Keresés

Részletes keresés

tengerzold Creative Commons License 2015.08.15 0 0 50343

Szia,

 

Törökország nem Egyiptom, nem érdemes össehasonlítani vele. Más emberek, más mentalitás, más tengerek, de gyönyörű  :) 

Előzmény: Emy86_ (50342)
Emy86_ Creative Commons License 2015.08.15 0 0 50342

Szia!

 

A Hotel Turan Prince-ben szállunk meg. Igen, "sajnos" a Vörös-tengehez hasonlítok,mert annál szebbet még nem láttam:P

Előzmény: tengerzold (50338)
jtama Creative Commons License 2015.08.14 0 0 50341

Malazs az előbbi beszámoló a Crystal Admirálról bemásolható részemről

jtama Creative Commons License 2015.08.14 0 0 50340

Szia!

Kedden jöttünk haza a Crystal Admiralból.

 

Összességében jó volt, de volt pár hiba a véleményünk szerint.

 

Import alkoholos italokról nem tudok nyilatkozni, mert a párom csak rakit fogyasztott és Efest.

 

Mi négyen voltunk,két gyerek és két felnőtt. Este 7 után érkeztünk a szállodába, megkaptuk a szobát és észleltük, hogy 2+2 ágyas szoba helyett, csupán három ágyast kaptunk. Ezt jeleztük és hoztak egy ágyat.

 

Vacsorára már nem nyitásra érkeztünk és alig találtunk helyet , az ételeket sem pótolták, kicsit meglepődtünk ezen, bár másnap már nyitásra mentünk (7 órára) és akkor már meg voltunk elégedve mindennel.

 

A szálloda hatalmas, több mint nyolcszáz szobája van, szerintem már túl nagy.

 

Elhelyezkedése nem túl jó, mivel a semmi közepén van, ezt tudtuk is, így ez nem zavart, de még a dolmusok által járt útra is igen sokat kellett volna kisétálni, így nem hagytuk el a szállodát az egy hét alatt.

 

Ételek rendben voltak, tisztaság is, csak a takarítónéni volt, hogy nem ért oda a szobánkba, míg a kisfiamat felvittem ebéd után aludni, így a takarítás előfordult, hogy elmaradt. Ez kicsit zavaró volt, mivel a wc papírért már szólni kellett, hogy ugyan szíveskedjenek pótolni.

Gyerek medencébe nagyon hideg a víz, térdig állva benne, lábam pár perc után zsibbadt szinte.

Tengerpart kavicsos.

 

Ennyi ami most hirtelen eszembe jutott.

Szerintem ez attól is függ, hogy voltatok-e már Törökországban és ha igen, előzőleg milyen szállodában.

Mi voltunk ettől jobb és rosszabb hotelben is már, ez volt a 6. törökországi nyaralásunk.

 

Előzmény: Szivar87 (50336)
Alanya Creative Commons License 2015.08.14 0 0 50339

Szia,

 

Alanyaban elek az emlitett helyeken mar jartam.Mindegyik hely nagyon szep.Ha nem gond, akkor folytassuk mailben /syedra-homes@hotmail.com/.

 

Robi

 

 

Előzmény: Emy86_ (50337)
tengerzold Creative Commons License 2015.08.13 0 0 50338

Hol lesz a szállásotok (Alanya, Side?) mert amiket leírtál, abból némelyik helyszín elég messze van ettől...

Ha Vörös tenger a mérce, akkor itt egyáltalán nem gazdag az élővilág. 

Előzmény: Emy86_ (50337)
Emy86_ Creative Commons License 2015.08.13 0 0 50337

Sziasztok!

 

Mi nászútra megyünk ide 23-án 2 hétre!!:-)Én is a delfinnel úszást várom a legjobban!

Most megkaptam a fakultatív progik listáját és elcsodálkoztam, hogy milyen csodálatos helyek vannak Törökországban! Legszívesebben mindenhova elmennék ezért kérem azokat akik már jártak ezeken a helyeken, hogy meséljenek, melyiket/melyeket a legérdemesebb megnézni. Köszönöm előre is.

 

A lehetséges progik:

1.perge-aspendos-kursunlu

2.demre-myra-kekova

3.kappadokia

4. isztambul

5.pamukkale-efesz

6.alanya

7.antalya

 

Búvárkodni szerintetek érdemes? (mármint palackos) Nem tudom mennyire lehet gazdag az elővilág ezen a környéken (side-alanya)

 

Előre is köszi az infókat!

Üdv

 

 

Szivar87 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 50336

Kedves Pusker.Z!

 

Nagyon köszönöm a beszámolót a Crystal Admiralról. Idén megyünk oda ketten, már nagyon várjuk csak jót hallottam eddig a hotelről.

