Keresés

Részletes keresés

SpdY29 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 32842

Sziasztok. Immergas Victrix Exa 24 Erp kondenzációs kazánhoz keresnék olyan vezérlést amivel WiFi-n keresztül tudnám vezérelni a kazánt. Néztem az Amico V2-t ami immergashoz van de úgy látom hogy abban csak gsm modul van ezért érdekelne hátha valakinek van olyan termosztátja amivel tudja vezérelni? Köszönöm a választ.

attila0325 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 32841

Nemrég összeszedtem a korábbi okfejtéseimet itt:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150732900&t=9182044

 

Ezek pusztán a saját véleményemet tükrözik, illetve azt, amit a különböző kézikönyvekből, gépkönyvekből, egyéb neten elérhető anyagokból sikerült összeszednem.

Előzmény: Bence112233445566778899 (32839)
hgw308 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 32840

Sziasztok

 

Közel 9 hónapos várakozás után, talán eljutok odaáig, hogy jönni fognak a szerelők és a meglévő éti-25-ös rendszert cseréljük. Mivel pályázatos, van energetikai számítás is, komplett tervekkel. Már itt ütközik a tervező és a kivitelező álláspontja, a radiátorok méretezésében, utóbbi jócskán a tervek felettit mondogat.

Amit tudni kell az épületről: sorház, két szintes, B30-as + 7cmszigetelés, a födémen 25cm lesz. Nyílászárók 1,1-es szigeteléssel, nyilván két rétegű még.

A kazán az emeletre  kerül, kémény ki az oldalfalra. Én indirekt tárolót tervezek. Ketten vagyunk, de néha gyerekek hazajönnek, ami miatt inkább ezt gondoltam, az áramszünetek gyakorisága.

24kw-os kazánt írt elő a tervező, ami kivételesen a kivitelező szerint is jó. A konkrét típusra vannak eltérések,ő bosch-os, nyilván azt ajánlgatja. Nekem annyira nem jön be. Nyilván egy Viessman jobb lenne, de már árban is más kategória, vélhetően Ariston lesz, ezekről a szerelő ismerőseim jót mondanak. (több márkások)

(olvastam vissza az olasz ellenzőket, de igazán az olaszat soha érven felül semmi, és az az ember jut eszembe, aki azt mondta, hogy fauvét soha, aztán megvette inkább a skodát)

Tehát a kérdésem a fentiek ismeretében, van-e hátránya az indirekt tárolónak egy kombi kazánhoz képest (vagy cseréljem le a meglévő villanymelegítőset egy újabbra?), van-e előnye, (persze ha igen, melyek ezek) illetve, ha indirekt lesz, mire figyeljek, milyet érdemes venni? Teljesen laikus vagyok, így kezeljétek a kérdést.

Nyilván a pályázat miatt elég kötött a költségvetés is.

Olvasgattam itt külső érzékelőkről, nekem ilyet nem mondtak. Ez gondolom opcionális. Utólag is szerelhető?

Köszönöm a segítő tanácsokat.

Ja igen, Immergas kazánról is írtak itt pozitív véleményt, bár nem kerestem rá, hogy van-e rossz tapasztalat ezekkel. Ezekről tapasztalati vélemények érdekelnek. Kb. 1 hetem maradt. :)

 

Bence112233445566778899 Creative Commons License 2019.03.17 0 0 32839

Kérdezhetek én is konkrétat?

 

bruttó 100, netto 80 m2 kistéglából épült kádárkocka full felújítva.

 

Padlófűtés mindenhol, 15 cm-es távolságban letekerve, indirekt tárolós HMV. (200-as kb), 3 fő.

 

Padlóban 20 cm szigetelés, falakon 12 cm grafitos, födémen 30 cm közetgyapot.

 

Hővisszanyerős központi szellőztető, entalpiás.

 

Indirekt tárolót szeretnénk.

 

Külső hőmérséklet-érzékelőt is szeretnék.

 

4 db termosztátunk lesz.

 

Melyik Ariston kazánt vegyem? És milyen teljesítményűt vajon?

 

Nagyonköszi!

Előzmény: attila0325 (32838)
attila0325 Creative Commons License 2019.03.17 0 0 32838

Erre a kérdésre ennyi infóból egy látnok sem tudja Neked megmondani, de ha összehasonlítod a két termék minimum teljesítményét, már rá is jössz, hogy a Genus lesz a választottad.

