Keresés

Részletes keresés

gabogergo Creative Commons License 2007.12.08 0 0 238
Szia!
Nekem is van egy brother PE150-es hímzőgépem és megvettem hozzá ugyanazt a programot ami neked is van. de csak a megvásárlása után szembesültem avval hogy angol nyelvű a használati utasítás. Vidéki vagyok és még módom sincs arra hogy valahol segítsenek.
A program használatában kérném segítségedet.
Nagyjából tudom használni de van egy két dolog amit nem tudok.
Előre is köszönöm bárki segítségét
Éva
toba12 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 237
Sziasztok!

Egy rovidke kerdes; hol lehet beszerezni vizben oldodo papirt/foliat/szovetet vagy barmi ilyesmit amit aztan stabilizatornak hasznalhatok? Van esetleg olyan is amelyiknek egyik oldala kisse ragados hogy jobban rogzitse az himzendo anyagot?

Tobias
énisegy Creative Commons License 2007.12.08 0 0 236

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék.

Van egy Lucsnik varrógépem, gépi hímzéshez milyen eszközt lehetne hozzá venni,

esetleg lehet-e?

Mintákat honnét lehet beszerezni hozzá?

Köszönöm!

dirty Sanchez Creative Commons License 2007.12.05 0 0 235

Sziasztok

 

Van valaki, aki foglalkozik hímzéssel és profi gépe van?

Nekem ilyen címer kellene. Tényleg csak kitünő minőség érdekel.

Esetleg olyan hely, ahol meg tudom csináltatni.

 

 

Maetheos Creative Commons License 2007.11.22 0 0 234

Helló Kati.

 

A PE 100 egy elég massziv konstrukció, de ha sikerül megvenni, akkor mindenképp szükséged lessz hozzá egy PED Basic szoftvercsomagra (Kb 20-25e Ft Hogy a mintákat fel tudd tenni kártyára és azon keresztül a gépre)

 

Valamint egy tranzformátorra, meg egy AC kábelre mert az USA-ban 110-120 Volttal üzemelnek az elektronikai eszközök (ezért a tranzformátor) és azért a kábel, mert ott másfajta csatoló van.

 

ha külföldről veszek gépet akkor mindig elmegyek az ezermester boltba és veszek egy "rádióba való" AC kábelt

 

De a szálítás elég húzós lessz, ha teheted inkább nézz szét az E-bay UK honlapján. onnan a szállítás 25, és 36 Font körül szokott lenni.

 

Jahh és Kicsi a világ.. 

Üdvözlöm Hajniékat :)  Kérdezd már meg légyszi hogy megkapták e a második lemezt mert nem jelentkezett... :o(

Én pedig sajnos képtelen voltam feltölteni a fájlokat mert KB 15-20 percenként kell bejelentkeznem a kiszolgálóhoz, és az összekészített csomag nem volt kicsi.. :)

 

SUE

Sajnos orrba szájba túlórázok igy nem sokat haladtam előre képek terén de igyekszem.... 

na meg persze kezd halmozódni a karácsonyi ruhajavítások tömkelege (családon belül persze)

A blog nagyon szép.. még Szabóként is minden tiszteletem a tied, mert sok dologhoz nekem nem lenne türelmem... 

Üdv

METH.

Előzmény: furikati (232)
palhen Creative Commons License 2007.11.18 0 0 233

Nekem PE 100 hímzőgépem van, rendszeresen használom.

Tudnod kell, ezzel önmagában nem tudsz hímezni.

Ehhez a géphez külön egységet kell venni, ami a tervezett, vagy vásárolt hímzésmintát beolvassa egy speciális kártyára, és csak ezután tudsz hímezni. Nézz utána a brother.hu oldalon.

 

Külön lehet vásárolni tematikus kártyákat is, de elég borsos áron kapható, és én nem tudtam jól kihasználni.

 

Az sem biztos, hogy az USA-ban forgalmazott gépet itthon tudod működtetni.

 

Bármit akarsz tudni, kérdezz nyugodtan

Előzmény: furikati (232)
furikati Creative Commons License 2007.11.18 0 0 232

Halihó mindenkinek!

 

Van közöttetek olyan, aki használt már Brother E100-as hímzőgépet?

Én csak ebay-en találtam, + 1-2 usa honlapon, de nagyon megtetszett, és az anyagiak miatt drágábbat nem tudok venni. Amire kell, arra meg tökéletes lenne.

Vélemény???

Köszi:

Kata

szunda77 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 231

Szia!

