Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1777

 lehetetlen másik ugyanolyan szövetséget felépíteni

Ha van rá igény, akkor nem lehetetlen. Legfeljebb nem adott hozzá néhány elengedhetetlen feltétel. Csúnyán hangzik, de a pénz és a vagyon mindenek előtt. Minden társaságnak kell egy hely, ahol a dolgaikat intézik, egybegyűlnek stb., ingatlan. Na, ezt máris fenn kell tartani, ha már van. Az is csúnyán hangzik, hogy kell nem is egy ember, akik a közösség ügyeit intézik. Ezt nem lehet társadalmi munkában vagy munkaidő után csinálni, de másodállásban sem. 

 

erkölcstelen

Nem az. Ha adottak a feltételek, jobb egy olyant csinálni, akikkel az alapvetésekben egyetértünk. A régit, aminek azért van tagsága elfoglalni, megpuccsolni nem szabad, mert az konzerválná az ellentéteket és előbb vagy utóbb felszínre hozná a szembenállást. Csoportok, klikkek marakodnának, a végén széthullana az egész.

 

 IARU országonként egy szövetséget ismer el

Igen, egyet, egy olyant, ami fel tud mutatni nem csak tagságot, hanem eredményeket is. A gyakorló OM-ek biztos tudják, miben kell mesternek lenni a rádióamatőrködésben ahhoz, hogy röpködjenek az elismerések. Aztán ha már jók vagyunk, akkor kell hozzá PR tevékenység. 

 

Ha varázsszóra minden összejönne, akkor is sokan elégedetlenek lennének, mert azt látná rádióhoz ragadt ember, hogy a szakmai tevékenység a színtársulat élén a kisebb rész. Bizony, az adminisztratív, a reprezentatív, a lobbi, a sajtózás nagyon sok időt és pénzt felemészt, de enélkül nem megy. A szakmai rész nem baj, ha mondjuk pl. 30%, de az olyan legyen, aminek tartalma van. Akkor nem lehet semmi baj. Én is tudnék néhány nevet ideírni, kikkel lehet ezt jól csinálni, de ha valakit kifelejtenék, az sértő lenne.

Aztán lehet, hogy az IARU is meggondolná magát ... Persze ehhez kicsit hozzá kell segíteni, lobbi.

 

(Egyesület elnöki múlttal rendelkezőként dióhéjban ennyi.)

Előzmény: Törölt nick (1767)
HA5OPI Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1776

Délután?

Előzmény: Törölt nick (1775)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1775

Ámen ! :)

Előzmény: XANTIi (1774)
XANTIi Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1774

Ezek nagyon magasztosan hangzanak. De SZERINTEM akkor járunk a legjobban, ha békén hagynának mindenben. Amatőrizmus jövője? A freki kijelölések magasabb szinten vannak. IARU. Ha lehetne pályázni akár kisebb pénzekre például felkészítő táborokra az persze nagyon jó volna. Esetleg némi ÁFA kedvezmény rádióamatőr sporteszközökre. De addig gondtalan az élet, míg nem ültetnek a nyakunkba önjelölt megváltókat. Vagy ne adja az ég, komisszárokat.

Inkább a szabad, mindenkitől független lét!

Előzmény: Törölt nick (1770)
pacs_425 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1773

Ha reménytelennek látom az országot, újat valóban nem tudok csinálni. Legfeljebb keresek egy másikat ami normálisabb.

 

Jut eszembe, csak viccből lenyomtam az US technician és general gyakorlóvizsgákat. Elsőre 85 és 74%. Az extra vizsgát buktam, mert nem ismerem a helyi népszokásokat (jog).

 

 

A legközelebbi vizsga másfél hónap múlva Ausztriában:

 

 

 

Mondjuk azt nem tudom mi szükséges a vizsgához, idegen ország állampolgára mehet-e.

 

Előzmény: XANTIi (1769)
XANTIi Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1772

100%-ig egyetértek!

