Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

V43 1279 okt. 21. Creative Commons License 45841

Köszönöm!

Előzmény: Tavaszi Széll (45744)
jzp2107 okt. 21. Creative Commons License 45840

valóban, ahogy annyi baj legyen is megtalálta róla a képet

köszi mindkettőtöknek!

Előzmény: K. Kata (45834)
HIMBALA okt. 21. Creative Commons License 45839

Köszönöm szépen az ötletet Neked is. Megpróbáljuk. 

Előzmény: nagypapi (45838)
nagypapi okt. 21. Creative Commons License 45838

Ottjártunkkor a regéci szálláson (Veronika panzió) szóba került ez a dolog, a falugondnokot (vagy az önkorit) hívd fel, állítólag szoktak ilyet vállalni, vagy ha ők nem, kicsi a falu, biztos tudnak olyat, aki elvállalja a fuvart.

http://www.regec.hu/modules/sections/index.php?op=viewarticle&artid=5

Előzmény: HIMBALA (45837)
HIMBALA okt. 21. Creative Commons License 45837

Jó, hogy mondod, köszi, szükségmegoldásként mindenképp szóba jön. De ezért jó lenne valami biztosabb.

Előzmény: maszogep74 (45836)
maszogep74 okt. 21. Creative Commons License 45836

...helyi kocsma? Egy-két ezresért tuti találsz fuvarost.

Előzmény: HIMBALA (45835)
HIMBALA okt. 21. Creative Commons License 45835

Sziasztok!

Segítségeteket kérnénk az alábbiakban:

Okt. 25. vagy 26.-án szeretnénk bejárni a Regéc – Mlaka-rét (- Háromhuta-Középhuta) szakaszt, de nem tudom megoldani tömegközlekedéssel a rajt-cél utazási viszonylatot.

Gyakorlatilag fuvart keresnénk: akár 25.-én, akár 26.-án reggel Regécről Háromhutára, vagy Háromhutáról Regécre. Esetleg valami megoldás?

K. Kata okt. 21. Creative Commons License 45834

Biztos hogy volt róla szó, mert mi pünkösdkor csináltuk meg ezt a szakaszt, és még gondoltam is hogy jókor megyünk, mert még nem terelték el a várból a kéket. Mi száraz időben voltunk és a kritikus részen lefelé mentünk, és én nem születtem zergének, de nem veszélyes. A Mária-út is ott megy lefelé, és azok csináltak 2-3 méteres oldalkitérőket, nem muszáj egyenesen a sziklákon lemászni :-)

Előzmény: jzp2107 (45829)
HEV okt. 21. Creative Commons License 45833

A részletes, - leírásokkal és javaslattevőkkel kiegészített - PDF állomány eltünt.

Volt benne olyan javaslat is az RP-DDK-n ami biztos nem valósul meg.

Előzmény: jzp2107 (45823)
Pulmy okt. 21. Creative Commons License 45832

Csináltam pár képet,majd elő keresem és felteszem ide,hátha tudtok vele kezdeni valamit.

Előzmény: annyi baj legyen (45826)
annyi baj legyen okt. 21. Creative Commons License 45831
imi_75 okt. 21. Creative Commons License 45830

szia, 44385-ben, és azt követően van róla szó

jzp2107 okt. 21. Creative Commons License 45829

köszi

akkor már csak valaki memóriájára hagyatkozhatom (próbáltam gugli cache, meg archive.org, de negatív sajnos..)

hátha emlékszik benne volt-e a szandaváras kavarás

én úgy emlékszem, csak a várhegyre vezető felfelé szakasz volt kritizálva..

legrosszabb esetben jövő héten szemrevételezem :-)

Előzmény: annyi baj legyen (45827)
szucsati okt. 21. Creative Commons License 45828

Hétvégén a Cserhátban voltunk a KÉK-en és találkoztunk a Nógrádi Zöld táblájával. Elbizonytalanodtam a jelzésen.

Az első kép a termeszetjaro.hu-ról származik, a fonodó jelzést tárgyalja. (szerintem az a kép is ezen az útvonalon készült)

A második kép a Nógrádi Zöld táblája.

Szóval akkor most mi a Nógrádi Zöld jelzése? Egyértelmű? Zöld sáv, vagy Zöld "Z"?

Mondjuk magánvéleményem, hogy ezt a fonodó jelzést nem kellene használni.

annyi baj legyen okt. 21. Creative Commons License 45827

http://termeszetbarat.hu/images/arg_attachment/1/1443/okt_modositasi%20javaslatok_0225_teljes_terkepekkel.pdf

Itt volt, csak a domainváltással a csatolmányok átmásolása lemaradt.

