Keresés

Részletes keresés

mithogyan Creative Commons License 2015.10.06 0 0 14002

Ne viccelj már! Ki itt a troll, amikor mindannyiunknak van személyes "élménye" a leszázalékolással kapcsolatban? Az, hogy néha nem úgy értelmezünk valamit, amit a másik leírt, az még nem veszekedés, legfeljebb kinek-kinek vérmérséklete, idegállapota szerinti reagálás. Voltak itt már sokkal durvább dolgok is. Én jelen pillanatban nem észlelem, hogy bárki is trollkodna. Vagy akkor írd meg kire gondolsz, úgy is nick néven vagyunk, ne pedig célozgass. 

Előzmény: Törölt nick (14001)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 1 14001

Kedves words about future!Nem nagyon írogatok ide,sem máshova,ahol meg elkezdődtek a személyeskedések,stb,ott sosem voltam.Mostanában jó volt a hangulat,neked is köszönhetően,ezért sem értettem a zörrenést,most sem értem.Vannak történések amiken túl kell lépni.Személy szerint várom,a normális topikozást.Betegtársi üdvözlettel!

Előzmény: words about future (14000)
words about future Creative Commons License 2015.10.06 0 0 14000

Kedves GG!

Ezt írtad:"...beépített trollok is vannak köztünk,a veszekedéseknél meg hízik a májuk."


Na ne! Vannak? Több is van? Akkor egy ideig nem írok, hátha addigra kipucolják őket...
Nyugodalmasabb időket, tisztább légkört! Reméljük a legjobbakat!

Előzmény: Törölt nick (13999)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13999

Kedves ibi43!Nem akarok többet írni,majd csak utólag.Nem úgy mennek a dolgok,ahogy sokan elképzelik.Miért?Nincsenek jogvédők a köreinkben,meg a legtöbben nem képesek kiállni az igazunkért,az összefogásról nem is beszélve.Anno itt elkezdtem valamit,azonnal töröltek a névjegyzékből.  Tegnap vitám volt a sebészeten,nem az én hibámból,erre valami fájdalmas kezelést kaptam a fekélyemre.ORVOS VAN ILYEN IS OLYAN IS.Figyelnek bennünket,beépített trollok is vannak köztünk,a veszekedéseknél meg hízik a májuk.

Előzmény: ibi43 (13997)
words about future Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13998

Kedves Vaktöltény!

 

A legkülönbözőbb hangvétel volt, amiben részesültem, és ez semmilyen összefüggésben sem állt a kapott eredménnyel. Ez már nekem nem oszt, nem szoroz. Akik mostanában kerülnek sorra, általában a sokadik felülvizsgálaton vannak túl, remélhetőleg kellően megedződve lelkileg.Az idegességet mindenképpen le kell gyűrni valamilyen módon - akinél mégis van-, mert gátolja az összpontosítást, amire pedig nagy a szükség.


Ami elvárható a felülvizsgálaton: a vélemény legyen objektív. Az arányok fontossága.Súlyos diagnózisok ne legyenek "kifelejtve", enyhébb betegségek felnagyítva.
Sajnos akinek különféle, nagyon szerteágazó betegsége van, azt a jelenleg alkalmazott képlet a %-os besorolásra, nem tudja kezelni. Ez az információ több helyen megjelent. 

A szoc. és a rehab. szakértői vélemények valószínűleg a felelősség megosztását célozzák. Most már csak egy van ez utóbbiak közül, mintha ezt mondta volna valaki, elfelejtettem, hogy melyik. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (13995)
ibi43 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13997

Kedves GG! 

Ne haragudj, de azt hiszem már említettem, hogy gondok vannak a memóriámmal.

Sajnos még az 1 órával ezelőtt írt dolgokhoz is többször visszapörgetek, mert képtelen vagyok észben tartani ki mit írt.

Na meg az az igazság, hogy úgy érzem, most több szálon futnak az események és én ezeket képtelen vagyok követni.

