Keresés

Részletes keresés

Pulmy Creative Commons License 5 napja 0 0 50911

A   hardnál bajos lesz az 5000,nagyon sokat kell játszani,hogy pontosan tudjad az összeset tökéletesre. Bár,hogy Hörpöli páron módosított,talán. Viszont jönnek mindig (nagyon helyesen)új képek s ha azokból egy beesik vége a tökéletes játéknak. Próbálkozok,de az istenért sem tudok 4810 fölé menni,ha már 4500 megvan az qva jó.

Előzmény: csg65 (50906)
maszogep74 Creative Commons License 5 napja 0 2 50910

Mátyáskút (beálló, fedett tornác, forrás). Nagyjából a Vértes közepén van.

Előzmény: Random- (50909)
Random- Creative Commons License 5 napja 0 1 50909

Sziasztok!

A kék vértesi szakaszán mely helyeken vannak esőbeállók vagy egyéb félig fedett helyek mely akár éjszakai táborozásra is alkalmas?

Hétvégén teljesítenénk ezt a szakaszt és ezért érdekelne. Vagy aki rutinos kinnalvós az hol szokott ezen a szakaszon éjszakázni?

Bakonykútiból indulunk ma és Tatabányáig szeretnénk menni két és fél nap alatt.

hörpölin Creative Commons License 5 napja -1 0 50908

A rekordok pont azért vannak, hogy megdöntsék őket. Jó esetben inspirálják a többi versenyzőt a még jobb eredmények elérése érdekében. Mindenesetre én már kiszálltam a játékból, hiszen a legújabbak kivételével minden kép pozícióját ismerem, sőt, sok képnél én változtattam azon, hogy pontosabb legyen.

Az a "jött, látott, játszott és pár perc alatt lemosott minket" kitétel azért nem teljesen fedi a valóságot! Nagyjából egy hetet kinlódtam, hogy elérjem, aztán még egy hétig próbáltam megdönteni, de nem tudtam. Talán nektek sikerülni fog :-)

Előzmény: csg65 (50906)
donjuan1984 Creative Commons License 5 napja 0 0 50907

Ma megkaptam dvd-n a 1,5 millió lépés Magyarországont, kezdjetek el félni :D

csg65 Creative Commons License 5 napja 0 0 50906

Köszönöm! De a hard verseny 5000 pontja azért nem semmi. Csuhás már egy ideje ostromolja. Hörpölin jött, látott, játszott és pár perc alatt lemosott minket a 4968-cal.

Előzmény: Pulmy (50905)
Pulmy Creative Commons License 5 napja 0 0 50905

Szerintem tudni fogod 5000-re 

Előzmény: Csuhás (50902)
Pulmy Creative Commons License 5 napja 0 0 50904

Gratulálok én is !

Előzmény: csg65 (50899)
annyi baj legyen Creative Commons License 5 napja 0 0 50903

Igen, holnap majd beállítom, hogy le lehessen játszani. Ha elfelejteném, szólj rám :)

Egyébként az elmúlt napokban ismét került fel vagy 100 darab új kép.

Csuhás Creative Commons License 5 napja 0 0 50902

Gratulálok Gábor!   Ugye tét nélkül újra játszható lesz a verseny? Kíváncsi vagyok..

csg65 Creative Commons License 5 napja 0 0 50901

Pedig már úgy hozzászoktam a második helyhez.

Igen, két hónapig majd a lehetetlent próbálom meg elérni (versenyen kívül): hörpölin csúcsait.

Előzmény: annyi baj legyen (50900)
annyi baj legyen Creative Commons License 5 napja 0 0 50900

Csak de, két hónapig nem játszhatsz :)

Gratulálok :)

csg65 Creative Commons License 5 napja 0 0 50899

Csak nem?

Előzmény: annyi baj legyen (50898)
annyi baj legyen Creative Commons License 5 napja 0 0 50898

A mai első versenyző nagyon korán kelt, annyira, hogy hajnali öt óra tizenegy percre már be is fejezte a játékot.
A többiek ennyire nem siettek, az utolsó játékos 20:33 perckor játszott. Azért annyira ő sem használta ki a játékidőt, mint jzp2017 szokta :)

A bronzérmet Kakukkata kapná, ha osztanánk ilyet, aki a reggeli 404-es hibától nem rettenve este 3193 pontot ért el.
Második helyezett mizso lett 4163 ponttal.

