Keresés

Részletes keresés

te_o Creative Commons License 2000.03.20 0 0 70
Konkretumot en sem tudok,de szerintem 15 fokos vizhomerseklet alatt nem erdemes probalkozni. :)
Ha van a kornyeken arnyek,akkor meg max behuzodnak az ala,majd bolondak lesznek hogutat kapni. :) En az enyemet az erkelyen szoktam nyaron tartani(panel tipusu haz),terrariumanak kb felet learnyekolom,igy csak ha a vizet cserelem,veszem be,vagy ha esik az eso.
te_o
Előzmény: Csótány (69)
Csótány Creative Commons License 2000.03.20 0 0 69
Bár már jópár éve tartok ékszerteknősöket, eddig még soha nem „nyaraltattam” őket. Mikortól bírják (a legalacsonyabb hőmérsékletre gondolok) a kerti medencében való úszkálást? Ha totálisan tűzi a Nap a vízüket nem kapnak hőgutát?
te_o Creative Commons License 2000.03.05 0 0 68
Hali!
Nekem is van egy ekszerteknosom,mar kb. 12 eves.Soha semmi komoly baja nem volt.Jelenleg heti egyszer kap enni,akkor jollakasig.Amugy sokfele kajaval erdemes naluk probalkozni.Az enyem a rovarokat(szocskeket,saskakat) szereti nagyon,egyebkent fokent halon el,bar a hust sem vetne meg.A gilisztakert kozepesen lelkesedik,egyebkent meg nem szereti az olyan kajat,ami tul puha es szetmallik a szajaban.Viszont egy ismerosome kimondottan szereti a konzerv Whiskast(az enyem kifujja :) ).
Egyebkent szinte minden ertelmes rovart is erdemes kiprobalni,kiveve ami budos vagy kellemetlen izu(katicabogar,poloskafelek).A darazsakat is megeszik,de ki kell operalni belole a fullankot.
Regebben ketten voltak,a masik fiatalabb volt(most kb. 6 eves),de a nagy egy ido utan terrorizalni kezdte,igy unokahugomhoz kerult a kicsi.(Ez az,ami megeszi a Whiskast.)Az erdekes az,hogy a kicsi him volt,az enyem pedig nosteny.
Amugy ha kavics van a terrarium aljan,hogyan lehet egyszeruen cserelni a vizet?Nem rakodik koze a szutyok?