A Clas One sorozat a "belépő szint", azaz a 24 kW-os kazán minimuma 3.7 kW, a Genus One sorozat minimuma pedig 2.5 kW körül van.

 

Nem tudjuk, mivel csinálod a melegvizet, és nem tudjuk, milyen energetikai paraméterekkel rendelkezik a házad. Falazat anyaga, hőszigetelés, légzárás, nyílászárók, esetleges hővisszanyerős szellőztető.

Következő lépésed elbattyogni egy épületgépészhez, aki felméri a házad paramétereit, kiszámolja az épületed hőszükségletét, amihez már lehet kazánt választani.

 

Mindegy mit veszel, ha kombi kazán kell (nincs külső tárolód, azaz átfolyós rendszerben készíti a kazán a melegvizet), akkor 24 kW-nál nincs kisebb, nagyobbat semmi esetre se vegyél.

A minimum teljesítményt nézd, az legyen minél kisebb, és nagyjából mindegy, melyiket választod, túl sok jelölt úgysem marad.

 

Ha külső indirekt tárolód van, vagy nem a kazán csinálja a HMV-t, akkor nem tűnik indokoltnak egy 24 kW-os kazán ekkora ház esetén, de mint mondtam, semmit nem tudni a házadról.

Visszatérő ágba fernox TF1 vagy hasonló mágneses örvényszűrőt tegyél, a legtöbb típusnál úgyis garanciális feltétel.

Ha meglévő, régebbi rendszerhez teszed, akkor előtte egy fűtésrendszer átmosás indokolt lehet.

 

Ha van egy kis műszaki rálátásod a dolgokra, és nem rémülsz meg a winwatt használatától, közelítő hőszükségletet magad is tudsz számolni a ház paraméterei alapján.

 

 

Előzmény: Prézlivagány (32837)
Prézlivagány Creative Commons License 2019.03.17 0 0 32837

Sziasztok,

 

Clas vagy Genus kazán jobb egy 90 m2-es csak padlófűtéses családi házhoz?

köszi

kjapp Creative Commons License 2019.03.17 0 0 32836

Alkon R12-es fűtőkazánom 8 éve üzemel kifogástalanul. A 12/2 kW-os kazán teljesítménye alatt van a házam maximális hőigénye (-15-ra meghatározva). Mivel padlófűtésem van mindenhol, nem folyamatos üzemben, hanem szakaszosan megy a kazán, de amikor megy, meg nem áll addig, amíg a szobatermosztát le nem kapcsolja.

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 0 32835

Annyi még lemaradt ...az árakat illetően...hogy tudsz alkudni ,közel sem annyi az ár amiket kiírnak....,A Homorék is igencsak alku képesek, de pl tavaly Én a Merkapt -tól kértem egy egyedi árat az Unical kon M 24 re és a bolti árból még engedtek 50 e ft-ot  így 350 e ft volt.

Előzmény: attila0325 (32829)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 -1 0 32834

Szia. 

Kösz,hogy így összegyűjtötted... én csak egy típust néztem a Kon m sorozatot mert az jöhet szóba az Unical-on belül ...abba Dungs van ,ezért gondoltam a többibe is....a fene se érti ezt az egyveleget.

Az 1.9 kw az egy zárójeles történet, alapból a kazán tudja a 2.9 kw-min-t a megadott kéményhosszakkal ami pl szétválasztott 80-as csövekkel pl 20-20 méter de max 30mfüst +10m levegő (azaz a gyár úgy adja meg ,hogy max 40m lehet a füst +levegő együtt ,ezt úgy alakítod ahogy neked kell ,ha betartod a max 30m füstöt) koncentrikus  80/125 csönél meg kb 9 métered lehet. Szóval az  1.9 kw akkor működik ,azaz a szervíz a 2.9 min-t lejebb tudja venni 1.9-re HA kedvezőek a levegő és füst csövek hosszai azaz pl van max 1-3 méter csöved.

