Keresés

Részletes keresés

Nick389 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153872

Tizenkettő egy tucat fórumozóként nem szeretnék zsandárt játszani/bárkit is korlátozni a szabad vélemény nyílvánításban, de ha lehet egy szerény kérésem, álljunk már le a Rolex GMT design témáról beleértve ebbe a konkrét személyek felé irányuló "erőteljes" vélemény nyilvánításokat is.

Úgy gondolom, hogy már minden elhangzott, aminek értelme volt - meg az is, aminek nem. Ennyi hozzászólással már ki lehetett volna vesézni pl. a "mennyire innovatív a turbillon", vagy a "Doxa pozícionálása a középmezőnyben" témákat is :-)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153871

Szép napot mindenkinek ,tud valaki elérhetőséget (telefon számot) cancos3  vaterás felhasználóhoz .... megköszönném.

dominiki Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153870

De mind a 128 Rolex szeretne lenni. :)

És talán a fazonalapító is a Rolex. Nem biztos...

Előzmény: Wicked Belzebub (153869)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153869

Na ez a tipikus tucat külső, amihez hasonlót megtalálsz még kb. 128 más gyártó kínálatában :))

Nem csúnya, mert persze ezt nem lehet rámondani, de, h semmi különös nincs benne, az is tuti :)

Előzmény: dominiki (153868)
dominiki Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153868
Előzmény: Törölt nick (153865)
rtivi Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153867

Tisztelt Ricsike!

 

Nem szaporítanám a hozzád szólások sűrű sorát, csupán azt szeretném megjegyezni, hogy számomra egy svájci óra - egyetértve a Rolex "üzenetével" - valahol  a következőknek szimbóluma:  "kiválóság, teljesítmény, presztízs és az innováció". Ezek pedig fontos értékek. Legalábbis számomra. Mint ahogy érték volt valamikor a Doxa, mint a pontos vasúti menetrend szimbóluma, vagy hasonlóan a Schaffhausen a prémium kategóriában ("pontos mint a Schaffhausen").   Ugyanilyen szimbólum lehet egy gyűrű vagy medál is, ami persze lehet olcsóbb, egyszerűbb darab, mint ahogy lehet nagyon drága is. A lényeg azonban a szellemi üzenet és elég nagy baj, ha az előbbi értékek helyett csak a pénzben kifejezett jön át. 

 

Egy svájci óra üzenete - legalábbis számomra - az előbbi értékekkel való azonosulás, nem pedig a gazdagság villogtatása. Ezért is lehet meggyőző mondjuk egy önerőből elért Certina, Tissot stb. És talán ezért is ajánlgatjuk ezeket belépő modellként  és egyben az előbbi fontos értékek reprezentációjaként. 

Előzmény: Törölt nick (153865)
Nick389 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153866

Ők sem tradicionális gyártó, de órákat csinálnak, nem bóvlit - ez az áraikon is látszik, egy szinten vannak a SW group középmezőnyével.

Én vennék ilyet, de én nagy barátja vagyok a "minőség presztizs nélkül" vonalnak.

Előzmény: Törölt nick (153865)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153865

Köszönöm!

Akkor inkább kerülje!

 

A Claude Bernard vonalról mi az észrevétel?

 

Ezek mutatósak:

http://www.orabirodalom.hu/termek.php?id=135678

http://www.orabirodalom.hu/termek.php?id=135632

http://www.orabirodalom.hu/termek.php?id=135627

Előzmény: Nick389 (153864)
Nick389 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153864

Svájci cég, múltja nincs, Svájcon kívül Hong Kong-ban gyártanak még (a portfólió nagyobb részét szvsz a divatórák teszik ki). A képen "swiss made" óra van, az Svájcban készült. Ha használnak Ronda (quartz) és ETA szerkezeteket, a legalább 2824-essel szerelt automata szvsz nem rosszabb minőségben, mint bármely más, amiben uaz ketyeg és cc. azonos az áruk - tokozni azért ma már nem akkora faxni...

