Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

nagypapi okt. 13. Creative Commons License 45674

A Vas megye túrázója jelvényt mivel lehet kiérdemelni?

Előzmény: AttHunter (45672)
Csuhás okt. 13. Creative Commons License 45673

Segítsetek értelmezni a BKT kiírását. Elvileg a túra Kemence Fekete völgy szakasza teljesíthető a múzeumvasúttal. A neten vagylagos a kiírás kisvasút vagy Kőrózsa panzió. Ezzel szemben a füzetben két bélyegzőnek van hely. A vonat viszont megállás nélkül elhalad a Kőrózsa panzió előtt így nem lehet bélyegezni. Ilyen esetben hagyjam üresen azt a  mezőt, vagy mellékeljem a jegyet? Mi a teendő?

AttHunter okt. 13. Creative Commons License 45672

A hír a megyei jelvényekről teljesen korrekt volt (köszönet HEV-nek és a többieknek).

A múlt héten megkaptuk a zalai jelvényt, hét végén pedig a vasi hármat.

Múzsla okt. 13. Creative Commons License 45671

Sziasztok!

Bár magánútról van szó, feltételezem, hogy mégis jó tudni róla.

http://nosza.info/blog/2014/10/11/hetfotol-lezarjak-az-erdeszeti-feltaroutat-kemence-es-diosjeno-kozott/

rozaa okt. 12. Creative Commons License 45670

Tátra / off

bmalag okt. 11. Creative Commons License 45669

Nem tudom. Csak turistának kinéző egyéneket láttam ott.

Próbaüzem zajlik jelenleg, erre táblák figyelmeztetnek több soros szabályzattal.

Sok szép ismeretterjesztő tábla van, lenti is, fent is, közbenső szinteken is.

Ami vicces volt, hogy a kisebbfajta tömegnek köszönhetően a rozsdamentes rácsos csigalépcsőn végig hullott a fejünkre a sár a bakancsokból. Ez majd gondolom elmúlik, ahogy lanyhul az érdeklődés.

Előzmény: olahtamas (45668)
olahtamas okt. 11. Creative Commons License 45668

Az jó!

Tudni lehet, hogy ki nyitotta ki, és lehet e számítani rá, hogy nyitva is marad?

Előzmény: bmalag (45667)
bmalag okt. 11. Creative Commons License 45667

Ma nyitva volt. Sokan is voltak a kíváncsiak.

Sztem szuper lett, tartósnak is tűnik.

Előzmény: olahtamas (45664)
Pulmy okt. 11. Creative Commons License 45666

Hétfőn a Városlőd-Bakonybél szakaszt jártuk be.Csodálatos volt az idő,igazi túrázni való.Sajnos a villanypásztor bennünket is megszívatott. Jó lenne ha kijelölnék már a kerülő utat. Csehbánya felé érdemes kerülni a Hölgykő várától. Csehbányától a P+ on vagy a K+ vissza lehet térni a kékre. Mi a piroson mentünk az Ökör mező felé,ez is szép útvonal.

Részletek:

http://boglariturazok.blogspot.hu/2014/10/14.html

homerx okt. 11. Creative Commons License 45665

ok, de a cikk szerint egy honapja at van adva.

Előzmény: olahtamas (45664)
olahtamas okt. 11. Creative Commons License 45664

Távozáskor az ajtót bezárták...

Gondolom ez is csak egy ilyen adjuk át gyorsan, mielőtt elkészült volna projekt.

Aztán lehet hamar rákerül a tető, és hamar megnyitják.

Remélem hétvégén lesz annyi eszük, hogy kinyitják, ha már így világgá kürtölték a megnyitót.

Nem lenne szerencsés, ha mindjárt úgy kezdődne, hogy valaki felmegy gyalog, és látván nem lehet felmenni, hirtelen felindulásból ostobaságokat cselekedne...

Előzmény: pavarotti (45663)
pavarotti okt. 10. Creative Commons License 45663

??

