Keresés

Részletes keresés

Birimamusz Creative Commons License 2007.10.19 0 0 198
Üdvözlök mindenkit! Látom itt a forumban hogy vannak még rendes emberek és segitik egymást :-) hátha nekem is tudtok segiteni ,mi is vettünk egy bernina deco 340 es himzőgépet nagyon jól dolgozik csak nem tudom hogy honnan lehetne hozzá mintákat venni , mert a boltban az nagyon drága vagy látom ez a képek átkomvertálása is volt már téma .de nekem még nagyon meredek még tegnap vettük a gépet de azt már látom hogy ami a gépen van 50 minta az nagyon karcsu.ha valaki tudn a tanácsot adni nagyon megköszönném előre is köszönöm mindenkinek a hozzászolását.
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.10.18 0 0 197

Ez a masina melyik fajta .art kiterjesztést használja, ill. szeretné?

Ha egy-két minta van, amit szeretnél, küldjed át emailban és megpróbálom. Nem igérem, hogy azonnal.... Sajnos nagyon kevés program szereti ezt a fajta kiterjesztést ilyen módon átkonvertálni.... 

 

Sue

Előzmény: szunda77 (194)
szunda77 Creative Commons License 2007.10.17 0 0 196

Köszönöm, kedves vagy, már így is nagyon sokat segítettél :)

Én is kutakodok tovább, hátha valahol ráakadok vmire :)

Szép estét!

Előzmény: Maetheos (195)
Maetheos Creative Commons License 2007.10.17 0 0 195

Gratulálok, végre valami jó hír... :)

 

A bernina gépeinek az a hátul ütője hogy külön saját féjlkiterjesztésük van. ezt a fájlkiterjesztést csak a bernina szoftvere képes létrehozni, és kezelni..

 

Ebben sajnos már nem lehetek segitségere...  :(  

 

Talán még ha Sue tud neked segiteni, de ő egyenlőre eltünt...   majd megjön, de rmélem nincs semmi baj..

 

De ha mégis adódik valamim akkor majd szólok...

 

 

üdv

Előzmény: szunda77 (194)
szunda77 Creative Commons License 2007.10.17 0 0 194

Jelentem, sikerült a Pendrive-ra, és onnan a hímzőgépre másolni :))

Már csak egy nyűgöm van, hogy feltelepítettem egy pár konvertálóprogramot, de sajna egyik sem tud .pes formátumról .art formátumra konvertálni....

Előzmény: Maetheos (193)
Maetheos Creative Commons License 2007.10.12 0 0 193

Hmmm...

 

Sajnos azt nem tudom hogy lehet e mappákat is másolni a meghajtóra... Pontosabban oda lehet másolni mappákat is, de azt nem tudom hogy a géped tudja e használni az elkülönitett fájlokat...

 

Inkább csak egy két mintával próbálkozz először, és ha sikerül akkor nyert ügyed van... 

 

(Nekem a szoftver leirásban bene van hogy ne tegyek  az USB-n keresztül mappákat a gépre, mert nem tudja értelmezni... A kártyairó szoftver pedig nem is enged mappákat tenni a kártyára)

 

lehet vele alkotni :)

 

Üdv

 

szunda77 Creative Commons License 2007.10.11 0 0 192

Nagyon köszi, meg fogom hétvégén próbálni.

Csak még egy kérdés: gondolom az egész mappát át kell másolni, nem csak magát a mintát, ugye?

Előzmény: Maetheos (190)
Maetheos Creative Commons License 2007.10.11 0 0 191

Jaaahh....

 

még valami... Amikor bedugod a pendriveot a számitógép USB portjára akkor kisvártatva meg kell jelenjen a "sajátgép" ben, mint "Cserélhető lemezes meghajtó" vagy valami ilyesmi.

 

fogod a kiszemelt mintákat és rámásolod.

 

onnantól hogy beledugtad a himzőgépbe, a gép menürendszerét használva kell megkeresned rajta a mintákat.

 

szerintem...

Előzmény: szunda77 (189)
Maetheos Creative Commons License 2007.10.11 0 0 190

Kedves Szunda.

 

Akkor szerintem ez ugy müködik nálad a pendriveval, mint nekem a memóriakártya.

 

felteszed a mintát a pendire, utána kikapcs gépm bedug pendi, bekapcs gép, és ha nem jelenik meg azonal a képernyőn  aminta akkor (legalább is nekem van ilyen is) a főmenüben kell(ene) lennie egy olyan ikonnak, ami kisértetiesen hasonlit Odüsszeusz vasvillájára.. :DDD 

 

(nekem ott egy kártya van, az USB jel az a közvetlen gépes kapcsolat nekem..)

