Keresés

Részletes keresés

milliardos Creative Commons License 2010.05.12 0 0 634
Szia! Kösz a gyors választ! Vacillálásom oka a következő:

- AXA-nál a havi törlesztőrészletem 6500 forinttal kevesebb lenne mint az Erstenel,
- egyéb járulákos költségek (közjegyző, folyósítás, stb) viszont kb 110 ezer összesen (mivel náluk nyitnék számlát, magánnyugdíjpénztár, stb...)


- ERSTE-nel 6500 forinttal több lenne a havi törtlesztőm,
- viszont az akciójuk miatt az egyéb költségek olyan 20 ezer forint lenne csak


Kiszámoltam, hogy kb 12 hónap alatt hozná be az AXA ezt a 90 ezer különbséget, onnantól a mostani állás szeint 6500-zal kevesebb törlesztőrészletet jelentkezne az ERSTE ajánlattal szemben.

Mindemellett, a hitelügyintézőm azt mondja, hogy az ERSTE-nél kb 10 nap a dolog átfutása és normálisabb az értékbecslés, az AXA-nál 30 nap és gondok vannak értékbecslés terén.

Az AXA fele hajlok, mivel a futamidőm nem 1 év lenne hanem lényegesebben több, és éves szinten az a havi 6500 különbség kb 70 ezret jelentene.

Nagyvonalakban ennyi a dilemmám! :)
Előzmény: bankvilági idegenvezető (633)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2010.05.12 0 0 633
Szia milliardos!

Hátha tudok segíteni. Mi a vacillálásod oka? Úgy is kérdezhetném,mi az a dilemma-kétség stb... ami miatt nem tudsz dönteni?

Üdv!
Előzmény: milliardos (632)
milliardos Creative Commons License 2010.05.12 0 0 632
Sziasztok! Ez a most péntektól azt jelenti, hogy akkor már publikálják, vagy arra majd később kerül sor? Magyarul, mikor kerül a nyilvánosság elé?
Azért lenne fontos nekem tudni, mert néhány napom van eldönteni, hogy honnan vegyek fel lakáshitelt, és az AXA és Erste Bank között vacillálok, de nagyon!
Köszi a választ előre is!
Előzmény: bankvilági idegenvezető (631)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2010.05.11 0 0 631
"Most péntektől lesz még 1-2 valóban jó újítás a hitelezés terén is..."


Megvannak már azok most is....... Csak még nem publikus. :)))) Nem sok ember tudja ám a száját tartani,így van ez az Axánál is. :)
Előzmény: István_H. (630)
István_H. Creative Commons License 2010.05.11 0 0 630
Ha nem is belsős, de elég közel állok hozzájuk, valaki említette még régen, hogy akkor tudsz csak gyorsan ügyeket intézni, ha minden bankhoz megvan a megfelelő kapcsolatod... Nekem megvan, így kicsit hamarabb tudok meg belsős infókat,mint a bankok alkalmazottai:)
Az AXA egyik felső vezetője volt a "tesztalany", tehát a rendszer utolsó tesztelése folyik, azt mondták,h pár hét és kijön az iBanq2, szóval nem fél/évekről van szó.
Most péntektől lesz még 1-2 valóban jó újítás a hitelezés terén is...
Előzmény: luciferk (626)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 629
Hát az enyémét már nem, mert átmentem a Citihez. Az valahogy profibb "egy kicsit" :)
Előzmény: luciferk (628)
luciferk Creative Commons License 2010.05.11 0 0 628
Attól függ, hogy náluk mit jelent az hogy, napokon belül? ;) mindenesetre a mobil aláírás nagyban megnövelné a pénzünk biztonságát.
Előzmény: Törölt nick (627)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 627
A telefonos ügyfélszolgálat kb. fél éve mondta nekem ugyanezt, hogy "napokon belül" új netbank lesz. Mondjuk ismerve az Axa sebességét...
Előzmény: luciferk (626)
luciferk Creative Commons License 2010.05.11 0 0 626
" a másik az internetbank, de ez meg napokon belül megújul "