Előzmény: olahtamas (45662)
olahtamas okt. 10. Creative Commons License 45662

Ez is jól megszerkesztett hír, csak az nem derül ki belőle, hogy hol és mennyiért lehet elkérni a kulcsot? ...

Előzmény: HEV (45661)
HEV okt. 10. Creative Commons License 45661
nagypapi okt. 10. Creative Commons License 45660

Nem vmi katonai bázis volt arrafelé? Az is elég furcsa, hogy a térképre fel van tüntetve, hogy "csak nappal járható", ez azért más szakaszokra korábban sem volt jellemző. Mindenesetre a terep nem olyan, ami ezt a korlátozást indokolttá tenné.

Előzmény: hobo-bobo (45657)
rozaa okt. 10. Creative Commons License 45659

...kerékpárral?

Előzmény: Jesper Olsen (45655)
maszogep74 okt. 9. Creative Commons License 45658

...lehet, hogy vadászat? Én ott szoktam felmenni, ahol az 1988-as térkép jelzi. Elég sok a les azon az úton, és a keresztutakon is. Lehet, hogy egy időben sok volt a hajtás/egyéni/társas/akármilyen vadászat, és azért tették át a betonra a Kéket, hogy ne zavarja az egyszeri turista a vadakat, szórókat. Persze ez csak spekuláció.

Előzmény: hobo-bobo (45657)
hobo-bobo okt. 9. Creative Commons License 45657

És ismét, és megint...

A kéktúra útvonala régebben a vadászházig meglévő villanyvezeték vonala volt, Rockenbauerék is arra mentek, de még utána is vagy 10 évig a villanyvezeték mentén ment fel a kék a Kab-hegyre.. Valamiért megváltoztatták a mai nyomvonalra ami kb egy km kerülő, és az egésznek az értelme finoman szólva is megkérdőjelezhető. 

régebbi, kisebb felbontású térkép, jól látszik rajta a tegnapi kék vs. K+ eszmecsere útvonala is. Eredetileg a kéktúra egyenesen ment fel Úrkút után a Kab-hegyre, és így tett a másik irányban is, Nagyvázsony felé.

ez egy 1988-as térkép, még itt is a régebbi, célszerűbb útvonal volt érvényben. 

A Kab-hegyi módosítások is azoknak a sorát gyarapítják amelyeket lehet hogy inkább úgy kellett volna hagyni ahogyan eleink kitalálták. 

Valójában azért érdekelne ezeknek a módosításoknak a miértje is, mi lehetett az indok ezekre?

Előzmény: nagypapi (45654)
HEV okt. 9. Creative Commons License 45656

Sok év után megszűnt a termeszetbarat.huhonlap  helyette már más néven van elérhető, de úgy tűnik nem került át minden anyag, vagy csak én nem találom.

Korábban ezen a címen volt egy PDF állományban az RP-DDK és AK  összes módosítási tervezete, na ezt most nem érem el sehol.

http://termeszetbarat.hu/images/arg_attachment/1/1443/ddk-ak_%C3%9Atvonal_mod_2014_02_27.pdf

Jesper Olsen okt. 9. Creative Commons License 45655
nagypapi okt. 9. Creative Commons License 45654

Hát igen, több mint 1 kilométert lehetne rövidíteni egy levágással (tuhun fel is van mérve, tán nem véletlen...). Ráadasául aszfaltot váltana ki. Ilyenkor miért nem szempont, hogy minél több szakaszt vigyünk le aszfaltról? A kerékpáros persze maradhatna ott (bár őket sem lehet irígyelni, a Kab-hegyre vezető Kékről délre letérő Kék kerékpáros útvonal elején egy éleslövészet tábla riogatott.

Előzmény: maszogep74 (45653)
maszogep74 okt. 9. Creative Commons License 45653

Az a kerítés már a Kék szerves része... :) Mikor először mentünk arra, nem néztünk se jobbra, se balra, hanem szimplán átmásztunk az egészen...