 

és akkor fogja neked előhozni a mintákat amik a pendriveon vannak...

 

Egy próbát szerintem megér...  A gépednek pedig nem lessz semmi baja...

 

Üdv

 

István

Előzmény: szunda77 (189)
szunda77 Creative Commons License 2007.10.11 0 0 189

Szia Maetheos!

 

Igen, ez a gépem van. Az USB-t a Pendrive- ra értettem, csak nem úgy írtam :)))

.ART kiterjesztésű fájlokat szeret a használati útmutató alapján.

 

Nincs hozzá tervezőszoftverem, mert az még 270 ezer ft lenne. Úgy gondolom, ahhoz, hogy itthon barkácsoljak, nem kell(ene).

 

Odáig nincs is gondom, hogy a netről a megfelelő kiterjesztésű fájlokat mentsek le.

A bibi ott van, hogy nem merek innen továbblépni, mert mi van, ha több kárt teszek a gépben, mint hasznot.

 

Azért gondoltam, ha vkinek ilyen gépe van, és sikerült neki felvarázsolnia tervező CD nélkül a gépre az ábrát, az majd megosztja velem a mikéntet...

 

Mindenesetre nagyon köszönöm a segítségedet, igazán kedves vagy!

 

Szép napot mindenkinek.

 

U.i.: nem adom ám fel, csak kell neki vhogy sikerülnie :)))

Előzmény: Maetheos (186)
Maetheos Creative Commons License 2007.10.11 0 0 188

Szia régen látott ismerős :))

 

Ha küldesz nekem egy db filet, akkor be tudom ellenőrizni hogy meg tudom e csinálni, vagy sem...

 

ha minden ok, (meg egyébként is) akkor küldök neked mintákat.  persze annyiban segithetnél, hogy mi az ami van, vagy mi az amire nincs szükséged stb...

 

de irok egy levelet a honlapod postaládájába, és akkor a cim is ott lessz..

 

Az Ambassadort még nem leltem meg, de ha meglessz akkor megnézem .. hátha...

 

Hogy ez csak hobbi e, illetve "vagy" e...  Hát so so.. nagyon sokat himzek kéz kezet mos alapon.. Az én gépemben 2 hónap alatt 485 635 üöltést szusszantottam bele. minden probléma nélkül. Egyedül a varrócérnát (No 120 gütermannt, és az Amann cérnákkal hiba nélkül varr..  Hiába tudja az a gép hogy mi a jó...) PL Coats Astra ami olcsó lenne, na azt nem...  Még az Epic az ok.

 

Persze szeretjük a moon, és a lánchid szálakat.. Ami megint csak nem a legolcsóbb.. :S

 

Szóval nekem ez egy hobbi, de ha ugyalakul, akkor "vagy" is...

 

Tudod van a kömüvesnek, egy ari lánykája, akinek van már három "hercegnőcis törcsije" és a főnököm fia is nagyon örült a nevével ellátott pólónak...   Ilyenkor pl "vagy"

 

De a kedves ismerős himzett keretezett faliképe, és a szépen bordűrözött teritője is nagy becsben van amit akkor kapott, amikor munkahelyet váltott...  Ilyenkor pedig hobbi...

 

Persze azt hozzáteszem, hogy szabó vagyok, és értek a varráshoz, mert szakmám.

nem vagyok művész és a quiltvarrásba sem nagyon merülök el, csak amikor elkap az ihlet..  (ami ritkán jön) utána elteszem egy időre, és később előveszem előszedem és befejezem...

 

Egyébként megnézegettem a honlapodat és hát mi tagadás...   Van türelem rendesen...

 

Üdv

István

 

 

ja.. és nagyon nagyon szépen köszönöm, hogy a segitségemre vagy... 

Sajnos ritka...

Előzmény: sunbonnetsue (187)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.10.11 0 0 187
Úgy látom ez a letölthető program pont az, amit említesz. Nekem az oldal bejött gond nélkül, de nem próbáltam meg telepíteni.
Ellenben kipróbáltam a konvertálást itthon a .sew-ról .pec-re, látszólag gond nélkül megcsinálja. De !! még nem tudom milyen eredménnyel, le kell ellenőrizni.....

Ezt te hobbiból üzöd vagy ?

Sue
Előzmény: Maetheos (185)
Maetheos Creative Commons License 2007.10.10 0 0 186

Szia Szunda.

 

Ha minden igaz és jól gondolom akkor bernette deco 340-es géped van.. (?)