Honnan van ez az infó, vagy netán AXA belsős vagy?
Előzmény: István_H. (623)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 625
féléve ígéregetik az új netbankot, szerintem nem lesz belőle semmi
Előzmény: István_H. (623)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 624
Örülök annak, ha Te elégedett vagy, mindenesetre nekem a Citi jobban bejött. Kiváncsi vagyok az AXA új netbankjára, mindenesetre sajna a Citi díjmentes bankkártyáját és készpénzfelvételét (postán is!), 24 órás ügyfélszolgálatát nálam nem ellensúlyozza.
Előzmény: István_H. (623)
István_H. Creative Commons License 2010.05.10 0 0 623
Kinek a pap, kinek a paplan.
Nekem semmi bajom az AXA magánszámlával, alacsonyak még a vállalkozói számla költségei is, nem beszélve a lekötés nélküli napi kamatozásról mindegyik számla esetében.
Két "problémám" van az AXA-val: a nem 0-24 órás ügyfélszolgálat ( mondjuk éjfélkor ritkán támad kedvem ügyet intézni ), a másik az internetbank, de ez meg napokon belül megújul, lehet majd vásárlási limitet változtatni, állandó megbízást adni 0-24h-ig, nem kell telepíteni a programjukat, korlátlanul el lehet érni bárhonnan csak internet kell hozzá, többszörös sms-kód megerősítés, egész komoly kis rendszert hoztak végre össze az AXA-s srácok :)
Előzmény: Törölt nick (622)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 622
"Tehát, szerintem, még mindig megéri az AXA."

Annak, aki nem tudja teljesíteni a 0Ft-os Citi számla feltételeit, másnak nem. Nekem is van AXAm, de letelik az egy év úgy szüntetem meg mint a pinty.
A Citinél meg valóban minden 0Ft, van bankfiók, saját automatával, normális 24 órás ügyfélszolgálattal, használható internetbankkal.
Előzmény: silent_killer (621)
silent_killer Creative Commons License 2010.05.10 0 0 621
Részben egyetértek veled, részben nem. Én az OTP-t tudom alapul venni...

AXA még mindig jobb, a kártya egyszeri díja 2.000 Ft, nincs más költség (OTP-nél ez nekem évi 4500 Ft). Ha felveszel, mondjuk 150.000 Ft-ot az OTP kártyáddal az OTP automatából, akkor ez az OTP-nél ~800 Ft, az AXA-nál 199/250 vagy max. 360 Ft, attól függ, melyik automatát használod (GBC, VISA, stb.).

A kamathozó bankszámla, - tegyük fel, hogy addig nem lesz kamatvágás - július 15-én biztosan többet fog kamatozni, mint mondjuk az OTP megtakaritási számlája, ami már most is csak 4% alatt hoz (ehhez is kell vagy 30 mFt), az AXA 5.4-es átlagával.

Tehát, szerintem, még mindig megéri az AXA.
Laslow Creative Commons License 2010.05.09 0 0 620
Egyre meggondolandóbb, hogy miért is kellene valakinek épp az AXA Bankot választania más bankok alap + megtakarítási számlapárosai helyett.
Előzmény: silent_killer (619)
silent_killer Creative Commons License 2010.05.09 0 0 619
Tisztelt Ügyfeleink!

Az AXA Bank Europe SA Magyarországi Fióktelepe (székhelye: 1138 Budapest, Váci út 135-139., Cg.: 01-17-000554) (továbbiakban: Bank) ezúton tájékoztatja Ügyfeleit, hogy bankszámla hirdetményeit módosítja.

A módosítás a Hirdetmény alábbi kondícióit érinti:

A korábban 50 bázispontos MNB alapkamat-eltérítés 2010.07.15-étől 75 bázispontra módosul az alábbiak szerint. Kamat/Hozam – Magánszámla:
Éves kamat 500.000,- Ft feletti betéti összeg esetén a teljes betéti összegre:
Mindenkori MNB alapkamat csökkentve 75 bázis ponttal
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2010.05.04 0 0 618
Azt gondolom,minden banknál és bárhol a világon vannak tévedések,amelyek elsősorban emberi hibákból fakadnak. Több 100 ha nem több ezer példát tudnék mondani,az összes bank eddigi hibáiból,amit megtapasztaltam a hosszú évek alatt.