A képen látható óra (Tempora, nem Tempura) 290 USD az Amazon-on és quartz (nem derült ki, milyen):

http://www.amazon.com/Jacques-Lemans-Gen%C3%A8ve-Tempora-GU199B/dp/B000YWCZSO

 

Ennyiért simán lehet válogatni hasonló stílusú Certina/Doxa/Tissot órák között, én inkább innen

választanék. Viszont ahogy párszor már leírtam, nem gondolom, hogy köznevetség tárgya lenne

egy ilyen órában, vagy egy év múlva kukázni kellene a quartz szerkezetet.

Előzmény: Törölt nick (153860)
H_G Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153863

Csak a pontosság kedvéért, egy úszni való bulletproof Casio azért nem 6 ezer, hanem huszonvalahány. 

 

Előzmény: Wreck Diver (153854)
vzstrial Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153862

Ha lehet és belefér akkor pénteken pofátlankodnék / ugranék be :) Reggel nem néztem a fórumot csak most, holnapra pedig van már programom, ráadásul 6nál előbb nem tudok eljönni bentről, így péntekre pofátlankodnék be :)

Előzmény: agent.d (153852)
vzstrial Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153861

Szerintem itt senki se bántódott meg, csak a megfogalmazásoddal volt baj. Nem baj ha nem tetszik neked, de ne általánosíts! Nekem se tetszik a Rolex órák 99%-a, csak a zöld számlapos rozsdamentes acél tokos Submariner.

 

Nekem még a Seiko Monster is bejön, noha elfogadom az emberek 99%-a azt mondja ez egy otromba, bazivastag cucc, ráadásul túl nagyok a mutatók... Mások vagyunk :) de nem mondom, hogy ez AZ óra. Vagy azt sem, hogy pl. csak a Heuer Carrera a szép kronográf.

Előzmény: Törölt nick (153860)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153860

Elnézést ha megbántottam sokakat, máskor óvatosabban fogalmazok, de tartom magam továbbra is az álláspontomhoz! Lehet az előadásmód volt rossz, ígérem, változtatni fogok rajta legközelebb!

 

Köszönöm azoknak akik kiálltak mellettem!

 

De még mindig nem írt senki az Öcsikém órájára választ. Érdemes neki ezzel a Jacques Lemans órával foglalkozni?

Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153859

"Biztosan megvan a szépsége, de ha valaki magába néz,

és mondjuk megy az órák között a polcon, és erre nincs ráírva,

hogy Rolex, akkor nem hiszem, hogy 2mp-nél többet tölt a nézegetésével!"

"Ha NEM az lenne ráírva, hogy Rolex, senki nem venné! Kíváncsi lennék,

ha Fossil lenne ráírva, hány ember hordaná? Segítek! Egy sem!"

"Én csak azt mondom, hogy ha ezt egy átlagembernek megmutatod,

és megnézi az órát úgy, hogy a Rolex jelet és feliratot letakarod, csúnyának fogja találni!"

De ezekkel sem lenne baj.
Csak akkor nem kell megsértődni az ellenvéleményeken,
és OFF család, vállalkozás meg malacpersely helyzetjelentés témájú
poszttal hőbörögve védekezni, mint akit sarokba szorítottak.
Ami igen nehezen menne egy fórumon amúgy is. Mert ugye ez még mindig csak internet...


Részedről: "NEKEM MEG NEM TETSZENEK A PANERAI MODELLJEI" - Na, így néz ki egy korrekt álláspont.
Nincs benne az, hogy "ha megmutatnám bárkinek, az egész világ, minden jóízlésű ember" stb.

Ami a black tie kontra sportóra kérdést illeti, veled vagyok maximálisan ebben:
"Vannak még hagyománytisztelő, klasszikus értékrendű, ha úgy tetszik régimódi értékrendű egyének,

és hellyel-közzel jómagam is ebbe a kisebbségbe tartozom. Nem fogadom el mindenben a világ változását,

modernitását, ennek ellenére haladó szellemiségű IS vagyok."

