Keresés

Részletes keresés

Rakk Gyula Creative Commons License 2015.08.19 -4 2 52034

Az OSM adatbázisában ezek az adatok (Turista útvonaltervező):

Távolsági adatok itt

Magassági (szintemelkedés és - lejtés) adatok itt

Előzmény: kerxy (52031)
HEV Creative Commons License 2015.08.19 0 6 52033
Előzmény: kerxy (52031)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2015.08.19 0 7 52032

Hobo Bobónak:

1nap : Makkoshotyka-Bózsva

2nap:Bózsva-Bodó-rét

3nap: Bodó-rét - Hollóháza

Indulás Füzérről: 12.45 érkezés Milicre: 15.45.

15kg-os hátizsákkal.

Köszönettel tartozom neked.

Amikor egy hónappal ezelőtt Hörpölin fórumán felvázoltam a túratervemet, te azt mondtad, nem fogom tudni megcsinálni, nem fogom élvezni, ne akarjak sátorral felmenni a Milicre, mert lehetetlenség Füzér felől ennyit cipelve felérni.

Elmondom, hogy nem maradt nyomtalanul amit akkor mondtál. Az utolsó percig rettegve mentem neki a Milicnek, hátamon a fullra megpakolt hátizsákkal. Út közben is többször megkaptam idegenektől - Kishután, az azóta már megszűnt Huta Kocsmában, hogy jobban tenném, ha Füzérkomlóson buszra ülnék és Hollóháza felől mennék fel.

Aztán Füzér előtt egy ismeretlen túratárs jegyezte meg, hogy a mozgásomat nézve nem fogom sokáig bírni a hegyen. (Szerencsére ütős kávét rittyentett nekem a Füzér előtti dombtető pihenőjében, amiért örök hálám üldözni fogja)

Mindezen előzmények után a biztos bukás tudatában és azzal a végtelen makacssággal vágtam neki a hegynek juszt is a nehéz pakkal és juszt is Füzér felől, mert ha ez összejön, ha ezt meg tudom csinálni, akkor ezzel megkoronázom az egész OKT-t és méltóképpen fejezem be a 6 éves zarándoklatot.

Amikor felértem a hegy tetejére addig soha nem tapasztalt boldogságot, adrenalin fröccsöt éreztem. Megcsináltam, pedig mennyi ellenvéleményt kaptam.

Köszönöm, hogy negatív voltál, hogy le akartál beszélni, hogy nem tartottál képesnek arra, hogy megcsináljam.

Ennek köszönhetően még fantasztikusabb volt az érzés, hogy mégis sikerült. Nem lett volna ilyen euforikus a pillanat, ha nem ültetted volna el bennem a kétséget.

Néha az az ember teszi érted a legtöbbet, aki meg akar akadályozni valamiben, ami neked nagyon fontos.

Mostantól nincs kegyelem. A nehezebb utakat fogom választani és azt, ami állítólag lehetetlen.

Köszönöm, hogy ezt kihoztad belőlem!

Jó túrázást!

PS: JZP, nem ittam. ;) Egy egy hónappal ezelőtti vitát fejeztem itt és így be.

kerxy Creative Commons License 2015.08.19 -5 0 52031

Sziasztok!

Alsótold - Mátraverebély szakaszról van valakinek naprakész infója, kb milyen hosszú (esetleg szinttel együtt) az új módosításoknak hála?

Köszi előre is

radio100jozsi Creative Commons License 2015.08.19 -5 0 52030

Pusztamaróton van büfé is, és ott is van OKT pecsét, bár elég rossz már a gumi lenyomata.

Előzmény: Random- (52026)
Random- Creative Commons License 2015.08.19 0 0 52029

:D

Előzmény: asciimo (52027)
asciimo Creative Commons License 2015.08.19 0 6 52028

Amugy viccen kivul, Vertestolnara le lehet setalni, 500 meter kiterö kb. a falu. Ha meg vagy szorulva, Banyahegyen balra be lehet menni a banyahoz, a portas biztos ad.

Gyermeküdülönel van meg bizonytalan forras, de erre ne szamits.