Ez nem Axa függő specifikum. Ahol emberek dolgoznak,ott hibáznak is. Azt állítani,hogy süllyedő hajó erre meg inkább nem mondanék semmit. (A legnagyobb növekedést elérő bank az elmúlt két évben)

Az előttem szóló nagyon jól mondta. Mindenhol érdemes kiépítened a jó kapcsolatrendszert és akkor nincs gond.
Előzmény: Neora (616)
ntdia Creative Commons License 2010.05.04 0 0 617
Van egy ismerősöm,
pénzügyi tanácsadóként dolgozik, független. Az a tapasztalata, hogy a legtöbb banknál kell egy jó kapcsolattartó személy, különben bonyodalmak lehetnek.

Mi az Unicreditnél vagyunk, nem ócsók:), nem is dárágák, de eddig lekopogom, mindent ügyfélbarátan intéztek, ha pedig bakiztak azt elismerték és javították...

Dia
Neora Creative Commons License 2010.04.27 0 0 616
Üdvözlök mindenki.

 

Csak javasolni tudom, hogy az Axa-tól ne vegyetek fel hitelt, mert fejetlenség uralkodik náluk. Előtörleszteni szerettem volna. Minden hónap 25-én van erre lehetőségem. Kérvényt adtam be, amit elbíráltak és írásban tájékoztattak az előtörlesztés feltételéről. Itt jött a probléma. Én svájci frankos hitelt vettem fel, de Ők forintba tájékoztattak. Én be is mentem hozzájuk és a kérvény kitöltésével kapcsolatban segítséget kértem tőlük. Meg is kaptam írjam be a forintos összeget. Másfél hónappal később rájuk telefonáltam, hogy törölték e már a jelzálogot és mikor kapok papírt róla. Kiderült, hogy el sem indították az ügyet, mert rossz belső címre küldte el az ügyfeles a papírokat. Aztán meg közölték, hogy én miért adtam meg forintos összeget, mikor én svájci frankba kaptam a hitelt. Azt, hogy Ők adták meg és az ügyfeles is ezt mondta az már nem érdekel senkit. Sikerült kierőszakolnom, hogy soron kívül 15-én csinálják meg, de ehhez egy új kérvényt kellett csinálni, amiben már svájci frankos összegek voltak feltüntetve. Most kijött a papír és kiderült, hogy kevesebbet vontak le az előtörlesztésben, mint amennyit Ők írtak, de a teljes összeg persze át lett utalva. Kérdésemre az volt a válasz, hogy mégis befogadták az első kérvényt, amit elutasítottak és a másik viszont így semmis. Az a furcsa, hogy mindenféle tájékoztatás nélkül módosítottak olyan szerződéseket, amiket Ők adtak ki és másfél hónapig használták a pénzemet és semmilyen jóváírást nem kapok, de ha 1 napot is kések rögtön felszámítanak késedelmi kamatot.

Csak azt tudom mondani, hogy aki teheti, meneküljön erről a süllyedő hajóról, mert ezzel az ügyintézéssel nem tudom, hogy mire mennek. Igaz, a többi bankról nem tudok véleményt mondani.

 

Szép napot,

Péter

Marcsiga Creative Commons License 2010.04.20 0 0 615
Szép estét mindenkinek!

Én 10 hónapja igényeltem Axa-s számlát-kártyát-netbankot, az interneten keresztül. Az hogy másfél hónapba telt mire kész lett nem rajtuk múlt. Én voltam a lusta visszaküldeni-feladni stb. A netbankot még nem aktiváltam mert mire végigolvastam, az instrukciókat a hajam is égnek állt. Biztos nem olyan bonyolult, de nem bírtam még rászánni magam.
Én egyébként csak megtakarításra használom, a másik számlám Budapest Bankos. Otp-s is van de egyre inkább utálom. Na de ez mind nem lényeg. Igazából egy kérdésem lenne elsősorban Ólomlábúhoz, de ha bárki más tud válaszolni azt is megköszönöm.
Az Axa Elementről mi a véleményetek? Elolvastam a honlapon, amit lehet, de még mindig nem teljesen tiszta. Számokban ez mit jelentene. Ha van mondjuk 5mill. önerőm (ez kb. a fele annak ami kellene) és vidéken szeretnék lakást venni, de a bevallott jövedelmem a minimálbér felé konvergál (+ a páromé, aki papíron szintén nem keresi hülyére magát) .
Előre is köszönöm a válasz(oka)t.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (602)
fiffer81 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 614
Jött egy hivatalos válasz:

Köszönjük, hogy Bankunkhoz fordult.