Előzmény: jzp2107 (45823)
annyi baj legyen okt. 21. Creative Commons License 45826

Azért görcsölünk rajt, mert:
1.: nagy eséllyel nem egy végleges lezárásról van szó, lehet, hogy már meg sincs.
2.: ha mégis, akkor lehessen egy fényképet, meg egy térképvázlatot küldeni az MTSZ-nek, hogy lépjen ő, mert ő a mozgalom gazdája.

Attól ugyanis, hogy itt a fórumon folyik az átkozódás, semmi nem fog változni.

Előzmény: Pulmy (45824)
AttHunter okt. 21. Creative Commons License 45825

Fehérvárcsurgó:

http://www.szekesfehervar.hu/index.php?pg=news_139281

Kár, hogy egy kis turistaszálló rész nem kapott helyet benne.

Egyébként bámulatos, hogy a semmiből hogyan építette át a kastély és környezetét a Károlyi Alapítvány. Vannak még megszállott leszármazottak, akik francia(!) létükre szívükön viselik értékei(n)ket. Mindenkinek ajánlom megnézni a kastélyt és szépülő parkját, nem nagy kitérő.

Pulmy okt. 21. Creative Commons License 45824

Bejárat bárhol van a rétre,ahol bemászol a tehenek és bikák közé a vill.pásztor alatt.

Nincs szó semmi féle elkülönített részekről,csak a kis kápolnánál van egy 3 m-es dzsindzsás átvágás,addig egybefüggő az elkülönített rész.

Nem értem,mit görcsöltök ezen,miért nem hisztek azoknak akik arra jártak és átélték a kerülés minden gyönyörét! Mi okt.6.án jártunk arra ,tehát friss az infóm!

Előzmény: Házihold (45821)
jzp2107 okt. 21. Creative Commons License 45823

Hobo-bobo, vagy más :-)

Régebben volt egy hosszú iromány az MTSZ honlapon a tervezett OKT-s útvonalmódosításokról, beszámozva, térképrészleteken berajzolva

Abban volt olyan, hogy Szandaváraljára a Mária-forráson keresztül vinne le a kék? (ekkor a várhoz csak letérő vezetne gondolom)

próbáltam megkeresni de nem találtam, csak ezt:

http://termeszetjaro.hu/cikk/utvonalvaltozasok_es_csatlakozo_modositasok

lehet hogy azért, mert abból a sok-sok módosítási javalatból csak ennyi lesz ténylegesen megvalósítva?

(bár akkor is érdekelne, hogy ez tényleg felmerült-e ötletként? hátha valakinél megvan a link, vagy emlékszik)

maszogep74 okt. 21. Creative Commons License 45822

"

Változások... Pulmy, megtetszett a Barok-völgy? :-)

Jó ötlet, '78-ig ott ment a kéktúra is, rengeteg a kék jelzés odalent!

"

...nagyzsákkal meg egyenesen gáz. Burokba (hosszában) én inkább már csak télen megyek, tavasz-nyár-ősz idején csak keresztül rajta irányban (mármint merőlegesen; a túloldalon vannak a gombák, a lőtér felé menet).

Előzmény: hobo-bobo (45820)
Házihold okt. 21. Creative Commons License 45821

Igen. A térképen is látható, hogy van egy bejárata a retnek. Ott a villanypasztor, de van egy a jobb és a bal oldalon is. Azt el tudom képzelni hogy nincs mindig beélesitve. A 3 villanypásztort ugy kell érteni hogy 3 lekeritett terület van

Előzmény: annyi baj legyen (45812)
hobo-bobo okt. 20. Creative Commons License 45820

További gyöngyszemek:

Lófingató-hegy, Dugdel-puszta :-)

Más:

Változások... Pulmy, megtetszett a Barok-völgy? :-)

Jó ötlet, '78-ig ott ment a kéktúra is, rengeteg a kék jelzés odalent!

Pár korábbi hsz az ottani változásokról, én egy tavaszi napon voltam a völgyben akkor élvezhető volt, egyébként nehezen járható.

viewArticle A Burok-völgyben

viewArticle  és a változások a térképen:

Előzmény: annyi baj legyen (45818)
Pulmy okt. 20. Creative Commons License 45819

Igazad volt,mea culpa!

Örültem,hogy találkoztunk a Gaja Szurdokban. A kérdése rész tényleg nagyon szép,el is határoztuk,visszajövünk és a piroson bejárjuk a Burok -völgyet.

