Keresés

Részletes keresés

alma22 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 11553

Kedves Gabor!

 

Fogamzasgatlot szedek es elfelejtettem bevenni 1 tablettat. Ez lett volna a 7. szem, ebbol az adagbol. Tegnap 7kor vettem be az utolsot, igy 19 ora maradt ki- mostanaig-  es kozben nemi eletet eltem.

A kerdesem: ad-e ilyenkor is vedelmet a tabletta?

 

 

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.06.29 0 0 11552
Kedves megagiga,

Elvileg 5+2-nél járó kismama vagyok. Tegnap és ma este is kevés, de pár cseppnél azért több barnás váladék jött belőlem, ezért most kicsit el vagyok keseredve. Görcsöm nincsen, de szedem a Magnéziumot meg Rutascorbint (C-vitamin).

Dokinál még nem voltam, 2 hét múlva terveztem elmenni hozzá. Van egy 19 hónapos fiam, akivel a 10. héttől véreztem (nem folyamatosan, de néhányszor és akkor elég sokat), akkor a méhlepény rálógott a belső méhszájra és ez vérömlenyt okozott. Aztán a 20. hétre rendbejött a dolog.

Az lenne a kérdésem, hogy tud-e az orvos ilyen friss terhességnél tenni valamit (adnak-e ilyen korán progeszteron pótlást pl.), azaz érdemes-e sürgősen dokihoz rohannom.


Ha verzesre gyanu van, es mar volt is ilyen, a legjobb ha elmesz az orvoshoz.

Gabor
----------------------
Kedves Dübörgő,

A következő lenne a kérdésem:
Párommal első babánkat várjuk, és kicsit félünk attól, hogy "túlhordja" a kicsit. Kérdésünk, hogy jogos-e?

Ugyanis a szituáció a következő:
Az utolsó menzesz első napja 2004. szeptember 14 volt, amiből számítva 2005. június 21-et kapunk.
De hozzáteszem, nem rendszeres 28 naposak a ciklusai, hanem 30-32.
Viszont az első ultrahang által számolt dátum: június 30.

Nőgyógyászunk azt mondta, hogy ha jövő hét hétfőn-kedden sem indul meg magától a szülés, akkor a jövő tétre keresünk egy időpontot, hogy megindítsa a szülést.

Nem késő ez? Ugyanis UH-hoz képest jó, ott plusz egy hét, viszont a júni 21-hez képest plusz 2 és fél hét. Nem kellene korábban megindítani a szülést?

Még egy fontos adalék: június 8-án UH által kalkulált súly már 3,5kg volt, június 23-án pedig 4 kiló!
Ha várunk július 7-10-ig, akkor már szerintem indokolatlanul "túl nagy" lesz a picúr.


Szettarom a karomat......ez tenyleg az orvostol fugg aki ott van. Mit akarsz mondani neki? Hogy megkerdezted egy amerikaban elo magyar szarmazasu nogyogyasztol, es az azt mondta hogy korabban kellene beinditani a szulest? Nehez dolog.

Én, ha a paciens biztos az utolso menstruacio idejeben (ugy hogy leirva tartotta nyilvan) akkor azt fogadom el pontosnak, es nem az ultrahangot (hacsak nem tobb mint 3 het a kulonbseg). Én altalaban 41 hetig varok, es akkor inditom meg a szulest, de van orvos aki a 42. hetet is kivarja. Es nem a baba sulya az erdekes, hiszen 4 kilon felul mar ugyis nagynak szamit, azon a nehany dekan nem fog semmi mulni, hanem a mehlepeny allapota meg a magzatviz ami szamit. Azt meg tobb modon lehet ellenorizni, gondolom az orvos csinalja.

Gabor







Mikolt Creative Commons License 2005.06.29 0 0 11551
akkor az tokeletes:)
Előzmény: Dübörgő (11550)
Dübörgő Creative Commons License 2005.06.29 0 0 11550
Köszönöm, ez megnyugtató!
Az utolsó UH alapján (múlt hét csütörtök) a méhlepény még 1. fázisú, kevés meszesedéssel, a köldökzsinórban megfelelő az áramlás, és magzatvíz sem kevés, ha jól tudom.
Szóval akkor megnyugodhatunk, köszi:-)))
Előzmény: Mikolt (11549)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.29 0 0 11549

nem kell aggodnotok, soha nem a menstruacio vagy a suly hatarozza meg, hogy mikor eleg, hanem a mehlepeny allapota, a magzatviz mennyisege valamint a flowmetria. bo ket het simanboven belefer.

