Keresés

Részletes keresés

Pulguinha Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1421

Akkor pontosítok :)

 

Úgy tűnik, az újak nem megfelelőek, vagy csak ez a modell.

Nekünk is a családban 3 Zanussi hűtő van, több mint 10 évesek és szuperül működnek. 

Ez az új viszont BOTRÁNY!!!

Előzmény: H_G (1418)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1420

na milyen?:)

 

Előzmény: interlevin (1412)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1419

hát ha az 1es a legkisebb fokozat akkor elég hidegre hüt:)nekünk a régi 3ason ment 5fok köré.

 

azt nem tudom,hogy annál normális-e az a müködés,de az én samum napi 15 orát megy,igaz 50watt(a+os) alatt kajál van,hogy ezt is felezi kis idökre,amikor kinyitom az ajtaját olyankor meg szinte teljesen visszaesik a fogasztás.

szal a lényeg nem feltétlen attol lesz a++-os a hütöd,hogy egész nap csak 2x indul el.

persze lehet de akkor orák hosszat megy és nagyobb a höingás ami nem feltétlen jo.

megnézheted pl a whirlpool (hogy ne mindig a sam legyen reklámozva)a++o s és a+++os modeljénél a méreteket,ugyan az kivül és belül is,azaz nincs több szigetelés az a+++osban,igy nem attol lesz jobb,hogy a szig.miatt ritkábban kell bekapcsolnia.

de szerintem az a napi 2x kb netto hülyeség,értelmes emberek ülhetnek a szervizben.eleve induljunk ki abbol,hogy a hütö és a lakás között van 20fok,mélyhütönél ez 40fok különbség és van pár centik szigetelés a hütöben,az ajtok körül meg csak gumi,ez tuti nem tartja annyi ideig.

kéne egy fogyasztás mérö,de ha kihuzol mindent és  csak a hütö megy a villanyorát figyelve kicsit közelebb kerülhetsz az igazsághoz.

 

egyébként engem is rohadtul idegesit,hogy ilyen sokat megy:)

Előzmény: Pulguinha (1415)
H_G Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1418

Ne általánosíts, nekem is Zanussim van otthon, plusz még egy pont ugyanolyan az irodában. Mindkettő jól hűt, és halkak is. (Igaz, ez a régebbi típus nem A+-os, csak B.)

 

Előzmény: Pulguinha (1416)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1417

tök jo,hogy irtam egy csomot azt elveszett:(

majd este potolom:)

Előzmény: Pulguinha (1415)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1416

Kár, hogy a komment nem szerkeszthető :(

Este 22.00 óta fülelem a hűtőt és most hajnali fél3kor riadtam a gép mellől fel, hogy megint vonyít, de csak 1-2 percre. De vajon mi lesz később. A hűtőtérben a vízben a hőmérő most -1 fokot mutat (bár a 3/4-e kilóg, de szerintem ez is beszédes). Elvileg az alsó polcon egyes fokozaton is max. 3-4 fokig hűlhet be ahogy találtam neten infókat. Valaki tud ebben állást foglalni?

 

Aki hűtőt keres, annak üzenem: ZANUSSI-t NE!!!!! (Mi legalábbis ezzel a típussal szenvedünk.) Viszont tőlem a szerelő itt is alhat egy egész napot, hogy meghallgassa ezt a hangot, ami biztos hogy több mint 39 db, de sajnos időre nem tudom előidézni... Bár talán ez a túlhűtés már elegendő bizonyíték, remélem annak számít.

Előzmény: Pulguinha (1415)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1415

Még annyi kérdésem volna, hogy most a szerelő kérésére/tanácsára beraktunk egy pohár vizet a hűtőbe, alsó polca, bele a hőmérő. Kb. 10 órája megy a hűtő, most jár a higany 0-1 fok környékén, egyes fokozaton... Ez nem túl hideg? A fagyaztóba nem tudom hogyan rakhatnék be vízbe hőmérőt, mert legutóbb -30 fok volt, abba belefagyna...