És ugye, már tudjátok, ki nyert 4866 ponttal? ;)

Güsziológus Creative Commons License 6 napja -1 0 50897

Bocs, de ezt már valaki mintha belinkelte volna!

Nagy lendülettel olvastam, de ismerős volt az öndicséret és az önfényezés.

A rohamtempó, a gigantikus, a csapat vállalta (megfizették őket, ha jól tudom), stb.

Mikor lesz ennek vége?

Előzmény: Pulmy (50890)
garass Creative Commons License 6 napja 0 0 50896

Nos lejjebb többek között erre is céloztam. Eredetileg novemberben lett bejelentve a táblázási projekt indítása. Januárban elhangzott, hogy egész karácsony alatt dolgozott a csapat, hogy mire a festési munkák elkészülnek, a táblák is a helyükön legyenek. Nos a festést május 15-el befejeztük, nálunk még egyetlen tábla sincs kinn. De alig várom, mert ez tényleg jó dolog lenne, ha lenne. Az út paraméterek mellett a közölt információk, lát-, tudnivalók is érdekesek lehetnek majd. Csak reménykedem, mire a nyári festési hullám lezárul, talán ezek is megérkeznek.

Zolcsi67 Creative Commons License 6 napja 0 1 50895

Egy kis jelzésesdi, bár jelvényszerző mozgalmat épp csak érint.

Csévharaszton komoly reformok vannak: a falutól a Pusztatemplomig a régi kék háromszög jelzés piros romjelzésre változott, a Pótharaszti-pihenőerdőben egy kék és egy piros körsétaútvonalat festettek fel. Ezen kívül (június 21-én, vasárnap) belebotlottunk egy sárga sávjelzésbe, ez honnan hova vezet?

V43 1279 Creative Commons License 6 napja 0 2 50894

Köszönöm szépen mindenkinek a gratulációkat! :)

nagypapi Creative Commons License 6 napja -1 0 50893

Nem beszélve arról, hogy az időjárás függvényében (hó, sár, szél stb. ) is módosítani kell az adatokat.

Remélem ezt is lemodellezték. :-)

Előzmény: olahtamas (50892)
olahtamas Creative Commons License 6 napja 0 2 50892

Remélem digitális táblák lesznek, amik a szurdokokban figyelik a túrázósűrűséget, és a dugónak megfelelően korrigált időadatokat fognak kiírni :)

Előzmény: nagypapi (50891)
nagypapi Creative Commons License 6 napja -2 0 50891

"Külön problémát jelentett a gyalogos menetidő számítása a felgyűlt adattömegre, amelyet a távolságokból és a terep meredekségéből vezettünk le attól függően, hogy felfelé vagy lefelé haladunk éppen a lejtőn. A műveletsor ily módon digitális domborzatmodell alkalmazását is megkövetelte. "

Hát ja, ha a mikrométeres felmérés után a tízezredmásodperces menetidőket szakmailag alátámasztva akarják feltüntetni a táblákon, akkor mindenképp. De szvsz elég lett volna a füzetben is alkalmazott számítási módot alkalmazni, nem hinném, hogy emiatt szó érte volna a ház elejét bárki részéről.

A linkelt cikkben van egy térképábra, ami feltehetőleg a táblák helyét mutatja (nincs jelmagyarázat), a Bogrács-hegyre eszerint nem terveznek. 

Pulmy Creative Commons License 6 napja -2 0 50890

A nagyívű projekt újabb részlete  ,bár ha megkérdeztek volna  pár tapasztalt kékezőt,val.szeg a tervezésnél csilliókat lehetett volna spórolni. Akkor viszont mi maradt volna a sleppnek ?

amúgy a javunkat fogja szolgálni. Kiváncsi leszek,hogy a neuralgikus pontokra(pl Bográcshegy) is jutnak-e a táblákból?

donjuan1984 Creative Commons License 6 napja -2 1 50889

Szerintem azért annyira nagyon nem OFF a téma, mivel a szakaszok fenntarthatóságáról van szó, ami ugye fontos :) Végső megoldásként úgynevezett "szakasz karbantartó" túrákat is lehetne szervezni ha már más módon reménytelen a helyzet :) A jelzés festőket csak akkor szoktam szidni amikor egy Y elágazásban sehol egy jelzés, utána 100 méterrel meg egymás után 5 is; na ezeknél a szakaszoknál módosításokat eszközölnék.

