Keresés

Részletes keresés

patymagka Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11523

Most ez poén akar lenni????

Előzmény: Mikolt (11522)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11522
mi az a tuszorepi? valami betegseg?
Előzmény: patymagka (11521)
patymagka Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11521

Sziasztok!

 

Lenne még egy kérdésem! Elképzelhető hogy az LH teszt (Corax tesztjét használom ha ez mond valakinek valamit) pozitiv, és mégsincs utána tüszőrepi?

A gondom a következő: tegnap voltam nőgyógyásznál a 11. nap estéjén. A rendelőjében csak hasi UH volt, de azért megpróbálta megnézni hogy lát-e valamit, de azt mondta, hogy vagy volt már tüszőrepi (ami a rövid ciklusaimból elképzelhető), vagy nincs is most tüsző. Ezek után a ma reggeli LH teszt pozitív lett (eddig mindig negativ volt), ami ugye azt jelenti, hogy 24-48 óra múlva van tüszőrepi. 

Ezek után melyiknek higyjek???

Persze próbálkozás szempontjából nem ez a fontos, csak jó lenne tudni, hogy most akkor van-e, volt-e, lesz-e tüszőrepim.

A követekező hónapban egyébként már lesz hüvelyi UH is, akkor a 7.-8. naptól elkezdjük nézni, hogy mi is történik odabent.

 

Köszi,

 

P.

Előzmény: patymagka (11512)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11520
zavarja is, vagy csak erzi?
Előzmény: gorgon_zola (11519)
gorgon_zola Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11519

Kedves Gábor!

 

A következő kérdésem lenne. Szülés utáni fogamzásgátlásként spirált használunk a férjemmel, amit 2 hónapja rakott fel az orvosom. Mostanában jelezte a férjem, hogy bizonyos poziciókban érzi a végét, gondolom a vezetőszálat. Ettől én eléggé kétségbeestem, mivel tablettát nem szeretnék szedni, már elmúltam 35, az óvszert utáljuk. Mit lehet ilyenkor tenni, lehet ebből még levágni?

 

Köszönöm

G.

szrekuc Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11518
:) koszi mindkettotoknek igyekszerm nem tulaggodni :)
Előzmény: anilla (11517)
anilla Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11517
Nagyon ritkán májproblémára utalhat a viszketés terhesség alatt, de ez inkább a harmadik harmadra jellemző. Szerintem telefonálj a nőgyógyászodnak, hogy megnyugodj.
Előzmény: szrekuc (11513)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11516

semmi olyan, ami nem varhat pentekig.

Előzmény: szrekuc (11513)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11515

1. igen

2. az a peteeres

3. normalis, orulj neki

Előzmény: *Jázmin (11514)
*Jázmin Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11514

Kedves Gábor vagy Segitöi,

 

honnan kezdödöen számoljam a ciklust?  a menstruáció elsö napjától?

 

Jelent valamit, ha kb. a ciklus közepén "szurkál" az oldalam?

 

Mióta abbahagytam a fogamzásgátlót, ugyanúgy csak 2-3 napig tartanak a "nehéz napok", pedig korábban, a tablettaszedés elötti idöben sokszor fájdalmas görcseim voltak és tovább is tartott a vérzés. Normális ez?

szrekuc Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11513
szia!koszi a valaszt,penteken van doki. a gond alatt ertesz vmi konkretat,akar kicsi akar nagyobb gondot? koszi
Előzmény: Mikolt (11510)
patymagka Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11512

Még annyit szeretnék hozzáfűzni a dologhoz, hogy amennyire én utánaolvastam, a nyúlós, nagyobb mennyiségű nyáknak több napig is el kellene tartani, de nekem ilyen nincs. Van ez a nagyobb adag valami, aztán utána semmi. Most is reggel volt, most meg semmi nyák nincs, pedig direkt nézem.

A másik dolog pedig az, hogy 26-27 naposak a ciklusaim, eddig a max. volt egyszer 30 nap, illetve mult honapban csak 24 nap volt.

Előzmény: patymagka (11511)
patymagka Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11511

Kedves Gábor!