 

(a becsult sulyra pedig nem adnek. ad1: nem merleg az uh, ket egymas utani vizsgalaton nekem 600 gr elteres jott ki egyik nap, ad2: a gyerek nem novekszik veg nelkul a mehben. ha eleg, akkor kijon.)

Előzmény: Dübörgő (11548)
Dübörgő Creative Commons License 2005.06.29 0 0 11548
Kedves Gábor!

A következő lenne a kérdésem:
Párommal első babánkat várjuk, és kicsit félünk attól, hogy "túlhordja" a kicsit. Kérdésünk, hogy jogos-e?

Ugyanis a szituáció a következő:
Az utolsó menzesz első napja 2004. szeptember 14 volt, amiből számítva 2005. június 21-et kapunk.
De hozzáteszem, nem rendszeres 28 naposak a ciklusai, hanem 30-32.
Viszont az első ultrahang által számolt dátum: június 30.

Nőgyógyászunk azt mondta, hogy ha jövő hét hétfőn-kedden sem indul meg magától a szülés, akkor a jövő tétre keresünk egy időpontot, hogy megindítsa a szülést.

Nem késő ez? Ugyanis UH-hoz képest jó, ott plusz egy hét, viszont a júni 21-hez képest plusz 2 és fél hét. Nem kellene korábban megindítani a szülést?

Még egy fontos adalék: június 8-án UH által kalkulált súly már 3,5kg volt, június 23-án pedig 4 kiló!
Ha várunk július 7-10-ig, akkor már szerintem indokolatlanul "túl nagy" lesz a picúr.

Üdvözlettel:
Dübörgő
Elvira70 Creative Commons License 2005.06.29 0 0 11547
Kedves Hétfő, kedves Dr. Spock! Köszönöm a biztatást, remélem, minden rendben lesz. Érdekes, hogy egyes nők állításuk szerint megérzik azonnal, ha teherbe estek, én semmi ilyet nem érzek, csupán az állandó émelygés és a fáradékonyság emlékeztet arra, hogy Valmi megváltozott bennem. Ezért is szeretném már látni végre, hogy fejlődik bennem egy kis élet, van értelme a vitamin- és progeszteron bombáknak, van értelme lemondani a sportról, napozásról, van értelme elviselni a hülye pattanásokat, amivel az utóbbi időben tele lett a bőröm. Az előző terhességem alkalmával az akkori orvosom az első UH alkalmával - kb. a 4. hétben lehettem - már kitűzte a szülés időpontját, tudtomra adta annak az általa elvárt "ellenértékét", video felvételt akart készíteni az embrióról. Meg se fordult hát a fejembe, hogy bármi közbe jöhet, aztán amikor a következő UH-n csak a fehér maszatot láttam, teljesen kikészültem. Ezért tudom elfogadni a Gábor álláspontját, de azt gondolom, az is érthető, hogy tele vagyok - és Hétfőt olvasva mások is - félelmekkel.....
Előzmény: hétfő (11535)
Macskacicó Creative Commons License 2005.06.29 0 0 11546
ne haragudj a belekotyogásért, de főleg korán tudnak progeszteront adni. én is szedtem az 5. héttől a 10-ig. pont ekkor a legfontosabb a progipótlás, hiszen még nincs méhlepény. menj orvoshoz szerintem is!
Előzmény: megagiga (11543)
Cicafül Creative Commons License 2005.06.29 0 0 11545
köszönöm
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (11542)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11544
haaat, en mennek...
Előzmény: megagiga (11543)
megagiga Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11543

Kedves Gábor,

 

Elvileg 5+2-nél járó kismama vagyok. Tegnap és ma este is kevés, de pár cseppnél azért több barnás váladék jött belőlem, ezért most kicsit el vagyok keseredve. Görcsöm nincsen, de szedem a Magnéziumot meg Rutascorbint (C-vitamin).

 

Dokinál még nem voltam, 2 hét múlva terveztem elmenni hozzá. Van egy 19 hónapos fiam, akivel a 10. héttől véreztem (nem folyamatosan, de néhányszor és akkor elég sokat), akkor a méhlepény rálógott a belső méhszájra és ez vérömlenyt okozott. Aztán a 20. hétre rendbejött a dolog.

 

Az lenne a kérdésem, hogy tud-e az orvos ilyen friss terhességnél tenni valamit (adnak-e ilyen korán progeszteron pótlást pl.), azaz érdemes-e sürgősen dokihoz rohannom.