 

Bár nekem más márkájú gépem van és az adatátviteli eszközök is másak de egy magyar honlapból azt veszem ki, ( http://www.varrogepcentrumkft.hu/bernina/himzovarro.htm ) hogy ez a gép nem usb kábellel csatlakozik, hanem USB Pendrive-al.

 

Azonfelül ugyan nem vagyok benne biztos, de nekem ugy rémlik a gép .pes ill./vagy .pec kiterjesztésű fájlokat olvas be.

 

Többször olvasgattam már gépek után és a Wilcom mintaméretező program is ugy mentett valamikor hogy ".pes (deco/brother/babylock)

 

Igen...

 

Most olvastan utána, ezta  tipust együtt elmegetik a brotherrel. ha van szoftvered akkor készits (vagy nyiss meg egyet) mintát és mentsd el pes formában, és egy másikat pec formában. tedd egy pendrive-ra, és próbáld meg...

 

Ha nem is igy van azért érdemes megpróbállni.. vesziteni ugysem vesztesz semmit, max nem látja be a gép..

 

Az én gépem direkt USB kapcsolatot is használ...  Pendrive-al nem mén...

 

Remélem ez segit valamennyit.

 

Üdv

 

Met.

Előzmény: szunda77 (184)
Maetheos Creative Commons License 2007.10.10 0 0 185

Szia Gladiolusz.

 

Sajnos az oldal nem tölt be valamiért...  teker teker, de nem történik sajnos semmi..

 

valahol volt egy hasonló nevű progim, mint ami az url nevében van H ajól emlékszem az Tajima Ambassador volt...

 

nem is tudom megvan e még, és azt sem hogy kezeli e a .art fileokat...

 

utánanézek.. :))

 

Köszönöm :)

Előzmény: Gladiolusz (183)
szunda77 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 184

Sziasztok!

 

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert lassan már befontam a hajam a nagy kutakodásba :)

 

Bernina bernette 340-es gépet "örököltem", ami idáig nem is lenne gond. Megvan a használati útmutató is hozzá, de nekem az valahogy kínai.

 

Tudna nekem abban vki segíteni, hogy az egyébként már lementett ART kiterjesztésű fájlokat hogyan tudnám USB segítségével a hímzőgépre varázsolni?

 

Előre is köszönöm szépen.

 

szunda

Gladiolusz Creative Commons License 2007.10.09 0 0 183
Szia!

Letölthető innen egy ingyenesen használható szoftver, amivel az összes általad említett file forma kezelhető, egymásba átkonvertálható és még sok egyéb más kiterjesztésű file-t is kezel. Könnyen kezelhető, hasznos progi, hátha segítségedre lehet.
Előzmény: Maetheos (181)
Maetheos Creative Commons License 2007.10.09 0 0 182

 

Pl ilyet is lehet késziteni.. 

 

Üdv.

Előzmény: Maetheos (181)
Maetheos Creative Commons License 2007.10.09 0 0 181

Szia Sue.

 

Kérlek ne értsd ugy hogy kicikizem a géped, mert nem arra céloztam.. :)

 

Kinek mi vált be. Én is gondolkoztam rajta hogy komolyabb gépet kellene venni, mint a brother, de most igy alakult..

Amikor lekezdtem gépi himzéssel foglalkozni, akkor még nem voltak komoly gépek, meg olyan választék, mint ami most van.

 

Ugyan ezt a gépet nemrég vettem, de mivel nekem is jól jönne egy olyan gép amivel nagyobb keretre lehet himezni, (gyakran cicózok heirloom minták készitésével)

 

Felteszem előbb vagy utóbb el fogom adni ezt a gépet és veszek valami komolyabbat. Azért a Bernina gépei is alaposan benne vannak a kosárban.. :o)))

 

Persze a brother sem marad ki a kosárból főként a hatalmas himzőmező végett

(300 x 180 mm) De a Husqvarna egyes gépei is ha jól tudom 400 x 150 v. 160 mm-es mezőre dolgoznak

 

Majd meglátjuk, hogy mit hoz a holnap..

 

A konvertálást előre is nagyon szépen köszönöm, és majd megbeszéljük hogy milyen mintáid vannak, és mi az amit szivesen fogadnál...

 

Egyébként (ez itt most a közösnek) Ha valaki tud .sew formátumból .pes formátumra konvertálni, szivesen fogadnám a segitséget. :o)  Ha mással nem, is de himzésmintával én is biztosan tudok segiteni másoknak.

 

 

Met.