Amit írtál az Immergas victrix TT 12 nél ......az 1.9 kw-ot .....olvasd el az apró betüt is ...a megadott értékek 1méter füstcsöre vonatkoznak a telepítöi kézikönyvben ott van,de mikor kazánt veszel és nem jársz utána akkor nincs ott ez a fontos adat ....és a Magyar törvények  miatt ez az 1méter füstcső nem kivitelezhető az esetek 99.9%-ban ,mert ez csak oldalirányú kivezetésnél tartható.....Ez egyébként szerintem fogyasztó megtévesztésnek minősül...és fel kellene jelenteni a hatóságoknál   .Veszel egy kazánt nagy boldogan ,hogy milyen f...sza 1.9 kw a minimum és mikor beüzemelésre kerül sor ,a szervízes közli ,ja bocs van 5 méter kéményed ,akkor pl 4kw lesz a minimum,mert a kazánod nem tudja kinyomni a füstöt ekkora kéményen csak min.pl ekkora telj.-n.

Na kicsit elkanyarodtam ,de maradjunk az Unical-nal , Az OSA kazánnak szerintem MO-n esélye sincs szerintem még 1 db-t se adtak el belőle ilyen árakon.....különösen ,hogy most meg nemrég megjelentek az üveglapos Bosch-ok. és verhetetlen áron. Ott a 2300i  250e ft környékén 3kw-minnel és 28kw maxxal HMV-nél de ha a csúcskategoriás 7000i-t nézem az 410e-ft  14/2 kw-minnel  és ez 2kw-nál tudja az 50 méter kéményt 80/80 rendszerben de koncentrikusan is tudja a 10 métert. 

Az Unical-nál szerintem a Kon M széria ami Mo-n életképes,és nincs vele baj...a KonE széria ,már full elektronikus és mindig szabályozgatja magát az optimális égés eléréséhez ,a gáz minöségének függvényében viszont stabil szolgáltatói hálózatot igényel ,azaz a legkisebb gáznyomás ingadozás esetén kiáll hibára ,és annyira érzékeny a full electromos gázszelepe,hogy szűrő is kell elé,mert a legaprobb kosz is tönkreteszi,vagy az elektromos rendszer feszültség ingadozásai esetén  is leáll.Synusos szünetmentes tápot javasolnak hozzá,vagy csak akkor javasolják,hogy megvedd a kazánt ha a környékeden a szolgáltató stabil ingadozásmentes hálózatot garantál..... Nagyon jó kazán ,de jelenleg nem a Mo-i közmű hálózatra való.

Előzmény: attila0325 (32831)
attila0325 Creative Commons License 2019.03.16 0 0 32833

Helyesbítek:

Az uncal az összes létező és fellelhető gázszelepet beépíti :-)

 

Használ B&P-t, Dungs-t, Sigma-t, Siemens-et, és Honeywellt is.

 

Sigma

https://www.gepeszbolt.hu/gazszelepek/21935-unical-gazszelep.html

https://www.gepeszbolt.hu/gazszelepek/22734-unical-gazszelep.html

 

Honeywell:

https://www.gepeszbolt.hu/gazszelepek/21468-unical-gazszelep-cvi-m-3-4-apa-apa.html

 

Dungs:

https://www.gepeszbolt.hu/gazszelepek/21375-unical-gazszelep.html

 

Siemens:

https://www.gepeszbolt.hu/gazszelepek/21937-unical-gazszelep.html

 

B&P:

https://www.gepeszbolt.hu/gazszelepek/21436-unical-gazszelep.html

 

 

Ami szép, hogy ezeket vegyesen is használja, tehát egy termékcsaládot nem csak egyféle szeleppel gyártanak, illetve van ilyen keveredés a paneleknél is Honeywell kontra B&P esetében is.

attila0325 Creative Commons License 2019.03.16 0 0 32832

Az OSA panelje bizony hogy B&P, ez a gyári telepítői kézikönyvben van:

 

 

 

A KONe sorozat panelje szintén B&P:

 

 

 

A gázszelep is bizony hogy B&P:

 

https://www.gepeszbolt.hu/gazszelepek/21436-unical-gazszelep.html

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (32830)
attila0325 Creative Commons License 2019.03.16 0 0 32831

Az a baker az Bekaert lesz. Korábban linkeltem róla elég sokat, nem ma kezdtek hőcserélőt fejleszteni és gyártani.

Néhány immergasban van Giannoni, illetve néhány sorozatban van a Condevo Condcell is (Tera sorozat). Tehát nem általánosítható, hogy az immergas rozsdamentes esetén csak Giannonit használna.

