Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

donjuan1984 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49325

Szerintem jobb lesz az Upponyi szakasz mint a dagonyázós régi :)

Más: Most töltöttem le a legfrissebb OMP térképet és mintha még nem lenne rajta a cserhátsurányi terelés..másnak sem, vagy csak 

én sikerítettem el valamit? :)

Megint más: Városlődön - vagy kicsivel előtte - jól bevált és ha lehet nem túl drága - esetleg SZÉP kártyás - szállást tud valaki ajánlani? :)

HEV Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49324

Talán 100 m emelkedő van max. azon a szakaszon, az É-i ági gáttól Upponyig. Nézd meg ezen belül az itinert.

Előzmény: timetable (49315)
rozaa Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49323

Az upponyi gyümölcsös.

Talpra magyar!

hobo-bobo Creative Commons License 2015.04.19 0 0 49322

Köszi szépen! :-)

Jazzkedvelő, igen az a térkép és a szintvonalak alapján nekem is gyanús hogy bár el lehet jutni az északi oldalon is Upponyba, de csak némi hegymászás árán, ugyanis a térképek szerint azokon át vezet út (ösvény) Uppony felé azon az oldalon is.

Az aszfalton gondolkoztam picit, ugyanis egykoron itt egy ypszilon-elágazás volt, amelynek egyik ága Bánhorváti felé ment, másik ága Uppony felé.

Lehet hogy a túloldalon kibukkanó ág a Bánhorváti út volt? A völgytalpon tovább futó upponyi út akkor víz alatt van a szorosig.

1955-ben így nézett ki a Lázbérci-víztározó helyén az útkereszteződés.

forrás: FORTEPAN

Előzmény: jzp2107 (49318)
Jazzkedvelő Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49321

Elég hülyén rakja be mostanában a képeket az index, de ha ráklikkelünk, jobb a helyzet.

Előzmény: Jazzkedvelő (49320)
Jazzkedvelő Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49320

Én a Dedevárat keresgéltem egy darabig a víztározó oldalában, van több földút is. Putnok felől érkeztem, és Uppony felől közelítettem, de mivel én felmásztam "várhegyre", így nem tudom, lent körbesétálható-e - nekem gyanús hogy nem. Viszont a betonúttal párhuzamosan - ahol megy a K jelzés - lejjebb van egy vékony ösvényszerűség, az nem tudom végig járható-e, vagy csak szakaszosan. Eléggé meredek a partrész egyes szakaszokon, így lehet, csak a fentről leereszkedő horgászoknak vannak kisebb összekötő sétányok.

Nekem Upponyon a szállásom az upponyi turistaházban volt A tulaj nem itt lakik, így egyeztetni kell, nem élnek egész évben ott. Viszont csinálnak reggelt amit kérsz. Hajnalban itt elég nehéz kaját szerezni :-(. Legalábbis amikor én voltam ott, akkor nem volt sokminden nyitva :-(.

HEV Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49319

Ők festették az új utat Uppony térségében, hitelesebb forrást nem nagyon találsz.

jzp2107 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49318

hú, de jó ez az utolsó kép a gyümölcsössel!!

Előzmény: hobo-bobo (49317)
hobo-bobo Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49317

Amennyit én tudok segíteni:

A víztározó északi oldalán fut egy földút, amely nagyjából a Dedevár körüli szikláknál úgy tűnik hogy véget ér.

Namármost, a régi Uppony felé vezető aszfaltutat elárasztotta 1968-ban a víztározó, Dédestapolcsány felől itt tűnik el a régi országút a vízben:

Ez jelezve is van a térképeken is.

Viszont azt az útszakaszt én nem látom sehol jelezve amely éppen a Dedevár környékén bukkan fel a vízből, és elméletileg onnan Uppony felé tart, ez pedig annak az útnak a folytatása amely a fenti képen eltűnik a vízben, azaz a régi upponyi út "túlsó" szakasza, az Uppony felőli része.

Lombmentes időben fotóztuk:

És mintha jobbról (amerről Te is fogsz érkezni) ide érkezne egy másik út is, a földút.

Ez egy elmélet, talán garass tudná a frankót megmondani.

Őszintén szólva az a környék engem is nagyon érdekelne...de majd egyszer. :-)

Ami az új útvonalat illeti (Háromkő-bérc, Kalica-tető stb) annak a járhatósága biztosan sokkal jobb mint a régi elhagyott gyümölcsösben futó saras mélyúté volt, mindössze annyi a baj vele hogy hosszabb pár km-rel, cserébe viszont nagyon szép lesz.

