Keresés

Részletes keresés

python 357 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153855
Szerintem vette a lapot,- mindenesetre az látszik,hogy még teljesen tapasztalatlan az órák világában,de a nagy mellényből be kell vennie pár centit,-mert így ki lesz szegezve a "céltáblára"!!!:))))
Előzmény: Wreck Diver (153854)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153854

Te ülsz hátrafelé a lovon. Sőt, a szamáron.

Idejössz a svájci órák fórumára, és az egyik legjobb nevű óragyár
egyik termékéről nem azt jelented ki, hogy szerinted ronda - amit kézséggel elfogad itt bárki -,
hanem pápa módjára az emberek nagy többsége helyett kezdesz állást foglalni.

Holott kétlem, hogy közvéleménykutatási adatokkal megrakodva jöttél.

Mellesleg a GMT Master stílusjegyeit - akárcsak a többi Rolexét - erősen koppintják más márkák,

igen hosszú ideje. Segítek, nem a Fossil kategóriában. Lásd: Seiko. Kezdésnek.
Tehát úgy tünik, Rolex felirat és korona nélkül is eladható ez a dizájn.

Az már csak magánvélemény, hogyha nekem gyerek, feleség és idén alapított vállalkozás
mellett 200 ezrem gyűlt volna össze órára, akkor vennék kb. egy ilyet:

http://riosshop.hu/spd/M0504/STEINHART-MARINE-CHRONOMETER-II-arabic-Unitas6498

Ez megfelel öltönyhöz is, farmerhoz is. Úszni meg kell egy hatezres mindent bulletproof casio.
A zseton másik felét meg eltenném, hátha kell a vállalkozáshoz, vagy a családnak,
vagy csak meglepném a nejemet ( véletlenül se órával. :) ).

Aztán majd ha a vállalkozás már 5 éves, és a gyerek is szépen cseperedik, mondjuk 4-500 ezerrel
nekifutnék a használt piacnak, és válogatnék a 200 ezreshez képest végtelenné bővült kinálatból.

Előzmény: Törölt nick (153849)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153853

Szentségtörés egy sportóra szmokinghoz,
miközben saját magukat fotózgatják mobiltelefonnal
akár Cannes-ban, akár temetésen, ha úgy hozza az élet?

Ugyan. Az a világ elmúlt... :)

Előzmény: Navigare necesse est (153843)
agent.d Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153852

k-sz-p biztosan bent leszek. Holnap 11-19-ig, szerdán sztem 10-f6-ig

Előzmény: vzstrial (153794)
python 357 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153851
:))))) És igen!!....
Előzmény: tomcat (153848)
python 357 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153850
Nyugi!!!!!:))))))
Biztos a meleg miatt vagy ilyen ingerült!.....
Lóvon ülést fordítva egy másik topictárs említette..
A 200 ezer forintos limit az teljesen rendben van,nekem is van pl. Bell Matic Seikom,ami töredékét éri az említett összegnek!:))
Itt a gond azzal van,-hogy az igényeid és a lehetőségeid nincsenek szinkronban egymással,ez nyilvánvaló a hozzászólásaidból! Ez nem csak nekem tűnt fel,másnak is. Ha árnyaltabban fogalmaztál volna itt a "svájci órák" topicban,-ahol jó pár embernek van olyan órája,-amit te lerondáztál,-akkor nem kaptál volna össztűzet itt párunktól!:)))
Itt senki sem gúnyolódik veled,ezt csak te gondolod!.....Mindenesetre ha meglesz az órád,-feltétlenül adjál hírt róla,mutasd be,felkeltetted az érdeklődést!!:)))))
Előzmény: Törölt nick (153849)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153849

Kicsit háttal ülsz a Lovon! Irigység? Mire? Nem is pénzről beszéltünk, hanem megjelenésről, kinézetről! Linkeltem olyan Rolexet, amire azt mondom, leesik tőle az állam, és ha lenne 3 Bentley-m, meg 2 nyaralóm Nizza mellett, akkor megvenném ezt az órát is! Nagyon szivesen! Egyedül egy típusra mondtam, hogy szerintem nem szép! Biztosan megvan a szépsége, de ha valaki magába néz, és mondjuk megy az órák között a polcon, és erre nincs ráírva, hogy Rolex, akkor nem hiszem, hogy 2mp-nél többet tölt a nézegetésével!

 

Nem értem, miért kell ebből anyagi kérdést csinálni? Jah, sajnos nincs 10 millióm órára! Ha lenne sem valószínű, hogy órára költeném. És hogy 200.000 Ft-om van jelenleg órára, az elárul rólam mindent? Hát ez a kijelentésed inkább rólad árul el sok mindent! Soha nem néznélek le ha azt mondanád, neked csak 10.000 Ft-od van csak órára, és abból szeretnéd kihozni a maximumot! Én ezt a pénzt úgy tettem félre, szépen évek alatt, hogy majd egyszer lesz egy szép órám. Sajnálom ha ez ennyire fáj neked, hogy próbálom a legjobb feltételeket kihozni ebből a keretből. Nem egyerű manapság család, gyerek, és idén alapított cég mellett egy forintot is félre tenni, de nekem sikerült! Nem rám hagyták a pénzt, nem örököltem, hanem megkerestem!