Illetve azt veszem észre, hogy bár szerllőzik a hátulja (bő 10 cm hely van), és csak 24 fok van a lakásban, kb fél-1 óránként bekapcsol a hűtő, nem figyeltem mennyi időre, de szinte így folyamatosan megy miközben nincs benne semmi. Ez normális? Illetve így hogy lesz A++ a fogyasztás? Ezzel is lehet reklamálni? (Múltkor azt mondta a szervíz, hogy napi kb. 2* kéne bekapcsolnia a hűtőnek, ha nincs nyitogatva. Most nincs benne semmi, így nincs miért nyitogatni és így is folyamatosan megy...)

Amit még észrevettem, hogy kb. egy órával ezelőtt a hűtőrész hátuljára kiült a dér, most megy a hűtő és vízcseppek voltak. Furcsa...

Előzmény: Pulguinha (1414)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.24 0 0 1414

Sziasztok, volt kint a szerelő, de persze a hűtő nem produkalta a hangot, így nincs csere papír. Meg hozzá tette, hogy ha lenne is de nem hangosabb 39db-nél akkorr az ugggyy jó. Aki esetleg hallotta a videót, szerintem iszonyat, de nem is hiszem hogy a határértéken belüli lenne. Mivel az ügyfélszolgálat pedig nem mondta, hogy a túlhutes mérésehez a szerelő érkezése előtt 8 órát legalább mennie kell, így azt se tudta megnézni.

Mostmár nagyon elegünk van, ez az úgy eddig 4 napunkba került.

Van otletetek?

Előzmény: interlevin (1405)
interlevin Creative Commons License 2013.04.24 0 0 1413

Kedves Zlota!

Kérjetek a szerelőtől egy jegyzőkönyvet, és keressétek meg az ügyfélszolgálatot, kiváncsi vagyok mit mondanak.

Előzmény: zlota (1410)
interlevin Creative Commons License 2013.04.24 0 0 1412

Én is ugyanezt vettem tegnap otthonra, szerintem tökéletes választás, ma szállitják:) Tegnap beszéltem a Samsi ügyfélszolgálattal is szuperek:)

Előzmény: ANONYMOUS (1411)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.04.23 0 0 1411

Ápr. 30ig kell megvenni és máj.31-ig lehet reggelni.

 

Én megtettem mind a kettöt.

RB29FERNDSA/EF lett,pár nap azt véleményezem.

Előzmény: interlevin (1407)
zlota Creative Commons License 2013.04.23 0 0 1410

Sehol.Mármint 6fok alatt még nem láttuk, pedig 2 hőmérő is van belerakva.

A szerelő szerint ez normális, mert A++ os a hütő."Ezek nem is hűtenek annyira"

Most megint ki akarjuk hívni, csak nem tudjuk m ivel indokolni, hogy ez nekünk nem elég.Mármint tudjuk, hogy a parizerre az van írva, hogy  0 és +5 fok között kell tárolni, de a szerelő szerint ezt enm tudja ez a hűtő, és elég ennyi is.

Szerintunk nem. Nem tudunk mire hívatkozni, mert "zöld-fekete" hőjelző matrica nincs benne és a gyári leírásában sincsen utalás arra, hogy mikortól nem megfelelő.Mondjuk 12 fok?Nem értem miért nincsen ez szabványosítva, mikor az UNIOba még az uborka mérete is szabványhoz kötve van.

Előzmény: interlevin (1409)
interlevin Creative Commons License 2013.04.22 0 0 1409

Szia!

 

Lehet, hogy tényleg termosztáttal volt a gond és megoldódik. Kérdés, hol méri a 7 C-ot, általában a leghidegebb az alsó polcon van 2-3 C, középen 3-5C legfelül pedig 5-8C, mivel

statikus a hűtése. Persze ez ajtónyitogatással és meleg árucikk bepakolásával  ez időlegesen átmenetileg felmehet.

Előzmény: zlota (1408)
zlota Creative Commons License 2013.04.20 0 0 1408

Sziasztok!

 

Ismerős 1,5 éves Gorenje hütője nem hűt rendesen.A szerelő szerint minden rendben van vele... de azért termosztátot kicserélte benne.

A hütő 7-es fokozaton sem tud +7 fok alá hüteni.

