Keresés

Részletes keresés

obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24491

Elfogadják az Eurot is, de kártyával is tudsz fizetni. Van, amelyik nyitva van éjjel, van, amelyik nincs.

Előzmény: szilas1987 (24489)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24490

Szia,

 

annnyit tennék hozzá az előzőekhez, hogy a bosnyák oldalon a határ előtti szakasz alacsony építésű autóval rémálom, ezt jó, ha tudod.

Előzmény: Törölt nick (24461)
szilas1987 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24489

boszniában tankoláskor kp-val vagy kártyával célszerűbb fizetni? kp = euro vagy a bosnyák márka? (éjszaka fogunk utazni, akkor is nyitva vannak a kutak?)

Buhul Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24488

De gyorsabb,ha nem zavar az éjszakai vezetés,dél után indulni.

Előzmény: Amaribp (24484)
lolo1976 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24487

Köszi !!

 

Előzmény: Amaribp (24485)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24486
Előzmény: jollép (24467)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24485

Előtted egy pár beírással ez volt,meg  mindenki arra megy : Cacak-Uzice-Nova Varos-Bijelo Polje-Kolasin-Podgorica,persze előtte Belgrádig.

Előzmény: lolo1976 (24483)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24484

Én is ezt tanácsolnám :) reggeli után azonnali indulás, egy óra Mostarban, és onnan haza:)

Előzmény: Buhul (24478)
lolo1976 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24483

Sziasztok !!!

Vasárnap este indulnánk Bar-ba .

Szegeden keresztül Melyik utat ajánljátok , merre mennyünk ?????

Előre is köszönöm !!!!!!

AutoGázkutakról esetleg info valakinek????

Amaribp Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24482

Megáll az eszem :D

Előzmény: szervezkedő (24453)
szervezkedő Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24481
17,5ora utazas Szegedrol, raadasul ejszaka, az meg elso utazaskor is sok.

Kecskemetrol en 17ora alatt telen, szakado hoesesben, a husz eves auto moge akasztva trelerrel ertem le.

Szerintem kicsit szerencsetlen utvonalat valasztottal. Szerintem 1ezrelek azoknak a szama, akik Ujvideknel gondolnak egyet es a bosnyakok fele veszik az iranyt.

Buhul leirta neked a jo utat Pestre Herceg Novibol. Ha nem hallgatsz ram es nem adod at nekem ezt az autot 300-400euro aron, akkor gyogyszerezd be a nyafogokat es egy kora reggel 04:00- 04:30 kozott vagj neki Bosznian keresztul.
Előzmény: jollép (24457)
szervezkedő Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24480
Na tessek! Ennyi! Igy kell ezt csinalni!

Orulok hogy jol ereztetek magatokat!
Előzmény: Colin87 (24479)
Colin87 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24479

Sziasztok!

 

Először is, meg szeretném köszönni, a sok hasznos információt, ami fenn van a fórumon! :) Utazás előtt kb 2 héttel kezdtem el nézegetni, elolvastam pár 100 oldalt. :)

A lényeg: 5én este indultunk el 4en. Ásotthalomnál akartuk átlépni a határt. Kb. 18:55re értünk oda és mivel 7 órakor bezár az átkelő, ezért minket már nem is engedetek át. Jó, állt előttünk vagy 3 autó... sebaj, átmentünk Tompára, itt nem vártunk 5 percet, már átengedtek. ( Röszkénél azért nem akartunk menni, mert az infók szerint nagyon sokat kellett volna várni.) és akkor Tompa-Szabadka- Novi Sad- Belgrád. Na itt eltévedtünk egy kicsit, mert nem Cacak felé akartunk menni, hanem Valjevo felé. Megálltunk valahol Belgrád szélén egy kamion parkolóban. odajöttek vagy 4en, nagyon segítőkészek voltak. A 4. srác tudta végül megmutatni, hogy merre is kell mennünk. ( Mi szerbül, ők se angolul, se oroszul, se magyarul nem tudtak :D) visszafordultunk Cacak felé, és innentől már egyenes út vezetett Petrovacig. Cacak-Uzice-Nova Varos-Bijelo Polje-Kolasin-Podgorica-Petrovac. 14-15 óra alatt értünk le ugye a kitértők és a pihenők miatt. Az út amúgy, abszolút nem vészes, pedig én a Mátrába is rosszul vagyok :d bevettem a deadalont, semmi bajom nem volt. :)

Szállást nem foglaltunk, a buszmegállóban ott álltak az emberek és kínálták a szállást. Mi már a 2. szállást lefoglaltuk. A csaj, aki kiadta az apartmant, nagyon aranyos és segítőkész volt. A szállás nekem, személy szerint nem jött be annyira, de mivel  már nagyon fáradtak voltunk, így nem akartunk már mást keresni. Viszont nagyon olcsón megúsztuk, ugye alkudni kötelező :D 7 éjszakára 2 főre fizettünk 45.000 ft-ot, tehát fejenként kb 11 eur-ra jött ki. Konyha, nappali (ingyen klíma), 2 háló, 1 fürdő+ WC. 