Pusztamaroton megint csak joindulatra lehet hagyatkozni az ifi tabornal, vagy az etteremnel

Pelifoldon van forras, ami megbizhatoan mukodik (szentkut)

Tardoson nem megy kek, oda ne menj le, nagy kiterö. 

tokodi pinceknel csak mosakodni jo a kut, nem ihato (elvileg). Mar ittam belöle egyszer, nem lett bajom. De sose lehet tudni...

Tokodon viszon pont egy nyomos kut mellett megy el a kek.

Megeri itt tankolni a Gete elött.  

Ja es Tornyopuszta. nincs vizveteli lehetöseg, de ha bemesz a telepre, biztos tudsz kunyeralni.

koldusszallas inkabb felejtos, csak szomjhalal eseten csöngetnek be.

asciimo Creative Commons License 2015.08.19 -6 0 52027

Vertestolnai muutnal viz es kola, Banyahegyen napolyi, Bajoti muutnal hot-dog, mogyoroson Zsiroskenyer, Nagy-Geten meg ropi.

November 21-en, az Iszinik turan :)

Random- Creative Commons License 2015.08.19 0 0 52026

Sziasztok!

Rég nem írtam ide, de most újra útnak indulunk és a Szárliget-Kesztölc szakaszt néztük ki magunknak.
A helyismerettel rendelkezőket kérdezném, hogy ezen a szakaszon hol van vízvételi lehetőség?

Azt tudom, hogy Tardoson van bolt és kocsma. Mogyorósbányán kocsma...

maszogep74 Creative Commons License 2015.08.19 -6 0 52025

Verga (veszprémi erdőgazdaság) tulajdon, a környék legkisebb vadászterülete+vadászháza, idén állítólag már nem is adták ki, és volt olyan kósza pletyka, hogy kulcsosház lesz belőle. 

Tőle pár száz méterre a dombtetőn áll az Anna-vadászház, az egy nagy, teraszos kőház, azt szokták használni. Ezt itt Gömbös Gyulának építették még 1926-ban (wikimapia szerint '37-ben).

Kulcsosháznak nem lenne rossz. Sokat nem kérhetnének érte, mert semmi nincs benne (se áram, se víz), viszont télen, nagy hóban elképesztően jól jönne menedékként. 

Előzmény: timetable (52024)
timetable Creative Commons License 2015.08.19 -6 0 52024

A kis erdei házra gondolsz a Hosszú-Kígyós tetejénél? Keresem rá a szót...megvan: cuki. :D

Kinek a tulajdonában áll?

----

Mindenkinek köszönöm a gratulációt! 

Előzmény: maszogep74 (52020)
Tevemadár Creative Commons License 2015.08.19 0 7 52023

Én is gratulálok!

Szeretném azt írni, hogy jó lenne, már ott tartani, ahol most Te, de akkor hazudnék :-) mert nem bánom, hogy még előttem van az egész, mert nagy élmény, és jó lenne, ha minél tovább tartana. :-)

De egyszer minden jónak vége szakad sajnos... :-(

Előzmény: timetable (52015)
hörpölin Creative Commons License 2015.08.18 -6 2 52022

Gratulálok én is!

kakukKata Creative Commons License 2015.08.18 -6 2 52021

Gratulálok!  Talán jövő hét pénteken én is bejutok a füzetemmel, hacsak nem pont akkor lesznek szabadság miatt zárva...

maszogep74 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 52020

...hogy tetszett a Károlytanya? :)

maszogep74 Creative Commons License 2015.08.18 -6 1 52019

Ők üzletemberek, nem turisták. 

Előzmény: Pulmy (52016)
HIMBALA Creative Commons License 2015.08.18 0 5 52018

Ugyancsak gratulálunk!

Pulmy Creative Commons License 2015.08.18 -6 2 52017

Gratulálok a teljesítéshez ! Jól megérdemelt munkával elérted egyik nagy célod!  Csak azért a fránya pezsgőért kár egy kicsit!

Pulmy Creative Commons License 2015.08.18 -6 0 52016

Kiváncsi lennék,hogy ezek közül a talpnyaló nacsalnyikok közül,akik rátelepedtek az MTSzre (is) hány ment akár egy km-t is a kéken?

