt 5 maradt meg, de ez részben az én hibám is, mert nem használok fialtató ládát. De a megmaradt 5 nagyon jól gyarapodik. de még jobb 5 nagy, mint 10 satnya...

Ha nagyon húsra mennék akkor a lepketarkát és a holland tarkát selejtezném egyből... De nekem nem sürgős, ráérnek megnőni. De aki ebben gondolkozik annak érdemes lenne jól megválasztani a fajtát. Ha hagyomány őrzés a cél, akkor abban kell gondolkozni, nem a hús termelésben. Ha hús a cél, akkor vannak jól növekedő hús fajták.

A XXI valóság meg az, hogy fajtatiszta magyar óriást meg fehér magyar óriást nagyon csak keresni kellene, hogy találj háztájiban.

N.Jani Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29984

Ne XX: századi könyvből láss/ítélj!!! Ha-nem a XXI. századi valóságból!!!

 

A Magyar Óriásnak több típusa/változata van! Más-más értékmérő tulajdonságokkal!!!

Előzmény: juhosttt (29971)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29983

Ferikének nagyon jó szeme van a Magyar Óriás típusaihoz, változataihoz!

 

 

Előzmény: juhosttt (29978)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.20 0 0 29982

A(z) (eredeti)fajta jó kezekben van! Hál' Istennek!

 

Az 1-5 pontot jól látod!!!

Előzmény: juhosttt (29973)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!