Megkeresésével kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:
Az AXA Bank számláiról kizárólag belföldi, forint számlákra indítható utalás, külföldre nincs lehetőség utalni.

pegazus77 Creative Commons License 2010.04.08 0 0 613
Hááááát, el tudom képzelni, hogy csak telefonon vagy személyesen, náluk minden nagyon körülményes. Én pl az angol számlámra telefonon utaltom oda és vissza.
Előzmény: fiffer81 (612)
fiffer81 Creative Commons License 2010.04.08 0 0 612
Sziasztok!

Hogyan tudok nemzetközi átutalást indítani AXA-nál?
IBanq nem fogad el betűket számlaszám megadásnál.
IBAN formátumban van megadva ahova kellene utalnom,
így.: GB72 BARC 207767 86249544

OTP-nél tudtam SEPA-val utalni, itt hogy lehet? Csak telefon?
pegazus77 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 611

Nekem is az axa-nál van a számlám eddig minden ok - én az Erstét rühellem de nagyon! Viszont az igaz, hogy az Axa most kamatot csökkentett, az eddigi 9% helyett most 5.5%, mert ők a mindenkori jegybanki alapkamathoz (jól írom?) kell, hogy igazodjanak, ami most nagyon lent van. Ám így is legalább vmennyire gyarapszik ott a pénzem, nem csökken az idióta kezelési stb költségek miatt.

Előzmény: Törölt nick (609)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.05 0 0 610
Teljesen egyetértek, eddig volt miért itt lenni, de inkább visszamegyek a CIBhez, ott legalább van normális ügyfélszolgálat és használható netbank.
Előzmény: Törölt nick (609)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.05 0 0 609
Nem tudom, eddig a 300-350e Ftos megtakarításra kaptam korrekt kamatot lekötés nélkül. Mostmár úgy látszik az AXAnak ez nem pénz. Nem baj, akkor majd elviszem oda, ahol ennyi pénzt is megbecsül a bank és nem szúrja ki a szemem 0 kamattal. Inkább lekötöm, max elvesztem a "hatalmas" kamatot. De havi 35Ft kamatért nem fogom az AXAnál tartani az is biztos.
Előzmény: luciferk (607)
gajdailka Creative Commons License 2010.04.05 0 0 608
Vajon mennyire gyors az AXA hitelügyintézése a Hazai Hitelkonstrukciónál ?
Ingatlan adásvételi szerződésnél fontos lenne, mert ott vállalni kell egy határidőt a végső teljesítésre, csakhogy állítólag hitelfelvételi roham van most az Axánál.
Ráadásul egyidejűleg két hitelkérelem futna, ui. az önerő KP-ben 30 %, de az élettársak egyike felvenne szabadfelhasználású jelzáloghitelt - ezzel már meglenne az 50 %, és a pár másik tagja lakáshitelt igényelne. Egyidejűleg indítják mindketten, de visszaolvasva a topikot, azért aggódom.
48 napot várni csupán arra, hogy az ügyintéző valamiféle hiánypótlásra felszólítson ?! Hát igy nem lehet adásvételi szerződést kötni, elveszik a foglaló, ha hónapokig tötymörög a bank.
luciferk Creative Commons License 2010.04.05 0 0 607
500.000, Ft alatt melyik bank ad 2.5%-nál több kamatot lekötés nélkül?
Előzmény: Törölt nick (606)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.04 0 0 606
Ez már nevetséges:
Éves kamat 1 – 500.000,- Ft közötti betéti összeg esetén: 2.50%

http://axabank.hu/download/1038/1038_105_hird_kamathozo_axa_100330.pdf
Brazsik Creative Commons License 2010.03.22 0 0 605
Sziasztok,


az új törvényi maximált előtörlesztési díj (százalék és fix összeg) a régi szerződésekre nem vonatkozik visszamenőleg? Nem találtam meg egyértelműleg a választ, és sajnos gyanítom hogy nem, de nem az Axától szeretném megkérdezni :)

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!