Keresés

Részletes keresés

nabiti Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37205
 ???????? /... csak én nem értem ??
Előzmény: snapszmester (37204)
snapszmester Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37204
Na húzzuk bele. A 20. kap fényképet.
gabo011 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37203
:-DD
Előzmény: snapszmester (37202)
snapszmester Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37202
Jó az ha valami titokzatos.
Sokat nyaggattak anno a titkomért. Már rájöttek, csak precízen, tisztán.
Semmi vegyszer semmi merevedés:-))
Előzmény: gabo011 (37201)
gabo011 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37201
Nem akarok kötekedni de Mártonéknál lehet valamit félre értettél! Szerintem az oszlopon nem lehet "játszani a hőfokokkal szintenként"! Továbbá szerintem nincs semmilyen titok! :-))
Előzmény: slepp & tsa. (37195)
barkócza Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37200
Nézd meg ezt, ha tudni akarod, hogy hogyan csinálják manapság az igazán tiszta vizet. :) Nem desztillálnak.
Előzmény: slepp & tsa. (37198)
zsuzska60 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37199
a fontos dolgokat ki szoktam jelölni szövegkiemelővel!
Előzmény: -joker- (37197)
slepp & tsa. Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37198

Bocs a kép lemaradt.

 

desztv
-joker- Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37197
:DDDDDDDDDD

Csak ha fórumozol, ki ne vágj 1 cikket, mert vehetsz új monitort is :)))))))))
Előzmény: zsuzska60 (37196)
zsuzska60 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37196
én már törlöm is
Előzmény: -joker- (37179)
slepp & tsa. Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37195

Üdv mindenki!

 

Bocs amiért ismét lerágott csontot nyalogatok újra. A vízkérdés párnapja téma volt. Megpróbáltam utánajárni amit megosztanék. Az általunk használt víz gyártójával beszéltem és készségesen elmondtak mindent. A címke fotóját felraktam, Shell kutakon lehet kapni. Ez a víz nem desztillált víz, csak „desztillált víz minőségű”. Ha figyelmesen olvastam volna a címkét ki is derült volna. A lényeg, hogy többszörös mechanikai szűréssel, kétszeres ioncserével (egyben sótlanítással készül). Élelmiszeri célokra közvetlenül nem ajánlják, mivel nem volt csírátlanítva, de pálinkához tökéletesen megfelelő, mivel ilyen alkoholfokot nem tolerál sok minden (egyébként minden más tekintetben megfelelne). A mechanikai szűrés olyan mértékű állításuk szerint, hogy hasonló a desztillált vízhez (ez ugye nem teljesen igaz, mivel még egy jól működő membrános szűrővel sem lehet desztillált vizet gyártani). A lényeg, hogy ez a víz tökéletesen alkalmas a hígításhoz (a gyakorlat ezt bizonyítja, próbaként kis mintákat 20 fok alá hígítottunk opálosodás nélkül). Egyedül  a csírátlanítást lehetne forralással megoldani, de szerintem erre nincs szükség. Ezenkívül még egy gyártót megkérdeztem, hogy van-e valós desztillált vizük és a válasz ugyanaz volt az említetnél is és a másiknál is. Nem éri meg, túl költséges ezzel a technológiával gyártani és igény sem lenne rá, mivel azokra a területekre ahol el lehet adni mennyiséget még ez is túlzott tisztítottságú. Rákérdeztem mit ajánlanak hol keressem és a válasz meglepő volt számomra. A gyógyszertárakban is sokszor csak szűrt ioncserélt vizet kapunk. Az egyikőjük gyárt még jobb vezetőképességű vizet, de érdemben a pálinkánál ez lényegtelen.