A Victrix Exa sorozat az Giannonis, a Victrix Omnia szintén egy tekercses rozsdamentes, de nem giannoni.

 

Részemről nem feltétel, hogy egy kazángyártó saját maga fejlessze a hőcserélőt, ha az adott beszállító semmi mással nem foglalkozik, mint hőcserélő gyártással, és a hozzá tartozó égőfej kifejlesztésével.

 

Nem szólom én le az unical kazánt, félreértés ne essék, de annyit biztosan nem ér, mint amennyibe kerül. Ugyanúgy kilyukad az unical AlMgSi hőcserélője is, ahogy kilyukad az immergas-ban levő Bekaert Alumini sorozat AlMgSi hőcserélője. A garanciaidőt meg mindegyik kibírja. Ha majd véletlenül a gari után gazdaságtalanra megdöglik az aristonom, akkor a Victrix TT lesz a következő (ha addig nem jön ki

valami egészen más), és akkor AlMgSi lesz az utódja a rozsdamentes Valmex Circond-nak.

 

A helytelen teljesítményadatot az Unical OSA-hoz itt találtam:

http://szerelvenyuzlet.eu/UNICAL-OSA-C24-24-kW-os-formatervezett-kazan#page_artdet_tabs

 

 

Valóban nem voltam kellően tájékozott, így megkerestem a gyártó oldalán is a műszaki adatokat. Viszont 1.9 kW-ot itt nem találtam, cserébe az Immergas-nál igen (TT12X).

 

 

 

 

Itt pedig a teljes termékpaletta műszaki adatai:

 

 

 

A magam részéről én akkor is inkább veszek 3 aristont vagy 3 immergast ezért a pénzért, mint egy unicalt.

 

Előzmény: Törölt nick (32830)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.16 0 0 32830

Szia.

Nem sajnos nem ugyanaz ....rengeteg a különbség . Először is az Unical az egyik olyan kazángyártó aki saját ,tehát SAJÁT fejlesztésű és gyártású Al hőcserélőt gyárt,és nem adja el más kazángyártónak.....tehát ilyen csak nekik van.

Ezenkívül még 3 kazángyártó létezik akinek saját fejlesztésű és gyártású höcserélője van ,kettő Germán típus ( Buderus Wb6, Wb5 Alu hőcserélő mostmár Bosch néven) ill a Viessmann a rozsdamentes acél.....és egy olasz a Beretta aki tekercses alu höcserélővel próbálkozik és  kifujt. A Viessmann konkrétan rakott fel képet az oldalára ,hogy milyen az alkalmatlan anyagú rozsdamentes hőcserélő...és mivel rajta kívül a giannoni csinál ilyet ezzel konkrétan alkalmatlannak minősítette.....hiába csinál nagyobb vízjáratú x-tra tech nevű csodát az anyaga ugyanaz maradt 

Az Immergas az alu hőcs. kazánjaiban valami Baker típust használ , a nemesacél változatai pedig a Giannonit. 

Az OSA teljesítménye a 24 kw os változaté min 1.9 KW és nem 4.2....valamit elnéztél az adatlapján

Wilo és ebm pappst igen az van benne, de a gázszelep svájci Dungs gyártmány ,a vezérlőpanel meg a Német Krom -Schöder től jön.

Énnekem elsődleges szempont ,volt kazán vásárlásnál,hogy saját fejlesztésű és gyártású hőcserélője legyen .

Előzmény: attila0325 (32829)
attila0325 Creative Commons License 2019.03.16 0 0 32829

Az unical nagyjából ugyanazt a technológiát használja, mint az immergas, csak minimum dupla áron (KONe 24 kw kombi 440 000 pénz). Ugyanaz az AlMgSi ötvözetű a hőcserélő,

és a gázégő megoldása is ugyanaz. A magyarországi szervizhálózata talán nem olyan kiterjedt, mint az eddig itt tárgyalt márkáké, legalábbis itt felénk nem.

A reklámja nekem kicsit sok, ami a homor.hu-n olvasható. Nem azzal kéne reklámozni egy terméket, hogy másik gyártó(ka)t becsmérelek.

 

Homor Úr azzal kezdi, hogy ne dőljön be a design és letisztult forma dumának más gyártók esetén, nem ez a lényeg.