 

De hiába is mondom, ha ilyen gúnnyal beszélsz 200.000Ft-ról, akkor neked ezek a dolgok semmit sem jelentenek!

 

Bocsának mindenkitől, nem szerettem volna ennyire személyeskedni.

Előzmény: python 357 (153846)
tomcat Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153848

Szerintem zárjuk le egy szóviccel: a Ronda az igenis Swiss Made. :)

 

tomcat

Előzmény: python 357 (153846)
ronin s8 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153847

Miért érzem úgy, hogy fordítva ülsz a lovon...? 

Az rendben van, hogy NEKED nem tetszik, de azon túl miért ne lenne szép?

Előzmény: Törölt nick (153841)
python 357 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153846
Itt sokan arra kapták fel a fejüket,-gondolom,-hogy a "ronda" szót használta egy Rolex-el kapcsolatban.Ha jól emlékszem 200 ezres keret áll Ricsike rendelkezésérere egy,-a "nagyokéhoz" hasonló presztízsű óra beszerzésére!!??....... Ez mit árul el??:)))))
Egyébként tényleg van stílusérzéke,azzal nincs gond!!!!.....:)
Előzmény: Navigare necesse est (153843)
malenykij polgar Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153845

Az egy sportóra. Te pedig folyamatosan öltönyös órákról beszélsz. Nem lehet összehasonlítani.

Az sem lehet mondani, hogy az öltöny szép, a farmer - galléros póló kombináció pedig csúnya.

Ha odaadnám a GMT-met egy hétre hordani, nem mondom, hogy megtetszene neked, de elismernéd, hogy egy nagyon szépen kidolgozott darab, amit jó hordani és rettenetesen praktikus.

 

Előzmény: Törölt nick (153838)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153844

Ehhez csak annyit, ha anno a Fossil tesz le annyit az asztalra, mint a Rolex és képes IKONokat gyártani, akkor bizony megvennék. A példában természetesen elvonatkoztattam a földrajzi és időbeli eltérésektől / korlátoktól. A Fossiltól lehet venni bőrárut, de órát (vagy annak látszani akaró tárgyat) semmi esetre sem (ajánlott). Sokkal inkább egy 50-60 ezer forintos PR50 automata Tissot.

Előzmény: Törölt nick (153841)
Navigare necesse est Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153843

Ízlések és pofonos. Azért, mert valaki ízlése eltér a miénktől, még lehet helyes, jó, kifinomult. És Ricsikének bizony van egy elég jó klasszikus ízlése - legalábbis az órák terén bizonyosan, ahogy az kiderült a számára tetsző modellekből.

A Rolex Cellini is tetszik neki, mint elegáns klasszikus. Egy GMT Master II azért elsősorban mégiscsak sportmodell (ettől még én  is ékszerként tekintek rá presztízséből adódóan), még ha oly elfogadott is napjainkban öltönnyel - talán még nálam is belefér, de CSAK nappal, semmi esetre nem esti alkalmi viseletként - isten bocsá' black tie-jal viselni - noha ez utóbbi azért szerintem szentségtörtés, de legalábbis erős stílusficam. És ne jöjjön senki Bond-dal, meg Hollywooddal, az nem a valós világ.

Még egyszer, most nem a saját álláspontom írom le, mivel szeretnék REolex sport modellt, nagyon  is, nekem tetszik, de egyelőre nincs. Ettől elfogadom azt, ha valakinek ez a sítlus illetve formaterv nem tetszik, és szó sincs itt savanyú a szőlő (vagy szöllő régiesen) effektusról.

Nekem személy szerint a Panerai órák nem tetszenek, olyannyira nem, ha ingyen adnák akkor sem kellene - maximum becserélném egy Rolexre vagy JLC-re vagy Vacheronra (nah persze, egy alap VC-hez is meglehetősen sok Luminor kellene...), amiket százszor közelebb érzek magamhoz.

 

python 357 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153842
Szerintem a "savanyú a szőllő" effekt működik nálad,-segítek,-egyszerű irigység!!!:-D:-D:-D
Előzmény: Törölt nick (153840)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153841

Bocsánat, így a helyes:

Ha NEM az lenne ráírva, hogy Rolex, senki nem venné! Kíváncsi lennék, ha Fossil lenne ráírva, hány ember hordaná? Segítek! Egy sem!