Mit lehet tenni?Mennyi az amit tudnia kellene, illetve hogyan lehetne ezt bizonytani-pl valami doksival, hogy márpedig +5 fok alá kell mennie 4-5ös fokozaton is, nemhogy 7 fokozaton!

interlevin Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1407

Nekem ő lenne a nyerő de nem akarlak befolyásolni, http://www.pcland.hu/shop+Samsung-RB31FSRNDWW-alulfagyasztos-h%C3%83%C2%BBt%C3%83%C2%B5_150896_2450114

 

Regisztrálás ápr. 30-ig a samsung.com-on és kapsz +2 év összesen 4 év garanciát, kompresszorra 10 év gari, ennél jobb jelenleg szerintem nincs. De ez persze csak ötlet:)

Előzmény: Pulguinha (1406)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1406

Köszönöm a megnyugtatast. És kb. (vagy inkább max, ha lehet) 120.000 ft-ért tudsz típust javasolni? No frostosat , meg no frost nélkül?

Akkor ha jól értem nem feltétlenül hangosabb. És gyakrabban kapcsol be a no frostos? 

 

Ezek szerint a Samsung legalább egy olyan márka, aki az elmúlt 10 évben fejlődőtt és most is jó hűtőt gyárt. Biztató:)

Előzmény: interlevin (1405)
interlevin Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1405

Nekem 10 éves a Samsungom, most cserélem majd szintén erre. A no frost csak kicsit zajosabb, ha jó a konstrukció észre sem veszed, nekem tökéletes volt, és nem kell olvasztgatni, csak tisztitani:) A hűtése is kiváló volt:) Nekem bevált, de a hagyományos is jó!

 

Előzmény: Pulguinha (1404)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1404

Több helyen olvastam, hogy elvileg a no frost zajosabb, folyamatosan megy a kiegyenlítés vagy miamano miatt, illetve hogy idővel a fagyaszto jobban hut, a felso rész pedig kevésbé. Erről mit gondoltok?

Előzmény: interlevin (1403)
interlevin Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1403

Egyetértek Anonymussal én is Samsungot vennék 2-+2 és a 10 év gari elég biztató és csakis NO FROST. Ja és szépek is:)

Előzmény: drMinit (1400)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1402

ja,a samu oldalán le van irva minden.

nem kapok semmit  a "reklámért":)

Előzmény: ANONYMOUS (1401)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1401

A nofrostos samukra most 2+2 év teljeskörü garit adnak(kompresszorra alapbol 10) ha regisztrálsz az oldalukon.

ápr 30ig van ez és csak bizonyos üzletekben.

drMinit Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1400

Rettenetes hogy 120.000 ft alatt nem találni megbízható hutot.?

 


 

...akkor talán legyen 120- 160e. Ft a  kategória?

És legyen megbizható, hogy ne keljen zsanérra pár év múlva 15e kiadni, és folyton a szervizzel hadakozni telefonon.

 

Az ember nem 5 évre vesz hűtőt!

Birja is ki ezt az időt!!! 

 

Szóval melyik hűtöt érdemes, ki mit vett, és mi a vélemény?

Előzmény: drMinit (1399)
drMinit Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1399

Feldobnék pár nevet, és várnám a tapasztalatokat, véleményeket Pro-és kontra!

 

LG

Samsung

Hotpoint Ariston

Bosh.

 

Az árkatagória kb 100.000- 160.000.Ft

Kombi, (talán felül fagyasztó, vagy jobb az alúl fagyasztó? -de melyik miért???)

minőség; fogyasztás; megbízhatóság kérdéskör számítana.

Zajszint.

Érdekes kérdés, de kinek mi a tapasztalata, és persze hol a gép, és mi az  érzékenységi küszöb... :-)

Pakolási praktikum?  Szélesebb vagy magasabb hűtő?

 

 

A felsorolásból talán az Elektroluxot kihagytam?

Szóval, kinek mi a véleménye?

 

Össze lehetne dobni egy listát, mi miért, mi mennyire hasznos, mennyire megbízható, mennyire zajos, vagy praktikus.

Persze sok az egyéni ízlés, de valahol lehetne egy közép utat találni..

 

üdv:

Minit.

 

Pulguinha Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1398

Köszönöm a választ.:)

Igyekszem utána nézni a két hutonek.