 

9. hónapja próbálkozunk párommal hogy gyermekünk legyen, egyenlőre eredménytelenül. Próbálok a lehetőségekhez képest nem sokat agyalni a dolgon, de sajnos egyenlőre ez nem mindig sikerül, mert akaratlanul is figyelem a testem jeleit.

Úgy döntöttem, hogy ez a hónap lesz az, amikor mindent nézni fogok, és megtapasztalom hogy a különbözö peteérésre utaló jelek nálam hogyan működnek, és talán ezek után tényleg képes leszek magam jobban elengedni.  

Hőmérőzöm, LH tesztet csinálok a 8. naptól kezdődően, használom a PG53-at, ami egy kicsi mikroszkóp, és a nyál illetve nyák száradása után páfrányokat illetve "bogyókat" mutat, illetve figyelem a nyák változását.

Ez utóbbival lennének "gondjaim". Nekem olyan igazi Billings-szerű (legalábbis amire én gondolok hogy az) ritkán van, vagy legalábbis nem veszem észre. Legutoljára 4 hónapja tapasztaltam hasonlót, a 10. ciklusnapon, illetve tegnap este és ma reggel (ma vagyok  11. napon). Mindkétszer szeretkezés utáni reggel (illetve tegnap közvetlenül szeretkezés után sajnos ki kellett mennem a WC-re, és akkor tapasztaltam), és mindkétszer nem a ciklus közepén. A kérdésem az lenne, hogy elképzelhető az, hogy az ondó igy összegumisodik? Vagy esetleg belőlem jöhet valami hasonló, ami nem a peteéréshez kapcsolódik? A nyák teljesen átlátszó, általában elég nagy darab egyben, és pont úgy nyúlik, mint ahogy a képeken mutatják.

Viszont ha ez tényleg az lenne, akkor gondolom az LH tesztnek is jelezni kellene, marpedig eddig minden nap teljesen negativ volt.

 

Az LH teszthez kapcsolódna a másik kérdésem. Korábban már olvastam, hogy szerinted reggel érdemes megcsinálni, illetve az általam vett egyik tipus is ezt irja. Viszont vettem egy másik fajtát, amin az van, hogy tapasztaltuk alapján a délutáni teszt a legjobb. Elképzelhető hogy az ő tesztjuket érdemesebb delutan csinalni? Nekem ez kicsit furcsa, mert gondolom ezek egyfele elven mukodnek, igy ugyanakkor kellene oket hasznalni is. Te talalkoztal mar ilyen teszttel?

 

Bocsanat, hogy ilyen hosszu voltam... Varom valaszod  (vagy barmelyik segito valaszat!)

 

Koszonom,

 

P.

Mikolt Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11510
a viszketes alapbol normalis, de lehet valami gond jele is. szolj az orvosodnak. igy latatlanban nem lehet megmondani.
Előzmény: szrekuc (11508)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11509
Én pedig felszedtem ötöt, azóta is hurcolom magammal, s érezhetően többet eszem. Önuralom semmi, néha már csak az evés kedvéért rágicsálok valamit. Mostanában kezdtem el, hogy ha megéhezem, megiszom egy jó adag teát, azzal próbálom megtölteni a (feneketlen) bendőm :-(.
Előzmény: minden lébe kanál (11501)
szrekuc Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11508

Kedves Gabor! Sziasztok!

 

19 hetesek vagyunk es azt kerdeznem,hogy tapasztaltatok-e vagy normalis-e,hogy neha mindenem viszket,mint a fene?Nekem foleg az arcom,nyakam,combom.Persze lehet,hogy mivel a szemem meg mindig viszket a kotohartyatol (no comment ami az sztk-s dokikat illeti,tisztelet a kivetelnek),mar mindenhol ugy erzem,hogy viszketek? Ugy emlekszem,mintha egy masik kismama egyszer azt mondta volna,hogy valakinel ez van,marmint a viszketes,en nem  tudom,de ha igy van,akkor meddig? :)

