Keresés

Részletes keresés

csekelyke Creative Commons License 2013.04.29 0 0 451845

"A vádlott kisétál, a rendőrség nézi

....

Nemcsak a házi őrizetben lévő veszélyes bűnözők megszökésének veszélyét, hanem a börtönök zsúfoltságát és fenntartási költségeit is enyhíthetné, ha bevezetnék a nyomkövető bilincset, amely azonnal jelez, ha az őrizetes elhagyja a számára kijelölt tartózkodási helyet. A rendszer, amelynek kiépítése 1 milliárd 22 millió forintba kerül, 2013 májusában várható – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata hvg.hu-val."

 

http://hvg.hu/itthon/20130428_nyomkoveto_karperec_hazi_orizet_rendorseg#utm_source=hirkereso&utm_medium=listing&utm_campaign=hirkereso_2013_4_28

 

Biztos bennem van a hiba, de én maradnék az önfenntartó börtönöknél. Ott legalább dolgoznának. A házi őrizetben azt csinál amit akar. Én meg nem akarom, hogy lóbálja a lábát és hízlalja a seggét!

Ma más a kása Creative Commons License 2013.04.29 0 0 451844

"Őket egyébként is paraszolvencia nélkül gyógyítja a (szak)orvos - a paraszolvencia, részükről, sokszor egy kiadós verés."

 

Elég találó

Előzmény: Törölt nick (451836)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451843

Off

Romhányi zseniális volt. Viszonozni szeretném - és a tegnapi videót megköszönni. Telitalálat volt.

 

Devi blues

 

Lopni, - mert kell - merek

és orvost verni merni

kell, mert hisz ha nem

merek

kitől tanul a nyolc gyerek

elcsórni, meg-

szerezni

a Marcsi nénitől...?

Miből...miből

lesz majd piros Zsigája

ha nem tanítom -. én, az apja - rája?!

S hogy lesz Leonciómból

büszke raj

ha lopni nem viszem

én nem hiszem, hogy

lesz belőle.

Jaj.

 

Nekem meg bizonyítani kellett valamit (magam előtt) - és azért vagyok itt. De már megyek. Jó éjszakát! 

 

Előzmény: városias (451842)
városias Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451842

Nem volt jobb fordítása ennél (Rímhányó-Romhányi) - annyiban ON hogy "csak az érdekel amit én lopok el"

 

 

nünüke88 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451841

Na és ha nyugdíjasok agyonverőiről van szó? Ott mivel helyettesítenél be? Plusz, te többféle csoportot szedtél itt össze, akik külön-külön állnak egymástól, a mondatok külön-külön igazak rájuk, ellenben a védencekre mind igaz. Legalábbis a putris devikre, mert nyilván a normális, integrálódott romákra nem.

Előzmény: rosie (451832)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451840

Igen. Hiánytalanul, maradéktalanul egyetértek - ám ennek keresztülviteléhez úgy gondolom, feltétlenül az kellene, hogy az EU törzsországai politikai vezetésében - következésképp magában az EU döntéshozatali szerveiben - minél szélesebb körben tudatosodjék, mit kell érteni cigány etnikumon, cigány identitáson és életvitelen (ezen belül pedig a szociális hálóra való rátelepedés mostanában egyre inkább felismert törekvésén és az ezzel (is) összefüggésben lévő kriminalitáson).

Ezek után el kellene érni odáig, hogy az érintett politikai vezetések szakítsanak a PC-köntörfalazással és néven nevezzék a gondot - azt, ami - végre-valahára! - már számukra is gond, sőt: tűrhetetlen és elviselhetetlen...gond.

 

Amíg ez be nem következik, addig továbbra is intoleráns rasszista-fasiszta mucsaitahók maradunk, akikre, mint eddig, rálőcsölik a deviáns-eltartás (sőt: tenyésztés) összes terhét. Addig egy újjal nem nyúlhatunk a szociális ellátások rendszeréhez.

Ez körülbelül olyan dolog, mint a cigánybűnözés itt, országon belül: amíg a hullámai el nem érik Pécs polgármesterét, netán a Rózsadombot - addig szubjektív biztonságérzetről lehet értekezni:(

Előzmény: pragmatikus álmodozó (451837)
nünüke88 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451839

Ma jártunk egy olyan településen, ahol a kisebbség már többség lett, és rácsodálkoztunk, hogy ahhoz képest milyen rendezett minden. Talán azért, mert itt már bizonyos szinten magukra is vannak utalva.

Nem szednek helyettük szemetet, meg ilyenek.

