Keresés

Részletes keresés

bakibaby Creative Commons License 2007.05.06 0 0 2151

Koszonom szepen a valaszt. Belevagunk. Remelem sikerul reumatologussal feliratni. Ha nem akkor marad a net.

 

Thx.,

bb

Előzmény: miki177 (2150)
miki177 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 2150
Minden elektromos ideg- és izomstimulátor készülék azonos elven működik. Az OMRON készülékek nagyon jók, én is használom.
A különbség a rendelői készülékek és az OMRON között az, hogy az OMRON egy csatornás (2 elektródát tudsz feltenni), a nagyobb készülékek pedig 2 csatornásak (egyszerre 4 elektródát rakhatsz fel). A hatás ugyanaz.
Az OMRONON belül a számozás a tudást és a frekvencia-tartományt jelöli, számozási sorrendben. A 4. számú már mindent tud - még narancsbőrre is használhatod. :)
Nekem a 3. tipus van, nagyon meg vagyok vele elégedve. Én a neten vettem féláron.
De hasonló elven működő készüléket a reumatológussal is felírathatsz, akkor megúszod 5 eFt-ból.
Előzmény: bakibaby (2144)
kheiron Creative Commons License 2007.05.05 0 0 2149
Padló.
Előzmény: Elar (2148)
Elar Creative Commons License 2007.05.05 0 0 2148

Köszönöm a tippeket. Rendesek vagytok

Ágyba vagy feküdjek le a padlóra?

 

Kicsit be vagyok tojva, mert a munkámhoz kell a derekam. Valszeg ez is belejátszott, h ez kialakult.  Kb 10 kilós táskát cipelek csak 1 oldalt. MEg persze a mozgásszegény életmód. Pedig a héten kezdtem el úszni járni :(

Sfakutya Creative Commons License 2007.05.05 0 0 2147
Szerintem feküdj le, és maradj nyugton. reggelre jobban leszel.
Előzmény: Elar (2145)
whiteness Creative Commons License 2007.05.05 0 0 2146
Sztem telefonálj be először a helyi orvosi ügyeletre, mond el mi van, ott biztos megmondják h. oda menj-e be vagy hogy melyik a legközelebbi kórház ahol van reumatológiai v. neurológiai ügyelet.

 

Előzmény: Elar (2145)
Elar Creative Commons License 2007.05.05 0 0 2145

Sziasztok!

 

Help

 

Azt hiszem lumbágót kaptam ma. A derekam régóta fájdogált ma elmentem gyógyfürdőbe - és 1 óra után már észleltem h vmi nem oké.

Mostanra meg mondhatni borzalmas. Kiegyenesedni már nem tudok.

Mit kell ilyenkor csinálni? Hova kell menni? Főleg szombaton - vasárnap?

És még csk 32 vagyok. Az eszem megáll....

bakibaby Creative Commons License 2007.05.05 0 0 2144

Sziasztok,

 

OMRON Tens (1-2-3-4) keszulekekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata ?

Erdemes, nem erdemes ? Miben kulonboznek ezek a reumatologian megismerheto

hasonszoru keszulekektol ?

 

Elore is koszonom,

bb

Sfakutya Creative Commons License 2007.05.03 0 0 2143
Szia Whiteness!
Ha nem haragszol, lenne egy kérésem. Írjál nekem egy emailt (sfakutya@freemail.hu). Mivel én is "nyakas" vagyok, szeretnélek egy kicsit részletesebben is kérdezni, de csak magánban.
Előzmény: whiteness (2142)
whiteness Creative Commons License 2007.05.03 0 0 2142
Sziasztok!

Úgy látom rengeteg rossz tapasztalat gyűlt itt össze, szerintem kevesen írják meg ha vmi jól sikerül, ezért gondoltam, h. én is hozzászólok.

Engem nyaki gerinc sérvvel műtöttek 1 hónapja (C VI-VII), a csípőcsontomból vettek ki egy darabot, a kiszakadt porckorongot kivették és ezt a darabkát rakták be a két utolsó nyakcsigolyám közé és rögzítették egy titán lemezzel. Már voltam egyhónapos kontrolon, minden ok, de 3 hónap kell míg összecsontosodnak a csigolyák a porccal. A fájdalmaim teljesen megszűntek - nekem a karomba sugárzott ki – a kezembe is visszatért az erő. Este még érzem egy kicsit a vállam, illetve a csípőm gyógyult nehezebben, de most már csak ritkán érzem.