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11542
Kedves Mindenki,

Megerkeztem. Valaszolok alul azokra amik azota voltak miutan egyszer valaszoltam roviden. Mivel tul sok locsogas is volt, nem fogom atnezni az osszes levelet elmenetelem ota. Akinek van megkerdezett de nem megoldott problemaja, ismetelje meg a kerdest.

Gabor
-------------------------------
Kedves szrekuc,

19 hetesek vagyunk es azt kerdeznem,hogy tapasztaltatok-e vagy normalis-e,hogy neha mindenem viszket,mint a fene?Nekem foleg az arcom,nyakam,combom.Persze lehet,hogy mivel a szemem meg mindig viszket a kotohartyatol (no comment ami az sztk-s dokikat illeti,tisztelet a kivetelnek),mar mindenhol ugy erzem,hogy viszketek? Ugy emlekszem,mintha egy masik kismama egyszer azt mondta volna,hogy valakinel ez van,marmint a viszketes,en nem tudom,de ha igy van,akkor meddig? :)

Egy az egyben Mikolt valasza ervenyes.

Gabor
------------------
Kedves patymagka,

9. hónapja próbálkozunk párommal hogy gyermekünk legyen, egyenlőre eredménytelenül. Próbálok a lehetőségekhez képest nem sokat agyalni a dolgon, de sajnos egyenlőre ez nem mindig sikerül, mert akaratlanul is figyelem a testem jeleit.

Úgy döntöttem, hogy ez a hónap lesz az, amikor mindent nézni fogok, és megtapasztalom hogy a különbözö peteérésre utaló jelek nálam hogyan működnek, és talán ezek után tényleg képes leszek magam jobban elengedni.

Hőmérőzöm, LH tesztet csinálok a 8. naptól kezdődően, használom a PG53-at, ami egy kicsi mikroszkóp, és a nyál illetve nyák száradása után páfrányokat illetve "bogyókat" mutat, illetve figyelem a nyák változását.

Ez utóbbival lennének "gondjaim". Nekem olyan igazi Billings-szerű (legalábbis amire én gondolok hogy az) ritkán van, vagy legalábbis nem veszem észre. Legutoljára 4 hónapja tapasztaltam hasonlót, a 10. ciklusnapon, illetve tegnap este és ma reggel (ma vagyok 11. napon). Mindkétszer szeretkezés utáni reggel (illetve tegnap közvetlenül szeretkezés után sajnos ki kellett mennem a WC-re, és akkor tapasztaltam), és mindkétszer nem a ciklus közepén. A kérdésem az lenne, hogy elképzelhető az, hogy az ondó igy összegumisodik? Vagy esetleg belőlem jöhet valami hasonló, ami nem a peteéréshez kapcsolódik? A nyák teljesen átlátszó, általában elég nagy darab egyben, és pont úgy nyúlik, mint ahogy a képeken mutatják.

Viszont ha ez tényleg az lenne, akkor gondolom az LH tesztnek is jelezni kellene, marpedig eddig minden nap teljesen negativ volt.

Az LH teszthez kapcsolódna a másik kérdésem. Korábban már olvastam, hogy szerinted reggel érdemes megcsinálni, illetve az általam vett egyik tipus is ezt irja. Viszont vettem egy másik fajtát, amin az van, hogy tapasztaltuk alapján a délutáni teszt a legjobb. Elképzelhető hogy az ő tesztjuket érdemesebb delutan csinalni? Nekem ez kicsit furcsa, mert gondolom ezek egyfele elven mukodnek, igy ugyanakkor kellene oket hasznalni is. Te talalkoztal mar ilyen teszttel?
----------------
enne még egy kérdésem! Elképzelhető hogy az LH teszt (Corax tesztjét használom ha ez mond valakinek valamit) pozitiv, és mégsincs utána tüszőrepi?

A gondom a következő: tegnap voltam nőgyógyásznál a 11. nap estéjén. A rendelőjében csak hasi UH volt, de azért megpróbálta megnézni hogy lát-e valamit, de azt mondta, hogy vagy volt már tüszőrepi (ami a rövid ciklusaimból elképzelhető), vagy nincs is most tüsző. Ezek után a ma reggeli LH teszt pozitív lett (eddig mindig negativ volt), ami ugye azt jelenti, hogy 24-48 óra múlva van tüszőrepi.

Ezek után melyiknek higyjek???