A petrovaci strand nagyon szép, tiszta a víz, kis barnás-bordós kavicsos. Innen kb 10 perces séta Lucice. Ez nekem gyönyörű volt. Sziklákkal körbevett kisebb strand, tiszta víz, apró pici kavicsos-homokos strand. Viszont utolsó nap nagy csalódás volt, mert nagyon piszkos volt a víz... :S és rengeteg pici gyerek van mind2 strandon 1-2 évesek. 

Ha arra fele jártok mindenképp menjetek el Drobni Pijesakra. Gyönyörű, eldugott strand. A legszebb amit láttam. A le-és feljutás kicsit érdekes, de megéri :D petrovac és sv. stefan között van kb félúton. :)

Elmentünk egy egész napos hajókirándulásra is. Fejenként 20 eurért. Petrovacból busszal Tivatba, onnan már hajóval Herceg Novi, kék barlang, Kotor. Gyönyörű volt minden! Ide is abszolút megéri elmenni. voltunk Budvában is, óváros, mint mindenhol itt is gyönyörű.

Árak. Hát ahhoz képest, hogy mindenki azt mondta, h milyen olcsóság van, azért szerintem nem annyira. 

Fagyi: 1 eur, Niksicko sör: 0,80- 2,50 Pizza: 6-8 eur, Halak: 5- határ a csillagos ég ( giricét egyetek, az nagyon finom és olcsó, meg fügenyakláncot :))

voliban vásároltunk és kb minden 2. nap étteremben ettünk. voliba 4 főre kb 30 eur, étteremben 30-50 eurt fizettünk. 

Összességében csak jókat tudok mondani. Gyönyörű hely! Imádtam/tunk ott lenni!

Hazafelé szerencsére 11 óra alatt hazaértünk, pedig szombat reggel 10kor indultunk. 

Ha valakinek van bármiféle kérdése, írjatok nyugodtan. :) bocsi a kisregényért :)

puszik:)

Buhul Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24478

Van másik opció is,Trebinje-Mostar-új jó úton-Sarajevo-Doboj-Hr.A.P-M6.Googl nem dobja.

Előzmény: jollép (24459)
Direkt_ Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24477

Köszönöm a választ. Elsődlegesen nem kempinget keresnénk, hanem csak egy kiadó szobát ha normálison áron találunk egy éjszakára. Persze sátor is lesz nálunk :)

Előzmény: EdoEdoEdo (24455)
Végh Mónika Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24476

Sziasztok!

 

Aug.2-án megyünk Susanjba  Vila Monegroban foglaltunk szállást, járt már ott valaki?

efraim77 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24475

elég a személyi igazolvány, bővebben meg tudod nézni a magyar külügy oldalán  vagy a tenger.info oldalon is..

Előzmény: sze79 (24474)
sze79 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24474

Tudom, hogy korábban volt már ilyen kérdés, de erősítsetek meg. Montenegrói belépésnél vagy Boszniában elég a kártyás személyi vagy útlevél kell?

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24473

Köszönöm molnjan!

Megnyugodtam :-)

Illetékről akkor kérni fogom a papírt.

Telefonos kérdésre pedig eddig nem is de jó tudni ezt is.

Előzmény: Törölt nick (24465)
szilas1987 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24472

köszi a tippeket! ;)

 

a tartózkodási illetéket h kell kérni angolul? legalább is az ezt igazoló papírt?

Előzmény: nohab (24468)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24471

Köszönöm Buhul!

A mi felállásunkban is a párom vezet és szintén az asszony fog jajveszékelni :-) Azért jó hallani, hogy a fa híd rendben van. És köszi a fotós tipet is!

Előzmény: Buhul (24463)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24470

Köszönöm.

Megfizettem a tanulópénzt :(

Előzmény: nohab (24466)
nohab Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24469

Jelen állás szerint család 3:1 arányban a horvát autópályás hazaút mellett van....én vagyok ellene,én fizetek.:)

 

A családod biztonságát fizeted meg elsősorban :)

Ha tehetitek, ne szombaton napközben menjetek.

Előzmény: jollép (24459)
nohab Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24468

Ploce strandon van, árat psszolom. A Jaz strand felé kell lefordulni a főútról, de nem mész be a Jazra, hanem egyenesen tovább, lesz még egy strand, asszem a Trsteno, oda sem, hanem egyszer csak elérsz a Plocere. Egyébként is klassz hely. Budvától 10 km körül lehet.

Előzmény: szilas1987 (24451)
jollép Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24467

Tudom,mondom is folyamatosan Nekik,hátha a napok múltával rávehetőek arra hogy Bosznia felé menjünk.Én a Neretva völgyére gondoltam...

