Keresés

Részletes keresés

ninovarga Creative Commons License 2011.04.14 0 0 5227

A tafrinamentesség világbajnokai:

Deryan Creative Commons License 2011.04.14 0 0 5226

A Bükk lábánál is ilyenek a fák.

Előzmény: zoltan84 (5221)
zoltan84 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 5225

Nekem idén fog először teremni a Harcot. Igazából egyidős a Bergeronnal. A két fa mérete szembetűnő, alanyuk ugyanaz: myrobalan.

Előzmény: Törölt nick (5224)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 5224

Ezek szerint te sem vagy megelégedve a Harcottal,hogy abba oltottál...én nem voltam ilyen türelmes,tavaly kivágtam...

Előzmény: zoltan84 (5223)
zoltan84 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 5223

A jobb oldali 2 db Kioto a te fádról rügylapozással :-) A bal oldali a Spring Blush, lehet hogy itt hamarabb fogja megmutatni a termést, mint az eredeti fán.

Előzmény: Törölt nick (5222)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 5222

Szépek a fáid,az őszit kb hasonlóan metsszük :) A sárga szalagos az oltás ?..és mit raktál bele ?

Előzmény: zoltan84 (5221)
zoltan84 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 5221

Ma készítettem néhány képet: virágoznak az őszik:     A kajszikról már lehullott a nagyja szirom. Harcot: és Bergeron:   Végezetül szilvák. A japán szilva (Ozark Premier) virágzik: . Tophit kezd: , a Toptaste először fog: Végül a másodszor termést igérő Stanley: . Így állunk a Felvidéken.

zoltan84 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 5220

ajánlom. a paralux azért jó, mert természetes és akár permetezés után is azonnal fogyasztható. mikroelemes, de nitrogént nem tartalmaz, ezért május végéig harmavitot vagy wuxalt szoktam használni. ezután jön a paralux szüretig min. 2x havonta. A Dixired nem nagy eset. Július első felében érik, nálam ez a legkorábbi. Mérete a Redhavennél jóval kisebb, sárga húsú, íze szerintem jó, tafrinára érzékeny, hajlamos szakaszosan teremni. Régebbi fajta, ma már található a piacon vele egyidőben érő jobb minőségű barack is. A Caldesi nektarin, fehér húsú, teljesen piros fedőszínnel, nincs rá panasz. Szaporítottam is, már van belőle vagy 6 db kiültetve, de még fiatalok.

Előzmény: Dió4 (5218)
Dió4 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 5219

Mint írtam, nekem is volt egy magonc kopasz barackom. Nagyot nőtt gyorsan, bőven termett, miközben a többi fám meg pont nem. De a barackja kicsi volt, kesernyés. Jó-jó, de a közelébe nincs egy Andosának. Ugyanakkor volt neki egy fehér húsú változata is, az nagyon finom volt, igaz az is csak max. ringló nagyságú.

A monília mindkettőnél megjelent, a fehéret általában teljesen elvitte, megbarnultak, elrohadtak a gyümölcsök a fán. Tavaly valamilyen betegség végzett a sárga húsúval is, szóval nem volt valami ellenálló.

A magoncként kikeltek között is van, ami amellett, hogy nem olyan jó áruértékű, még beteges is. De nyilván vannak jó példák is, csak én még keresem a finom, nem túl apró, és ellenálló barackot.

 

Előzmény: Vebber (5215)
Dió4 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 5218

Én Wuxalt használtam, de aztán elmaradt. Lehet, hogy megint kellene?

A Dixired és a Caldesi milyen ízű barack? Nekem eddig az Andosa és a Champion termett, de mindkettő kitűnő ízű.

Előzmény: zoltan84 (5213)
ninovarga Creative Commons License 2011.04.12 0 0 5217

Ez az, ami egyáltalán nem biztos.

Előzmény: Vebber (5215)
Csarli1 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 5216

Nincs, de tegyél mellé kontak szert is.

Előzmény: Gabymami (5212)
Vebber Creative Commons License 2011.04.12 0 0 5215

Azért szerintem ezekről valószínűleg az is elmonható, hogy a szép és finom gyümölcs fogalmát sem ismerik.