Más (kicsit lemaradva a kommenttel). Kint voltam én is a várban pár tanult ”kollégával”. A kialakult véleményünk a többségről ugyanolyan lehangoló maradt (természetesen volt jó pár ”nekünk is izlő pálinka”). Amit szeretnék kiemelni és bosszant. Még a mai napig forgalomba hoznak elő és utópárlatos pálinkákat, bedöglött cefréből készülteket stb. Pécsi főzde (a nagyon házias): két félét kóstoltunk tőlük kirázott a hideg (cefrézési hiba, elválasztási hiba). Rex: „Vegyes Házi” előpárlatos- savanykás borzalom, amúgy itt az irsai és bodza nagyon iható. A nagyokról (Rézangyal, Brill, Panyolai) nem merek írni nehogy megszóljanak. Viszont egy hatalmas csoda számomra Márton és lányai szinte minden fajtája. Náluk a tornyos lepárlókon készült  pálinkák többségénél a számomra ”mű” íznek nevezett világ (külön alkohol és gyümölcs illat- íz üres összhatás) még nyomokban sem felfedezhető. Beszélgettünk az egyik mesterrel aki sajnos a nagy titkokat megtartja magának, de ami kiderült, hogy a torony szintenkénti hőfokaival játszik. Persze ezt sokan próbálják, de a pontos hőfokokhoz, sorrendekhez, hány szint megy, milyen gyümölcshöz mi a legjobb stb. le kellett egy két litert főznie, mire kitapasztalta és ezt az infót megtartja magának. Ami tény, otthoni kotyogókon ezt nehéz lesz űberelni. A végén pult alól előkerült egy kis kökény is, le is ragadtam volna ennél az üvegnél egész estére, ha nem szerettem volna még mást kóstolni. Az este vége felé azért a visszatérés választottuk a standjukhoz. Mindehhez társult még a kedvességük, ami azt hiszem felejthetetlenné teszi magam és mások számára is ezt a főzdét.

főelőadó Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37194
az én rugósszelepem leragadt.... megbízhatatlanná vált.

Előzmény: deszegregator (37147)
telescoper Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37193
segíthetnél nekem! van egy rakat hasznavehetetlen csillagász cuccom, el kéne adni (felezünk!) :)))))
Előzmény: Jahno (37190)
csocsanszkaja Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37192

áhhhhh hagyjuk, csak ingyenreklámot csinálunk neki...

 

csak ilyenkor mindig felmegy a pumpa....

 

Régen a kezdőlapom volt a fórum, most már csak néha nézek be, mert... nodemind1

 

üdv mindenkinek:

 

csocsanszkaja

 

a pálinka legyen velünk

miriuta maci Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37191

"A legnagyobb gondossággal" ...

:-)

Előzmény: csocsanszkaja (37189)
Jahno Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37190

"Ki a bánat fog méreg drágán olyan cuccot megrendelni, ami papírvékony réz cuccokat is tartalmazhat akár."

 

De pálinkafőző. Saját cuccokból kiindulva egy csomó júzerem vesz alapvetően használhatatlan cuccokat is, akkor miért pont ez maradna ki?

Előzmény: telescoper (37186)
csocsanszkaja Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37189

http://palinkafozo.superwebaruhaz.hu/item/47344

10kg gyümölcshöz 1kg cukor hm...

telescoper Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37188
vakvarnyú legyek, ha láttam (vagy nem is érdkelt?, a franc tudja)
Előzmény: zsuzska60 (37187)
zsuzska60 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37187
ez speciel megadta
Előzmény: telescoper (37186)
telescoper Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37186
Úgy látom, hogy le kell vonulnia ennek az árhullámnak. Majd észre veszik a kereskedők, hogy amúgy is fölösleges itt népszerűsíteni az üzletüket. Egyfelől inkább negatívan sül el az akció (nem lesz szimpi a bolt), másfelől meg nem vesz amúgy sem senki innen negyed millió forintért szimplafalú cuccot. Amúgy sem értenek a dologhoz. Még egy hírdetőt sem láttam, aki mondjuk a cuccának megadta volna a falvastagságát! Ki a bánat fog méreg drágán olyan cuccot megrendelni, ami papírvékony réz cuccokat is tartalmazhat akár. No mindegy, majd lesz valahogy! Addig is a zamat legyen velünk!
Előzmény: norris53 (37185)
norris53 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37185
Szeva szép napot >csocsanszkaja

Nem csak te látod ezt méltatlannak -szerintem mások sem törtek ide be köszönés nélkül s az meg furcsa hogy a fórum témáiból csak az "áru-az alku-az üzlet a lényeg " a többi csúsztatás pl a (jótevő szerepébe tetszelegni )na mielött még kapok az alkalmi "occó" vásáron iszom egy szilvát !
Előzmény: csocsanszkaja (37184)
csocsanszkaja Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37184

És hamárhomár: 3 hozzászólással már reklám ,meg weboldalajánlás meg ... áhh.