Előzmény: efraim77 (24464)
nohab Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24466

Azért ha valaki ért a GSM hálóztahoz jelezhetné tényleg így működik ez a valóságban is vagy csak számlázási trükk. Nekem nem logikus, mert az átirányítás a helyi host-on van tárolva. A hívás indítás is itthonról történt. Az átirányított szám is helyi...

 

Sajnos így. Ha feltétel nélküli átirányítást állítasz be, akkor az itthoni szolgáltatód irányítja az átirányított helyre a hívást és a hazai tarifád szerint megy. Ha feltételest (azaz először utánad megy a hívás, majd ha nem talál, akkor irányítódik át), akkor először a külföldi hálózatba megy ki a hívás, majd amikor ott nem tud veled kapcsolatot létesíteni, akkor onnan indul az átirányított számra. Ez az utóbbi emiatt gyakorlatilag úgy van tarifálva, mintha az adott országból indítanád a hívást. Megoldás: ha elérhető vagy, akkor tényleg legyél az és vedd fel a telefont, ha nem vagy, akkor minden esetben feltétel nélküli átirányítás és kész.

Előzmény: Törölt nick (24465)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24465

Szia!

 

- Másfél hete jöttünk haza arra. Nem kell tőle félni, a híd teljesen stabil, észre se veszed, hogy átkelsz. Egyáltalán nem félelmetes inkább szép. Semmi gond vele azon kívül, hogy csak egy sávos. A montenegroi oldalon a határőrök kicsit unottak, de rendesek, a bosnyák oldalon a mi útleveleinkre csak ránéztek és intettek, a többi autósét (szerb) bevitték a fülkébe és adatokat rögzítettek a számítógépbe (egy gép, mindkét irányra :).

 

Boszniában az út keskeny, kanyargós, de lehet rajt menni rendesen (40-50). Én a helyiek utánra pozícionáltam magam, azok meg mentek mint az őrült. Montenegroban az út szuper, nincs vele gond és alig van forgalom.

 

-Zabljak csodaszép. Kihagyhatatlan! Biztos van térkép ott. Én a Tara híd lábánál láttam térképet.

 

- Tartózkodási illeték igazolást kérik. Az útlevélbe kell beletenni, a határon elveszik. Nekünk az egyik szálláson szó nélkül adták(elkérték az összes útlevelet és azzal adták vissza másnap). A másikon nekem kellett szólnom, hogy ilyet nem kaptunk. A tulajdonos kicsit csodálkozott, azt mondta ilyenről még nem hallott. Megmutattam neki az előző szállás papírját, akkor már értette és másnapra beszerezte. Egy kis fehér papír fecni, névvel, útlevélszámmal, tartózkodási hellyel és időintervallummal, az alján bélegyzővel.

 

OFF

Nagyon figyeljetek a telefon hívásátirányításra! Óriási mobil számlát kaptam emiatt. Anélkül, hogy hívtam volna, hívást fogadtam volna, egyáltalán a tudtom nélkül. Itthon a kollégámmal flottás tarifacsomagban vagyunk. A telefonom át van irányítva az ő számára, ha én nem veszem fel. Mint kiderült a hívás átirányítás annak az országnak a  mobil hálóztán át számlázódik,ahol a telefon van, perc alapon, hívás fogadási és indítási díjjal... El lehet képzelni.

 

Azért ha valaki ért a GSM hálóztahoz jelezhetné tényleg így működik ez a valóságban is vagy csak számlázási trükk. Nekem nem logikus, mert az átirányítás a helyi host-on van tárolva. A hívás indítás is itthonról történt. Az átirányított szám is helyi...

ON

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (24461)
efraim77 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24464

..:D mond meg nekik, hogy a HR pálya is kb. 13-14 óra lesz:D és ha a Lucko kapu dugig van még több sőt...ha kiternek erdőtűz miatt az út a hegyekben ugyanolyan:) (én tapasztaltam tavaly) jó nyaralást nektek:)

Előzmény: jollép (24459)
Buhul Creative Commons License 2013.07.16 0 0 24463

Boszniai oldalon fel egyre keskenyebb szerpentin,határ fa híd magas korláttal.Ha átmentek,álljatok meg fényképezni,a fa vendéglőnél van egy jó forrás is.Montenegroi oldalon szélesebb út,ereszkedni szeretek rajta,70-el lehet  motorfékkel,ha gyorsabban gurulok az Asszony kiabál.Szóval nem kell majrézni,csak tekerd azt a k..kormányt.

Előzmény: Törölt nick (24461)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.15 0 0 24462

Még egy kérdésem lenne. Boszniában volt e esetleg valaki Visoko-nál a piramisoknál.

Lehet sétálni a feltárások környékén? Vagy előre kell bejelentkezni, vagy hogy működik?

Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!