 

Köszönöm a részletes leírásokat :) A blogodhoz meg csak gratulálni tudok, igazán nagyon ügyes és kreatív vagy!

Előzmény: sunbonnetsue (229)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.11.16 0 0 230

Szia

nézegettem, de ilyent pont nem találok....:o((((

 

Sue

Előzmény: Gladiolusz (225)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.11.16 0 0 229

A másik kérdésed:A csipke

 

Ez már egy kicsit hosszadalmasabb..

Itt is sok függ a mintától és attól, hogy mit szeretnél. Pl. a csipke tál, amit nem rég készítettem 2 réteg ún.Soluvlies, azaz vízben oldaható stabilizátorra készült. A csipkéhez, ha rám hallgatsz, nem használsz fóliát..Avalon és egyéb. Ugyanis a csipke készítésekor is fontos,hogy hova öltöget a gép. A fóliát szépen lassan elvágja a hímzések szélénél!!! igy az meglazul és már nem is odakerülnek az öltések, ahova kell, a csipke pedig szétesik. (saját tapasztalat :o((()

A csipkék sokszor kétoldalasak, ezért alulra is ugyanazt a cérnát illik tenni. Így még több fogy.Érdemes lassan varrni, új tűvel és általában a nagy öltésszám miatt sokáig tart.

 

A tálról ill. a készítéséről írtam a blogban, de ha van még kérdés ....várom.

 

Szia

Sue

Előzmény: szunda77 (227)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.11.16 0 0 228

Szia Szunda,

 

Applikáció: (kedvencem) nagyon egyszerű. Nem írnám le nagyon részletesen, hiszen vannak olyan hímzős oldalak, ahol képekkel illusztrálva mesélik el a készítés menetét. ( megkeresem majd a linket)

Ehhez speciális minta kell. Ha nem applikációnak szánták, akkor nem lehet belőle azt csinálni.

Elindul a program, 'megrajzolja' a körvonalat. Megáll, ide kell helyezni egy akkora darab anyagot, ( a hímzéstől függ, hogy milyent...) elindul, körbevarrja , rögzíti a széleket. Megáll, a varrásmentén le kell vágni a fölösleges anyagot. A keretet ki lehet venni addig a gépből, de az anyagot a keretből NEM! Újból elindul és befejezi a mintát.

Most csináltam egy ilyent, a blogomon látod, a halloweenes szellem. Én itt pamut anyagot használtam. Ha nagyobb darab, ajánlatos ragasztó spray-vel befújni, ne másszon el!

 

Ha van még kérdés, csak szóljál.

Sue 

Előzmény: szunda77 (227)
szunda77 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 227

Sziasztok!

 

Nem tűntem el, csak kicsit zsúfolt volt az utóbbi idő. Annak ellenére, hogy a gépem szerelőnél járt. Kétszer is.

Mostanság a barátnőm butikjába hímezgetek megrendelésre törölközőket. Úgyhogy nem a legjobbkor jött a hiba, de ha minden igaz (kopp- kopp) már meggyógyult.

 

Olvasgattam a külföldi oldalakat, ahol nagyon sok applikáció, és csipke technika is szerepel.

Gondolom az itteni tapasztaltabbak már készítettek ilyeneket is.

Tudtok nekem tanácsot adni, az applikáláshoz milyen anyag kell? Vagyis azt sem tudom, milyen szisztéma alapján működik. Ki kell vágni pontosan az anyagot, vagy a hímzés után letéphető a maradék?

A csipkekészítésnél azt olvastam, 2 réteg vízbenoldódó, és egy réteg organza kell.

 

További szép napot kívánok!

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.11.13 0 0 226

Nagyon szépen köszönöm.

Örülök, hogy tetszik. Inkább csak szeretnék másoknak néhány lépést megspórolni avval, ha ők már az én tapasztalataimat felhasználva gyorsabban tudnak haladni ebben a külön ( hímzés) világában.

Gondolom senki sem úgy születik, hogy tisztában van minden apró fogással,ismeri a megfelelő hímzőminta szerkesztő softvereket. Én ezt mind a saját próbálkozásaim( kárán) tanulgatom, de kitartó vagyok!!!

 

További kellemes böngészést!