te_o

Előzmény: Csótány (66)
lady Creative Commons License 2000.03.03 0 0 67
Tegnaptól PI vízben úszkálgat az enyém. Az legalább tiszta...
Csótány Creative Commons License 2000.03.03 0 0 66
Kissé leült a topic, de szerencsére itt a tavasz és jönnek az esők is! A tegnapi eső hatására már beindultak a giliszták és sikerült néhány izmos példányt begyűjteni. Így a tél elmúltával igazi csemege a tekiknek ez a „friss hús”. Tehát ne hagyjátok otthon a gilisztagyűjtő dobozkát az esős napokon! Jó vadászatot!
wabel Creative Commons License 2000.01.31 0 0 65
Köszi Csótány!
Csótány Creative Commons License 2000.01.28 0 0 64
Szerintem a kaka állaga az elfogyasztott kajától függ és attól, hogy mikor veszed észre. (Előbb-utóbb a szilárdnak tűnő ürüléket is szétkevergetik.) A teknős bőréből való trutyi párolgás szerintem egyszerű vedlés, mely annak a bizonyítéka, hogy jól fejlődik a Teki.
Előzmény: wabel (63)
wabel Creative Commons License 2000.01.28 0 0 63
A Teki fél éve került hozzánk feleségem révén. Már 11 éves.
Sokat nem értünk hozzá... vettünk neki tápot és gondoltam kap egy - már említette itt valaki -
kerámia(?) sziklát.
Na, erre nem tudott felmásznimert elakadt a hasa.
Becseréltük vízmelegítőre.
Hetente, másfél hetente szoktam cserélni a vizet. Az utóbbi hetekben viszont azt tapasztaltam, hogy
szilárd kaka is jön belőle.
Ez, hogyan működik? Nem rendszeres. És a végterméket be szokta kaparni a köve mögé. Van,
hogy nem veszem észre. Kaphat ettől fertőzést?
Teki, sajna egyedül él, nőstény... kell neki társ?
Viszont rájöttem, hogy szereti ha jó sok vize van és tenyérnyi nagysága ellenére imád úszni.
Régebben kiraktam sétálni a szobába de a körmei összeszedtek minden koszt és rettenetes lett a vize.
Ja, és még egy kérdés. Tisztogatás után... meg úgy általában is a bőréről valami furi trutyi
"párolog", ez normális?
Egyébként jó "karbanlévőnek" tűnik de szeretném megelőzni a bajt.
Ez hosszú lett, de előre is kösz a válaszokat!
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.28 0 0 62
a napi többszöri etetéssel csak egy baj van (azon kivül, hogy igen költséges) többször is "mennek" wc-re.
kivi Creative Commons License 2000.01.27 0 0 61
Én Malac-nak hívom. Egyébként már 25cm környékén van.
Kekka Creative Commons License 2000.01.27 0 0 60
nekem voltak tekijeim, azok naponta ettek, egyszer, bírták volna többször is, de nem egy olcsó mulatság. Ha nem kaptak enni, akkor olyan hangosan kaparták a terrárium üvegét, hogy bele lehetett bololndulni, szóval nem éheztettem őket. egyszer a nagyobbik majdnem leharapott egy percet az ujjamból, mert két napig nem kaptak enni.
az első kettő Teki volt és Tepi( ezek a nevek mind az én akkori 10 éves fantáziámra utalnak) aztán tepi 2 évesen kimúlt, helyette jött egy tekinőc, akinek nem volt neve.
GAndi Creative Commons License 2000.01.27 0 0 59
Köszönök mindent! Tényleg béna voltam kicsit, hogy nem vettem észre...
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.27 0 0 58
Benő és Benőke
Csótány Creative Commons License 2000.01.27 0 0 57
Ha már a nevek felé terelted „beszélgetésünk” fonalát, elárulom, hogy az én ormányos teknősömnek Syrano a neve. (Sejted miért?) Az ékszerek közül a hölgy neve Susy, az uraké Fata és Charly. Nem túl arhaikus teknősnevek, de már megszokták. (Ez költői túlzás, mivel szerintem csupán a felkínált táplálékra reagálnak.)
Előzmény: lady (53)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.27 0 0 56
én minden nap adok nekik enni. sőt van amikor reggel és este is. megeszik. nem szeretném éheztetni őket. és tényleg megnőnek. az enyém már tenyérnyi, kb. 2 év kellett neki.
kivi Creative Commons License 2000.01.26 0 0 55
A képernyő bal felső sarkától kicsit lejjebb az "Új hozzászólás"-ra! :)))

Etetés: én nyáron 2 naponta etetem, de télen (amikor egész nap csak punnyad) van olyan, hogy 5-6 napi sem akar enni.

Előzmény: GAndi (54)
GAndi Creative Commons License 2000.01.26 0 0 54
OFFTOPIC*Bocsánat, hogy 'válaszolok', de nem tudom, mire kell kattintani ahhoz, hogy
csak úgy írjak egy topicba. Sgítene valaki?*

ONTOPIC: nekem csak 2 kicsi ékszerteknősöm van. Még egyévesek sincsenek. Lassan
rájöttünk arra, hogy nem árt nekik, ha nem 2, hanem 25 centis vízbe tesszük őket... Azóta
nagyon vígan lubickolnak, rossz nézni őket, mert én is igazán úsznék már... Na, szóval
tényleg lehet naponta etetni őket? Mert mi azt hallottuk, hogy csak kétnaponta ajánlatos.
Lehet, hogy 1-2 é alatt tenyérnyire nőnek? Úristen!

Na jó, köszi!

Előzmény: lady (53)
lady Creative Commons License 2000.01.26 0 0 53
Csótány!
Én a legnagyobb szeretetből hívom békának. De ha ragaszkodsz hozzá, akkor itt nem fogom. Berci a becsületes neve.