Szóval voltál vizsgálaton? Ha igen, mi a besorolásod? 

Ismét köszönöm a válaszod.

Előzmény: Törölt nick (13996)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13996

Kedves ibi43!Más a név,de nem hiszem,hogy egyetlenként egyeztem meg velük innen a csoportból,az eset sem mostani.Nem olvastad a tegnapi írásaim sem,az elsőfokú döntésen már túl vagyok,és nagyon nem tetszik!

Előzmény: ibi43 (13994)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13995

Oké,részemről biztos a dolog,de remélem jól alakulnak a dolgaitok.Annyit azért észrevettem,hogy sokat csitult a kezdeti mocskosság a bizottságoknál.Szelidebbek lettek,gondolom a rengeteg kritikátol,negativ véleményektől,amit megérdemeltek.Legyen szerencsétek,látom fog az menni!

ibi43 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13994

Kedves GG! 

Az OEP-es honnan tudta volna olyan biztosra, hogy leszázalékolnak? Ő szerintem közelébe nem kerül a felülvizsgálatnak.

Anno a Nyufig járt el ezekben az ügyekben, most meg már új szervek vannak.

Még azt szeretném kérdezni, hogy voltál bizottság előtt és ennek az eredményét várod? 

Csak azért, mert ezt olvastam ki a soraidból.

Köszönöm a válaszod!

Előzmény: Törölt nick (13992)
words about future Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13993

O.K.

Előzmény: Törölt nick (13992)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13992

Nekem az OEP-től,egy dolgozó tájékoztatott,hogy adjam be a papirjaim,mert megkapom a rokkantságit.Erről nem írhatok,nem is most volt.Ezen nem kell aggódni!Az utolsó vizsgálati eredményemen,az eljáráson,viszont igen.

Előzmény: words about future (13990)
words about future Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13991

Kedves Vaktöltény!

Hiszek valahol még mindig az objektív döntéshozatalban.Egyszer már voltak tárgyilagosak voltak, csak az utóbbi időben nem.

 

Soha sem kellett még fellebbeznem, remélem nem kerül rá a sor.

Ha nagyon szubjektív döntés születik,  akkor lehet, szavadon foglak majd, ha a jövőben is áll még  az ajánlatod. Akkor megbeszéljük majd a módját a kapcsolatfelvételnek. Addig is: köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (13988)
words about future Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13990

Ha sejtetsz valamit, amiről aztán meg nem írsz, az csak az egyébként is bennünk lévő aggódást növeli. Ennek így semmi értelme. A stressz így is elég nagy. Inkább oldani kellene, legalább is nem fokozni. 

Azért sok sikert a terveidhez!

Előzmény: Törölt nick (13984)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 2 13989

Kedves Ibi43!

Az RSZSZ-értesít hogy megindították hivatalból az eljárást.

Eddig rendben van.

A hatoldalas nyilatkozat rendben van.

A háziorvosi beutaló eddig a háziorvosnál volt,már a formanyomtatványra gondolok.

Ha az E.Ü.dokumentációkat is kérik,8-napon belül,akkor a személyes megjelenés mellőzése nélkül,

a kliens rendelkezésére álló E.ü-dokumentációk alapján döntenek.

Ezért egyértelmű hogy nem a lakóhelye szerinti bizottság bírálhatja el az ügyét.

Ezért nyilatkoztatják erről.

Az MMTV-vény korábbi módosítása,itt lép életbe,ezért nincs időpont,meg helyszín megadva,papírjai alapján döntenek,akár más 

régióban is ügyéről.

 

Előzmény: ibi43 (13957)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 1 13988

WAF.Volt pár fellebezésünk.Van esély,teremts új helyzetet az elsőhöz képest.Gondolom érted,ami a törvények szerint belefér.Na de azt itt nem merem írni,nem tudom hogy tudnál elérni,segitenék.

tiga19 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13987

Kedves ibi43!