Előzmény: Törölt nick (153840)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153840

Ha az lenne ráírva, hogy Rolex, senki nem venné! Kíváncsi lennék, ha Fossil lenne ráírva, hány ember hordaná? Segítek! Egy sem!

Előzmény: python 357 (153839)
python 357 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153839
Van egy kis izlésficamod Ricsi,de bátran mered vállalni,-ez elismerésre méltó!!!:)))
Előzmény: Törölt nick (153838)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153838

Mint írtam, van amelyik szép, de a Rolex GMT Master II szerintem messze van a szépségtől! Ez nem kor kérdése!

 

Na de a testvérem által nézett óráról mi a vélemény?

http://s858.photobucket.com/user/castlk/media/Jacques%20Lemans%20Geneve%20GU199B/Jacques-Lemans-2.jpg.html

Előzmény: Passionata (153837)
Passionata Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153837

a Rolexhez (is) fel kell noni.

Előzmény: Törölt nick (153831)
innovations Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153836

Amennyiben ironikusan akarnék fogalmazni akkor azt mondanám, hogy érdekes okfejtés. Amennyiben valamivel reálisabban azt, hogy teljesen zavaros és amennyiben kevésbé udvariasan akkor pedig azt, hogy komplett hülyeség...

:-)

Előzmény: Törölt nick (153831)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153835

Szerintem a Rolexek többsége tökéletesen megfelel az "egyetlen óra" koncepciójának.
Legyen szó akár egy Datejust-ról, akár egy Sub-ról.

Megveszed, és hordod. Mindenhez és mindenkor.
Az öltöny vagy épp szörfösgatya plusz Sub kombinációval ugyanúgy nem fognak kiröhögni
( nyilván a parasztok igen, de velük kár érdemben számolni az élet bármely területén óráktól a kresz-ig... ),
mint ahogyan egy acél-fehérarany Datejust plusz fürdőruha/koktélruha/nadrágkosztüm stb. összeállítással.

Kényelmes is. Nem kell a hotel széfjébe záratnod, vagy a takarítónő moralitására bízva a szobában hagynod,
ha lemennél megmártózni a tengerben, vagy a szálloda medencéjében. Még a Datejustot is elviheted egy szolid merülésre.

Egyszerű és nagyszerű megoldás azt azt megfizetni képes rétegek számára.
Nem is ígér sokkal többet a cég, de ezt rendesen, korrekten be is tartja.

Azt meg hogy ronda-e egy Rolex, egyéni ízlés kérdése. Ezt kategorikusan kijelenteni elég meleg.

vzstrial Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153834

Ha netán viszont valaha is eljutok oda, hogy legyen pénz Rolex Sub-ra akkor avval igenis belemennék a tengerbe aszfalt búvárkodni 5 m mélységig. Mindenkinek más a szép, én egy 6309-es Seiko búvárt is szépnek tartok, akár öltöny mellé, ahogy a Rolex-et is. Sőt abból akkor a zöld számlapos verziót, szép bőr szíjjal lehetőleg az a racing / rally típus legyen amin 3 nagy lyuk van. Ívesen szépen simuljon a tokra. Tetszene nagyon. Ahogy hamarosan a Ray-t is víz alá fogom vinni, szívesen a Submarinert is vinném :) de persze kicsit a gizdaság is benne lenne, de azért nem úgy mennék a vízbe, hogy na akkor most khm-khm a ROLEX-em azt mutatja, hogy ennyi az idő...

Előzmény: tomcat (153833)
tomcat Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153833

Nem ronda, hanem klasszikus. Itt a fórumon már többször oda-vissza kibeszéltük, hogy az eredetileg Panerai, majd később Rolex Sub dizájn mára annyira általánossá vált, hogy szinte elkopott, a megjelenésből adódóan tucatárunak tűnik és az aszfaltbúvárok nem is viszik vízbe (jobb ez így mindenkinek egyébként). Vízbe bátran lehet menni az Orient Mako-val, annál drágább automatával hülyeség, csak tönkremegy.

Valahol ezt a Rolex is tudja, azért létezik a Yachtmaster és az én személyes kedvencem az Explorer II. Nem adnék ennyi pénzt egy óráért, nem ment el a maradék eszem (használtan pedig végképp nem venném meg, ha már Rolex, legyen új, mert telik rá), de attól még általánosságban kijelenteni, hogy a hasonló Rolex ronda, szvsz kis túlzás.

 

tomcat

Előzmény: Törölt nick (153831)
Nick389 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153832

Pénteken néztük mi is a Cellini-t, no ez az, amivel nem kell szégyenkezni - ilyet nem vesznek meg felvágásból/trendiségből. Nekik a GMT környékén áll meg az élet, meg a pénztárca. Egyébként szerintem

sem csúnya a GMT, a Planet Ocean design-ja ilyen még - nekem ezek a letisztult átmenetek a sportos/elegáns vonalon. Acél és fekete kombóban remekül megy elegáns ruhához is. Pénzvilágot kivéve, de ott mások a szabályok. Ettől persze nem kell mindenkinek tetszenie...