Előzmény: norbee601 (451810)
pragmatikus álmodozó Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451838

Jó éjszakát!

pragmatikus álmodozó Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451837

Természetesen csak ugyanazok a törvények vonatkozhatnak rájuk is mint mindenki másra.Családtámogatási rendszer teljes átalakítása - a csp. annyit jelent, hogy gyerekenként X összeg levonható az ADÓALAPBÓL, havonta. Az X lehet akár 70-80 ezer forint is. Egészségügyi ellátás csak annak aki fizeti. Az Állami Költségvetés nem fizetheti senki helyett. Ha az autó esetében mindenki számára természetes, hogy "születésétől haláláig" fizetik utána a biztosítást, az ember esetében miért nem természetes?

Ameddig etetik addig szaporodik.....

Előzmény: Törölt nick (451834)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451836

A behelyettesítés módszere nem működik, kedves rosie.

 

A többségi társadalomban vannak - hogyne volnának! - adó- és járulékcsalók, sőt feketén vállalkozók is - csakhogy: a társadalom értékrendjébe nem fér bele e cselekmények buzgó helyeslése.

Jobban tudod, mint én: skizofrén helyzetben élünk - kognitív disszonanciára kényszerítve. A fenti "kikerüléseket" a nagy többség nem tartja erkölcsösnek, de egy még mindig tranzitállapotban leledző országban, a gazdasági válság közepette, nem egyszer élet/halál, piacon maradás, mnegmaradás kérdése adót és járulékot "optimalizálni". Még abból is jut a putrisdevi eltartására, ingyen...

Az orvos és a paraszolvencia? Sajátos összefüggés, igen. Ismered biztosan a közkórházi orvosbéreket: nem mától, nem tegnaptól szégyenletesek. Gondoskodott róla már a Kádár-rendszer, hogy orvos anyagi megbecsülése olyan legyen, amilyennek mindannyian ismerjük. De orvos! - aki hat év tanulás után még mindig kezdő, és ha nem szakosodik, majd tanul egész életén át, soha nem is lesz jó szakember.

Hogy vethető ez össze a te cigányaid "életpálya-ívével"?

Őket egyébként is paraszolvencia nélkül gyógyítja a (szak)orvos - a paraszolv encia, részükről, sokszor egy kiadós verés.

Ugyan, kedves rosie... 

Előzmény: rosie (451830)
Csak Számoló Nyikk Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451835

Én is behelyettesítettem:

 

  1. adó- és járulékcsaló-becsület [ez valóban nem jellemző a cigányokra, minthogy se adót, se járulékot nem fizetnek]
  2. feketén vállalkozó- és kuncsaftbecsület
  3. paraszolvenciáragyúróorvos-becsület
  4. korruptpolitikus-becsület

Ennek valóban nincs sok értelme.

Előzmény: rosie (451830)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451834

Komolyan tartok tőle, hogy már most nem tudnánk megálljt parancsolni...illetve: az itt több alkalommal - sok tépelődéssel, fájdalommal - megtárgyalt módokon és eszközökkel (következetes szigor, ellenőrzés, követés-számonkérés, teljesítmény nélkül kapott támogatások drasztikus csökkentése, babagyár bezárása, stb.) még meg tudnánk tenni - addig, amíg létszámfölényünket el nem vesztjük.

Sajnos azonban úgy látom, amíg az aktuális "kötelékben repülünk", ahol a vivianeredingek és hasonlók legalábbis másodpilóták vagy navigátorok, semmi esélyünk arra, hogy ezzel a fölénnyel élve változtassunk a helyzeten. Hacsak nem konfrontálódunk majd velük...   

Előzmény: pragmatikus álmodozó (451829)
tütyüke Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451833

Meg.

Előzmény: rosie (451832)
rosie Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451832

 

Megvan az a szó: "behelyettesítettem"? ;p

 

 

Előzmény: tütyüke (451831)
tütyüke Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451831

1. adó- és járulékcsalókkal

2. feketén vállalkozókkal (és az ő kuncsaftjaikkal)

3. paraszolvenciára gyúró orvosokkal

4. korrupt (akármilyen színű) politikusokkal

(a sor tetszőleges szereplőkkel tovább bővíthető)

 

A 3-as pont nem stimmel, mivel én még cigány orvost nem láttam de a többi az bőven jellemző rájuk.

Egyéb kérdés ?

Előzmény: rosie (451830)
rosie Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451830

 

Behelyettesítettem a hozzászólásod "cigány/ok" és "roma" szavait

1. adó- és járulékcsalókkal

2. feketén vállalkozókkal (és az ő kuncsaftjaikkal)

3. paraszolvenciára gyúró orvosokkal

4. korrupt (akármilyen színű) politikusokkal

(a sor tetszőleges szereplőkkel tovább bővíthető)

 

Hasonlóan értelmes mondatokat kaptam...