Régen itten kérem bemutakozások voltak, meg tapasztalatcsere...

hova tüntek a jókis beszélgetések meg témák meg emberek (pl.: Óh holvagykezdővárosi :)  :)  :)

Előzmény: olasz66 (37182)
csocsanszkaja Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37183

Háát én nem tudom:

azért annak feeling-je volt, mikor réz fittingeket forrasztottam és lett egy homemade kukta-lepárlóm... az enyém volt...

No de én nem vagyok nagy főző mester, meg vasas szaki... uhogy hagyjuk...

 

 

olasz66 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37182
Igen lehet számlára is vásárolni. A készülékek az unióban engedélyezve lettek, helyileg Szlovéniában. Így nem kell hozzá a VPOP engedélye. Amúgy a VPOP nél nem kell engedélyezni a készülékeket, csak a forgalmazásra kell engedélyt kérni. Az engedélyem már meg van. Az oldalt pedig nem reklámozni akartam hanem segíteni szerettem volna a fórum társaknak olcsó pálinkafőző beszerzésében. Azért is írtam hogy lehet alkudni, mert nem a pénzről szól a történet. Biztos vagyok benne hogy olcsóbban tudom adni a készülékeket annál ,hogy ha valaki kimegy Szlovéniába és ott megveszi. fuvarozó vagyok és naponta több kocsim is áthalad Szlovénián, ezért nincs szállítási költségem s mivel már elég sok készüléket vásároltam ott, megkaptam a legnagyobb kedvezményt.
A kuktákból készült eszközökhöz pedig kiírtam hogy nem pálinkafőzők!!!.

Sólyom Tanár Úr pedig biztosan megérdemli a jogdíjat, de elég nehéz beszerezni a könyvét. Azért linkeltem be az oldalra ,mert láttam hogy nagyon sokan keresték. Ha gondoljátok akkor letörlöm, esetleg e-mail ben elküldöm annak aki kéri.
snapszmester Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37181
Azért a Sólyom hivatkozás nem rossz! A Tanár Úr megérdemli a jogdíjat.
Előzmény: csocsanszkaja (37180)
csocsanszkaja Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37180

És akkor lehet számlára vásárolni? Merthát ugyi, ott a +ÁFA....

 

Akkor gondolom ezek VPOP által bevizsgált készülékek, Te meg bejelentett készítő vagy?

Előzmény: olasz66 (37178)
-joker- Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37179
A feléből alkudnék.
Amúgy ez itt nem reklámoldal. Törlésre is kerülhetsz.
Előzmény: olasz66 (37178)
olasz66 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37178
Még 1 hasznos dolog:

http://data.hu/get/3065466/Elelmiszertechnologia_alapjai_II_levelezo.ppt

Ajánlom figyelmetekbe a webáruházamat:

palinkafozo.superwebaruhaz.hu

A feltüntetett árakból emailen, alkudni is lehet.
(csak hobbiból csinálom, nem a pénz miatt.)

Bucynus Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37177
Már amikor írtam felhúztak, de a sok téves infó után, amikor Bochkor még elkezdte fikázni is a pálinkát, kerestem hol írhatok neki valami szépet. :mad:
Sokan hallgatják, akiknek ez alapján lesz véleménye, az nem tesz jót az otthon főzögetőknek, meg a Pálinka ázsiójának sem, remélem lesz visszhangja!
Előzmény: -joker- (37175)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.14 0 0 37176
Az sokszor felvetődött már bennem is,hogy, hogyan taníthatott ez a szellemi toprongy gyerekeket. Ha még sok ilyen "tanár?"van a Magyar oktatásban,akkor igen szomorú jövő vár az itt élőkre.
Előzmény: -joker- (37175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!