Sajna nálam az első diagnózis a kiszakadt sérv volt, ami a gerincvelőt nyomta és a karba kilépő ideget, ill. először is az elviselhetetlen fájdalom jelentkezett, és az MR-en derült ki mi is a helyzet. Nem volt sok időm gondolkodni a műtéten, kellőképpen megijedtem attól h. az idegsebész azt mondta, nyaktól lefelé fogok megbénulni teljesen, ha nem műt meg, gyakorlatilag 1 hónap alatt lezajlott minden.

Ja, és nekem sosem fájt se a hátam se a nyakam előtte, egy reggel úgy ébredtem, h. nem tudtam forgatni a fejemet, gondoltam biztos meghúzódott, de aztán jött a fájdalom, amin semmilyen gyógyszer nem segített, gondolom ez a rész már mindenkinek ismerős.

Szóval nekem segített a műtét tudom, h. még rövid idő telt el, de remélem csak jobb lesz mindig :)) Fájdalommentes napokat mindenkinek!

W.(30)

miki177 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 2141
Dehogy is gondolod rosszul. A várakozás csak akkor csökkenhet, ha a beteget nem előreveszik, hanem kiveszik a sorból. Ez pedig akkor lehet, ha nem a normál rendelési időben, hanem azon kívül fogadják.
A gyakorlat persze egyáltalán nem ez. :(
Előzmény: dracaena (2140)
dracaena Creative Commons License 2007.05.01 0 0 2140
Biztosan én vagyok a nagyonhülye, hogy nem értem, de ha sokan ki tudják fizetni, és azokat előreveszik, akkor mitől is csökkenne a várakozási idő a többieknek, akik elé egyre többen kerülnek???
Előzmény: Törölt nick (2138)
kheiron Creative Commons License 2007.04.30 0 0 2139
Tudtommal nincs olyan, hogy "jár", ez a kezelőorvos kompetenciája. Szóval vele kell egyezkedni.
Előzmény: brummadra (2136)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.28 0 0 2138

Bocsi, de én 1-2 évet hallottam, biztos függ a beteg korától, állapotától,, nyilván ha a lebénulás veszélye áll fent  egy még jó karban lévő  munkaképes embernél, megoperálják soron kivül, de más esetben ha a mütét halasztható/ilyen is van/ akkor nem csináljál meg TB-re csak ha ki tudod fzetni a mütét árát, hidd el igy van.

Tudom hogy a CT-t is 14 ooo ft ért csinálják meg, vagy ha nem tudodo megfizetni átirányitanak máshova ahol TB-re megcsinálják, 1.-2 hét várakozá után.

Pl. én csontsürüség vizsgálatra megyk máj. 4-én, kb  3 hónapot kellett várnom, de ha kifizettem volna a 10  rugot akkor sem  tudtak volna előbbre tenni, ez nem magán intézmény, de beutaló nélkül is megcsinálják, de 10 e-rt és várni kell.

Most hallottam hogy Pécsett  a klinikán és más kórházakban is előre veszik azt aki ki tudja fizetni a vizsgálatot, pl. ez az én esetzemben  vagy 6, vagy 4 e. ft. lett volna. Ez szerintem  jó megoldás, mert igy akik ugy gondolják belefér kifizetik és igy azoknak is csökken a várakozási idő akik nem tudnak fizetni.

Előzmény: Pitykéné (2124)
banderas97 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 2137

Alvin2006 már régóta nem jelentkezett. Tudtok valamit róla? Hogy sikerült a műtétje?

Üdv!

brummadra Creative Commons License 2007.04.14 0 0 2136
Már lehet, hogy kérdeztem. Műtét után, kiújult sérvvel lehet a kontrollnál "kérni" MRI-t? Milyen esetekben jár? Januárban volt utoljára, de szeretnénk vizualizálni a fejleményeket:)
Pitykéné Creative Commons License 2007.04.12 0 0 2135
Háááááát ez ciki!:-)))))))))
Bocsi! Nem tudom, miért gondoltam?
Ha látnád milyen vörös a fejem!
Előzmény: brummadra (2133)
brummadra Creative Commons License 2007.04.12 0 0 2134

Hát a párom (férjem;) ) szerintem már ezzel is beérné, pedig neki a műtött sérv kiújulása fáj....de egy újabb műtétbe most nem akarunk belevágni. Ha tudnánk mennyi az az "ideig-óráig", akkor talán. De ez így elég bizonytalan.