 

 

Előzmény: Csak Számoló Nyikk (451815)
pragmatikus álmodozó Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451829

Némelyek már valóban képesek önjáró módon működni, de a nagy többség fölött ott kell, hogy röpködjön az őrangyal. És ez az őrangyal nem látszik lankadni. És ráadásul teljes erőbevetéssel próbáljuk arra a szintre hozni őket amikor már nem fogunk tudni megálljt parancsolni....

Előzmény: Törölt nick (451826)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451828

Strucctaktika? Meg ne haragudj rám:-)...azt hiszem, több ez annál.

Előzmény: gall travis (451824)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451827

Még egy szóval én is.

Előzmény: újmóni (451825)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451826

"...hanem azok, akik őket maguk előtt tolva.."

 

Természetesen így van. A "primer" hatóerő a...(hadd játsszam ismét a szavakkal, ha már vannak): a háttér-erő. Az, amely - valóban magas tudatossággal, szervezettséggel cselekedve - mozgásba hozza őket. Ám - és tisztelettel ellentmondok - azt vélem látni, hogy egy idő után "feltöltődnek" ezzel az energiával...és önjáróvá lesznek.

Mindig is úgy gondoltam: hibas őket alulértékelni. A prédanépi múlt, az ehhez kapcsolódó tapasztalati anyag rendkívül alkalmassá tette őket a túléléshez szükséges összes készség kifejlesztésére, majd finomítására. Ebben az arzenálban sok minden megtalálható: a tanulatlanság ellenére magasfokú ravaszság, az azzal (és az elérendő, közvetlen, sanda céllal) szorosan összefüggő kombinatív készség, a tudatos számítás, megtévesztés, alakoskodó idomulás képessége - tehát: miután az "ideológusok" ..."beélesítették" őket, nincs különösebb gondjuk elszabadult hajóágyúként funkcionálni. 

Előzmény: pragmatikus álmodozó (451822)
újmóni Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451825

válaszoltam

 

 

Előzmény: Törölt nick (451821)
gall travis Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451824

afféle strucctaktika ,amit nem látok ,ismerek stb az nincs, nem létezik.Ha meg nem is akarják sok esetben nem is tudják látni ,ismerni stb akkor meg nem is nehéz ezt a taktikát hosszú távon sikeresen folytatni

Előzmény: Törölt nick (451816)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451823

Ne mááá...A "kk", mint fogalom, szellemi atyja te vagy - én csak körüljártam (ötszázadszor:D)

Előzmény: Detonátor (451817)
pragmatikus álmodozó Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451822

Én viszont vitatnám....  Nem azt, hogy a "kívülállás kultúráját" választják tömegesen és "tudatosan", lehet, hogy csak lustaságból?  Azt vitatom, hogy "agresszívan követeli és eléri" hogy neki alanyi jogon járjon. Nem ők érik el. Hanem azok, akik őket maguk előtt tolva, fedezéknek - álcahálónak használva kényszerítik rá a társadalomra, társadalmakra az akaratukat. 

Előzmény: Törölt nick (451816)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451821

Hát igyekszik az ember...Detonátor kk-definíciója (+a noblesse:-)) ) kötelez. (És köszi. Írtam egy emilt neked)

Előzmény: újmóni (451818)
újmóni Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451820

Ja-ja.

 

 

Előzmény: Detonátor (451819)
Detonátor Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451819

Tökéletes leírása a kk-nak.

Előzmény: újmóni (451818)
újmóni Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451818

Húúú, de jó! :)

 

Mármint a megállapítás.

Előzmény: Törölt nick (451816)
Detonátor Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451817

Ez nagyon ott van, telibe talált. Gratula!

Előzmény: Törölt nick (451816)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.28 0 0 451816

"Tehát neki és társainak illenék leborulni a nyugati kultúra előtt, de legalábbis némi tisztelet tanúsítani az irányába."

 

Sajnos, épp ez a legabszurdabb elvárás vele szemben. Ő pontosan attól az, ami - a tudatos kívülálló, a cigány létezésmód megtestesítője - hogy se le nem borul a nyugati kultúra előtt, sem tiszteletet nem tanúsít iránta.

Ha megtenné egyiket vagy másikat, - vegyük csak az "enyhébb" változatot, a tiszteletadást - már megfogalmazódna benne először csak a vágy, majd a cselekvőbb törekvés, hogy oda tartozhasson valamiképp. De nem: ő kívül akar maradni, mert ha belépne ebbe a kultúrkörbe úgy érezné, hogy cigány identitását veszti. A legpasszívabb, "legcigányosabb" megoldás mellett dönt hát: megőrzi a kívülálló státuszát - de agresszíven követeli (és eléri), hogy a nyugati kultúra minden vívmányából "neki járó" szolgáltatásként részesüljön. 

Előzmény: nünüke88 (451800)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!