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.10.09 0 0 180
szia István,

Miután és még másféle gépet komolyabban nem használtam, mint Pfaff és a Bernina Aurórát így csak ezekr?l tudok véleményt alkotni. Eddig Auróra tökéletesen m?ködik, másfél éve használom naponta, s már több, mint 5.5 millió öltést varrtam vele, hol hímzés, hol egyéb.Probléma nélkül!!!
Ha már itt taratunk, nekem a 730-as az álmom!:o)))) meg az is marad!
A hímzésminták: A Bernina sajátossága ez a saját .art kiterjesztés.Ezeket ugye alapból fel tudom használni. Van konvertáló programom, megnézem és kipróbálom, a .pes-re való módosítást.
Jelentkezem, ha kipróbáltam.


Sue
Előzmény: Maetheos (178)
Maetheos Creative Commons License 2007.10.09 0 0 179

Bocsánat most hogy olvasom, a hozzászólás elején Bernina Atristát irtam, holott Aurorára gondoltam...

 

Elnézést..

Előzmény: Maetheos (178)
Maetheos Creative Commons License 2007.10.09 0 0 178

Szia Sue.

 

Hm hmm..  Ezek szerint akkor maradok az eddigi beszállítóknál...  Végtére is egy 20cm x 95m letéphet? himz?vizelin még mindig csak $25 +10 ship.

 

Azért köszi..

 

 

Bernina artista gépre én is gondoltam, de valahogy idegenkedek attól hogy egy gépre terheljek mindent...  Meg amikor az els? gépem vettem (1999) akkor még nem volt Bernina artista, hanem használtan vettem egy brother pe-150 est 180 000 Ft ért.  S mivel bevált igy ujfent a brother melet döntöttem.. 

 

Kiváncsi leszek ez meddig fogja birni.. 

 

Bár 2001 ben voltunk egy nemzetközi ruhaipari gépkiállítás és vásáron, ahol a brother is jelen volt. beszélgettem ott egy fiatalemberrel, akinek az egyik haver elkezdte cikizni a SG 2100-as gépet hogy feltehet?en az efféle csiri biri gép már nem jó semmire, nem ugy mint a régi vasból készült gépek. 

 

Hát meglep? volt amikor a tulaj kikapta a b?rszijjat a nadrágból, belökte a gép alá és végigszántott rajta.. Én elvéltem hogy annak a szép gépnek ott helyben vége lessz, de nem igy történt. utána feltette a keretmozgató egységet, és himzett.

 

Mi meg néztünk mint a moziban.  "Ennek birnia kell..!  Ez brother"

 

Igy erre alapozva..  Elgondolkodtató, hogy vegyen e a az ember drága gépet.

Persze egy Artista 200-ra én sem mondanék nemet, de sajnos azt nem az én tárcámhoz találták ki...  :(

 

Mond csak Sue. Tudsz .art fileokból .pes -t készíteni?  és visszafele? van egy raklap mintám. És valahol van egy mappányi .art fájlos is, amivel nekem nem bir a PE design. Ugyan igy nem tok mit kezdeni a .sew fájlokkal sem :(

Ha tudnál segiteni hogy pes legyen bel?le akkor küldök neked olyan mintát amilyet szeretnél..

 

 

nekem van egy raklappal... :)

 

Üdv

 

István

Előzmény: sunbonnetsue (177)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.10.07 0 0 177
Maetheos,

Igen, jól tudod, szükséges hozzá egy PC vagy notebook.

Nem árulok el titkot, ha elmondom, hogy én is külföldről veszem ezeket a hozzávalókat.
Szomorú, de a postaköltséggel együtt is ( sőt volt olyan, hogy a vámolás költségével együtt) is olcsóbb volt, mintha itthon megveszem.
Ez van.Ehhez még hozzájön az is, hogy ezeket a csomagokat házhoz hozzák. Innen vidékről sokkal nehezebb ( lenne) vásárolni, hiszen itt a környékünkön semmilyen ilyen jellegű komoly üzlet sincs!

Egyetlen ilyen jellegű lehetőséget tudok, a www.presto.hu.
Sue
Előzmény: Maetheos (175)
foltika4 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 176
Sue! Azért kellett változtatnom, mert nem engedett  belépni, nem tudom, mi az oka, inkább újra regisztráltam.
Maetheos Creative Commons License 2007.10.07 0 0 175

Sziasztok.

 

Foltika.. Sok kitartást a gyüjtéshez..! Az aurora gépe egy nagyon jó gép csak ha jol tudom a müködéshez kell pc?

 

SUE.

 

meg kérdezhetem hogy hol szoktál venni himzőcérnát, és kellékeket?

Vagyis szerinted hool éri meg legjobban megvenni?  Én külföldről szoktam venni, emrt itthon nagyon drága. és ahol eddig néztem azt kell irjam hogy 10 000-ket spóroltam meg..  De lehet hogy csak én nézelődtem rossz helyen...