(egyébként neked is szép neved van...:-)

Csótány Creative Commons License 2000.01.26 0 0 52
Lady!

Ne haragudj, hogy kijavítalak, de legalább a teknőstartók ne használják kedvencükre a „béka” titulust. A teknős hüllő, a béka kétéltű!
Ha eszik a teknős, a vitaminbevitel lisztkukaccal is megoldható, csak egy kicsit hosszadalmas.
A lisztkukacokat megetetem reszelt sárgarépával, salátalevéllel ...stb. Az így feltuningolt lisztkukacokat ha megeszi a teknős, részesül a vitaminokból is. Egyébként az egyik ékszerteknősöm egyszerűen rámozdult a nyers salátalevélre is!

Előzmény: lady (49)
lady Creative Commons License 2000.01.25 0 0 51
Nem lesz egyszerű, de majd kitalálok valamit...

Lehet hogy a víz sem tetszik neki. Fel fogom főzni neki, hátha...

gabek Creative Commons License 2000.01.25 0 0 50
Lady!

Szerintem a vitamin már kevés lesz neki. Amíg eszik, addig jó, mert talán nem gyengül el teljesen, de itt biztos valami gond van. Ha szeretnéd hosszú távon megtartani szegénykét, akkor sürgősen vidd el állatorvoshoz. Egy nap szabadságot csak megér, a többi majd utána kiderül.

GABEK

Előzmény: lady (49)
lady Creative Commons License 2000.01.25 0 0 49
Köszi gabek. Az a gond hogy reggeltől estig dolgozok, nincs időm állatorvos után járkálni.

Most új szokása van a békámnak. Kiül a kőre reggel, és ott van estig. Ezalatt ugy kiszárad hogy ledob mégegy garnitúra pikkelyt. Beszárad a szeme, és teljesen halottnak néz ki. Most fagyasztott hallal tömöm. Meg is eszi, de ma elmegyek veszek valami vitamint hátha bele lehet diktálni.

Damian Creative Commons License 2000.01.24 0 0 48
Helló,

Szerintem teljesen mindegy milyen fajta.
Nekem ékszerteknősöm van, kettő, tenyérnyi nagyságú és nagyon harciasak főleg ha kajáról van szó.Ha csipesszel adom nekik a halat és előfordul, hogy a csipeszt is bekapja képes nyakból felhuzni magát de a kaját nem engedi el.
Egyébként ha mosom őket és kefélem nekem is rá szokott harapni.
Egyszer kiraktam őket a szőnyegre sétálni és meglepődve tapasztaltam, hogy roppant kiváncsiak. Először bizalmatlanok de utána szó szerint keresik a gazdit.

Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.21 0 0 47
Nekem egyszerű ékszerteknőseim vannak, de azok is nagyon harapnak. Ha ráharap a kezemre el sem enged. Állandóan csattog a szájuk, de még egymást is.
gabek Creative Commons License 2000.01.20 0 0 46
Leone!

Úgy egy éve kaptam ajándékba egy "térkép teknőst" (pontosabban a húgom kapta, de rajtam ragadt...) Korábban már találkoztam alligátor teknőssel, de az nagy, kifejlett példány volt, ez meg picurka (4-5 cm átmérő), de egyre erősebb bennem a gyanú, hogy a picurka is alligátor teknős és a húgom valami szivatás áldozata lett. :-) Indoklás: A kis vacak harap mint az állat, főle mikor a páncélját sikálom fogkefével. A gond az, hogy csak úgy recseg-ropog a fogkefe, ha elkapja...

Nójika!