Előzmény: ninovarga (5214)
ninovarga Creative Commons License 2011.04.12 0 0 5214

Elhanyagolt, elhagyatott magonc őszibarackok. Két fogalmat nem ismernek: mi az a "permetezés" és mi az a "tafrina".

zoltan84 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 5213

Ez a negyedik évük (2008 tavaszán telepítettem őket). 5 db-ot telepítettem tavasszal ezek nagyon szépek. A Dixiredet tavaly túlterheltem, idén nem sok lesz rajta, a többiek viszont szépek, különösen a két Redhaven. 2007 őszén telepítettem egy Caldesit, ez viszont fele akkora, mint a tavasszal telepítettek. Bolond fa, nem akar nőni, csak teremne, nem győzöm a virágot szedni róla. Idén aztén megmetszettem rendesen. Igaz 3 db-ot már a második évben hagytam rajta. Nálunk az őszit főleg B-VA-1, B-VA-2 jelzésű azelektált vadőszi magoncokon árulják, viszont kapható még myrabolan alanyon is. A kajszikat főleg myrabolanon. Egy cég árul ősziket rubira, GF-677 alanyokon (idén ültettem egyet rubirán), kajszikat meg St. Julien, Montclar, wagneheim, rubira, waxwa alanyokon. Ezekből majdnem mindegyiken van szilvám és kajszim is - szintén idei telepítések. A Bergeron, ami rettentő erősen növekszik, de erősen is terem myrabolanon van. Műtrágyával nem trágyázok, helyette komposztált istállótrágyával. 2-3 évente hozatok pár tonnát a kertre, ebből aztán jócskán komposztálok is. A trágyakomposztot ültetésnél is használom, de a koronák alá is szórok ősszel-tavasszal. Ami igazán csodákat művel, az a lombtrágya. Minden permetezésbe (lemosón kívül) teszek. Májustól csak paraluxot használok, de ezt gyakran, kéthetente. Betegség nincs, nagy termések és a következő évre is elég virágrügy képződik. A húsz éves magyar kajszi idén negyedik éve hoz rendszeresen hatalmas termést (metszve nem volt), mind mennyiségben, mind gyümölcsméretben. Itt a kép (2011. április 8.):   Ezt a rendszeres lombtrágyának - paraluxnak tulajdonítom (persze a monilia elleni kezelések nem maradhatnak el). Előtte szakaszosan termett.

Előzmény: Dió4 (5203)
Gabymami Creative Commons License 2011.04.12 0 0 5212

Köszönöm!

Én már beszereztem a Folicurt.

Ezzel folytatom..

Itt is vannak vmiféle hőmérsékletek amit nézni kell?

 

Előzmény: Csarli1 (5208)
Dió4 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 5211

Ja, igen, én is adtam nekik Chorust is.

Előzmény: Dió4 (5210)
Dió4 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 5210

Lehet, hogy már korábban sem ártott volna. Én Score+Bravo keverékkel védekeztem.

Milyen fajta?

A nektarinok érzékenyebbek általában.

Előzmény: Gabymami (5205)
Vebber Creative Commons License 2011.04.12 0 0 5209

Természetesen nem megy, hanem meggy.

Előzmény: Vebber (5206)
Csarli1 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 5208

Virágzás kezdetén és végén Tebucon+Poker 80 WDG ez Folicur és Merpán hatóanyag csak olcsóbb.

Utána ha 15 fok felett van Score, ha alatta Chorus. maximum 4 szer.

Előzmény: Gabymami (5205)
Dió4 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 5207

Ilyennel még nem próbálkoztam, veszem a fákat, amilyen alanyon adják, már ahol fel van tüntetve egyáltalán. Ugyanakkor többen javasolták, hogy olyan alanyra próbáljak oltani, ami csak úgy magától kinőtt a környéken.