 

Abban esetleg tudsz segíteni, hogy milyen márkájú vagy melyik import italok voltak az AI-ban? Már majdnem 2 hónapja kutatom, de sehol semmi infót nem találok róluk :) Annyit tudok már, hogy elvileg sörből Becks és Efes van, de rövidekről semmi infó.

 

Válaszodat előre is köszönöm!

 

Üdv,

 

Attila

Előzmény: Pusker.Z (44969)
almaviva1 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 50335

Hát reméljük. :-) Már alig várjuk :-) Talán nem lesz már ilyen irtózatos hőség ott.

 

Előzmény: tengerzold (50334)
tengerzold Creative Commons License 2015.08.12 0 0 50334

Nincs mit, remélem Ti is olyan jól fogjátok érezni magatokat, ahogyan mi :)

Előzmény: almaviva1 (50333)
almaviva1 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 50333

Köszönöm a választ és a tanácsokat, akkor mi is így fogjuk csinálni.

Előzmény: tengerzold (50322)
cuki66 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 50332

Nem helyi irodát akartam írni! Inkább maradok az utazási irodánál!

Előzmény: cuki66 (50331)
cuki66 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 50331

Köszi szépen TR FX és Tengerzöld!

Akkor marad a helyi iroda.... A bakancslistám második helyén szerepel a delfinnel úszás, rááldozom az összeget, kerül amibe kerül! Egyszer az életben megengedem magamnak! :-) Imádom őket! :-)

TR FX Creative Commons License 2015.08.12 0 0 50330

Ahogy tengerzold is írja sajnos ez tipikusan az a program aminek az árán helyi irodával sem hiszem, hogy nagyot lehet fogni.

Amire az áron kívül viszont nagyon érdemes odafigyelni, hogy milyen  "delfin-csomagot"  kapsz a pénzedért.

 

Én off-topic desztináción kapcsán merültem el a témában, láttam pl 90 USD Dolphin swimming experience-t, amire árban még bőven rá is modanám, hogy ok. Aztán az apróbetűs részből kiderült, hogy 10-en vannak egyszerre a medencében, ott korlátlanul lehet taperolni a delfint amikor éppen arra jár ezt leszámítva meg egy puszi + 1 készfogás és ennyi. Szóval úszás ahogy az átlag ember értelmezi konkrétan nem történik, ahhoz már a 150USD csomag kell.

Előzmény: cuki66 (50327)
tengerzold Creative Commons License 2015.08.12 0 0 50329

Bármilyen fakultatív, amit az utazási iroda kínál, helyi irodával is megszervezhető, kevesebbért, a delfinnel úszás viszont nagyságrendekkel sehol sem olcsóbb. 

Előzmény: cuki66 (50327)
tengerzold Creative Commons License 2015.08.12 0 0 50328

A fotók alapján homokos a part (én személy szerint jobban szeretem az apró kavicsosat, mert ott le lehet látni az aljáig) és az ellátáshoz képest a 08.29-i 1 hetes ár elfogadható. 

Előzmény: Attika30 (50326)
cuki66 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 50327

Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy delfinnel-úszást lehet-e helyi irodánál befizetni? Ha igen, mennyibe kerül idén? Vagy inkább hagyjam a helyben szervezkedést és menjünk az utazási irodával? Kissé sokallom a nemrég hallott 160 eurós árat! :-(

Attika30 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 50326

Értem, köszi :) Akkor nem olyan egyszerű ez, hogy lecsekkolom települések szerint, hogy hol milyen hanem ha van konkrét hotel elképzelés akkor külön utána kell nézni, hogy ott pontosan milyen.

 

Amúgy most elkezdtem szemezni az Azura Deluxe-al, jövő augusztusra 10 éjszakára 2200 euro-ért van a Neckermann Reisen-nél és ennél szerintem lesz majd még jobb ajánlat is, mert a Neckermann azért nem tartozik a legolcsóbbak közé. Valaki ismeri ezt a hotelt? Nemrég nyílt és elvileg felsőkategóriás hotel.

Előzmény: tengerzold (50325)
tengerzold Creative Commons License 2015.08.12 0 0 50325

Incekumban (Avsallarhoz közel)  a Top Hotelnél homokos, de ahány hotel, annyiféle lehet.

Előzmény: Attika30 (50324)
Attika30 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 50324

Sziasztok!

 

A parttal kapcsolatban érdeklődnék. Kumköy, Avsallar, Türkler, Okurcalar, Manavgat, Colakli, ezek homokos vagy inkább kavicsos parttal rendelkeznek? Inkább homokos part érdekelne minket de a törökben sok helyen kavicsos azért kérdezném :) Köszi a segítséget!

toto555 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 50323

Sziasztok!Érdeklődni szeretnék,járt-e már valaki a Quatro

 

Beach szállodában???Szeptemberben mennénk.Van már tapasztalat?A válaszokat előre is köszönöm

tengerzold Creative Commons License 2015.08.12 0 0 50322

Mi mindig Eurót viszünk magunkkal, amit gyakorlatilag mindenhol elfogadnak, max. néha előfordult, hogy lírában adtak vissza.