De nekem egyrészt bizonyos határok között ez nem annyira fontos dolog
( mondjuk egy tricolor 52mm-es Invicta búvár, ami felgyűri az ingujjat, az már az én szememet is szúrná ).

De ez részben abból fakad, hogy én esztétikum mellett sok más szempontból is nézek egy órát.
Számomra egy Rolex Sub tokjának vonalai árulkodnak a gépmunkáról, a súlyos acéldarabról, amiből születik.
Sokkal inkább tartom maszkulinnak a formát, vagy a szálra csiszolást, mintsem sportosnak.
Így az én értékrendembe szmokinggal is beférne.

Egy Omega Seamaster ( James Blondnál maradva, mint filmes példa ) pedig pont a kecses,
kissé nőies vonásai miatt férne bele ugyanebbe a képbe, mivel szerintem enyhe ékszerjelleget
kölcsönöznek a finom vonalak-formák ennek az órának. Miközben a Seamaster ebből a szempontból
nálam már nem játszana. Másnál meg nyilván pont fordítva...



Előzmény: Navigare necesse est (153857)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153858

Más: a Rolex fórumban már kérdeztem, de nem adott senki választ arra, hogy valóban volt-e már 2014-es áremelés. Tudtok erről valamit?

Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153857

Komolyan nem értem mi bajotok vele. Neki nem tetszenek a Rolex sportmodelljei (konkrétan legalábbis a GMT Master II), ezt kifejtette, szíve joga. Én készséggel elfogadom és tiszteltben tartom az álláspontját, annak ellenére, hogy nekem tetszik a GMT Master II. Miért nem tudtok Ti is így tenni? Engedtessék már meg mindenkinek a véleménynyilvánítás szabadsága, különösen egy demokratikus jogállamban, hát még annak egy internetes fórumán!

NEKEM MEG NEM TETSZENEK A PANERAI MODELLJEI, szerintem egyenesen rondák. Tessék, lehet rám szállni! :)

Előzmény: Wreck Diver (153854)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153856

Vannak még hagyománytisztelő, klasszikus értékrendű, ha úgy tetszik régimódi értékrendű egyének, és hellyel-közzel jómagam is ebbe a kisebbségbe tartozom. Nem fogadom el mindenben a világ változását, modernitását, ennek ellenére haladó szellemiségű IS vagyok.

Előzmény: Wreck Diver (153853)
python 357 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153855
Szerintem vette a lapot,- mindenesetre az látszik,hogy még teljesen tapasztalatlan az órák világában,de a nagy mellényből be kell vennie pár centit,-mert így ki lesz szegezve a "céltáblára"!!!:))))
Előzmény: Wreck Diver (153854)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153854

Te ülsz hátrafelé a lovon. Sőt, a szamáron.

Idejössz a svájci órák fórumára, és az egyik legjobb nevű óragyár
egyik termékéről nem azt jelented ki, hogy szerinted ronda - amit kézséggel elfogad itt bárki -,
hanem pápa módjára az emberek nagy többsége helyett kezdesz állást foglalni.

Holott kétlem, hogy közvéleménykutatási adatokkal megrakodva jöttél.

Mellesleg a GMT Master stílusjegyeit - akárcsak a többi Rolexét - erősen koppintják más márkák,

igen hosszú ideje. Segítek, nem a Fossil kategóriában. Lásd: Seiko. Kezdésnek.
Tehát úgy tünik, Rolex felirat és korona nélkül is eladható ez a dizájn.