Előzmény: Törölt nick (153831)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153831

"van akinek unalmas, konzervatív, nem elég innovatív"

Szerintem ők azok, akik értenek az órákhoz, és nem merik kimondani, hogy ronda, pont azért, mert ez egy Rolex.

Én csak azt mondom, hogy ha ezt egy átlagembernek megmutatod, és megnézi az órát úgy, hogy a Rolex jelet és feliratot letakarod, csúnyának fogja találni! Én még így is annak tartom, hogy tudom, hogy egy Rolex.

pl. ez egy igen gyöngyörű Rolex, ez igen: http://www.rolex.com/watches/baselworld-2014/new-rolex-cellini-dual-time.html

 

Előzmény: ath (153830)
ath Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153830

az esztétikában is vannak mérhető és kevésbé mérhető kategóriák, de a ronda jelzőt egy standard rolexre még nem hallottam soha (nem a leopard daytonáról vagy valamelyik gyémántos verzióról beszélek). van akinek unalmas, konzervatív, nem elég innovatív, de a randa egy új szint. 

én a magam részéről szívesen nézegetnék egy gmt-t a csuklómon, legyen az régi, új, ss, tt vagy színarany, pepsi, coca, jubillee szíjas vagy akár rootbeer. 

Előzmény: Törölt nick (153829)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153829

Persze, én is értem, a Rolex is legtöbbször már egy érzés, egy beteljesedés. Egy olyan dolog, amit nehéz megfogalmazni, szavakba önteni. Ha megtudsz venni egyet, azt érzed, igen, megérkeztem, fent vagyok a csúcson.

 

Én esztétikailag mondtam amit mondtam. Úgy ronda! (szerintem) Legalább lenne szép!

Előzmény: ath (153828)
ath Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153828

ha rondának nem is találtam soha, én sem voltam oda értük, de aztán megértettem. :-)

Előzmény: Törölt nick (153827)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153827

Köszönöm az eddigieket!

 

Egyébként nem értem, hogy egy Rolex GMT Master II-ben mi szép? Lehet én vagyok kevésbé mű értő, de szerintem ez az óra ronda! Tényleg mi tetszik benne sok embernek? Ha az lenne rá írva, hogy Certina, szerintem köpködné mindenki! Ebben van valami szép? Vagy csak a név és a szerkezet, aztán ennyi? 8 Millió Ft és még többért is láttam egy ilyen ronda óráért?

 

Más: Öcsikém is elkezdett nézelődni óra fronton, bár ő szerényebb költségvetéssel bír.

http://s858.photobucket.com/user/castlk/media/Jacques%20Lemans%20Geneve%20GU199B/Jacques-Lemans-2.jpg.html

 

Ezt nézte ki! Én nem ismerem ezt a márkát, de gondolom valami belépőszint. Egyébként ez az óra még nekem is nagyon tetszik!

Nick389 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 153826

A 2000'-es évektől -  de talán már a 90'-es közepétől - nem annyira volt már jellemző az efajta élvezete
a nyugdíjas éveknek.  Feljebb csúszott az anyagi vonzat; mondjuk egy vidékre költözés még mindig

belefér. Kivétel, ha vki egy pl. nagy értékűvé vált NY-i ingatlant tud bedobni...

Munkám kapcsán ismerek két bostonit mail-en keresztül - oké, ez nem reprezentatív minta -, majd rákérdezek, mit tudnak ők a Rolex-ről.

Az amerikaiak Rolex mániáját én már inkább a sztereotípia kategóriájába sorolom - volt amikor Elvis miatt

a Hamilton-t sztárolták, pedig hol van az a Rolex-hez képest -, annyit azért tudok az amcsiktól, hogy még

10 éve is könnyebben éltek - mindkettő mérnök, Amerikában meg nem szokás panaszkodni -; azért még ott is drága a Rolex.

A másik gondolatom, hogy az efféle vásárlók - bár furán hangzik - nem kedveltek Rolex-Breitling-Omega

körökben, mivel az "olcsóbb" árfekvésből vásárolnak, de kommerszizálják a márkát. Én őket nem tekinteném mérvadónak, még csak nem is divatból veszik az órát - mert az a másik szegmens aki ronthatja a renomét. A presztizs egy része a ritkaságból fakad... A Cerina/Tissot már egyértelműen érzi, hogy kicsit sokat adnak el ahhoz képest, ahová pozícionálnák magukat. Csapdában vannak a gyártók, annyit nem emelhetnek az árakon, hogy fenntartás a presztizst minden kategóriában, viszont a bevétel meg kell.

Előzmény: Navigare necesse est (153817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!