Még 2006-ban kaptam és ültettem egy magonc őszit. Kis méretű, szeptemberben beérő, kicsit kesernyés, magvaváló kopasz barack, de minden más fámat megelőzve nagyon gyorsan nőtt és bőven termett minden évben. 2-3 év alatt kb. 3 méteresre és szélesre is nőt, mert ugye elágaztattam, ahogy az őszit szokás. Már 2008-ban alig fogyott el a barack róla. Néha megjelent egy-egy monília folt a gyümölcsön, de más baja nem volt. Tavaly azonban elkapta valami, alig termett, nem tudtam megvédeni. Pedig együtt kezeltem a többivel. Adtam neki még egy esélyt, nem bántottam ősszel. Most vannak rajta rügyek, de úgy tűnik, nem fognak kinyílni, levél egy szál se. Ki kell vágnom. Ugyanakkor az elpotyogtatott magokból két, már kb. méteres magonca nőtt, azt hiszem ezekre is érdemes lenne oltani, ezért hagytam meg őket a veteményeskertben.

Előzmény: Csarli1 (5204)
Vebber Creative Commons License 2011.04.12 0 0 5206

A tafrina elleni védekezést (is) ismételni kell.

Ha van kajszid, megy amik moníliára érzékenyek, azokat virágzásában 2-3 alkalommal kell kezelni.

Előzmény: Gabymami (5205)
Gabymami Creative Commons License 2011.04.12 0 0 5205

Kedves Fórumozók!

 

Mostanában ki mivel permetezi fáit?

Sajnos erről nem nagyon írtok!:(

Ha vasárnap bepermeteztük Folicur Soloval,akkor megvédi az esetleges tafrinától a kicsi fát?Mikor kell ismételni?

 

Üdv

G

Csarli1 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 5204

Használj GF-677, vagy GXN-15-ös alanyt meglátod nem ismersz a fáidra és nem kell földet cserélni sem.

Előzmény: Dió4 (5203)
Dió4 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 5203

Ahhoz képest hogy két éves ültetések, nagyon szépek, nekem felennyit nőttek ennyi idő alatt.

A 4-5 éve ültetett (mindenféle) fáim alig akartak nőni, már több helyen próbáltam érdeklődni az okokról. 2008 óta nagyon gondosan készítem elő az ültetőgödröt, mélyre ásva, kiszedve az agyagot és feltöltve homokos komposztos feketefölddel. Az így elültetet fáim érzékelhetően jobban fejlődnek, két őszi az, ami a legjobb példa rá, de ennyit ők se nőttek. Lehet, hogy több trágyával, vagy műtrágyával fokozhattam volna, de azt inkább nem akartam.

Te használtál műtrágyát?

Előzmény: zoltan84 (5178)
Dió4 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 5202

Nekem is van egy tavalyelőtt ültetett Bergeronom. 3 virág volt rajta most.

Nagyon bízom benne, hogy jövőre teremni fog.

Előzmény: Deryan (5179)
Dió4 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 5201

Egy kicsit nagyobb nektarinom van, egy Andosa. nem úszta meg, kb. a levelek 5-10%-ánál látható.

Van még kettő kisebb, ami már termett tavaly, egy Champion, illetve egy magonc szőrős. Nincs bajuk. Ezenkívül van két tavalyelőtt és két tavaly ültetett őszi, az öregebbek (Michelini, Mariska)tele voltak virággal, tafrina egyiken sincs. Csak az 5 éves Andosán.

Előzmény: Törölt nick (5180)
ninovarga Creative Commons License 2011.04.11 0 0 5200

Magonc itt az összes ilyen matuzsálem. Nem babrálnak itt szemzéssel, oltással, vagy növényvédelemmel. Igaz, hogy nem is mérget esznek, vagy isznak. Az őszibarack pedig teljesen rezisztens fajnak mutatkozik az efféle ridegtartás mellett. Ez adta az ötletet számomra, hogy a "nemes" fáimat se permetezzem szét.

Erről írtam sokszor, nyáron bemutatva a (majdnem) biogyümölcsöket is. Mindenkinek ezt ajánlom. A permetezés esküdt ellensége vagyok.

Előzmény: Ali-bá (5199)
Ali-bá Creative Commons License 2011.04.11 0 0 5199

Jó az lekvárnak is.

 

Biztos szilva az alanya vagy magról kelt.

Előzmény: ninovarga (5197)
ninovarga Creative Commons License 2011.04.11 0 0 5198

Sehogy, mégis 40 éve egészséges. Ez a lényege a dolognak.

Előzmény: Vebber (5196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!