Én ott inkább az utána lévő nagy beton U-kanyart nem szeretem (gyalog; kerékpárral persze jó), főleg, hogy van bőven átkötés, ami keresztülvág az irdatlan hosszú kerítésű erdészház felé.

Előzmény: nagypapi (45652)
nagypapi okt. 9. Creative Commons License 45652

Nem, a kerítés még megvan, de közvetlenül mellette lehet kerülni. Kicsit gazos ugyan helyenként, de a régi vasúti töltés Úrkút és Kab-hegy között sokkal rosszabb, a nadrágon át csípő csalán-mutánsok miatt.  

Előzmény: Güsziológus (45651)
Güsziológus okt. 9. Creative Commons License 45651

Ez a szakasz még nekem is hiányzik.

Még nincs stratégia, de sokáig már nem halasztható a döntés.

Nagyon félelmetes a második kép, sok pénzbe kerül majd, mire újra teherautóval is járható lesz az út.

Úrkúton minden OK?

Nem bontották még le a kerítést a fennsíkon?

A fővadász egy éve biztatott, hogy el lesz bontva.

Előzmény: nagypapi (45650)
nagypapi okt. 9. Creative Commons License 45650

Hétvégén meglátogattuk a "pihenődet".

http://indafoto.hu/nagypapi/image/21871687-9b18fd33/user

Kispapinak igen jól jött a szerelésigazítás okán (félcipőről bakancs-kamáslira váltás), no meg elég erőltetett menetben jöttünk idáig. Ideális helyre tervezted tehát a pihenőt, hiszen innen könnyebben (nehezebben) járható szakasz következik (attól függ, merről érkezel), úgyhogy ideális "szakaszhatár" is egyben. Szvsz nem is kell ennél több: egy asztal, két pad. Arra azért nem lehet felkészülni (főleg saját pénzből), hogy busznyi turista fog ott megpihenni.

Szóval, Güszi, ezúton is köszi az önzetlen felajánlásodat, biztosan nem volt hiábavaló.

A képen látható sörösdoboz volt az egyetlen szemét a környéken ottjártunkkor, magunkkal vittük.

Ui.: Mondjuk egy kerékpártámaszt még igazán csináltathattál volna... :-)

Amúgy a Csalános-völgy útját helyenként szépen elvitte a víz:

http://indafoto.hu/nagypapi/image/21871683-a96d00e2/user

Előzmény: Güsziológus (45649)
Güsziológus okt. 9. Creative Commons License 45649

Evidenciában van, de most a Mátra volt napirenden, és a következményeket még nem hevertem ki.

Előzmény: garass (45647)
hobo-bobo okt. 9. Creative Commons License 45648

Köszönöm a tájékoztatást, és a tegnapi dicséretet is! :-)

Előzmény: garass (45647)
garass okt. 8. Creative Commons License 45647

Ez a rész elég sok változáson esett át az idő folyamán. Emlékeimből az alábbiakat tudom szétválasztani. Valamikor a 70-es években a kék a templomtól indulva, a Várhegy lába alatt DNy, D irányból a kertek alatt kerülve kezdte meg a kapaszkodást és K felé félkört leírva bokros, erdős részen jutott a várfeljáró nyergébe. Innen tovább haladt a réten át É felé a Vár-forráshoz.

A Hollóháza – Füzér közötti P sáv eleinte csak a templomig ment, majd később a templomtól együtt haladt a K sáv jelzéssel. Ezért találtál ezen a szakaszon pár P jelzést is. Ezek a várba nem mentek fel, oda a várnyeregből KL jelzés vezetett. Ez már a 80-as évek állapota volt.  