Sue

Előzmény: Gladiolusz (225)
Gladiolusz Creative Commons License 2007.11.13 0 0 225
Az én gépem .pcs formátumot használ, de teljesen mindegy, mert át tudom konvertálni a különböző file-t. Úgyhogy ne kíméljetek :)

A magam részéről köszönöm a linket, szépek és nagyon kevés olyan mintatervező van akiről ez a sok jó elmondható.
Most hogy szóbakerült, engedd meg, hogy gratuláljak a blogodhoz, ki nem hagyom, hogy megnézzem az aktuális friss bejegyzéseidet.
Előzmény: sunbonnetsue (223)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.11.13 0 0 224

Ezt az oldalt feltétlenül nézzétek meg:

 

http://www.abc-embroidery-designs.com/

 

kipróbáltam egy mintát, a blogomban elmeséltem a tapasztalataimat képekkel.

 

Sue

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.11.13 0 0 223

Amúgy neked milyen kiterjesztéssel lenne optimális?

A lényeg, hogy FSL legyen és karácsonyi díszek?

 

Sue

Előzmény: Gladiolusz (222)
Gladiolusz Creative Commons License 2007.11.13 0 0 222
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, így már sikerült eligazodnom!
Sue! Ha netán van a tarsolyodban ilyen minta nagy örömet tudnál vele okozni :) egy korlátom van, max. 4x4 -es méret fér el a keretemben.
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.11.12 0 0 221
Ahogy nézem, szerintem bankkártyával is lehet fizetni.( tény és való, hogy PayPallal sokkal gyorsabb a dolog.) Az ára most "akciós", 16,50 USD.
Ki kell választanod, hogy milyen formátumban szeretnéd őket. Azt is el kell döntened, hogy kéred-e CD-n vagy elég ha csak mailban küldik az állományokat.
Biztosan ezt szeretnéd?
Ne nézzünk inkább körbe, hátha van valakinek ilyen vagy ehhez hasonló?
Ha tudok még segíteni, csak szóljál...
Sue
Előzmény: Gladiolusz (218)
Maetheos Creative Commons License 2007.11.12 0 0 220

Ahham közben megtaláltam a linket...

 

Amikor megynitod a weboltalt, kiválasztod a formátumot>> rákattintassz hogy "ADD TO CART" >>

Ekkor kidob neked egy következő ablakot aol megmutatja hogy mi van a kosaradban.

>> A kereten belül az alsó sorban van egy olyan link hogy "Checkout now" klikk.

>> Kidob egy övetkező keretet ami azelérhetőséágeket tartalmazza. érdemes felirni a dolgokat.. KLIKK "CONTINUE PAYMENT PAGE"

>> A kifzetéshez PayPal felhasználói fiókkal kell rendelkezz. Amennyiben ez nem áll rendelkezésedre ugy nem tom hogy lehet másképp ennyire nem entem bele a dologba. Megteheted ezen az oldalon hogy regisztrálsz de nem tudom hogy amig a tranzakciós kód visszajön a számlalevelen, vagy ON-LINE bankszolgáltatáson kleresztül visszaellenőúrizheted (néhány nap az is /OTP-ben) addig tudod e használni ezt a fiókot.

 

Hát igy hirtelen ennyi...

Remélem segit valamennyire.

 

Üdv

 

M.

Előzmény: Gladiolusz (218)
Maetheos Creative Commons License 2007.11.12 0 0 219

Szia Sue

 

Arra még egy kicsit várni kell ..

 

Sajnos a mult héten földhöz vágta magát a varrógépem pedálja és megpurcant...

Már rendeltem másikat a neten remélem a héten megjön, és akkor tudok valamit alkotni.. Bár ne gondolj nagy dologra, mert egy darabig elvagyok, de utána nincs türelmem a nagyon aprólékos foltozgatáshoz.. :(  Csak egy szép egyenletes keret alátűzök egy habalont és egy hátlapot visszahajtva és akkor kész a kép.. :)  Néhány lengőrogli amivel fel lehet szépen tenni a falra, és késza  kép :)

 

Gladiolusz.

 

Ha megteszed hogy továbbitod a levelet az itt regisztrált cimemre akkor utánanézek neked hogy hogyan lehet megvásárolni a mintákat.

 

Üdv

 

M.

Előzmény: sunbonnetsue (217)
Gladiolusz Creative Commons License 2007.11.12 0 0 218
Sziasztok!

Kaptam egy hírlevelet és találtam benne olyan fsl díszeket, amik nagyon tetszenek és szeretném valahogy megvásárolni, ámde nagyon gyér angol nyelvtudásommal sehogy sem értem hogyan is történne a megrendelés :( Ha valaki tudna nekem segíteni, nagyon szépen megköszönném.
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.11.11 0 0 217
Izgtottan vároma képeket!