 

 

Előzmény: Pitykéné (2132)
brummadra Creative Commons License 2007.04.12 0 0 2133
Nekem férjem van, de ez hozzászólásomból tényleg nem egyértelmű :))))))) És nagyon sokat segítek neki :)) Épp arra gondoltam, hogy ha nyáron megyünk nyaralni, akkor a kufferokat is én fogom cígölni!! Jól mutatunk majd (talán egy arab országba kéne mennünk :)
Előzmény: Pitykéné (2131)
Pitykéné Creative Commons License 2007.04.12 0 0 2132
Sziasztok!
Beszéltem a háziorvossal erről a katéteres eljárásról.
Azt mondta, hogy ez egyáltalán nem megoldás. Ez a módszer csak a fájdalmat hivatott csillapítani ideig-óráig, ez pedig nem egy végleges megoldás.
Szerinte ezt a heget max a sósav szedi le onnan (vicces a bácsi)
:-(((((((((((((((((((((((
Pitykéné Creative Commons License 2007.04.11 0 0 2131
Hát ez az ami engem is elborzaszt! Egy életen át hogy lehet ezt kibírni, mert nem hiszem el hogy így kell szenvedni, meg egyáltalán lehet ezt.
De nem nyávogok, azt mondják meg kell tanulni vele együttélni, hát akkor hajrá. Most éppen kocsit mostam a slagot is épp elég volt kihúzni, de kivittem a 10 literes vödröt is. Ennyit az emelésről:-) Ha már fáj legalább tudjam, hogy miért.
Most legalább tudom, hogy nem a sérv fáj így már nyugodtabban terhelem. Nem engedhetem meg magamnak, hogy úrrá legyen rajtam és vegetáljak.
Gondolkodom azon is, hogy visszamenjek dolgozni, bár az orvosok nagyon ellenzik és én is úgy érzem, hogy néha napján még felkelni is pont elég, de éreznem kell hogy élek. Ha mindenáron le akarnak százalékolni lehet hogy nem fogok ellenkezni, azt hiszem már feldolgoztam, hogy nyomoréknak tekintenek és így legalább nyugodtan elvégzem az iskolát, mert jövőre diplomázok, így erre fordíthatom minden energiámat, (legyünk pozitívak)
A gyermekeim 4 és 9 évesek. Ők is elég törődést igényelnek még, sőt! Igen van olyan, hogy este betuszkolom az ágyba őket és elszakad a cérna, max annyira elég, hogy elmásszak az ágyig. Segíts , sokat a feleségednek! Szerencsére az én párom is megértő, igyekszem nem rá támaszkodni, de néha sajnos muszáj és olyankor jól esik, ha van melletted valaki.
Előzmény: brummadra (2130)
brummadra Creative Commons License 2007.04.11 0 0 2130
Ez tényleg förtelmes lehet :-(( Mekkorák a gyerkőcid?  Én a páromon látom néha, hogy a kis megspórolt energiáját nekik tartogatja, aztán kidől. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ez egy életen át tartson. Valahogy, valamitől biztos javul. Szerintetek meddig nem lehet emelni? Egy életen át??
Előzmény: Pitykéné (2127)
Pitykéné Creative Commons License 2007.04.11 0 0 2129
Hát én abba tuti belehalnék:-)))))))))))
Nem értem, mindenki azt mondja, hogy fájós derékkal keményen kell feküdni, nekem ez nem megy. Ha keményre fekszem le, az biztos, hogy nem kelek fel. Ez nem vicc és nem túlzás, egyszerűen nem tudok megmozdulni utána.
Most is az MR után arról a kemény ágyról úgy kellett leszedniük, tekintve, hogy nem vagyok pille súlyú elég ciki volt.
Az ágyamban szerintem a lehető legjobb gyógymatrac van. A gyógytornász szerint alapban rossz a tartásom és mikor lefekszem ez kiegyenesedik, ezért fáj.
Valamit segít, ha alátámasztom a lábam a térdhajlatban, akkor nincs a homorulat a deréknál. De ez édes kevés. Azért másnak ajánlom, próbáljátok ki.
Előzmény: gerzson_156 (2128)
gerzson_156 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 2128