 

koszi

 

ui.:riadtan olvastam hooligirl adatait - ez tok normalis suly nem?ezen mit koll fogyokurazni? :)

minden lébe kanál Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11501
nálam általában az jön be, ha alig eszem egy napig. utána összemegy a gyomrom is nem leszek éhes. annyira fostam attól h meghízom a fogamzásgátlótól, h mióta szedem (1 éve) leadtam 6 kg-ot. az első 3 hónap alatt.
Előzmény: hooligirl_S2 (11500)
hooligirl_S2 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11500

Akkor marad a "kínzó" fogyókúra:-)))

Nem tudom miért de most valahogy nagyon nehezen megy le:-(

Bárkitől szívesen fogadok el ötleteket!

 

Előre is köszi:-)

Előzmény: Mikolt (11499)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11499
orvoshoz menjel el, amugy szvsz azt csak nagyon nagy tulsulynal irjak fel, 50-60 kilonal.
Előzmény: hooligirl_S2 (11498)
hooligirl_S2 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 11498

Mikolt, Felicitász

 

Köszönöm szépen a sok biztatást, igazán jól esik, hogy egy kis "lelket" öntöttetek belém. Sajnos olyan világban élünk ahol kétszer is meggondolja az ember hogy szüljön-e /legalábbis én/ és akkor még vannak ezek az "apróbb" kis szösszenetek, hogy mi lesz HA... megint, újból stb stb.

De bízom benne hogy ha betartok minden "előírást" akkor rendben lesz minden. Tehát nincs más hátra, mint előre és dolgozni az ügyön:-)))

 

Egyébként Mikolt köszönöm a cikket, elolvastam és nagyon érdekes.

Nem tudod véletlenül, hogy ilyen gyógyszerhez hozzálehet itthon is jutni valahol?

 

Köszi előre is:-)

Előzmény: Mikolt (11485)
Thor Creative Commons License 2005.06.26 0 0 11497

Lehet, és teljesen jó minden lötyi, ami főleg vízből van, nem cukrozott és nincs benne a teljes E-skála :)

Ráadásul a zöldtea vízhajtó is.

Előzmény: Törölt nick (11496)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.26 0 0 11496

Hogyan tudsz meginni annyi vizet, próbálgatom egy ideje, de nem nagyon megy, jó, ha egy litert le tudok nyomni. Teával nem lehet helyettesíteni? Mert azt iszom rendesen, zöld teát is, cukor, minden nélkül, de a víz valahogy igen nyögvenyelősen megy.

 

Bocs, hogy itt kérdem, de talán Gábor nem bánja...

Előzmény: E.Orsi (11491)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.06.26 0 0 11495
Kedves paramama,

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de egy terhességi teszt bármikor kimutatja a terhességet?

Mármint arra gondolok, hogy akár a 12. hét környékén is?


Igen.

Gabor
-----------------------
Kedves moira1975,

Utolsó menstruáció szerint 10 hetes, első UH alapján 9 hetes terhes vagyok. A nyakiredő vizsgálatot a 12. héten kell elvégezni... igen ám, de melyik dátum alapján számított 12. héten?

Ha biztos vagy az utolso menstruaciod idejeben, aszerint kell szamolni.

Gabor
--------------------------
Kedves Mindenki,

Meg mindig uton vagyok, csak gyorsan beneztem es azt a ket levelet neztem meg ami kozvetlenul nekem volt cimezve.

Gabor
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.26 0 0 11494

Szia!

 

Napi 2 banán fedezi a felnőttek kálium-szükségletét, amúgy rengeteg élelmiszer tartalmaz káliumot, és persze, ha annyira keveset viszel be, hogy a Kálium-szinted vészesen alacsony lesz, akkor pótolni kell, de azért egészséges, normális esetben az elektrolit-egyensúly nem szokott felborulni, ehhez már nagyon egyoldalú táplálkozás kell, vagy valamilyen vese- vagy szívbetegség a háttérben.

A Kálium amúgy szerencsére recept-köteles, így önszántából senki nem szedheti.