Azt szeretném kérdezni Tőled, hogy voltál-e 2011.12.31-ét követően felülvizsgálaton? Azért kérdezem, mert 2015.09.28-án a komplex minősítésre vonatkozó rendelet módosítás történt, ami megtalálható Bernáth Júlia Szakértő asszony Honlapján a 16-os pontban.

Nem vagyok benne biztos, hogy jól értelmezem a törvényt, de én úgy gondolom, hogy akik voltak komplexen 2011.12.31-e után és rendelkeznek kiállított határozattal, szakhatósági állásfoglalással vagy szakvéleménnyel, azoknak a felülvizsgálatát az utolsó felülvizsgálat óta keletkezett iratok alapján kell elvégezni, vagyis nem kell megjelenni a bizottság előtt, hanem az orvosi dokumentumok alapján döntenek.

 

Tisztelt Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy a fent említett rendelet módosítást jól értelmezem-e, mert nem szeretnék senkit félrevezetni, ha tévednék.

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni értelmezni ezt az új rendeletet.

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 1 13986

Sokunknak segített,pedig nagy terhek vannak rajta is.Részemről:újból tanultam írni,a mai napig nehezen megy,sok a betű tévesztésem,amiket javítanom kell.

Előzmény: Törölt nick (13985)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13985

Kösz mindenkinek,vettem a lapot.A BJ szakértő már többször segitett nekünk,csak nem a nevemben kerestük,hanem a betegekében.Példáulkb 2 éve az elején egy vidéki asszonyt vissza vettek 57%-ról 48% rehabra.A végén tekerem,csavarom,meg minden,persze figyeltem ki mit ír,főleg BJ,és a Bíróság harmad fokon vissza adott mindent.Most is fogtam mit ír,tehát jó úton járok.Aztán Ibi43.Igen az volt az a papir,és igen vannak elképzeléseim a kedvezőbb elbíráláshoz.De mindenkié más.Van aki például anyagilag nem bírja ki,hogy nem dolgozik a kedvezőbb elbírálás miatt.Aztán az f856 jól írja a dolgot a munkával kapcsolatban,csak azt nem érti,hogy most már leírom,sok embernél azonnal döntenek,mint 4 hete az asszonynál.A tét pedig az volt,hogy ha van munkahelye akkor rehab,de tartosan nincs így rokkant lett.A különbséget lehet zongorázni.Arra mindenkit kérnék,ne nézzük egymás helyesírási hibáit,mert például én úgy elfáradok mint az állat a végére,nincs erőm visszanézni.Tehát hogy segitsük egymást,nálam úgy müködik,törvények BJ-nél,mit ír,Ti mit írtok,probálom kiszürni a jót,és figyelni a fejleményeket.Neked pedig csak annyit f856,hogy olvass egy kicsit az adott törvény mögé.Nem azt mondják a társak hogy nem lehet dolgozni,de a kedvezőbb elbírálás,vagyis a több pénz miatt is jobb ha azt teszi mindenki,amit írnak.Velem is már koccantál ebben az ügyben,de nekem nem baj,mert nem zavar a stilus,azt nézem mit hasznosithatok az írásodból.

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 1 13984

Sajnos furcsán mennek a dolgok,erről nem írok.Most felleblezem,mellette más terveim is vannak.

Előzmény: words about future (13983)
words about future Creative Commons License 2015.10.06 0 1 13983

Jó volna, ha nem lenne rá majd szükség, senkinek sem, de minden dolog kétesélyes. Köszönöm a linket.

 

Előzmény: hagyma boly (13982)
hagyma boly Creative Commons License 2015.10.06 0 2 13982

 Szép jó reggelt !

 

 

http://www.hogyankell.hu/Fellebbezni  segítő szándékkal linkeltem be ,talán segit , ezt találtam.Nem volt részem fellebezésben.

Előzmény: words about future (13981)
words about future Creative Commons License 2015.10.06 0 1 13981

Sziasztok kedves Sorstársak!