Nem is olyan régen elkezdtem írni a blogomat, ahol a hímzésre és a hímzett "remekműveimre" is kitérek. Ha érdekel, kukkants bele!

itt

Sue
Előzmény: Maetheos (216)
Maetheos Creative Commons License 2007.11.11 0 0 216

Szia SUE

 

Én egy sima fehér anyagra himeztem le kiváncsiságból. Most amikor megvették az a gépemet e neten, és be kelett csomagolni ugy döntöttem hogy szivacs helyett (mivel a hölgy emlegette hogy foltvarással foglalkozik) anyagokkal tömöm ki a  gépet :) és ahogy csomagoltam, kiválasztottam a kereszted himzést is, és himeztem egy rózsacsokrot, arra gondolva hogy kis háromszögekkel fogom körülvarrni, mint egy fogazat, és a háromszöget csücskeire fogok tenni egy keretet. végtére is az anyagokat összekészítettem hozzá, hátha majd kivitelezik..:-)

tegnap himeztem két tükrözött kasmírmintát kétszer, és egy hasonló mintákból álló körcikket arra gondoltam hogy simén bekeretezim őket a mintákhoz illő színű kerettel és odaadom egy ismerősnek karácsonyra..

 

Majd ha elkészültem velük akkor küldök képet arról hogy milyen lett :-)

 

Üdv

 

 

 

Tényleg ha már itt a karácsony.. Ki mivel készül a karácsonyra?

Előzmény: sunbonnetsue (215)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.11.06 0 0 215

Én sem hímeztem még sok xszemest, de tényleg izgalmaas, ahogy varrja. Mindig az az érzésem, hogy ki fogja hagyni az öltéseket, mi lesz , ha nem megy vissza stb...

Konyharuhákra varrtam ilyeneket, nagyon hangulatos és szép lett.

 

Sue

Előzmény: Maetheos (214)
Maetheos Creative Commons License 2007.11.03 0 0 214

Szia SUE

 

nagyon szép mintákat találtam, egyet le is himeztem, de még csak eddig jutottam el..  Ez volt az első keresztszemes himzés amit géppel megcsináltam..

 

Érdekes volt...  Ha kitalálok belőle valamit akkor majd lefotórom :)

 

Ezt a  két mintát vettem le...

 

Köszi :)

 

 

 

Előzmény: sunbonnetsue (212)
szunda77 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 213

Szia!

Ha a kérdésed nekem is szólt, akkor köszi, én találgattam mintákat. Igérem, fotókat is hozok.

Előzmény: sunbonnetsue (212)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.10.30 0 0 212

Csak úgy érdeklődöm, hogy találtatok mintákat?

Keressek még vagy már nem érdekel senkit??

 

Sue

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.10.24 0 0 211

Itt van még néhány:

 

 

http://www.skeldalehouse.com/

http://www.daintystitches.com/freelace.html

http://www.designsinstitches.com/

http://www.embroiderydesignshop.com/index.htm

 

és még egy aztán holnap nem küldök:o)))))

 

http://www.emblibrary.com/EL/Default.aspx

 

Aztán a hímzésekről képet is küldhetnétek......

 

Sue

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.10.24 0 0 210

A neten nagyon sok helyen lehet ingyenes mintákhoz jutni, azaz letölteni. Vannak olyanok is ahol ezért regisztrálnod kell magad (de fizetni nem), van ahol nem.

Küldök néhány linket, ahol találtok "free" hímzésmintákat:

 

http://www.annthegran.com/

http://www.amazingdesigns.com/en/downloads/ 

http://www.advanced-embroidery-designs.com/freedesign.html

 

Érdemes őket gyakran meglátogatni, mert mindig változik a készlet.

 

Majd keresek még.

Kellemes böngészést!

 

Sue

 

szunda77 Creative Commons License 2007.10.23 0 0 209

:)) én is leizzadtam, mire szétkaptam a gépet és ki tudtam tisztítani :) Persze a kiscsavarhúzóját nem kaptam meg, a normál méretűvel meg nem lehet odaférni, ezért egy kulcstartóval csavaroztam szét :))

 

Na mindegy, ez is hozzátartozik a technikához :)

Megkeresem neked az oldalt vhol a gépem előzményébe, és mailban átküldöm a linket.

Van kisgyermek, másfél éves, és a nevében is megköszönöm előre is a mintákat :)

Készíteni nem tudok .art-ot, már letettem róla.. :S

Előzmény: Maetheos (207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!