 

Előre is köszi.

 

István

Előzmény: sunbonnetsue (174)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.10.07 0 0 174
Foltikax,( a múltkor még 3 voltál:o))))

Nagyon szépen köszönöm, igyekszik az ember lánya!!
A gyűjtögetéshez pedig sok sikert és kitartást!!Ha sikerül és bármi kérdésed van a hímzéssel kapcsolatban csak írj!



Sue
Előzmény: foltika4 (173)
foltika4 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 173

Mindenkinek köszönöm a választ, valószínűleg gyűjtök az Aurorára, az tűnik a legjobbnak.

Sue!!!! Csodálatos a kiállított munkád, a kisfiú, gratulálok!

Maetheos Creative Commons License 2007.10.06 0 0 172

Jahhh...

 

Még valami.

 

Egy angliai internetes boltban ma járt le az akció. Brother Innov-is 700e Mk II Csak hímző-gép + PE Design Lite Szoftvercsomag együtt Kb 250 000 HUF.   

 

 

Ha lessz ujra akció akkor majd beirom..

 

üdv

Előzmény: foltika3 (168)
Maetheos Creative Commons License 2007.10.06 0 0 171

Helló

 

A Singer gépeit nem szeressem..

 

Sok benne a műanyag (alkatrész) ha himezni szeretnél, akkor inkább vegyél brother hímzőgépet pl nekem Innov-'is 700E Mk II van, előtte Brother PE 150-es gépet használtam, volt amelyiket évekig ( HIBA NÉLKÜL (!) ) volt amit pár hónapig azután eladtam hogy nagyobb teljesitményü gépet vegyek

 

Ha varrni is akarsz akkor mindenképp PFAFF lehetőleg IDT-s nem lessz olyan amit nem varrsz meg. Sem foltvarrásban sem ruhakészitésben, sehol sem :)) Egyetlen hátránya  a PFAFF gépeinek hogy a jobb gépek 150 000Ft től kezdődnek. De hiába, a minőségért fizetni kell. PFAFF Tiptronic 1047 es gépet használok

 

Szintén nagyon jók varráshoz az Elna cég gépei. mert azért mégiscsak svájci precizitás és hát az acélszerkezet sem utolsó dolog ami mindhárom gépben benne van.

Bár még az uj himzőgépet nem szedtük szé de a PE-150-t már többször is...

 

Hozáteszem, van egy elna 5000 es gépem is Szintén nem lehet panaszkodnom..  bár eladni készülök, mert a PFAFF 2048-as nagyon izgatja a fantáziámat..  ha eleget gyüjtök, és ezt is sikerül eladni akkor mindenképp megveszem, mert a 1047-est lasan teljesen kihasználom..  ugyan még mindig kifogástaléan de már felnőttkorú :))

 

 

Azt nem pártolom hogy egy gép varrjon és himezzen is.. hamarab szétveri magát.

Én személy szerint jobbnak érzem hogy a két funkciót két gép lássa el. MAX amikor nem himzel akkor elteszed a gépet be a dobozba és el az asztal alá...

 

Ha már itt vagyok megkérdezhetem tudja e valaki hogy hol lehet olcsó himzőcérnát venni, meg himzővizelint, és kimosható hímzőfóliát...?

 

Előe is köszi

 

Met

chrizanthenum Creative Commons License 2007.09.27 0 0 170

Szia Foltika3 !

 

A Singer géppel kapcsolatos aggodalmad, sajnos jogos.

Ma már biztos más gépet választanák, ha tehetném.

Varrásra nagyon megfelelő, de a hímzőegység kezelhetősége

nem éppen a legmegfelelőbb.

Azt tanácsolnám, ha teheted  és nem sürgős a gépvásárlás

válassz egy jobbat!

 

Üdv,

        Marianna

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.09.14 0 0 169

A kérdés jogos: a gép + a hímzőegység+alap szoftver már ennyibe kerül. DE ehhez még kell egy PC, amin futtatod a hímzőprogramot. Ezek USB kábellel kapcsolódnak egymáshoz. E nélkül nem megy!

A netről tölthetők le ingyenes minták, rengeteg és azok használhatóak.

MÉG VALAMI!

A Bernina szoftveres gárdája saját kiterjesztést fejlesztett ki a hímzéseinek, ez az .ART . Az esetek többségében a Bernina szoftver tudja értelmezni a többi cég mintáit, de a Bernináét már nem mindenki!!!!!De léteznek konvertáló programok, amikkel ez a gond kiküszöbölhető.

 

Sue

Előzmény: foltika3 (168)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!