Igaza is van, de az unical mégis csak kiadta az OSA termékcsaládot, aminek az elsődleges feladata a design. Most akkor hogy is vagyunk?

 

Mellékesen a 24 kw-os Unical OSA kazán 823 000 Ft, azaz nyolcszázhuszonháromezer forint. Teljesítménye 4.2 - 23 kW. WTF?

(A 35 kW-os pedig 998 000 Ft) Viszont ha valakinek 35 kW kazánteljesítmény kell, ott nem biztos, hogy a design az elsődleges, mert nem biztos, hogy egy 30 m2-es garzon konyhájában van felszerelve.

 

A belseje amúgy tényleg semmi extra:

Wilo szivattyú, EBM Papst ventilátor, B&P gázszelep, B&P vagy honeywell vezérlő panel (termékcsaládtól függően), a külső hőmérséklet érzékelője pedig azonos az Immergas szenzorával,

még a fröccsöntött műanyag ház is ugyanaz.

Megint ugyanazon márkanevek az összes fő részegységnél, mint bármely másik gyártó esetén. Legyen az ariston, vaillant, saunier duval, baxi, viessmann, vagy bármi más.

Igazából nem is kell jobban bonyolítani, meg kell venni a kifejlesztett kész termékeket, összelegózni, és kész.

 

Előzmény: Törölt nick (32826)
Geri06 Creative Commons License 2019.03.16 0 0 32828

Szeretném még egy nézőpontból megvilágítani a szar kazán- jó kazán dilemmát!

 

Volt egy halvány gyanúm, hogy a statisztika ördöge erősen belerondít a kialakult képbe, ezért bogarásztam az „Árukeresőn”.

 

Tények:

A top 20-ból (Valamennyire az eladási statisztikát is szemlélteti.) 5 X típusú (első három) és pl. 1 Y, 2-2 Z típusú stb... kondenzációs kazán.

 

Fikció:

X termékből eladnak 100-at ebből 10 problémás, Y termékből eladnak 10-et ebből 1 problémás. Ebből a szerelőnek az jön le, hogy a múlt héten volt 10 problémás X-em és mindössze 1 problémás Y-om. Tehát az X szar, az Y pedig egy remek termék, miközben a meghibásodási arány 10% mindkettőnél!

Igazi képet akkor kapnánk, ha a konkrét beüzemelési és meghibásodási statisztikát ismernénk. Így csak annyi valószínű, hogy lényegesen több dolguk van azzal a termékkel amiből lényegesen többet adtak el!

Ez mindenre vonatkozhat nem csak a kazánra!

Előzmény: Sony Black (32821)
Vass Tibor2014 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 32827

A világért sem szeretném tovább szitani a vitát, de nekem is egy fűtő kazánt kellene választani. Eddig az Ariston Genus One 24 system volt a tippem, de egyre jobbakat hallani a Saunier Duval kazánokról is.

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.15 0 1 32826

Üdv.

Pedig olasz kazánban azért van ám naon jó is ...szerintem az UNICAL sok esetben simán odaver minden tekintetben ,még a germán -amúgy jó kazánoknak is. Az UNICAL az ipari kazánok területén rendkívűl nagy tapasztalattal bír...és amit megcsinált nagyban azt most megcsinálta kicsiben is....

Előzmény: Sony Black (32821)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.15 -1 0 32825

Tudom nem kondenzációs kazán de Ariston.....egyszer gondoltam egy nagyot és a régi hajdú villanyboiler helyett vettem egy Aristont....odáig jutott a történet,hogy kicsomagoltam .....mikor megláttam a felfogatását, kb 1-es hajlított lemez és az is 5-ös  2cm hosszú csavarral volt felfogatva a boilerre ,ha ennél fogva megmarkoltam a boilert ,hogy arrébb rakjam elhajlott .....na ekkor került fel de nem a helyére ....hanem a jófogásra......kizárt dolog ,hogy a vizzel teli 140 kg tömegű boilert a gyári elgondolás megtartotta volna hosszabb távon.......na itt részemre véget ért az ARISTON mint márka .Szerintem az ára mindent elárul.

 

Sony Black Creative Commons License 2019.03.15 -4 0 32824

Szerintem vegyél vissza a lendületből mert kisodródsz haver!!