A Zanussi a plusz garival 109.000 ft kb., ennél többet nem igazán akarunk rakolteni. 120ért már LG-t láttam.:(

Eddig ami véleményeket találtam, az a++ ost nagyon zajosnak írták , a másikról alig volt vélemény. A panel jellegű lakás miatt fontos hogy csöndes legyen.

Ezek alapján talán a pénz visszakapas volna a legjobb, de nem tudom van e rá esély.

Rettenetes hogy 120.000 ft alatt nem találni megbízható hutot.?

Előzmény: interlevin (1397)
interlevin Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1397

Az a szomorú, hogy egy gyárból egyáltalán ez a széria kikerül. Javaslom ezt az olcsóbbat:

 

http://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_hutogep/alulfagyasztos_kombihutok/electrolux_en_3400_aow_kombinalt_hutogep.html

 

vagy ha van rá pénzed szerintem az igazi ez lenne, bár ez egy kicsit drágább, de ha megnézed a fogyasztását, bőven megspórolod a kis pluszt ez A++-os 229 kw/év mig a másik 300 felett van:

 

http://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_hutogep/alulfagyasztos_kombihutok/electrolux_en_3401_aow_kombinalt_hutogep.html

 

Gondold meg szerintem az utóbbi:)

Előzmény: Pulguinha (1396)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1396

Köszönöm hogy utána néztél. Szomorú hogy a régi Zanussi jó hír mára úgy tűnik nem létezik.

 

http://www.markabolt.hu/szabadonallo_hutogep/electrolux/

Erről az oldalról esetleg vmi javaslat típus ügyben ?:)

Előzmény: interlevin (1395)
interlevin Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1395

Szia! Ez tényleg rettenet volt! Biztos kicserélik, esetleg ez nagyon szépnek és remélem jónak is tűnik http://www.hutobolt.hu/termek/hutoszekrenyek/kombinalt-alulfagyasztos-hutoszekreny/electrolux-erb34233w

Szerintem az Electrolux igényesebb és jobb a Zanussinál. A plusz garanciával mindenképp jól jártok, örülök, hogy van aki még gondol erre:)AEG-t nem javaslom, drága minden alkatrésze, itt a kommenteknél is irta valaki. Drukkolok, hogy simán menjen minden:)

Előzmény: Pulguinha (1394)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1394

Szia, innen le tudod tölteni a videokat. Az egyik a bekapcsolása közbeni audio élmény, a másik kikapcsolas után: http://s3.toldacuccot.hu/letoltes?sid=c026e6edc38487b564c724eae7cff9f4

 

Akkor ha jól ertelek a Zanussihoz képest jobbnak mondanad az Electroluxot?

Esetleg típust tudsz ajánlani? (abból a markaboltbol rendeltunk online, ahol a korábban leírt 3 márkat forgalmazzak kizárólag).

Bízom benne, hogy ugyanolyan gördülékenyen megy majd most is minden a csere kapcsán, mint legutóbb. Ebből a szempontból korrektek! (kopp-kopp-kopp)

 

Ami nekunk fontos volt: gazdaságosság, 175 cm magasság (a magasabb felsopolcot nem érem el kenyelmesen:)), alulfagyaszto 3 rekeszes, megbízható. Erre a Zanussira +3 év garit is vettünk, így 109.000 ft környékén keresnénk újat. Nem tudom van-e értelme újabb típus azonossal vagy márka azonossal próbálkozni...

 

Köszönöm a segítséget :)

Előzmény: interlevin (1393)
interlevin Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1393

Sajnos van ilyen, hogy tipushiba, kitartás és újbóli csere, akkor inkább Electroluxra! Kiváncsi lennék a videora, no és az eladó reakciójára is.

Előzmény: Pulguinha (1392)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1392

Azt hittem ilyen nincs, de mégis van. Beindult a motor, relatíve normális hangon, fél perc múlva jött a sipolas, vijjogas. Mivel iszonyat hangos, kikapcsoltuk, erre még hangosabban kezdett nyekeregni pár percig, mielőtt abba hagyta. Ha nincs áram alatt, akkor mi okozhatja??? 

Előzmény: interlevin (1388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!