Irigyellek, na! :-)

A kéktúra egykori útvonala ez egyébként amely a kezdetekkor itt volt felfestve.

ilyen a régi út, ezek a képek az első kéktúránkon készültek 2010 tavaszán, szügyig érő sár volt.

Azért is tudtam innen fotózni, mert kimásztunk a mélyútból, ugyanis járhatatlannak bizonyult. Az új út jobbra, körbe a hegygerincen vezet végig.

padler Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49316

A jelzések ott vannak régebb óta, nem a versenyre készültek.

Előzmény: vViktor13 (49311)
timetable Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49315

Jövő hét végén készülök Upponyba. Az eddig élő útvonallal nekem sem volt bajom, de erre most nagyon kíváncsi vagyok. Ha a látkép élménye extrán jó lesz, akkor szerintem tetszeni fog. Az mondjuk tény, hogy a szakaszolásba bekavar(hat), mi pár éve Mályinkáról indultunk reggel, és a délután közepén már Putnokon voltunk -de  Bánkútról Putnokig egy nap alatt így kicsit szorossá válhat a túra.

Azt esetleg meg tudná-e mondani valamelyikőtök, hogy a víztározó északi oldala szabadon járható-e? Úgy tervezem, hogy Upponyból indulnék reggel, így ott próbálok szállás után nézni. És mivel előző nap kora este Kazincbarcika felől érkeznék busszal, arról leszállnék a víztározó bekötőútjánál, és végiggyalogolnám a tározó "másik" partját (amúgy is így lenne rövidebb).

Előzmény: nagypapi (49219)
hobo-bobo Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49314

Szerintem ez egy tök jó ötlet hogy az Állatkertben egy úgymond ideiglenes kéktúra útvonalat kell bejárni, pecsételéssel, teljesítésért járó jutalmazással, éppen úgy mint nagyban, az igazinál.

Tökéletes figyelemfelkeltő reklám ez egy szélesebb réteg számára, pontosan azt célcsoportot éri el akiket minél nagyobb számban a kéktúrázásba is be szeretnének vonni.

Nekem is megtetszett, de nem tudom még mit csinálunk jövő hétvégén...

Előzmény: rozaa (49313)
rozaa Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49313

Miért?

Előzmény: Jesper Olsen (49312)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.04.18 0 0 49312
vViktor13 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49311

Nyert, eléggé meglepődtem a látványtól, gondolom akkor kintfelejtődött a jelzés.

Előzmény: padler (49310)
padler Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49310

Hajógyári-sziget

A jelzés színe a vasárnapi tájékozódási túraverseny (Gémes Sziget Kupa) első bónusz kérdése volt:)

Előzmény: vViktor13 (49300)
jzp2107 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49309

Sárváron van ennyi fa a parkolóban?

mintha nem lenne..

egyáltalán arra megy még a kék? mert ott is variáltak valamit :-)

Előzmény: hobo-bobo (49307)
nagypapi Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49308

Én Sopronra tippelek. A Lővérekben is van K- jelzés.

Előzmény: hobo-bobo (49307)
hobo-bobo Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49307

Ez tök jó gondolat, na így kell ezt csinálni! :-) Dobi kilőve (más okból is)

Sárvár is lehetne, de tényleg jó lenne tudni hogy csak OKT vagy más is szóba jöhet megfejtésként?

Előzmény: olahtamas (49306)
olahtamas Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49306

Dobogőkőn esélytelen egy ennyire kevés jelzéssel ellátott fát találni :)

Előzmény: hobo-bobo (49304)
jzp2107 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49305

nekem valamiért Sárvár ugrott be

de persze biztos nem az

egyáltalán OKT-ra kell gondolni, vagy bármi lehet a kék körön?

Előzmény: hobo-bobo (49304)
hobo-bobo Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49304

A parkoló eléggé "Dobogókős", de nekem erről a platánfás, ligetes parkolóról inkább egy fürdőváros parkolója ugrik be.

Talán Hévíz?

Előzmény: vViktor13 (49300)
Güsziológus Creative Commons License 2015.04.17 0 1 49303

Kajálni szerettünk volna a csárdában, de zárva volt:-(

Észrevettem a táblákat, de a jelzések nem voltak szinkronban a térképpel.