Előzmény: Törölt nick (32823)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.15 -3 3 32823

Jó-párszor feltettem a kérdést én is....

A nagypofájútól csak ennyi tellett:  "....Azt hogy miért? Neked biztos nem fogom kifejteni. Úgyhogy vaktában lex@rl@k"

Szóval a mekksterek nem fogják az orrunkra kötni. :-D

Előzmény: attila0325 (32818)
Sony Black Creative Commons License 2019.03.15 0 0 32822

Ha elfogadsz egy jó tanácsot semmiből nem veszel kompakt egybe épített, sorolhatnám elnevezésbe... se kazánt/tárolóst se mosó/szárító gépet stb... egy pincében meg kit zavar hogy külön van a tároló?

A Viessmann-al nem lősz mellé.

Előzmény: Bence112233445566778899 (32820)
Sony Black Creative Commons License 2019.03.15 -1 0 32821

Erre nem fogod megkapni itt a választ egyik szerelőtől sem.

Senkinek nem adok táptalajt egy vita kirobbanására, és nem fogok porig alázni egyik gyártó portékáját sem. 

Ha valaki jót akar magának nem olasz kazánt vesz. Ennyi.

Előzmény: attila0325 (32818)
Bence112233445566778899 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 32820

Sziasztok, kazánosok!

 

80 m2 földszintes családi házunkba kell fűtést vennem. Körbe lesz szigeteleve rendesen.

 

3 fős család.

 

Mindenhol padlófűtés kiépítve, 8 kör, 4 termosztát.

 

Lesz esőztetős zuhanyunk, van cirkulációs vezeték. Rézcső hálózat.

 

Pincében lesz a kazán, van hely még mellette.

 

Szeretném, ha netről, de legalább a házból fentről tudnám piszkálni, hogy ne kelljen körbemenni a pincébe.

 

Viessmann beépített tárolóst néztem ki, csak elbizonytalanítottak.

 

Szüleimnek Ariston van 12 éve, semmi baja.

 

 

Annyiból kijön egy indirekt tárolós megoldás is.

A beépített tárolósban tetszik, hogy egyben van, kisebb macera az egész az elején szereléskor, és hogy helytakarékos.

 

Szeretnék külső hőmérséklet érzékelőt is.

 

Légyszi tanácsoljatok, hogy milyen vegyek és milyen márkát!

 

Nagyon köszi előre is!

Geri06 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 32819

Köszi!

 

Ezen az Aristonon  még gondolkodom. Azért érdekes attila0325 felvetése is. Megérne egy bővebb kifejtést. Nekem a hosszabb garancia és a kis teljesítményre való le modulálás miatt lett volna érdekes. Nyűgeit nem ismerem.

 

Jelen „átmeneti” tavasziba hajló időszakban, a földszinti kb. 70 nm-t egy 3,5-ös klímával fűtöm.

( A tetőtér kialakítás alatt van de nincs és valószínűleg nem is lesz egyhamar napi használatban, a radiátoros rendszer ott is meg van de max fagymentesítésre lesz használva.)

 

Nem komfortos a meleg eloszlás de a nappaliban 22, hálókban meg 20 fokot tart a klíma. Mindehhez fogyaszt 6-15 kw-ot / nap.

A ház szigetelt a nyílászárók is és van egy jó állapotban lévő radiátoros fűtésem. Vajon melyik kazán fog nekem optimálisan működni 1-3 kW/h igénynél? Amit találtam a marketing dumákban az a Baxi, Unical esetleg az Ariston. Na mindenki felsikolt ha ezeket említem. (Mondjuk a Baxi meg az Unical nem is olcsó!)

Akkor vegyek inkább jófajta németet horror pénzért ami majd nem győz ki be kapcsolgatni?

Ha annyira problémás az Ariston miért kap hosszabb garit mint az átlag?

Előzmény: Sony Black (32817)
attila0325 Creative Commons License 2019.03.15 0 1 32818

Minden "itteni" szerelő azt monja, Aristont ne, mert nem jó,

de egyetlen egy konkrét okot nem írt még egy szerelő sem,

hogy miért nem jó, mi a baj vele.

Nos, mi a baj az aristonnal?

 

Azt megbeszéltük, hogy az alkatrészek 80%-át ugyanonnan

veszik, ahonnan mindegyik más gyártó is. A hőcserélöjuk

ráadásul rozsdamentes, de nem giannoni.