A teknős étvágytalansága, fáradékonysága, kevés mozgása általában betegségre enged következtetni. Legtöbbször a helytelen, túl egyhangú táplálás az oka. Ilyenkor van az, hogy kalcium hiányos lesz az állatka, puha a páncélja, bedagadnak a szemei, nem nyitja ki, nem eszik egyre erőtlenebb lesz. Ké hetes injekció kúrával helyre hozható, de a siker elég változó. Az is szerepet játszik, hogy ezek az állatok zömmel tenyésztettek és bizony előfordul a beltenyészet is.
Megfelelő táplálkozással ez elkerülhető. Javaslom a SERA-RAFFY P nevű tápot (hengeres, narancssárgás doboz) minden napos használatra, mellette nyers marhahúst, májat, lisztkukacot, szúnyoglárvát, ill. növényi eredetű táplálékokat

A tecc-hallott állapotnak más oka is lehet. Nekem akkor csinált ilyet, amikor túl meleg volt a víz neki. Takarításkor beraktam a csapba és kicsit melegre sikerült a víz. Kb. 35°C. Elaludt a vízben és semmi életjelet nem mutatott. Miközben a húgom a tenyerében simogatta és siratta, egy kicsit lehűlt és kezdett magához térni. Ideális hőmérséklet kb. 27-28°C.

Lady!

Leginkább a környezetváltozás viselhette meg és valami nem tetszik neki az új helyen. Csak azt tudom javasolni, hogy sok-sok próbálgatással ki kellene deríteni, hogy mi az és változtatni rajta. Közben állatorvosi felügyelet alatt tartani.

Üdv.:
GABEK

leone Creative Commons License 2000.01.20 0 0 45
Sziasztok!

Tart valaki Alligator vagy Keselyu teknost?

Bye.
Leone.

Nójika Creative Commons License 1999.12.16 0 0 44

Sziasztok!!

Nagyon örülök ennek a topicnak, mert épp gondok merültek fel.
Van egydarab ormányos teknősöm, még elég fiatal.
Néhány napja észrevettem, hogy vm baja lehet, nem eszik, alig, és nehézkesen mozog. Ma voltunk állatorvosnál, mondta, vm fertőzést kapott, meg Ca és vitamin hiánya van, erre kapott vm szurit.
Hazajöttünk, be a vizbe, két percre rá, ott lebegett. Azt hittem, meghalt.
De nem. Élt, csak vhogy furcsán viselkedik. Azóta ugyanez. Egyszer már a bökdösésre se reagált, gondoltam, itt a vég.
Azért, (hátha még él), kivettem a vizből, hogyha még él, csak nincs ereje úszni, ne fulladjon meg. Kis idő után magához tért.
Azóta is él, lélgezik, de alig, vagy semmit nem mozog, és nagyon profin imitálja egy halott teknős állapotát.
Mit csináljak vele? Az állatorvoshoz hétfőn kell menni.
Remélem, tud vk segiteni.
Nójika

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.16 0 0 43
Az ékszerteknőseim lassan kinővik a helyüket. Szerintetek mekkora aquáriumot vegyek, hogy ne kelljen félév múlva megint cserélni? Fogalmam sincs a méretekről. Kb. mennyibe kerül?
Víztisztító berendezést milyet használtok (mert már naponta cserélem a vizet, de ez is lassan kevés) Várom a tanácsokat.
Előzmény: Ni (42)
Ni Creative Commons License 1999.12.11 0 0 42
3 ékszer (vörös fülű, 2 tarajos)
2 iszap (csikos)+3 utód

Ha esetleg vkinek segítség kell, akkor menjen el a Dohány utca 3-ba. Itt talál könyvet, illetve kérhet tanácsokat az eladóktól, tudnak spec. állatorvost is ajánlani.

Hi Ni

lady Creative Commons License 1999.12.09 0 0 41
Vagy két hónapja hoztam el otthonról a teknősömet. Azóta állandóan dobja le magáról a páncélját. De nem ugy hogy a legfelső réteget, hanem válik fel a többi is alatta. Próbálom élő kajával etetni. Nem tetszik nekem ahogy eszik. A szemeit nagyon ritkán nyitja ki. Csak gubbaszt egész nap. Arra gondoltam hogy melegebb sokkal ez a lakás, és talán nem szereti. Tegnap kitettem a konyhába,ott hűvösebb van. Reggelre kinyitotta a szemét, pedig nem szokta. Ha nem áll meg a vedlés elviszem orvoshoz. Nem tudtok egy jó dokit Budán?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!