Keresés

Részletes keresés

conrat Creative Commons License 2012.06.10 0 0 2519

Senki? Sajnos holnap glettet kell vennem :(

Előzmény: conrat (2518)
conrat Creative Commons License 2012.06.08 0 0 2518

Sziasztok! A falak aljára (sajnos) légátersztő vakolat került a felújításnál. Először azt mondta a festő, hogy ugyanúgy lehet glettelni mint a fal többi részét, és nem látszik majd hol van a légáteresztő réteg. Ahogy olvasgatok, egyre inkább úgy tűnik ez nem igaz, sima glett nem jó a légáteresztő vakolatra. Mit kell használni erre, és mivel lehet festeni? A régi fal meszes festésű volt és ahol nem lett javítva ott most is az.

Yena5 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2517

Sziasztok!

 

Tanácsra lenne szükségem. Felújítás előtt állunk. A konyha és a fürdőszoba lenne a soros. Azt találtuk ki, hogy csempe helyett Tikkurila festéket raknánk fel mindkét helységbe. A fürdőszoba nem lenne gond mert csak kád lesz, nincs tusolás. A konyha már kérdéses. Az egyik boltban javasolták is, hogy csepmpekiváltós festéket kell venni és rendben van, egy másik boltban meg leanyáztak, hogy ez milyen marhaság.

A húzósabb a tűzhely mögötti rész. A kérdés, hogy ezt mennyire lehet letörölni vagy mennyire szívódik be mondjuk a pörköltfolt, mennyire hagy nyomot. Van inkább maradjunk a csempénél a tűzhely mögött???

Kérlek mondjatok róla véleményt. Előre is köszi.

Yena

szlivka Creative Commons License 2012.05.27 0 0 2516

köszönöm!

Előzmény: ecsetes (2515)
ecsetes Creative Commons License 2012.05.26 0 0 2515

SZép Napot SZiasztok! SZia SZlikva. Kérdésedre mindenféleképpen két réteg festés javasolt a falfelületre és ha kell akkor a harmadik réteg úgyhogy jól mondta a festő kolléga neked! Én is szobafestő vagyok és nap mint nap csinálom a szakmát!

Előzmény: szlivka (2512)
szlivka Creative Commons License 2012.05.23 0 0 2514

Köszönöm szépen a válaszodat. Volt egy festő itt nálunk (lehet vele csináltatnánk esetleg...), ő három rétegről beszél (ismerős ember, csalódnék, ha azért mondta volna a három réteget, hogy többet kapjon...), és szintén duluxot.

Előzmény: Masgas (2513)
Masgas Creative Commons License 2012.05.23 0 0 2513

Mimden festés általában kétrétegű.

Ha szines akkor a duluxnak vannak kész színei nem is borzasztó árakon, egymással is keverhetők a színek, a reklámnak ne nagyon higyj, ha egyöntetűt akarsz akkor két rétegben fess az elsőt meg lehet hígítani esetleg a második réteget is hogy el tudd kenni.

Előzmény: szlivka (2512)
szlivka Creative Commons License 2012.05.21 0 0 2512

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne. Nekünk a házunkon fűrészporos tapéta van. Már aktuális az átfestése. Jó állapotban van a tapéta, de már megfakult az előző festés, meg van egy-két gyerekrajz:). Kérdésem, hogy szerintetek hányszor kellene átkenni, ha a mostani színnél valamivel sötétebb árnyalatút akarunk? Illetve milyen festékkel a legérdemesebb?

Köszönöm a választ!

tschikosch Creative Commons License 2012.04.29 0 0 2511

Sziasztok!

 

Kis szakmai tanácsot szeretnék kérni.Hétvégi házamban belülről műanyag lambéria van,melynek mindig van valami lakója,jelenleg harlekin katicák.

Lebontottam a lambériát,és alatta régifajta rétegelt falemez borítás van,egy-két tapétamaradvánnyal.

Következő lenne a kérdésem,az ún. üvegszövet tapéta megállna-e ezen a fa burkolaton,kell-e esetleg valami spec ragasztó,előkészítés,stb.