Ágyban alszol? Nekem az halál volt, pedig nem puha a matrac. Aztán a nappaliban csináltam egy fészket a szőnyegen vastag pokrócokból, azon aludtam hónapokig. Úgy tudtam találni egy pozitúrát, ahogy nem fájt.
Előzmény: Pitykéné (2127)
Pitykéné Creative Commons License 2007.04.11 0 0 2127
A lábgörcsöt ne is emlegesd, az éjszaka megint elmartam a férjem, de már ő is rutinos:-)
Sajnos nincsenek fájdalommentes időszakaim, pont ez a baj. Nem úgy fáj, mint előtte, hogy bizonyos mozdulatoktól stb., hanem folyamatosan. A reggeli felkelés egy rémálom, de utána ha bejáratódok, akkor napközben elviselhető, aztán jön az este...
A legnagyobb gondom, hogy fekve fáj a legjobban, így aztán nem nagyon tudok pihenni.
Napközben akármilyen rossz a helyzet nem merek lepihenni, mert utána nem tudok felkelni.:-)
De gondolom ezzel nem vagyok egyedül.
Előzmény: dracaena (2126)
dracaena Creative Commons License 2007.04.11 0 0 2126
Jaj, te szegényke. Nem hiszem, hogy a fájdalomhoz hozzá lehet szokni. Nekem majdnem minden reggel fáj, de ilyenkor csak az előző reggelit felejtem el.
Vannak azért mentes időszakaid is? Akár csak percek? Azt kéne jól megfigyelned, hogy mi az, amitől nem annyira rossz. Nálam pl. a hideg is nagyon előhozza, ezért örökké sálat tekerek a derekamra, éjszaka pedig házikötött vastag, meleg zokniban alszom (ami eléggé zavar, de kevésbé, mint az éjszakai lábgörcsök).
Előzmény: Pitykéné (2125)
Pitykéné Creative Commons License 2007.04.10 0 0 2125
Most voltam az idegsebésznél. Szerencsére nem akar mindenáron megműteni, helyeselte a döntésemet. Azt mondta, hogy tutira kiújulna megint a heg. Van egy eljárás ami során bevonja a területet zsírszövettel, de így is csak 20% esélyem van, az meg szerinte is igen csekély. Marad a torna és az úszás, legvégső esetben a műtét.
Nem tudom ugyan meddig lehet ilyenfokú fájdalmakat épp ésszel kibírni, ebbe tutira bele lehet dilizni. Sebaj, majd megszokom:-(
Pitykéné Creative Commons License 2007.04.10 0 0 2124
A gerincambulanciára valóban jár egy ismerősöm, aki elmondta, hogy ugyan 1-2 hónapos várakozási idő van, de ellátják tb alapon.
Előzmény: Törölt nick (2122)
gerzson_156 Creative Commons License 2007.04.09 0 0 2123
Én voltam nagyon hasonlón, amit le is írtam. Fene tudja, hogy Rácz volt-e vagy sem... talán nekem a hatóanyag volt más, amit benyomtak, az valami szteroidos izé volt. De egy biztos: ha gyakorlott orvos teszi be, akkor a legnagyobb kellemetlenség az egész kezelésben az, hogy nem lehet zuhanyozni, mert kiázik a kanül.
Előzmény: Pitykéné (2120)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.09 0 0 2122
Most ugyx veszem ki a leirtakból mintha téveszutenétek a Honvéd kórházat a Gerincközponttal, a Honvéd kórház kiemelt sulyponti kórház, ott biztos nem kell fizetni és van idegsebészetük is, jól képzett orvosokkal. A Gerincközpont a Királyhágó utón van és nagyon régen Tiszti kórháznak hivták, aztán itt müködött később a gerincsebészet ami egy darabig még a kÖzponti Honvéd kórházhoz tartozott, de ma maár önálló dr.Varga Péter Pál vezetésével,  és van szerződésük az Oeppel csak kevés finanszirozást fizet az OEP, és valóban várni kell a mütétwekre de ha valkinek ott azt mondják hogy  az ő esete sürgős akkor rögtön megoperálják teljesen TB alapon. Ha viszon azut mondják hogy az Ön mütétére kell 2 évet várni akkor valóban igaz, hogy ha kifizeted a mütét árát előnyben részesülsz. Igy igy tudom

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!