 

Az idén az a gyakorlat vált be legjobban, hogy alkalmanként 20 Eurót váltottunk át lírára (bármelyik pénzváltónál, mindenhol ki van írva, korrekten váltanak) a dolmusra, mert elég sokat mentünk és így volt a leggazdaságosabb.

 

Mi Eurót adtunk baksisként, örültek neki, mert ők is ugyanúgy tudnak vele vásárolni bárhol. 

Előzmény: almaviva1 (50321)
almaviva1 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 50321

Sziasztok!

Mi szeptemberben fogunk menni. Eurót viszünk magunkkal. Gondolom valamennyi Lirára is szükség lesz. Dolmuszt, ilyesmit is lehet Euroval fizetni? Kisebb helyeken elfogadják az Eurot és tudnak visszaadni Euroban? Itthon váltsunk Lirát vagy inkább odakint bankban vagy pénzváltónál? Baksist melyik pénznemben szokás adni?

Köszönöm a választ.

 

Alanya Creative Commons License 2015.08.11 0 0 50320

Szia!

 

A dolmus 2,5 Tl/ut.A hotelrol sajnos nem tudok infot, mert nem ezzel foglalkozom.En szemely szerint egy boltot ajanlanek, ahol mi is szoktunk vasarolni.Bovebben, privatban a syedra-homes@hotmail.com  cimen tudjuk folytatni.

 

Udv,

 

Robi

Előzmény: SDiana (50319)
SDiana Creative Commons License 2015.08.11 0 0 50319

Sziasztok!

 

Aug.14-én utazunk 1 hétre Alanya - Grand Bayar Hotelbe. Van esetleg valakinek tapasztalata a szállodáról? Véleményeket, tapasztalatokat, tippeket szívesen elfogadok.

 

Úgy tudom, több km-re van a hotel Alanya központjától. Érdekelne, hogy a dolmus hány líráért visz a központba?

 

Aki tényleg ismeri az országot: érdemes arany ékszert vásárolni? Arról lenne szó, hogy mindenképpen szeretnék "Allah szeme" ékszert venni. 3 éve Tunéziában már próbálkoztam egy medállal, de sajnos 3-4 hónap alatt lekopott, mivel csak futtatott arany volt. Jól átvágtak. Én valódi aranyékszert szeretnék vásárolni. Tudna valaki tanácsolni ékszerboltot, hogy hol nézzek körül? Hol nem csapják be az embert?

Köszönöm szépen!

zsuzsatne Creative Commons License 2015.08.11 0 0 50318

Július 29-től aug. 5-ig voltunk Alanya mellett Quattro Beach hotelben, Sun-Fun szervezésében. A reptéren vártak bennünket és a buszhoz irányítottak, ahol egy szlovákul beszélő utas kísérőt kaptunk, aki még a szállodába sem kísért be. A hotelben derült ki, hogy nincs szállásunk. Egy németül beszélő menedzser kért meg, hogy legalább 1 éjszakára költözünk át a mellettük lévő szállodába, kb 500 méterre  lévő apartmant kaptunk, ahol nem működött a klíma az egyik szobába. Másnap kaptunk egy légteres családi szobát (megrendelve egy kétszobás családi szoba volt), az ottani idegenvezetőt hívtuk aznap,de nem ért rá, csak másnap jött hozzánk, de ez a szoba mizéria nemcsak bennünket, hanem még 3 családot érintett. Az ellátás szuper volt, esti programok jók voltak. Kirándultunk Pamukkáléban ( 49 euro/fő), rafting túrán (20 euro/fő, felejthetetlen élmény) voltunk a Hallalanyával, meg voltunk elégedve velük. A parton a lányok ejtőernyőztek (60 euro).

Alanya Creative Commons License 2015.08.10 0 0 50317

Szia!

 

Alanyaban elek a hoteltol nem messze.A hotelrol sajnos nem tudok infot adni.A dolmus 2.5 torok lira, start- cel ar.Ha kerdesed van, szivesen valaszolok e-mailben./syedra-homes@hotmail.com/

 

Robi

Előzmény: sivatagipingvin (50316)
sivatagipingvin Creative Commons License 2015.08.10 0 0 50316

Sziasztok!

Augusztus 16.-án megyünk a Diamond Hill Resort hotelba. Esetleg volt valaki mostanság ott? Tudtok róla infot adni? Kérdésem lenne még, hogy mennyibe kerül a dolmus? Km-re van a viteldíj vagy start-cél árak vannak? Előre is köszönöm.

almaviva1 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 50315

Nagyon szívesen.

 

Előzmény: Kala53 (50314)
Kala53 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 50314

Köszönöm az infókat !

Előzmény: almaviva1 (50268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!