 

Leírná valamelyikőtök a fellebbezés mikéntjét, összetevőit, lezajlását, aki pontosan tudja ( mert része volt benne) ? Mennyi az esély arra, hogy nem az előzővel kompatibilis döntés születik? Akkor hogyan tovább?

Jobb előre minden eshetőségre felkészülni. 

 

 

Köszönöm.

ibi43 Creative Commons License 2015.10.06 0 1 13980

Kedves Ruth! 

Köszönöm a bíztatást, rámfér.

Nem bosszankodnék ennyire, ha nálam is minden úgy lenne mint az eddig általam ismert rokkantaknál.

Vagy legalább jelentkezne valaki, akinél az eljárás hasonló az enyémhez.

Most így ennyi hozzászólás után felvetődött bennem, hogy talán a papírok alapján végzik el a minősítést. Az a hozzájárulok/nem járulok hozzá meg csak eshetőleges megoldás, ha a papírok alapján nem tudnak dönteni.

Előzmény: Ruth22 (13977)
Ruth22 Creative Commons License 2015.10.06 0 1 13979

Kedves Mithogyan,

dehogy lennél Te ilyen.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: mithogyan (13963)
Ruth22 Creative Commons License 2015.10.06 0 1 13978

Kedves Ibi43,

két barátnőm (50 és 51 évesek) rehab. ellátott, 4 órában dolgoznak egy erre szakosodott helyen. Ők kérték a felülvizsgálatot, mert lejáróban volt a 3 évük. Rosszabbodást adtak be.

Idejében megkapták, beküldték a papírokat - a leleteket nem kérték tőlük - és nem telt el csak 7-8 nap a behívó és a dátum között. Bementek. Egyikük kapta ugyanazt a százalékot és betűt B1 volt B1 maradt, a másikuk B1 lett, és visszavették a pénzét.

Mindketten fellebbeztek.

/Ha megengedsz egy teljesen privát megjegyzést: csak idegesíted Magadat előre. Mint a gátfutó, aki még nem ért a gáthoz, de már ugrálja a nem látható gátakat. Ártalmas az idegeidnek, testednek. Még a törvények is változhatnak, meg minden más is, mire sorra kerülsz./

Szeretettel: Ruth

Előzmény: ibi43 (13975)
Ruth22 Creative Commons License 2015.10.06 0 1 13977

Kedves W.A.F.,

én ezt úgy értelmezem, hogy nem hívják be őket, csak a papírok (zárójelentések, beteg által kitöltött kötelező nyomtatványok, stb.) alapján döntenek.

Igazit BJSzakértő tud, ő személyesen a beszkennelt "behívó" (amin a papírokat kérik be) alapján ír választ.

Ha én kapnék ilyet, rögtön hozzá fordulnék.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: words about future (13967)
Handi71 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 13976

Nem kapok rehab sem pedig rokkant ellátást ,mivel nincsenwk meg a napjaim a gyes miatt.Köszönhető az új törvénynek.Köszönöm a választ,bár az felvetődött bennem ha esetleg visszaminősítenek,akkor vissza kell fizetnem a felvett összeget?

Előzmény: f856 (13915)
ibi43 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 13975

Akikkel beszéltem, eddig mindenki kapta ezt az értesítést meg a nyomtatványokst és valóban később küldték az időpontot és helyszínt, de egyetlenegy komplexet megjárt betegnek sem kellett jóelőre beküldeni a betegségét igazoló papírjait.

Bevallom, ez a kakukk tojás helyzet nem igazán nyugtat meg.

Valaki esetleg tud rá magyarázatot? Vagy találkozott már hasonlóval? 

Előzmény: words about future (13967)
f856 Creative Commons License 2015.10.05 -2 0 13974

Rendben! Leirtuk mindketten amit gondoltunk.

Előzmény: hagyma boly (13973)
hagyma boly Creative Commons License 2015.10.05 0 2 13973

Érthető és világos voltam, részemről a téma lezárva ! Sajnálom ha nem érted !

Előzmény: f856 (13971)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!