Előzmény: kakukKata (52012)
timetable Creative Commons License 2015.08.18 0 9 52015

Elmaradtam másfél beszámolóval, két héttel ezelőttről:

6-án reggel Bakonycsernyén szálltam le a buszról, és azonnal útnak is indultam Kisgyón felé. A célom az volt, hogy az itteni OKT pecsétet is beragaszthassam, ha már erre három évvel ezelőtt (a nyalókák kifogyásának következtében) nem volt lehetőségem. A meleget kora délelőtt még el lehetett viselni, hamar át is értem a K négyzet jelzésen. A turistaház udvarán nagy élet volt, éppen judo (vagy karate?) edzést volt a gyerekeknek, az edzők barátságosan intettek közben a pecsét helyét mutatva. Továbbindultam a kéken, és a bányász emlékműnél jött szembe egy idősebb túrázó, akivel spontán egy rövid beszélgetésbe elegyedtünk vallási kérdésekről (mire jó a kéktúra, magamtól ez nem menne). Az erdei szentélynél letértem a kék háromszögre, és a Hosszú-Kígyós völgyön (milyen találó a neve ennek a pofás szurdokvölgynek) kapaszkodtam fel a Mellár fennsíkra, majd a Bükkös-árok felé vettem az irányt.

A Burok-völgy nyugati fele volt a cél, melyet azzal a logikával választottam, hogy legalább árnyékos. Ott kezdett derengeni, hogy ezzel szemben egy hosszú nadrággal jobban jártam volna...

Érdekes módon, a Bükkös-árok volt a legküzdelmesebb, a Burok-völgy alján könnyebben tudtam már haladni. Vágytam ide már évek óta, és azt kaptam amit vártam: magas oldal, korhadó holtfák, szúrós aljnövényzet. A tér leszűkül, az előre törtetésben az idődimenzió megszűnik. Nekem a Star Wars IV. ugrott be: csak végig az árkon, nem nézve hátra...A királyszállási elágazásnál úgy döntöttem, megvárom a fél óra múlva jövő buszt: nem vonzott a nyílt fennsík Várpalotáig, a délután pedig már várt rám a Balaton...

Másnap, 7-én sem lett melegebb, ennek ellenére nekiindultam a Káptalantóti-Szentbékkálla szakasznak. Ez volt a hiányzó láncszem a kékből...

Káptalantótiba késő délelőtt értünk a Horvát Kertben megittuk a kötelező fröccsöt (meg is dícsértük: az OKT mentén jobbat nem ittunk), majd a lottózó funkciót kihasználva kaparós sorsjeggyel visszanyertem az a buszjegyem árát. :) A delelőre hágó nappal dacolva célba vettük a Csobánc tetejét. Pár éve a Szent-György-heggyel hasonló időben nagyon megszenvedtem, ez most a vártnál könnyebben ment. Ehhez nagy segítség volt néhány kósza szederbokor, a régi romjelzés elágazásánál egy forrás (Vár-kút névre hallgat). És a tetőn fújt a szél: a hőség ellenére enyém a világ ismét, tuti körpanoráma. Párom viszont úgy ítélte meg, megártott nekem a hőség, mikor a tájat egy szép női testhez hasonlítottam: a Badacsony a fej, az Örsi-hegy és a Tóti-hegy a keblek...

Lenéztünk Tapolca felé is, itt pedig az Y-házakról (a lakótelep) beugrott az első buszozásom a térségben: Köveskál után megkérdezte egy kisgyerek, mikor érnek már Tapolcára. A nagymamája csak annyit mondott, amikor majd meglátja a magas házakat. Oké, mondtam magamban, biztos van néhány 3-4 emeletes pontház. Aztán mikor Gyulakeszi után megláttam a több mint tíz emeletes házakat, előtte a Tescoval, ott egy világ dőlt össze bennem, olyan hirtelen volt a váltás a Káli-medencéhez képest. (Pedig alapvetően izgalmasnak tartom a panel - és indusztriális környezetet, idegen helyeken mindig program megnéznem ezeket.)