Az már csak magánvélemény, hogyha nekem gyerek, feleség és idén alapított vállalkozás
mellett 200 ezrem gyűlt volna össze órára, akkor vennék kb. egy ilyet:

http://riosshop.hu/spd/M0504/STEINHART-MARINE-CHRONOMETER-II-arabic-Unitas6498

Ez megfelel öltönyhöz is, farmerhoz is. Úszni meg kell egy hatezres mindent bulletproof casio.
A zseton másik felét meg eltenném, hátha kell a vállalkozáshoz, vagy a családnak,
vagy csak meglepném a nejemet ( véletlenül se órával. :) ).

Aztán majd ha a vállalkozás már 5 éves, és a gyerek is szépen cseperedik, mondjuk 4-500 ezerrel
nekifutnék a használt piacnak, és válogatnék a 200 ezreshez képest végtelenné bővült kinálatból.

Előzmény: Törölt nick (153849)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153853

Szentségtörés egy sportóra szmokinghoz,
miközben saját magukat fotózgatják mobiltelefonnal
akár Cannes-ban, akár temetésen, ha úgy hozza az élet?

Ugyan. Az a világ elmúlt... :)

Előzmény: Navigare necesse est (153843)
agent.d Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153852

k-sz-p biztosan bent leszek. Holnap 11-19-ig, szerdán sztem 10-f6-ig

Előzmény: vzstrial (153794)
python 357 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153851
:))))) És igen!!....
Előzmény: tomcat (153848)
python 357 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153850
Nyugi!!!!!:))))))
Biztos a meleg miatt vagy ilyen ingerült!.....
Lóvon ülést fordítva egy másik topictárs említette..
A 200 ezer forintos limit az teljesen rendben van,nekem is van pl. Bell Matic Seikom,ami töredékét éri az említett összegnek!:))
Itt a gond azzal van,-hogy az igényeid és a lehetőségeid nincsenek szinkronban egymással,ez nyilvánvaló a hozzászólásaidból! Ez nem csak nekem tűnt fel,másnak is. Ha árnyaltabban fogalmaztál volna itt a "svájci órák" topicban,-ahol jó pár embernek van olyan órája,-amit te lerondáztál,-akkor nem kaptál volna össztűzet itt párunktól!:)))
Itt senki sem gúnyolódik veled,ezt csak te gondolod!.....Mindenesetre ha meglesz az órád,-feltétlenül adjál hírt róla,mutasd be,felkeltetted az érdeklődést!!:)))))
Előzmény: Törölt nick (153849)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153849

Kicsit háttal ülsz a Lovon! Irigység? Mire? Nem is pénzről beszéltünk, hanem megjelenésről, kinézetről! Linkeltem olyan Rolexet, amire azt mondom, leesik tőle az állam, és ha lenne 3 Bentley-m, meg 2 nyaralóm Nizza mellett, akkor megvenném ezt az órát is! Nagyon szivesen! Egyedül egy típusra mondtam, hogy szerintem nem szép! Biztosan megvan a szépsége, de ha valaki magába néz, és mondjuk megy az órák között a polcon, és erre nincs ráírva, hogy Rolex, akkor nem hiszem, hogy 2mp-nél többet tölt a nézegetésével!

 

Nem értem, miért kell ebből anyagi kérdést csinálni? Jah, sajnos nincs 10 millióm órára! Ha lenne sem valószínű, hogy órára költeném. És hogy 200.000 Ft-om van jelenleg órára, az elárul rólam mindent? Hát ez a kijelentésed inkább rólad árul el sok mindent! Soha nem néznélek le ha azt mondanád, neked csak 10.000 Ft-od van csak órára, és abból szeretnéd kihozni a maximumot! Én ezt a pénzt úgy tettem félre, szépen évek alatt, hogy majd egyszer lesz egy szép órám. Sajnálom ha ez ennyire fáj neked, hogy próbálom a legjobb feltételeket kihozni ebből a keretből. Nem egyerű manapság család, gyerek, és idén alapított cég mellett egy forintot is félre tenni, de nekem sikerült! Nem rám hagyták a pénzt, nem örököltem, hanem megkerestem!