Később a kertek elkerítése és a parkoló megépítése után a KP jelek ÉNY, É irányba, a parkoló felé kerültek. A K innen csak tovább haladt a forráshoz, míg a P felment egészen a Várba.  Ezt az állapotot tartalmazza az 1995-ös kiadású Cartographia térkép is.

A keleti oldal ismételt igénybevétele most kényszerből történik, de így előkerültek a régi jelek maradványai. Csak mellékesen, ezek több tízéves jelek ( a szétnőtt méretük ezt jól jelzi), mégis - mint írod és mutatod is, - sokuk ma is ’jelzésképes’. Ez az akkori festők jó munkáját dicséri.

Ugyanakkor jelzem, hogy a vár, Vár-forrás környékén főleg Pusztafalu felé sok illegális jelzés van, mert korábban az ottani szállásadók mindenféle önkényes jellel ’segítették’ az ott nyaraló, táborozó csoportokat.   

A Senyánszki-rét objektumai a valamikori Károlyi uradalmi erdőművelés maradványai. Azért is szorgalmaztam annakidején Güsziologustól a Szpalanyicai kunyhó fényképet, hogy ezekhez hasonlót talált e arrafelé.

Előzmény: hobo-bobo (45646)
hobo-bobo okt. 8. Creative Commons License 45646

Pár érdekesség még Füzér környékéről:

A lentebb említett régebbi kéktúra útvonal a Vár-forrás mellett elhaladva nem érintette a mai parkoló területét hanem egy a mainál sokkal szebb ösvényen  -ami nem aszfalt volt mint a mai-  félig megmászta a várhegyet, keletről kerülve azt és ezután csatlakozott a ma is ismert kékbe a faluban.

Piros jelzés is volt anno errefelé, annak nagyjából itt volt a végpontja valahol Füzér környékén, ezt nem tudom pontosan, de pár piros jelzés is fellelhető még a fákon.
Ennek az egykori kéknek a jelzései szintén jól látszanak ma is, ha valaki csak ezekre a kopottas kék jelekre hagyatkozna akkor sem tévedne el.

1.-2. kopottas kék jelek a fákon a várhegy meredekebb kaptatója előtt, és a vár-forrás felé 

3. ezen a szép réten át vezetett a kéktúra régebben, jelenleg nagyon le van taposva az ösvény a szemben lévő fákig, mert most minden várlátogató turistát errefelé terelnek szalagokkal

(második és a harmadik tavalyi kép, írtam is erről akkoriban: viewArticle )

szerintem nem tökéletesen pontos ez a térkép, de kb ez volt az útvonal 1980-ban. És még az 1992-es füzetben is.

Rakk Gyula esetleg pontosíthatná a dolgot...:-)

Mindez azért lehet érdekes, mert a képen (lent) látható részen a parkoló kialakítása közben elvágták a kéktúra útját errefelé, így pici módosítás lesz majd szükséges,bár az igaz hogy azt meg lehet oldani úgy is hogy a 100 méterrel arrébb lévő lépcsőre terelik a kéket.

ott érkezne a kéktúra a parkolóba. Páran már le is szánkáztak ott, még az is lehet hogy ha sokan teszik ezt akkor újra járható lesz.

2. A Nagy-Milic felé a Senyánszki-réten belefutottam egy olyan kunyhóba amelyről Güsziológus írt nem olyan régen a Zemplén egy másik tájáról (Szpalanyica-rét). Itt egy tájékoztató táblán ennek a félig földbe vájt kunyhónak a funkciója is le van írva, favágó menedék volt:

3. erre sem emlékeztem az előző kéktúránkról: Oroszlán-szikla a Nagy-Milic tövében, kb 750 méter körül:

hasonlít, nem? :-)

Előzmény: hobo-bobo (45641)
garass okt. 8. Creative Commons License 45645

És az mennyivel jobb, hogy valaki szakmailag hiteltelennek, szebb fogalmazásban laikusnak tetteti magát? Duplán. Most és majdan a határidő módosításkor is.

Előzmény: padler (45643)