Az oldalfalak,révén alpesi tetős házikó,belülröl ugye dőlésük van,ezért is kérdezem,hogy megvegyem-e az üvegszövet tapétát,mert nem olcsó.

Ha nem működik a dolog,akkor maradok a fűrészporos tapétánál,az kisebb súlyú.

Köszi előre a válaszokat.

 

Casio70 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2510

Ez csak attól füg milyen vastag a pénztárcád!

Előzmény: mrbongo (2505)
Casio70 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2509
Előzmény: Ilid (2504)
alázógyík Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2508

Igen, tudnak.

 

Előzmény: mrbongo (2507)
mrbongo Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2507

Akkor az is bázisfesték, tudnak belőle keverni?

Előzmény: alázógyík (2506)
alázógyík Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2506

Mi mattnak a DÜFA Extra festéket használtuk, nagyon jó minőségű.

 

Előzmény: mrbongo (2505)
mrbongo Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2505

Sziasztok, beltéri falfestéket keresünk, vagy gyárilag kikevert színeket, vagy színkártyáról kevertetnénk, hogy később is reprodukálható legyen. Ami fontos, hogy a lehető legmattabb legyen. Ezeket találtam színkeveréshez, van tapasztalatok ezekkel kapcsolatban? Héra Prémium Matt, Caparol Indeko Plus, Tikkurila Feelings, Harrow and Ball, Little Greene. Minden infót köszönök!

Ilid Creative Commons License 2012.04.17 0 0 2504

Köszi az eddigi segítséget, még egy kérdésem lenne: magas páratartalmű helyiségbe van valami speciális glettanyag amit használhatok? vagy mindegy? Félek hogy később lejön

Casio70 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 2503

Ha nem laza a mész akkor egy gyenge kaparás és falfix aztán mehet a diszperzit! A penészre sok verzió van attól függően mennyire durva!

Előzmény: Ilid (2499)
bicskeyd Creative Commons License 2012.04.15 0 0 2502

Sziasztok!

Bóraxot el kell keverni a festékben és állítólag ez is jó penész ellen.

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.04.15 0 0 2501

ha penészes a fal, nem lehet rögtön festeni, le kell kaparni amennyire lehet, aztán jól le kell mosni (lehetőleg tömény) hypóval, alapos szellőztetés mellett, száradás után még lehet tömény Chemociddal átitatni, és utána festeni

 

(mondjuk amikor ragaszkodtam hozzá, hogy az egyik szobánkban a festő Chemocidos diszperzites festékkel fessen, úgy nézett rám, mint valami anyagyilkosra :-))    )

Előzmény: Ilid (2499)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.04.15 0 0 2500

penész ellen játszik még a Chemocid, amit festékbe lehet belekeverni, és akkor nem kell az előre bekevertet venni

Előzmény: Ilid (2499)
Ilid Creative Commons License 2012.04.15 0 0 2499

Sziasztok!

 

Meszelt falfelületre akarok festeni, diszperzites festékkel, nem akarom lekaparni, elég ha egy mélyalapozót használok előtte?

Másik kérdésem az lenne hogy használt e valaki penészes falra Supralux, vagy Dulux penészedés gátló festéket, ha igen mi a véleményetek róluk melyik jobb? Vagy tudnátok e ajánlani valami másfajta festéket penész ellen?

Előre is köszi a válaszokat!

Egy amatőr :)

Casio70 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 2498

Szia!

 

3 éves felületen nincs egyszeri festés!A 3 év alatt annyi por rakodott a falra hogy az első festés leköti a port és utána lesz normális felület!

Előzmény: Törölt nick (2496)
Casio70 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 2497

Nekem eddig a héra prémiummal sosem volt gondom! Tuti az a baj nálad hogy a fehérből is az 5 literes prémiumot kell venni, gondolom ti a normál hérát vettétek!

Előzmény: Jennyy (2494)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.13 0 0 2496

sziasztok,

 

egy kis tanácsra lenne szükségem.

 

új házba költöztünk, ahol festeni kellene belül.