 

Ana

Előzmény: E.Orsi (11493)
E.Orsi Creative Commons License 2005.06.25 0 0 11493

Igazad van, Ana, nem adhatok itt tanácsokat.

A káliumról még valami: egy nő napi szükséglete 3500 mg. Sajnos táplálékkal vajmi kevés jut a szervezetembe (kevés zöldség), így a napi szükségletet én sem haladom meg. Természetesen orvosi javaslatra szedem. A kálium a vérben ioncserélőként működik, jelen esetben a nátriumra nézve. És mivel jelentősen kisebb a vízmegkötőképessége, mint a nátruimnak, így a felesleges víz távozik.

De Isten őrizz, hogy bárki elkezdje orvos javasta nélkül.

Az úszásról írtakat viszont fenntartom...:) (Ha szabad...)

Előzmény: Törölt nick (11492)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.25 0 0 11492

Sziasztok!

 

Hú, Gábor kiteszi a lábát és a topic átmegy beszélgetésbe... :-)

 

Hooligirl!

A vizesedésre a nem-ivás azért nem jó, mert szomjúság esetén a szervezet azt a kevés vizet, amit kap, sokkal jobban megköti, így tuti a vizesedés. Inni bizony igenis kell.

 

Eorsi!

Napi 3 szem kálium, az arra hajlamosaknál, akár halálos ritmus-zavart is okozhat. Nem tudom, hogy orvosi javaslatra szeded-e, de hogy a kálium nem mulasztja el a vizesedést, az szinte biztos (vízhajtó mellé viszont szokták javasolni, a kálium-hiány pótlására). Ellenben nagyon veszélyes a túladagolása, úgyhogy kérlek, ne ajánld másoknak.

 

Ana

E.Orsi Creative Commons License 2005.06.24 0 0 11491

Ja és napi 3-4 liter vizet iszom! Inni kell, különben felborulnak a sóid.

Előzmény: hooligirl_S2 (11483)
E.Orsi Creative Commons License 2005.06.24 0 0 11490

Biztosan be fog indulni a fogyás, ha nem eszel többet mozgás után sem, mint egyébként. A mozgáshoz az energiát az ételből fedezed. Ha meg csak ugyanannyit eszel, mint ami mozgás nélkül fenntartja a súlyod (3 haónappal ezelőttig), akkor a mozgáshoz kénytelen vagy még égetni is. Levegőből nem lesz energia. Zsírból annál inkább, mág ha nehezen is bomlanak le azok nyavalyás, hosszú-hosszú szénláncok.

Az úszás még annyival jobb, hogy nem csak mozgás közben fogysz, hanem utána is, mert a vérkeringést nagyon felgyorsítja a hidegvíz, így jobban égetsz.

Na, nekem nem ezért volt jó, hanem, mert könnyebben fogadtam be az ételt.

Igen, vékony vagyok, de már nem sovány. 160 cm. Azelőtt borzadva megfordultak utánam. Most másért fordulnak meg: megizmosodtam...:)

Szóval ússzál sokat és szaunázzál, az is gyorsít!

ÉS FELEJTSD EL A NEMIVÁST!!! Én 10 éve napi 3-4 szem káliumot szedek, mert én is vizesedtem. Elmúlt. Ha most kihagyom, előjön.

Előzmény: hooligirl_S2 (11483)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.24 0 0 11489

ha mar nem tudja, akkor vagnak...

 

bucoka: van olyan orvos, aki azon a velemenyen van, hogy ha keveset iszol, nem vizesedsz. az en orvosom ezzel nem ert egyet, ugyanis az max tuneti kezeles, raadasul porzani fog tole a vese es a magzatviz ujratermeleseben is gubancot okozhat.

Előzmény: Törölt nick (11488)
bucoka Creative Commons License 2005.06.24 0 0 11487
Azt miért mondták, hogy ne igyál?? Mikolt, szerinted ez normális tanács?? MIndenhol azt lehet hallani, hogy minél több folyadék bevitele nagyon fontos...
Előzmény: hooligirl_S2 (11476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!