Egy kis üröm,hogy amikor kijövünk a szekérútra és az Y elágban jobbra kell tartani,jel sehol(mi legalábbis vettük észre),pedig az egész szakasz Bodajk és Kigyón között kitűnően van jelölve,sok a friss jel.

Mi megoldottuk könnyen,de lehet kolbászolni rendesen,ha nem vagy felkészülve.

Nagyon szép még Bakonykúti is,nekem eddig Szentbékkála vlt az etalon,de az a falu még azt is veri.

Előzmény: maszogep74 (45792)
annyi baj legyen okt. 20. Creative Commons License 45818

Ezek a térképi nevek érdekesek, sok helyen a helybeliek teljesen másképpen hívják.
Az abszolút kedvenc különben nálam a Tücsöknyerítő-dombok névre hallgat :)

Előzmény: hobo-bobo (45815)
Jesper Olsen okt. 20. Creative Commons License 45817

Kíváncsian várom (várjuk) a fejleményeket.

Előzmény: annyi baj legyen (45816)
annyi baj legyen okt. 20. Creative Commons License 45816

Szerdán arra járok majd elvileg, kiderül majd, ott vannak-e még a marhák.
Mármint más marha is jár-e rajtam kívül arra, amikor az előrejelzések szerint sok mindenre alkalmas lesz az idő, csak túrázásra nem nagyon.

Előzmény: annyi baj legyen (45812)
hobo-bobo okt. 20. Creative Commons License 45815

Láthattál jó állapotú kék jeleket azon a szakaszon, én is láttam, nem is keveset!

Még olykor a tehenek felé, a bozótosban is volt elvétve egy-kettő.

Egyébként a kéktúra a nagyvasút mellett egykoron létező kisvasút töltésén ment be Városlődre eredetileg, de ennek a nyomvonalnak is az lett a sorsa mint a Hegyközinek, (csak még korábban) miután felszedték teljesen elgazosodott, becserjésedett.

Városlőd-hegy, Szőlő-hegy... nem tudom olykor miért is változnak a nevek a térképeken, de változnak. Nekem a Szőlő-hegy hitelesebbnek tűnik, mert a jónép általában valami funkcióról, sajátosságról szokta elnevezni a hegyeket, völgyeket, patakokat stb.

Bár igaz, lehetett éppen Városlődi-hegy is...

Előzmény: annyi baj legyen (45814)
annyi baj legyen okt. 20. Creative Commons License 45814

A te térképeden Városlőd-hegy névre hallgat a célpontunk.
Egyébként remek hely relaxálni :D

Előzmény: annyi baj legyen (45813)
annyi baj legyen okt. 20. Creative Commons License 45813

Jó, hogy belinkelted az a hozzászólásodat, akkor ezek szerint ott a bozótban ennek a régi nyomvonalnak egy darabjára találtam.
Furcsállottam , mert egy új jelzésnek tűnt, de aztán kiment a fejemből, hogy utánanézzek.
Az általad említett elektromos kerítésre viszont emlékszem, mert ott nekünk is tehenek állták az utunkat, miközben a Szőlő-hegyre igyekeztünk kilátást nézegetni.

(http://www.openstreetmap.org/#map=15/47.1710/17.6392)
N47 10.323 E17 39.967
http://lh4.googleusercontent.com/gwz0H5S4VOeb9KWXL_kOv6zIOqbe8SdHVP2kghWyoJaB=w958-h640-no

Előzmény: hobo-bobo (45809)
annyi baj legyen okt. 20. Creative Commons License 45812

Nem egészen világos ez a villanypásztor ügy.
Erről a rétről van szó?
http://www.google.com/maps/place/V%C3%A1rosl%C5%91d,+Magyarorsz%C3%A1g/@47.1684469,17.6734286,1439m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x4769771bed08ff9f:0x400c4290c1e6600

Augusztus 30.-án jöttem el arra legutóbb, a kis erdei kápolnáig mentem a réten, hogy őszinte legyek, nem emlékszem, volt-e villanypásztor.
Ezt az egy képet készítettem a rétről:

Valami lehetett, mert úgy rémlik, amikor a háttérben lévő bálákon elfeküdve csináltunk magunkról képet, talán annak az oszlopára tettem a fényképezőgépet az időzített felvételhez. Itt belül mentem a kitaposott úton, mint már sokszor, eszembe sem jutott a szélén a bozótosban kommandózni.

Előzmény: Házihold (45807)