Előzmény: pmate955 (1771)
pmate955 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1771

Ne legyél elkeseredve, ezek országon belüli gondok, a rádiózás viszont országon kívülre szól. A vizsgához szerencse kell, és tudás, és még egy kis szerencse. Nem kell ahhoz klub se, hogy levizsgázz, én sem jártam aktív klubban.  Ha van lehetőséged megpróbálni, próbáld meg, de a felkészülést viszont muszáj belefektetni! Ha meg nincs lehetőséged, lehetsz megfigyelő, még számot is kérhetsz ingyen, és hallgatózhatsz, az is nagy élmény, tudom, mert sok évig csináltam. Akkor ismered meg azokat a dolgokat, amiket a vizsgán nem tanítanak. Persze mindenki már rögtön adni akar, mikor meghallja az első QSO-t, de az egy hosszú út vége, mire a PTT-hez jutsz legális módon. Függetlenül én vizsgára menés előtt mindenkinek ajánlanám, hogy hallgatózzon sokat, és tesztelje a tudását akár PMR-en egy másik lelkes emberrel, mert sokat segít, hogy vizsgán ne CB-szökevény hangnemben szóljon az ember a rádióba, noha nem az a bukótárgy. 

73! :) 

Előzmény: LacekHUN (1766)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1770

Nem is a pénz a lényeg itt, hanem azok az ügyek, amelyeket egyénileg nem tudunk megoldani. Amikor értelmes módon kellene képviselni az érdekeinket.

Vagy amikor reprezentálni kellene, vagy részt venni a rádióamatőrizmus jövőjét érintő kérdések rendezésében.

Előzmény: XANTIi (1769)
XANTIi Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1769

Ha reménytelennek látom az országot, újat valóban nem tudok csinálni. Legfeljebb keresek egy másikat ami normálisabb. Különben megkeseredett alkoholista vagy depressziós idegbeteg lennék.

De szerencsére ma még nem kell semmiféle szervezetnek tagjának lenni. Ha megvan a hívójel, utána a fejük tetejére is állhatnak. Ma pénzt úgysem várhat senki kívülről. Legfeljebb talán az 1%-okból. Az meg bakfitty.

Előzmény: Törölt nick (1767)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1768

Abba beköltöztek gond nélkül.....

Előzmény: schlumberger (1763)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1767

Mindketten pontosan tudjuk, hogy lehetetlen másik ugyanolyan szövetséget felépíteni.

Először is erkölcstelen, mert az általuk létrehozott megosztottságot bűn lenne legitimálni.

Másodszor is értelmetlen, mert az IARU országonként egy szövetséget ismer el, így másiknak

esélye sincs.

Harmadsorban pedig irreális energiával járna, sokkal egyszerűbb és értelmesebb a sok évtizede

létező szervezet éléről kipenderíteni a nem odavaló alakokat. Országot sem csinálsz másikat csak

azért, mert nem tetszik a jelenlegi rendszer. Ugye... ;)

 

Előzmény: XANTIi (1757)
LacekHUN Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1766

Sok közöm nem volt az amatőrködéshez, de elkeseredve látom, hogy itt is ugyan az megy, mint kb minden területen az országban. :(

 

Csoda, hogy egyáltalán engedik, hogy legyenek amatőrök. A független rádiókat már mind tönkrevágták, ellehetetlenítették.

Igazából az utóbbi időben kezdett el ez a téma érdekelni, hallgatva a sok DX QSO-t. 

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1765

Már hogy gondolhatsz ilyent? Dicséret.

Előzmény: schlumberger (1760)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1764

Több százmillió forintot kéne beletolni, 

 

Ha már erről van szó...

Előzmény: schlumberger (1763)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1763

A QTH-ját hagyta a MRASZ-ra

Előzmény: HA5OPI (1762)
HA5OPI Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1762

?

Előzmény: schlumberger (1761)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1761

HA5FO barátom hagyatékáról se esett sok szó

Előzmény: HA5OPI (1759)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1760

Mellesleg az eméleti támogatásban is élen jártok, ti OM-ek. Bárki idetéved a fórumra, értékes tanácsokat kap tőletek.

 

Ez most bántás?

 

Előzmény: Törölt nick (1754)
HA5OPI Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1759

De! Lehet csinálni jobbat. Akár sokkal jobbat. Ha jobb, jönnek majd a fiatalok, az újrakezdők és tovább haladók. Nem kell várni semmire.

 

Erről beszélgettünk a múltkor a Klubban, sajnos nem megy, nincs rá pénz. Itt most komoly összegekre kell gondolni. Nem nulláról kellene felhúzni valamit hanem ellenszélben, a meglévő mellett, azzal konkurálva, kiütni őket a helyükről. Több százmillió forintot kéne beletolni, hogy ez megoldható legyen és akkor még csak az első akadály volt meg, ki kellene építeni a kormányzattal, törvényhozással is épkézláb kapcsolatokat, hogy valami épeszű törvények szülessenek ez ügyben. A legalizált korrupció lobbitevékenység is sok pénzbe kerül...