 

elég sok nm, igy csak egyszer szeretném kenni, illetve a nappaliban 6m a belmagasság, igy nem szivatnám magam, 3 éve volt festve, igy csak egy tisztasági festés lenne.

de csak egyszer szeretném kenni, igy maradtunk ugyanannál a szinnél amilyen volt,tojásháj szín.

hérából kevertettem ki majdnem ugyan azt a szint egy ici picit világosabb.

egy falat már lefestettem, de csíkos lett igy 2x kellett. mit csinálok rosszul?

vagy mit csináljak, mire ügyeljek, hogy jó legyen?

 

előre is köszönöm.

 

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.04.12 0 0 2495

jól záródó edényben tedd el a festéket, egy-két évig még használható (én javításhoz szoktam eltenni befőttesüvegben, alaposan fel kell keverni használatkor)

Előzmény: Jennyy (2494)
Jennyy Creative Commons License 2012.04.12 0 0 2494

Köszönöm a válaszodat! Héra fehér falfestékkel kevertük a Héra gyári színt, ahogy írták...  Végül úgy tettünk, ahogy írtad, kevertünk még hozzá - de nem kevés, hanem mégegyszer annyi - fehéret, és így lett a mutatott színmintához hasonló! Azért ez nem kis tévedés/átverés a festékgyártótól! Most aztán van kb. annyi fölösleges bekevert festékem, amivel mégegyszer ennyi felületet ki lehetne festeni... és dobhatom ki. Jól behúztek a csőbe...

Persze kezdhettem volna mindjárt a kis minta festésével, ha a "drágalátos" festők azt csinálták volna, amit megbeszéltünk, de nem a fehér helyiségeket festették, amig nem voltam ott, hanem a színeset, és azt végig felkenték mindenhova. Hát így jártam.

Egyébként tud valaki olyan gyári színes beltéri festéket, ami tényleg - kipróbáltan - olyan színt ad, mint a minta? (és persze légáteresztő, stb...)

Előzmény: Casio70 (2493)
Casio70 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 2493

Szia!

 

Valószinü nem a megfelelő fehéret használtátok azért nem jött ki a kivánt szin! Lehet fehérrel halványítani még rajta de szerintem  mindig csinálj egy pici próba festést várd meg míg megszárad és akkor nem jársz így!

Előzmény: Jennyy (2492)
Jennyy Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2492

Sziasztok!

Tudnátok segíteni azügyben, hogy fűrészporos tapéta felületre festettünk - eddig - egy réteg színes Hérát ("aranypart" sárga) 1:1-ben fehérrel keverve és sajnos nem azt a színt kaptuk, mint a színmintán mutattak, hanem sajna sötétebb lett... Második rétegben szerintetek több fehérrel keverve még lehet rajta vilgosítani (vagy másképp) ??? Légyszi segítsetek, meg lehet-e oldani még, hogy valahogy világosabb (halványabb) legyen a szín!

Köszi előre is!

Casio70 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 2491

Szia!

 

Örülök hogy tudtam segíteni én ha folt van akkor mindig a wallkydot használom! Ha nem olyan erős a folt akkor lehet bátrabban higítani és akkor sokkal gazdaságosabb. Amit belinkeltél nem ismerem még nem használtam. A folttakaró festékéket már mind kipróbálltam de mind gagyi! emrég felyeztem be egy panelt ahol mindent wallkydoztam felesbe hígitott festékkel aztán az első réteg héra után ahol gond volt ott még egy réteg és tuti lett  az egész lakás!

Előzmény: alázógyík (2490)
alázógyík Creative Commons License 2012.04.05 0 0 2490

Köszönöm a válaszodat.

Ki is lett próbálva, és hatásos. Jó kis cucc. :))

 

Mondjuk amilyen mennyiség még kellene, az egy vagyon lenne ebből. Így a kevésbé látszódó helyeken ezt a terméket próbáljuk ki : http://www.komplett-otthon.hu/multimix/index.php?prodid=5345

Talán ez is beválik.

 

 

 

 

 

Előzmény: Casio70 (2489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!