Persze próbálkozás szempontjából nem ez a fontos, csak jó lenne tudni, hogy most akkor van-e, volt-e, lesz-e tüszőrepim.

A követekező hónapban egyébként már lesz hüvelyi UH is, akkor a 7.-8. naptól elkezdjük nézni, hogy mi is történik odabent.


1. Elmondasbol nem lehet megallapitani a nyak mivoltat. Meg ranezesre is nehez, de elmondasra lehetetlen.

2. Az LH teszt reggel tanacsos. Ha te egy masik fajtat talaltal, amire az van irva hogy delutan csinald, csinald delutan. Nem, nem talalkoztam ilyennel, de ismerem az elmeletet, miszerint az LH csucs bizonyos megfigyelesek szerint inkabb delutan van. A reggeli vizelet azert tacsosabb, mert minden hormon jobban koncentralt abban. Ennek a tudomanya egyaltalan nem abszolut.

3. Az LH teszt pozitivitasa a hormonszintet jelzi. Ez nem GARANTALJA a tuszorepedest, csak a valoszinuseget mutatja.

Gabor
--------------------
Kedves Elvira70,

Az elmúlt négy napban nem voltam gép-közelben, most olvasgattam vissza az ez idő alatt született hozzászólásokat és valami nagyon szöget ütött a fejembe: Több hozzászólás során előkerült a ciklus illetve a terhesség idejének kiszámítási módja. Ha jól értettem - és én is így tudtam -a terhesség idejét (orvosilag) az utolsó menzesz első napjától számítják. Így van? Eszerint, amikor én 2 hete UH-n voltam akkor a terhességem betöltötte az 5. hetet (az orvosom ennek ellenére 4 hetet diagnosztizált). Ami aggaszt: a UH felvételen a petezsák szépen látszott, de benne még semmi. az orvos szerint minden rendben volt, de ezek szerint ő 4 héttel számolt, holott az utolsó mensze első napját alapul véve tehát tul.képpen a 6. hétbe léptem. Most pénteken megyek megint UH-ra, amúgy is nagyon félek, mert rossz emlékeim vannak az üres petezsák látványa miatt. Terhességi tüneteim vannak szépen, de a múltkor is azt mondta az orvos, hogy annak ellenére hogy elhalt az embrió, ezeket a tüneteket a szervezet produlálja a hormonális változások miatt. Szóval, most nagyon beijedtem: valójában akkor most hány hetes terhes is vagyok? (utolsó menzesz: máj. 7-11.) , és mit kellett volna látnia az orvosnak két héttel ezelőtt? Készüljek fel a legrosszabbra?

Nem. Keszulj fel a legjobbra, akkor is ha tenyleg ures a petezsak, mert akkor a termeszet igy akarta, es egy sulyosan deformalt gyerek helyett csak varsz egy masikra kesobb. Ezt IGY kell felfogni.

Amugy ilyen koran nem lehet biztosan tudni. En 7-8 hét elott nem is vagyok hajlando nyilatkozni "babárol", csak mondom hogy "neked van egy pozitiv terhessegteszted. Pont." Ha esetleg latok valamit az ultrahangon, akkor azt mondom hogy "van egy petezsak". Es ha kerdezik hogy "na de van benne baba", akkor azt mondom hogy azt majd meglatjuk akkor ha meglatjuk magát a babát". Arnyekokrol nem vagyok hajlando nyilatkozni sem igy, sem ugy.

Mikolt tanacsa szinten ervenyes.

Gabor
------------------
Kedves Cicaful,

20. hetes kismama vagyok első gyerekkel és a mai napon észrevettem, hogy felfáztam. Mit lehet ilyenkor tenni? Régebben nagyon érzékeny voltam erre, azonban az utóbbi 2-3 évben tünetmentes maradtam. Nyilván most gyógyszres kezelés nem jöhet szóba,

Ha a felfazas alatt holyaghurutos tuneteket ertesz, azt nem csak hogy lehet, de kell is kezelni. Jelentsd az orvosodnak.

ANA tanacsa szinten ervenyes.

Gabor
---------------
Kedves gorgon zola,

A következő kérdésem lenne. Szülés utáni fogamzásgátlásként spirált használunk a férjemmel, amit 2 hónapja rakott fel az orvosom. Mostanában jelezte a férjem, hogy bizonyos poziciókban érzi a végét, gondolom a vezetőszálat. Ettől én eléggé kétségbeestem, mivel tablettát nem szeretnék szedni, már elmúltam 35, az óvszert utáljuk. Mit lehet ilyenkor tenni, lehet ebből még levágni?