Előzmény: XANTIi (1757)
_nyunyuka Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1758

Utolsó két mondatod 10 pont!

 

Sajna viszont beleszólnak abba, amibe nem kéne (törvényi felhatalmazással), pl. verseny hívójel kiadása/hosszabbítása. Engem nem érint, contest=QRT :-).

 

Az alapszabály meg olyan, hogy gyakorlatilag leválthatatlan a vezetőség. Amúgy meg nem érdekelnek, elvagyok nélkülük.

Előzmény: XANTIi (1757)
XANTIi Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1757

Szerencsére jelenleg nem köteles senki MRASZ tagnak lenni.

De! Lehet csinálni jobbat. Akár sokkal jobbat. Ha jobb, jönnek majd a fiatalok, az újrakezdők és tovább haladók. Nem kell várni semmire.

Let's GO! Akinek nem smakkol a jelenlegi, csináljon jobbat, újabbat. Példák, jó példák vannak sok országban.

Nem zavarnak sok vizet. Szerencsére a terjedés nem függ tőlük. A réz vezetőképessége sem.

 

Előzmény: Törölt nick (1756)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1756

Aki ott ül, Ő az egyetlen normális tagja a bagázsnak, akivel egyébként olyan hangnemben beszélnek a többiek, amiért én azonnal ütnék...

Kérdésedre válaszolva pedig sem Te, sem a kívülálló közösség (a többség....) nem tehet semmit. A tagszövetségek tagjai pedig vagy nem akarnak, vagy nem tudnak változtatni. Így marad az eddigi opció, várunk. Sajnos közben mi is öregebbek leszünk, de az idő majd megoldja a kérdést....

 

Addig nincs baj, amíg az adóengedély állampolgári jogon kérhető. Ezen remélhetőleg nem fognak változtatni, de ha mégis, hát legfeljebb

leszek 9A7HQ vagy OM7HQ vagy bármi. Tapasztalatból mondom, bármerre nézel, normális viszonyokat és egymással baráti viszonyban

együttműködő rádióamatőr közösségeket láthatsz. Sajnos nálunk maradt a régi gárda, ebben sem volt rendszerváltás..... :( :(

 

 

Előzmény: dm13dv1b (1755)
dm13dv1b Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1755

A nemsokára várba költöző nagy Úr szerint nem lehet egy országot a nép akarata szerint vezetni. 

Nem tudom szó szerint idézni de ezt mondta. 

Én nem vagyok rádióamatőr csak hobbiból eljárok vizsgázni. Az MRASZT sem ismerem, ami érdekes és talán nem véletlen, hogy nem is hallok róla... De tény, hogy ott ül a bizottságban valaki a képviseli őket és tudják ismerik az anyagot így gondolom annak minden előnyét és hátrányát is, sőt azt is megkockáztatom ha már EU meg HRAC meg minden kevés betűs rövidítés - azzal is tisztában vannak hogyan mennek a dolgok a környező országokban. Naiv vagyok? Költői. Igen.

De mit tehet a közösség? Mit tehetek én?

Előzmény: Törölt nick (1745)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1754

Mellesleg az eméleti támogatásban is élen jártok, ti OM-ek. Bárki idetéved a fórumra, értékes tanácsokat kap tőletek.

Előzmény: schlumberger (1750)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1753

Ki, hogy teheti!

Előzmény: schlumberger (1750)
_nyunyuka Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1752

DQWW 2016? :-)))

Előzmény: Törölt nick (1740)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1751

exnejem szerint több zsigulit szétosztogattam :-)

Igaza volt, dehát ha nekem nem kellett, odaadtam

Előzmény: schlumberger (1750)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1750

én már mint vén f@sz, nem adózom, én már alkatrészben, egyebekben támogatom a rádióamatőrizmust. A készletemet saját magam már nem fogom felhasználni, osztogatom.

Előzmény: Törölt nick (1748)
dr_ius Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1749

Nehéz ezt jogi oldalról megragadni, mert a jogodat elismerhetik a véleményformálásra, meg a rendelet tervezetet véleményezheted, de nem több. Inkább szerintem taktikai kérdés, hiába minden hatalom a népé.)-főleg az EU-.ra ruházott hatáskörökben....

Előzmény: schlumberger (1743)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1748

Amit tehetünk, tegyük meg! Én az adóm 1%-át nem a kormánynak hagytam meg, hanem egy rádióklubnak címeztem. Olyan klubnak, amelyik foglalkozik képzéssel is.

Előzmény: Törölt nick (1740)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!