A Csobáncról lekacsázó útvonal könnyen követhető volt, egyetlen bizonytalan pont a Diszelre vezető betonút után jött: egy porta környéke tele magánterület táblákkal, körülötte két-három jelzés megrongálva (ha figyelsz, észrevehető, egyébként nagyon eltévedni szerencsére nem lehet ezen okból). Mindszentkálláig gyorsan haladtunk, a temetőben vettünk vizet. Innen már látszott a cél. Még jópár túrával ezelőtt eldőlt, Szentbékkálla lesz az utolsó állomás. A Káli-medence egyik legszebb faluja, ráadásul két barátomat is egymástól függetlenül ide sodorta az élet, így korábbi élmények is fűztek már ide. A Kőtenger, a Velétei rom sem az első rácsodálkozás volt, már kicsit kezdtem sürgetni a haladást, és lefelé már mondogattam: 1 499 500, 1 499 501...és egy boldog fénykép a kocsma előtt, és bekerült az utolsó pecsét is a viharvert füzetembe. 

Az ünnepi pezsgő bent felejtődött barátaim hűtőjében...az út porát házi meggyborral öntöztem, nem is kellett ennél különösebb ital...

A füzetem már az MTSZ-nél, szeptember eleje felé várható a teljesítés elbírálása. Amint ez meglesz, még egy epilógust fogok ide írni. Addig is új célt kerestem magamnak: rövidesen nekirugaszkodok a KDP-nek...:)

jzp2107 Creative Commons License 2015.08.18 0 5 52014

Gántról lehet, hogy lesz kisvonat

Szekszárdon még gondolkoznak..

Előzmény: Csuhás (52013)
Csuhás Creative Commons License 2015.08.18 0 0 52013

Egyébként szabotázs történt, hiszen mindhárom kék túrának már évek óta érintenie kellene Felcsútot! :-)

Előzmény: maszogep74 (52011)
kakukKata Creative Commons License 2015.08.18 -6 2 52012

Akkor tedd meg az utat Zalaszántó és Rezi közt az új útvonalon, a nemlétező hídon átkelve :-) A cikk írójának is javaslom ezt a rövid kis túrát :-)

( Tudom hogy ironizáltál :-)

Előzmény: maszogep74 (52009)
maszogep74 Creative Commons License 2015.08.18 -6 1 52011

...még egy generáció, és köztudott lesz, hogy a repülőgépet is a Párt találta fel. Felcsúton. :DDDD

Előzmény: jzp2107 (52010)
jzp2107 Creative Commons License 2015.08.18 0 7 52010

Sőt, még a Kékes is magasabb lett (vagy nem tudom mit jelent hogy "az útvonal teljesítésének sportértéke is felértékelődött")

De hogy még a kékkör is most jött létre jelenlegi királyunk alatt, na azt nem gondótam vóna..

Előzmény: maszogep74 (52009)
maszogep74 Creative Commons License 2015.08.18 0 3 52009

Minden szép, minden jó. Magyarország jobban teljesít. Egyre nő a tejhozam. Mindennel meg vagyok elégedve. :D

Előzmény: Pulmy (52008)
Pulmy Creative Commons License 2015.08.18 -6 1 52008

Csak pislogtam és hüledeztem,még a székről is majd leestem a cikk olvasása közben.

Pulmy Creative Commons License 2015.08.18 -6 1 52007

Egy 5let. Próbálj beszélni a panzióssal ,biztos beszerzi Neked amit megbeszéltek. Általában szokott műkszeni.

Előzmény: donjuan1984 (52002)
pavarotti Creative Commons License 2015.08.18 -6 0 52006

Emlékszem egyszer valahol talán vasárnap későn keltünk és alig értünk oda a kisbolt nyitvatartás végére.

A remélt kenyér/vaj/felvágott helyett 3 mini gyümölcsjoghurttal tudtuk teljesen kifosztottá tenni már csak az egységet, maradt a hozott száraz kaja + víz...:)

Előzmény: HEV (52005)
HEV Creative Commons License 2015.08.17 -6 0 52005

Nem tudok segíteni, talán egy telefon hasznos lenne. Ilyen kis boltokban esetenként csak annyi pékárú és felvágott van amennyit előre rendelnek, szóval ezért is jó beszélni velük.

Előzmény: donjuan1984 (52002)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!