 

Mi hibásodik meg, milyen arányban. Ha azt mondja a szerelő,

nem jó, feltételezem, tudja miért.

Előzmény: Sony Black (32817)
Sony Black Creative Commons License 2019.03.15 0 0 32817

Az Ariston egy nagyon megosztó kazán márka itt a fórumon. Vannak akik esküsznek rá - jellemzően felhasználók - és vannak akik messze elkerülik - jellemzően kivitelezők, szerelők. Nagyon sok pro kontra ér van. Bárkinek felrakom ha kívánja, de a saját házamban nem ez van, ha ez jelent valamit.

 

A kazán gyártói leírása hiába rendelkezik a helység levegő beszívásról, ha azt a magyar jogszabályok nem engedik. Az MBSZ-be le van írva honnan történhet a légellátás. Arról nem beszélve szerintem semeddig nem tart egy 80mm-es lukat csinálni a homlokzaton a levegő beszívásnak. A vegyes kéményébe szintén mehet, a 80-as égéstermék elvezető. Így osztott rendszerbe tökéletesen működőképes a dolog.

 

Az OTÉK-ot jól értelmezed, de ettől még láttam már fa tetején macskát :)

Sőt, nem olyan rég volt itt valaki, akinek engedélyes gázterve volt homlokzati kivezetésre, úgy hogy közvetlen mellette nyílászáró volt. Azt szoktam mondani, hogy Budapesten ezt el kell felejteni teljes mértékben. Vidéken meg bármi megtörténhet :)

Előzmény: Geri06 (32816)
Geri06 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 32816

Üdv minden kedves fórum társnak!

Most vetődtem ide, mert reményeim szerint télre már ideér a gáz a házunkhoz és véget vethetek az állandó fabehordásnak, hamuzásnak, füstszagnak.

Nos, egy Ariston Genus One System a kiszemelt kazán. Gépkönyvét nézegetve számomra meglepő volt, hogy „helyiségből történő légbeszívással” is beszerelhető!

 

Beszerelhető??

 

Üzemeltetési szempontból van ennek jelentősége? Ront vagy javít a hatásfokon?

Amúgy a helyiség szerintem megfelel a célnak. Az előtérből nyíló kazánháznak épített kb. 4nm-es helyiségről van szó melyben ez idáig egy vegyes tüzelésű kazán üzemelt. Az egyébként jól záródó műanyag ablakán a vegyes tüzelésű kazánnak megfelelő teljesen nyitott szabályozatlan légbevezető van. ( A használatbavételi engedélyt anno ezzel a műszaki megoldással adták ki.) A levegő beszívása eddig sem a lakóhelyiségből történt, hanem az utcáról. A kivezetést a meglévő kéménybe helyeztetett csővel oldanám meg,(persze a vegyes tüzelésű repül) így talán olcsóbban jönne ki az a kb 5m.

Megfelelő megoldás lenne vagy felejtsem el?

 

Következő:

Jól értelmezem az OTÉK (253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet) 80.§-át, hogy a 2008.VII.14.  azaz a módosítás hatálybalépése után épített épületen kategorikusan tilos homlokzati égéstermék kivezetést alkalmazni, az ezt megelőzően épülteknél az ott leírtak szerint lehetséges? A házunk 2009-es építésű, költségtakarékosabb lett volna egy egyszerű homlokzati kivezetés, de  az én olvasatomban az OTÉK erre nem ad lehetőséget.

Előre is köszönöm a hozzáértő segítségeteket!

Sony Black Creative Commons License 2019.03.15 0 0 32815

A vízmű honlapján megnézheted hogy nálad mennyi. De amit látsz majd adat attól több, nem kevesebb, mert mi jó magyar módjára szeretünk a tutira menni, nehogy baci legyen benne ;-)

Előzmény: zöldeskékek (32814)
zöldeskékek Creative Commons License 2019.03.15 0 0 32814

Mennyi klór van vajon a csapvízben ??

Előzmény: Sony Black (32813)
Sony Black Creative Commons License 2019.03.15 0 0 32813

Én tapasztalatból beszélek nem a levegőbe. Hidd el, hogy a csapvízben lévő klór nem tesz kivételt, és szarik a passzív rétegedre :)

Előzmény: attila0325 (32810)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!