Hmmm......problemasnak latszik a dolog, mert ez akkor szokott IGY jelentkezni ha az orvos egy picit tul rovidre vagta. Hozzatoldani nem lehet. Ritka esetekben a tul hosszu is produkalhatja ezt, de az a ritkabb. Mindenesetre az az orvos tudja rendbehozni aki feltette. Szolj neki, mond el a problemat. Neha, ha tul felcsuszik belul, roviditheti a szalat, amit le lehet huzni egy picit.

Gabor
HELKA Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11541

Kedves gorgon zola!

Ne aggódj, minden további nélkül rövidebbre vágja a dokid!

Előzmény: gorgon_zola (11540)
gorgon_zola Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11540

Kedves Mikolt!

 

Idáig nem jelezte a gondot a férjem, de tegnapelőtt szólt, hogy most megszúrta, és ez fáj. Akkor mondta, hogy idáig is érezte néha, de nem volt ilyen, csak akkor először. Most eléggé tanácstalan vagyok, hogy mit lehet tenni. Ezért érdekel, hogy le lehet-e vágni még abból a szálból, vagy ilyenkor jobb ha kivettetem. Ez az amit nagyon nem szeretnék, mert ahogy írtam, nem tudok most ennél kedvezőbb megoldást.

 

Köszönettel

G.

Előzmény: Mikolt (11520)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11539

Szia!

 

Orvos, minél előbb. Nyugodtan szedhetsz gyógyszert, ha indokolt. Addig is sok-sok folyadék.

 

Ana

Előzmény: Cicafül (11536)
Cicafül Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11538
OK, köszi :)
Előzmény: anilla (11537)
anilla Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11537

A második trimeszterben már minden további nélkül lehet, és kell is gyógyszeres kezelés a felfázásra. (Vannak olyan antibiotikumok, amiket terhesség alatt is használhatsz.) Ezzel ne barkácsolj otthon, hanem menj orvoshoz (vizeletvizsgálat, stb).

üdv,

anilla

Előzmény: Cicafül (11536)
Cicafül Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11536
Kedves Gábor!

(avagy más segítő topictársak)

20. hetes kismama vagyok első gyerekkel és a mai napon észrevettem, hogy felfáztam. Mit lehet ilyenkor tenni? Régebben nagyon érzékeny voltam erre, azonban az utóbbi 2-3 évben tünetmentes maradtam. Nyilván most gyógyszres kezelés nem jöhet szóba, segítséget szeretnék kérni.

köszönöm
hétfő Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11535

Kedves Elvira!

Hasonló cipőben jártam én is áprilisban. A hatodik hét második felében voltam UHn, amikor a szépen beágyazódott petezsákon kívül mást nem láttak. Nekem is azt mondták, vagy fiatalabb a terhesség, vagy elhalt, egy hét múlva ismét menjek. Háát, Te tudod, hogy telt az az egy hét...nem kívánom senkinek!Aztán szerencsére a köv. héten minden rendben volt, szép 7hetes embrió volt látható, dobogó szívvel, szikhólyaggal...

Ezeket az UHkat nem a dokim csinálta, hozzá csak két hét  múlvára kaptam időpontot. Szerinte az is okozhatta, hogy 6 hetesen nem látták, hogy hátrahajló méhem van.Neked esetleg nem az???

Kitartás és bízz Magadban, a Piciben, a természetben. Képzeld magad elé, ahogy pénteken látod majd, ahogy ver a pici kis szíve!!!!

Szorítok Nektek!

Előzmény: Elvira70 (11532)
hooligirl_S2 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11534

Valamit még elfelejtettem megkérdezni sorry:-)))

Ha 2 éve ovarium cystam volt /elég nagy!/ és laparoskopyaval megműtötték, annak lehet-e esetleg bármilyen hatása ha most gyereket szeretnék? /Azóta sajnos megint nőtt egy a petefészkemben, de nem csinálnak most vele semmit/!

 

Köszi előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11533

Szia!