Mivel a kilátó 1,2 kilométerre volt a tábla szerint, gondoltam, körülnézünk.

Ott megtaláltam a S+ jelzésű utat, de a tábla másik "oldala" azt mutatta, hogy Homokkomáromig PIROS.

Nálam volt a GPS, az Aligvári-hegy tetejéig mértem, de ott visszafordultam, az asszony addig a pihenőben várt.

A jelek alapján követhető az útvonal, elég durva a völgybe le, hegyre fel, majd vissza.

Fel vannak festve a P jelek Magyarszerdahely vasútállomásig is, autóval arra mentünk, onnan a térképen is feltüntetett P vezet a torony felé, de ezt most kihagytunk.

Zalakaroson tudtunk kajálni:-)))

Előzmény: Joeyline (49302)
Joeyline Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49302

A K+ jelzésnek már régóta nincs itt nyoma, és a kilátóig csak annyi látszik, hogy a nyomvonalán elindul az új P jelzés. Hogy a továbbiakban követi e azt, hol éri el a DDK-t, és hol van a vége, ezekről sajnos nincs információm, nekem akkor nem fért bele, hogy elinduljak rajta.

Neked honnan meddig tartott a túra, és mi volt az úticél, ami miatt ott túráztál?

Előzmény: Güsziológus (49299)
maszogep74 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49301

Igen, egy jó késsel átvágták volna magukat :) Szóval lent is volt, aki képes volt rá, még a P szakaszon, valahogy elkevertek bal felé egy mellékágba, kimásztak a tetejére, ott sikerül GPS jelet fogniuk és akkor döbbentek rá, hogy marhára nem tudják, hogy kerültek oda. É meg pont ott gombásztam, a tetején kalauzoltam ki őket a királyszállás felőli bejárathoz.

Előzmény: HEV (49297)
vViktor13 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49300

Na merre lőttem ma ezt a jelzést? :-)

Güsziológus Creative Commons License 2015.04.17 0 1 49299

Szia!

Te cinkelt lapokkal játszol!

:-)))

Gondoltam, hogy felismered, ha "benézel".

Nagyon jó hely, felmentünk a kilátóba is, sőt, a K+ helyetti P- jelzést is próbáltam felmérni, de nem jutottam el Homokkomáromig.

Szép az erdő, az Aligvári-hegy előtti völgyben nagy sár lehet kora tavasszal és ősszel, de most tűrhető volt.

Előzmény: Joeyline (49298)
Joeyline Creative Commons License 2015.04.17 0 1 49298

Ez ott van nálunk, Dél-Zalában a Szerdahelyi-hegyen, és valóban kb 4 km-re van innen a S+ mentén a Vár-dombi-forráshoz való rövid bekötő kiágazása.

Az említett kilátó és ez a pihenőhely 2013 őszére készült el, én magam a 2013-as Deák teljesítménytúrák előtti napokban, az útvonal egyik szalagozó bejárásán botlottam bele.

Előzmény: Güsziológus (49296)
HEV Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49297

Mert kés nélkül indultak el. :-) Fenntartom, hogy a Burok-völgyben lehetetlenség eltévedni, a 'környéke' az meg akármekkora is lehet  ott nyilván el lehet tévedni.

Előzmény: maszogep74 (49295)
Güsziológus Creative Commons License 2015.04.17 -1 1 49296

Az alábbi táblával (útirányjelző oszloppal) "találkoztam" tegnap.

Érdekesség a tájékoztatás mikéntje.

Nem tudom, hogy milyen a magyar szabvány, de a tábla alsó sorában két jelzés van, elől az So, utána a S+.

Én ezt úgy értelmezem, hogy az a pont, ahol az So indul a forráshoz, 4,2 kilométerre van.

Máshol is találtunk hasonló táblát, elől annak az útvonalnak a jelzése, mellyel "találkozik", hátul a jelzett útvonal, melyen haladni kell annyit, amennyit a tábla mutat.

Ezt a táblát az SL-HU együttműködés keretében helyezték ki, jó egy éve, az útvonalról (P-), melyen található nincs se TUHU, se OSM térkép. Pedig kilátó is van, és ahogy a képen látszik, igényes pihenőhely. És a DDK útvonalától sincs messze. Sőt. Csatlakozik.

Még kerékpár "tárolásra" alkalmas "rács" is van, fából.

És akkor a kép: