Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

malacmalac Creative Commons License 2002.05.21 0 0 5279
juteszembe..

mi lenne, ha csinaltatnak magneses lapot, kb 80x10 centis, vagy hasonlo meretben, amit a motorhaztetore hosszaban tudnank felragasztani?

az azt hiszem, eleg feltuno lenne...

csinalhatnank pld. 2 alapszinut, hogy a sotet es a vilagos kollegak is felismertethessek magukat? :)

es e mellett meg lehet mas jeloles oldalra vagy hatulra, de ez nagyon nagyon jo ismertetojel lenne.

Előzmény: Zsuga (5276)
mccheese Creative Commons License 2002.05.21 0 0 5278
Akkor javítsuk tovább a dolgot:

Én is a skoda-orrmotor -ra szavaznék.

Mcc

Előzmény: Zsuga (5276)
kopaszgyik Creative Commons License 2002.05.21 0 0 5277
domén: orrbaskoda.xx ? :)
matrica: lehetne feltűnő alakú/színű, h felismerhető legyen első blikkre. Aztán kisbetűvel akármit is bele lehet írni, ha vki közelről akarná megkukkolni.
Continental Super Contact: apósom 3 éves oktáviáján hátsó kerekek kezdtek szépen leereszteni, az egyik csak 1,4-et bírt tartani a másik 1,7-et. Ki is lettek cserélve Michelin Pilot-ra. Tudtok erről a gumiról vmi konkrétabbat?
Előzmény: Zsuga (5276)
Zsuga Creative Commons License 2002.05.21 0 0 5276
Üdv!

ha valaki mas megfinansziroz meg 1 domaint, akkor tobb neven is futhatna a dolog

Szvsz egyelöre maradjunk meg egynél. Ha lesz matrica is, akkor én arra szavaznék, hogy a matricán maga a domain szerepeljen.
Úgy gondolom, hogy a matrica által nem igazán egymást fogjuk felismerni, mint ahogy (talán Stevie írta) a HIX-Autósok is szinte soha nem találkoznak... a matrica arra lenne jó, hogy ha egy másik Skodás látja, talán eszébe jut, hogy megnézze az oldalt, és így eljutna hozzánk, így gyarapítván magunkat. (ha az ómagyar írásomat nem értenétek, bocs:) )
Egyébként az állás:
skoda-orrmotor: 8 (mauzival abszolút egyetértve, ez a kötöjeles megoldás nagyon jó, és még hasonlít is a skoda-auto -ra:) )
skodafun: 4
Úgy tünik az elöbbi van fórban.

Zs.

škodaorrmotorfanclub

Előzmény: malacmalac (5253)
mccheese Creative Commons License 2002.05.21 0 0 5275
Legalul a szervó szivattyúja van. Volt már aki le is bontotta fekvőrendőrön. A generátor tekercselése a sarat is jól tolerálja, láttam már brutálisan összekent példányt, ami máig gond nélkül szuperál.
Nagysebességű haladásnál több szar jön be a hűtőn keresztül, mint alulról...

Mcc

Előzmény: nohab (5272)
mccheese Creative Commons License 2002.05.21 0 0 5274
Csak a felszereléséhez kell egy WRC is...

Mcc

Előzmény: kneissl (5273)
kneissl Creative Commons License 2002.05.21 0 0 5273
Octavia kit car takarolemezt biztos lehet valahol talalni, es az valoszinuleg tobbet bir.:-))
Előzmény: nohab (5272)
nohab Creative Commons License 2002.05.21 0 0 5272
Az a takaró lemez szart se ér. Kollégám lemezestől verte le a kartert egy földúton. Mikor odavágta a kocsi alját a sárfogó lemez úgy hajlott be mint a papír, és odapréselődött az olajteknőhöz, ami persze elrepedt.

(Nekem) nem azért kell. Belestem a motortérbe alulról, és ott csillogott a generátor (indítómotor?) tekercselése teljesen fedetlenül. Namármost ha azt én ilyen jól látom, akkor a felverődő víz is éppen ugyanígy. Az odab@ߤs ellen meg szerintem a fém is kevés, legalábbis ha oda csatlakozik, ahová ez (látszanak a felfogatási pontok hátrafelé végig).

Előzmény: mccheese (5269)
nohab Creative Commons License 2002.05.21 0 0 5271
Volt, aki ezt bónusz kapott (ha jól emléxem, nohab), mert rosszul adták fel a rendelését.

Nem, nekem benne volt a rendelésemben, minden aszerint ment (egyébként bármit lehetett volna rendelni, ami a listán van).

Előzmény: feri60 (5261)
nohab Creative Commons License 2002.05.21 0 0 5270
Hali feri60!

Megemelt első futómű ÉS alsó motortér burkolat 42e körül volt a lista szerint.

Azt ismerem! De az SLX idején ilyen még nem volt. Az egy egyszerű műanyag lemez, ami kb. 30 centi mélyen nyúlik be a motortér alá.

Előzmény: feri60 (5238)
mccheese Creative Commons License 2002.05.21 0 0 5269
Az a takaró lemez szart se ér. Kollégám lemezestől verte le a kartert egy földúton. Mikor odavágta a kocsi alját a sárfogó lemez úgy hajlott be mint a papír, és odapréselődött az olajteknőhöz, ami persze elrepedt.
Úgyhogy én nem forszíroznám. Szemrevételezve a dolgot a teknő ellenállóbb anyagból készült...

Mcc

Előzmény: MZ/Y (5265)
mccheese Creative Commons License 2002.05.21 0 0 5268
Lásd. előző reakció.

EcoContact röhejesen szar, akkor már inkább egy OR34-es garnitúra :o) Egy céges BORA-n használtam ilyet, az 1.4/75Le volt, de az a gumi még arra a hihetetlen teljesítményre is teljesen alkalmatlan.

A BARUM Brillant mintája egészen más, ha érdekel belinkelem. A Skodák gumijai Szlovákiában (Puchov) készülnek - némi Matador összefonódást sejtenék a háttérben...

A kirepedezés egyébként nem csak Conti probléma. Nekem Dunlop gumik repedtek ki, de úgy, hogy egyszercsak egy ilyen repedésen keresztül leeresztett a gumi... Az utána felrakott Matadort máig használja a kocsi új tulaja, holott szinte már teljesen slick lett.
Ezért ajánmlanám az MP41 alternatívájaként az MP31-et is (bár nem tudom, hogy létezik-e a megfelelő méretben). Sebességindexe H-s, és ez is szereti a vizet...

Mcc

Előzmény: Törölt nick (5257)
mccheese Creative Commons License 2002.05.21 0 0 5267
De én megtaláltam a gumibolt.hu-n. Ez egy család tagja, és persze mindíg a legszebbnek-legjobbnak a képét teszik fel...
A család a CV-CH, ahol a második karakter a sebességindexet jelenti...

Mcc

Előzmény: stevie wonder (5234)
feri60 Creative Commons License 2002.05.20 0 0 5266
Nekem a teljes motorteret fedi, szerintem ez van a 150 lovasban alapból.
Érdemes lenne megkérdezni a konkrét árat.
Előzmény: MZ/Y (5265)
MZ/Y Creative Commons License 2002.05.20 0 0 5265
Nincs mit.
Hogy ment a Plus? Hát... 5-ösben 110-es sebességnél pörgi a motor azt a bizonyos 3000-et, aminél olyan iszonyatos hangja van. 4000-en már jó, de az meg 140... Nem országúti tempó. Sok jó kedvem nincs, mert szerintem nem fél órás meló lesz kideríteni, mi a fene ez, és ugye nem helyben van a szervíz.
Jut eszembe: Neked mekkora a motorvédő lemez alul. Kint 2 félét mondtak: az egyik 1300 korona, és szinte semmit sem takar, gyakorlatilag az orrától pont' a motor előttig (!) tart (kb. 35 cm), a másik 3500 korona, az fedi az egész motortért. A figura szerint az csak a tdi-kbe, meg a 150 lovas benzinesbe kell. "Hogy is van ez?" Szerintem ez baromság, a teljes kell, de akkor kint deágább, mint itthon...
Előzmény: feri60 (5264)
feri60 Creative Commons License 2002.05.20 0 0 5264
MZ/Y
Köszönöm a segítségedet, remélem, hogy nem fárasztottalak túlzottan a kérésemmel. Megpróbálom visszakeresni, hogy ki írta azt az infot, hogy látott ilyent, és felveszem a kapcsolatot vele.
Remélem, jó utatok volt, és jól ment a plus! Mégegyszer köszönöm.
feri60
Előzmény: MZ/Y (5263)
MZ/Y Creative Commons License 2002.05.20 0 0 5263
Feri60!
Semmi jó hír :o( Voltam Skoda-szalonban, ott azt mondták, sose gyártott ilyet a Skoda (?), és ők csak eredeti cuccot tartanak. Voltam 4 Skoda-boltban is, sehol sem hallottak róla. Nem tudom, hol lehetne szerezni... (Bocs, hogy nem hívtalak, de elfogyott az egyenlegem...)

Öcsi!
Kösz, valahol megtankoltunk.

Stevie!
Én annak idején nézegettem a Weltautó-nál, de a garanciájuk eléggé olyannak tűnt, hogy van is - meg nincs is. Van, de konkrétan semmire nem érvényes. Ráadásul az ismerős szalonban volt egy Octavia, jó árban, Weltautó-garanciával, aztán mikor rákérdeztünk, azt mondta, ne vegyük meg...

Előzmény: feri60 (5261)
feri60 Creative Commons License 2002.05.20 0 0 5262
Jól hangzik, pont ilyent kerestem ősszel én is, aztán lett Classic+.
stevie, a hátsó "szárnyad" is leamortizálódott a csattanásnál?
Előzmény: stevie wonder (5248)
feri60 Creative Commons License 2002.05.20 0 0 5261
Semmi különös, megrendeltem, és kb 6 hét múlva átvettem, minden megrendelt extrával együtt. És ködfényszóró nélkül. Volt, aki ezt bónusz kapott (ha jól emléxem, nohab), mert rosszul adták fel a rendelését.

Mi hír szlovák barátainknál?

Előzmény: MZ/Y (5243)
keptn_kork Creative Commons License 2002.05.20 0 0 5260
Nekem MP35 185/65 R14 van fent gyari alufelnin. Szerintetek milyen?

Neztem a Styevola elott parkolo Fabiakat es Octaviakat. Nem nagyon talaltam a hat auton egyforma gumikat. Se gyart, se tipus, se meret. Szinte semmi sem egyezett :) Ez miert van?

Előzmény: Törölt nick (5257)
gyurmosz Creative Commons License 2002.05.20 0 0 5259
Sziasztok!

Stevie, ugyan nem nagy dolog, de nekem feltűnt a képen, hogy az első lökhárító alján lévő műanyag bigyó lepattant...

MÁS:

Láttam ma egy szlovák GLX Feliciát bazaltszürke-metál színben, gyönyörű volt, és nagyon újnak tűnt. Létezik az, hogy ott lehet még Feliciát venni? Körülnéztem a Neten, és pár országban még szerepel a kínálat részeként! Ráadásul ilyen színben eddig csak Fabiát és pár Octaviát láttam.

Előzmény: stevie wonder (5256)
renegade Creative Commons License 2002.05.20 0 0 5258
Stevie,

koszi, csak bele kellett neznem az asztalomon hevero harom hirdetesi ujsagba. Most eppen meg vagyok ijedve egy kicsit: a nejem elkezdte kijelolni az ujsagban a hasznalt Astra Classic-okat... ;-)

A gyanusan alacsony aru autokkal pedig nem art egy kis elovigyazat. A Porsche meg teljes aron, uj autokent is kepes karambolos, pirosrol ezustre atfestett Octaviat eladni. Dehat Neked magyarazzam...?

Előzmény: stevie wonder (5256)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.20 0 0 5257
Hali!

Az MP41-ről firkálok. Azóta megint mentem vele kicsit, és most meg is tavartam, úgy "istenigazából". Egyre jobban tetszik, pláne, hogy 60800Ft-ért adták, szereléssel együtt a négy darabot. Mégegyszer leírom a méretét: 195/65R15, és a lényeg: V sebesség osztály.

mafe!
Az előző "gumi" Continental EcoContact volt, ugyanilyen méretben. Eléggé ciki a gyárra nézve, hogy ilyen termék kikerül a nevük alatt...

stevie!
A continental mintája a BARUM Brillant-é. És félreértés ne essék: a Barummal soha nem volt semmi bajom. Az előző kocsim: Felicia Combi Lxi, a második Barum garnitúrával ment el, az elsőnek csak az volt a baja, hogy elkopott. NEM KITÖREDEZETT: csak elkopott úgy 65000km alatt.

csíkos

Előzmény: keptn_kork (5247)
stevie wonder Creative Commons License 2002.05.20 0 0 5256
Az ar alacsony, bar talan nem gyanusan alacsony. Az autora egy ev "Weltauto" garanciat vallalnak, ugyhogy valoszinuleg az auto tiszta es talan sajat maguk vezettek a szervizkonyvet + alaposan atvizsgaltak, kijavitottak eladas elott. De holnap reggel nyolckor a Fay utcaban kezdem a napomat :-) es akkor okosabb leszek.
Előzmény: _niko_ (5254)
stevie wonder Creative Commons License 2002.05.20 0 0 5255
renegade,

a Kepes Auto expressz es a hasonlo hirdetesi ujsagok tele vannak ilyen ajanlatokkal es altalaban a feltetelek is nagyon kedvezoek. Ezekhez kepest a Porsche Bank kifejezetten draganak tunik. Az, hogy ezek kis penzintezetek, ne okozzon problemat, elvegre Te tartozol nekik es nem ok Neked :-) Csak arra kell vigyazni, hogy a forgalmiban es a torzskonyvben Te legyel a tulajdonos, ne pedig a bank.

_niko_ Creative Commons License 2002.05.20 0 0 5254
"Lehet hogy?...:-)"
Na ez pl. nem gyanusan jó árban van?

Előzmény: stevie wonder (5248)
malacmalac Creative Commons License 2002.05.20 0 0 5253
megjegyzem, ha valaki mas megfinansziroz meg 1 domaint, akkor tobb neven is futhatna a dolog, es akkor nem lesz senkinek sem hogyismondjak, rossz szajize :)

technikailag megoldhato, mar csak tokesiteni kell az igenyt :)

en 1-et, amit a tobbseg megszavaz, bevallalok viszonylag rovid hataridovel :)

Előzmény: ocsi (5252)
ocsi Creative Commons License 2002.05.19 0 0 5252
Én is szavazok egy skodaorrmotor domain névre.
Ha kiötlök még valamit, majd visszatérek erre.
ocsi Creative Commons License 2002.05.19 0 0 5251
>Szlovákiában mit kell tankolni? 95, oszt kész? (Azért kérdezem, mert Romániában...

95, oszt kész!
Romániában a magyarországinál rosszabb viszonyok vannak ebböl a szempontból, Szlovákiában meg jobbak. Majdnem mindenhol megkapja az ember a megfelelö minöséget, ha valahol probléma van, az is csak alkalmi szokott lenni, és nagyon ritka. Részemröl én nem tankolok az ismeretlen kis „helyibenzinkútnál”.

Előzmény: MZ/Y (5224)
renegade Creative Commons License 2002.05.19 0 0 5250
Ha kereskedotol veszek Skodat, de hianyzik felmillio forintom, nincs gond, adnak bankkolcsont. De mi van akkor, ha maganszemelytol szeretnek Skodat venni? Van olyan bank, amelyik ilyenkor is -- tehat kifejezetten autovasarlas celjabol -- nyujt kolcsont a kereskedonel szokasos feltetelekkel?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!