Küldtem mailt a freemailedre. Hálás lennék, ha megnéznéd és válaszolnál! Köszi! Timi

Előzmény: Mikolt (11531)
Elvira70 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11532
Köszi, megpróbálok megnyugodni és a munkámra koncentrálni. E.
Előzmény: Mikolt (11531)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11531
siman. varjal nyugodtan:) hiaba tudod, hogy hany hetes vagy (en napra pontosan tudtam, mert abban a honapban egyszer voltunk egyutt), az ultrahang akkor is elmozdulhat, ha az orvosod istencsaszar. egymas utan fel oraval vegzett UH-k is mas eredmenyt hoznak ki.
Előzmény: Elvira70 (11530)
Elvira70 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11530
Így legyen Mikolt! Akkor is fenntartod a (megnyugtató) véleményedet, ha azt hozzáteszem, hogy: 1./ állítólag az "orvosom" HU-specilaista 2./ a ciklusaim 28-29. naposak (a tüszőérsét mondjuk ennyire biztosan nem tudom, de ciklus közepe táján vannak a ráutaló jelek) 3./ 90-95 %-os biztonsággal kijelenthetem, hogy a menszez utáni első hétben eshettem teherbe, tehát a terhesség orvosi és valós ideje annyira nem eshet egymástól messze. Mondd, hogy igen..... E.
Előzmény: Mikolt (11529)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11529

az idealis not alapul veve a terhesseget az utso menstruacio elso napjatol szamoljak, azaz a tenyleges babakorhoz hozzaadnak 2 hetet. az idealis no ciklusa 28 napos es a 14. napon van a peteeres, innen a plusz 2 het. egy bibi van ezzel: idealis no nem letezik.

 

tudni kell meg azt is, hogy az UH egy nagyon bizonytalan valami. ha 1 mm-t fordul oldalra a fej, vagy megremeg a dokid keze maris mas adatokat mer a keszulek. a doki a leletbe pedig a gep altal szamol adatokat diktalja.

 

nagyon valoszinu, hogy nem 28 naposak a ciklusaid, es/vagy nem a 14. napon volt a tuszorepedes, ezert fiatalabb a terhesseged. kesobb a kihordas soran gyakran fogjak meg modositgatni a kiiras datumat is, meglatod.

 

izgulni felesleges, eddig minden rendben megy.

Előzmény: Elvira70 (11528)
Elvira70 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11528
Tisztelt Gábor, Kedves Mikolt és a Többiek! Az elmúlt négy napban nem voltam gép-közelben, most olvasgattam vissza az ez idő alatt született hozzászólásokat és valami nagyon szöget ütött a fejembe: Több hozzászólás során előkerült a ciklus illetve a terhesség idejének kiszámítási módja. Ha jól értettem - és én is így tudtam -a terhesség idejét (orvosilag) az utolsó menzesz első napjától számítják. Így van? Eszerint, amikor én 2 hete UH-n voltam akkor a terhességem betöltötte az 5. hetet (az orvosom ennek ellenére 4 hetet diagnosztizált). Ami aggaszt: a UH felvételen a petezsák szépen látszott, de benne még semmi. az orvos szerint minden rendben volt, de ezek szerint ő 4 héttel számolt, holott az utolsó mensze első napját alapul véve tehát tul.képpen a 6. hétbe léptem. Most pénteken megyek megint UH-ra, amúgy is nagyon félek, mert rossz emlékeim vannak az üres petezsák látványa miatt. Terhességi tüneteim vannak szépen, de a múltkor is azt mondta az orvos, hogy annak ellenére hogy elhalt az embrió, ezeket a tüneteket a szervezet produlálja a hormonális változások miatt. Szóval, most nagyon beijedtem: valójában akkor most hány hetes terhes is vagyok? (utolsó menzesz: máj. 7-11.) , és mit kellett volna látnia az orvosnak két héttel ezelőtt? Készüljek fel a legrosszabbra? Köszönöm, E.
patymagka Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11527
Gondoltam én....
Előzmény: Mikolt (11526)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11526

na jo, csak ugrattalak:)

 

szoval en az LH tesztnek hinnek, azon egyszeru oknal fogva, hogy az ultrahang annyira nem megbizhato. az nem kamera, gyakorlatlan orvos hasi ultrahangnal benabb geppel siman elnezhet egy tuszot. nekem a 6 hetes terhesseget nem talaltak anno.

Előzmény: patymagka (11525)
patymagka Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11525

Tüszőrepedés roviditve, szoval nem betegseg :-)))

 

Bocs, csak nem tudtam, hogy furcsa szot hasznalok, mert azt hittem hogy ez egy altalanosan ismert szo, de ezek szerint nem.

Előzmény: Mikolt (11524)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.28 0 0 11524
nem gondolnam. hasznaltal egy szot, amit nem ismerek, varom a valaszod.
Előzmény: patymagka (11523)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!