 

De hiába is mondom, ha ilyen gúnnyal beszélsz 200.000Ft-ról, akkor neked ezek a dolgok semmit sem jelentenek!

 

Bocsának mindenkitől, nem szerettem volna ennyire személyeskedni.

Előzmény: python 357 (153846)
tomcat Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153848

Szerintem zárjuk le egy szóviccel: a Ronda az igenis Swiss Made. :)

 

tomcat

Előzmény: python 357 (153846)
ronin s8 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153847

Miért érzem úgy, hogy fordítva ülsz a lovon...? 

Az rendben van, hogy NEKED nem tetszik, de azon túl miért ne lenne szép?

Előzmény: Törölt nick (153841)
python 357 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153846
Itt sokan arra kapták fel a fejüket,-gondolom,-hogy a "ronda" szót használta egy Rolex-el kapcsolatban.Ha jól emlékszem 200 ezres keret áll Ricsike rendelkezésérere egy,-a "nagyokéhoz" hasonló presztízsű óra beszerzésére!!??....... Ez mit árul el??:)))))
Egyébként tényleg van stílusérzéke,azzal nincs gond!!!!.....:)
Előzmény: Navigare necesse est (153843)
malenykij polgar Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153845

Az egy sportóra. Te pedig folyamatosan öltönyös órákról beszélsz. Nem lehet összehasonlítani.

Az sem lehet mondani, hogy az öltöny szép, a farmer - galléros póló kombináció pedig csúnya.

Ha odaadnám a GMT-met egy hétre hordani, nem mondom, hogy megtetszene neked, de elismernéd, hogy egy nagyon szépen kidolgozott darab, amit jó hordani és rettenetesen praktikus.

 

Előzmény: Törölt nick (153838)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153844

Ehhez csak annyit, ha anno a Fossil tesz le annyit az asztalra, mint a Rolex és képes IKONokat gyártani, akkor bizony megvennék. A példában természetesen elvonatkoztattam a földrajzi és időbeli eltérésektől / korlátoktól. A Fossiltól lehet venni bőrárut, de órát (vagy annak látszani akaró tárgyat) semmi esetre sem (ajánlott). Sokkal inkább egy 50-60 ezer forintos PR50 automata Tissot.

Előzmény: Törölt nick (153841)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153843

Ízlések és pofonos. Azért, mert valaki ízlése eltér a miénktől, még lehet helyes, jó, kifinomult. És Ricsikének bizony van egy elég jó klasszikus ízlése - legalábbis az órák terén bizonyosan, ahogy az kiderült a számára tetsző modellekből.

A Rolex Cellini is tetszik neki, mint elegáns klasszikus. Egy GMT Master II azért elsősorban mégiscsak sportmodell (ettől még én  is ékszerként tekintek rá presztízséből adódóan), még ha oly elfogadott is napjainkban öltönnyel - talán még nálam is belefér, de CSAK nappal, semmi esetre nem esti alkalmi viseletként - isten bocsá' black tie-jal viselni - noha ez utóbbi azért szerintem szentségtörtés, de legalábbis erős stílusficam. És ne jöjjön senki Bond-dal, meg Hollywooddal, az nem a valós világ.

Még egyszer, most nem a saját álláspontom írom le, mivel szeretnék REolex sport modellt, nagyon  is, nekem tetszik, de egyelőre nincs. Ettől elfogadom azt, ha valakinek ez a sítlus illetve formaterv nem tetszik, és szó sincs itt savanyú a szőlő (vagy szöllő régiesen) effektusról.

Nekem személy szerint a Panerai órák nem tetszenek, olyannyira nem, ha ingyen adnák akkor sem kellene - maximum becserélném egy Rolexre vagy JLC-re vagy Vacheronra (nah persze, egy alap VC-hez is meglehetősen sok Luminor kellene...), amiket százszor közelebb érzek magamhoz.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!