Előzmény: nagypapi (50886)
garass Creative Commons License 6 napja -1 1 50888

Itt az önkormányzatok erre rá voltak állva, mert korábban rendszeresen kapták a megbízásokat a határőrségtől. Így gépesítve is voltak.

Ami az öt éves fenntartási kötelezettséget illeti, ez valóban létezik. Szóbeli ígéretet saját fülemmel hallottam is rá. Ugyan ezzel a fülemmel a Galyatetői kilátó átadását, a Bálvány Petőfi-kilátójának jogi rendezését, az információs táblák tavaszi terítését... is hallottam.

Nem csak szkeptikus vagyok, de sokat látott/nem látott ember.

Előzmény: nagypapi (50886)
garass Creative Commons License 6 napja -1 1 50887

Látom, te is a könnyebbik megoldást választod, amikor tiszta a terep és a vadiúj jelzések kézenfogva vezetnek. Persze a dombok között akkor is szép kis túra.

Májusban a szemétszedők is ezt tették meg, "munkával" fűszerezve.

Előzmény: donjuan1984 (50885)
nagypapi Creative Commons License 6 napja -1 0 50886

Közmunkában ezt elég nehezen tudom elképzelni.

Egyrészt elég nehezen megközelíthető (messze van a településektől), másrészt - évekkel ezelőtt hallottam, még a "közmunka-korszak" előtt - a Barlang-felújításra sem találtak embereket, pedig jól megfizették volna.

Gáborjánban az AK-n nekem krumpliszedésért ajánlottak volna 5 ezret naponta. Ott sincs ember ilyenre, pedig szegénység ott is akad. Nógrádból szintén hallottam ilyet.

Na mindegy, nagyon OFF irányba tévedünk....

Viszont a Kéktúra projektnek 5 éves kötelező fenntartási időszaka van, amit a projektgazdának kell biztosítani, tehát elvben (!!!) addig nem lehet gond a járhatósággal.

Előzmény: donjuan1984 (50880)
donjuan1984 Creative Commons License 6 napja -1 0 50885

Hát most majd kiderül elvileg, hogy mire képes egy elszánt csapat fél nap alatt a Putnok - Aggtelek szakaszon, ugyanis nekem pont ez lesz az egyik nap programja :D Kemények leszünk és lenyomjuk rambó módban :D

Előzmény: garass (50883)
garass Creative Commons License 6 napja -1 1 50884

Nos itt augusztustól egy másik nyomvonalon, kényelmes 2-3 méter széles úton lehet majd ugyanoda feljutni. Persze a keleti feljáró is adva lesz, csak a jelzésfelújítás elmarad. Hogy még izgalmasabbá tegyük a kalandvágyók túráit, meg, hogy lehessen szidni szegény festők felmenőit.

Előzmény: donjuan1984 (50882)
garass Creative Commons License 6 napja 0 1 50883

Egy kora tavaszi bejegyzésemben éppen ezt írtam le, amikor az illetékes polgármesterekkel beszélve elmondták, hogy korábban évente volt rá pályázati lehetőségük a HM, majd BM felől, de ez egy-két éve elmaradt. Ennek örömére én már csak a szlovák földre átkalandozva tudtam felmérni az aktuális útszakaszt Aggtelek előtt. Ennyi időkiesés elég a járhatóság rovására.

Előzmény: donjuan1984 (50880)
donjuan1984 Creative Commons License 6 napja 0 2 50882

Az a bizonyos Dédes váras kék rom jelzés nekem megvolt, eső után közvetlenül, a keresztbe kasul kidőlt fák miatt szinte járhatatlan, csúszós "úton", tizen kilós zsákkal..de akkor is megérte, még ha közben volt is anyázás rendesen :D

Előzmény: garass (50878)