Keresés

Részletes keresés

Thomas Creative Commons License 2000.03.08 0 0 38
Alighanem ma lesz a napja, mivel lassan ket hete nem alszunk emiatt.
Ui. az egy kis keszulekre ugye sajnalja az ember a penzt... mint irtam,
no de amikor felmerul az, hogy egy ido utan az ember lanya nem birja tovabb az alkalmazotti kizsakmanyolast, akkor valami tevekenyseg melle jol jonne ez is mintegy kiegeszito.
Szoval ez ugyben ment el az agyunk es fizettuk ki az 5%-ot elore.
Sok ismerosunk hallot rola, vagy ismeri es jo dolgokat is mondtak, mint itt a topicban.
Egyebkent az Altavizsla kihozta az Autistak honlapjat is Bioptron ugyben, valamint a Sopron szallot, meg Siofokot is.
Tovabbra is jo lenne ha lehetne felhasznaloi tapasztalatokat olvasni, mert azok hitelesebbnek tunnek, mint az eladoi tajekoztatok.

A Nok lapjaban is lathato (ket hete) hirdetesben a nagy keszulek, amit tan inkabb orvosi celokra is hasznalnak. No ez lehetne az ami inkabb egy vallalkozas kereteben hasznosithato lenne.

Egyebkent meg te vagy az oka mindennek, ha nem nyitsz topicot akkor nem kerulunk ilyen slamasztikaba...:))))

Nonap alkalmabol megprobalok mellekelni egy magam altal, meg a boldogabb idokben "szedett" viragot a Bakonybol.

Thomas

Előzmény: kéva (37)
kéva Creative Commons License 2000.03.07 0 0 37
Thomas

Megvetted már ?

Sajnos nem voltam gépközelben a múlt héten.
K.Éva

Előzmény: Thomas (36)
Thomas Creative Commons License 2000.02.28 0 0 36
Szia Eva,

Nem tudom sikerult-e eladnod a masik keszuleket.
Tegnap beszeltunk egy terjesztovel es erdekes ajanlatokat tett, de az ara kicsit visszatart.
Ha meg van meg a tied, mennyibe kerulne, es milyen tartozek van hozza?
Esteleg, ha tudsz meg delelott valaszolj, nekunk ugyanis delig kell valaszt adnunk, hogy erdekel-e az ajanlat minket.

Koszi,
Tamas

Előzmény: kéva (34)
Thomas Creative Commons License 2000.02.28 0 0 35
Haliho sullyedo topic.
Allitolag a radioban, meg ujsagban is volt tegnap errol szo es hallottam egy jo(?) ajanlatot a lamparol illetve annak nagy testvererol ami kb olyan mint a csillagok haborujaban (0.resz) egy kocsiverseny hajtomu.
Igen jo lenne, ha valaki ma delig tudna informaciot adni, mennyi most a piacon egy kicsi (hagyomanyos) illetve a nagy ketyere.
Koszi!

Thomas

kéva Creative Commons License 2000.01.29 0 0 34
Zsírégetésre nem valószinű, hogy használ.
Előzmény: sweep (31)
sweep Creative Commons License 2000.01.26 0 0 33
Nem megy igy tönkre a rádiótelefon?
Előzmény: theking (32)
theking Creative Commons License 2000.01.23 0 0 32
Sziasztok!

A polarizálást egyszerűbben is tesztelhetitek: vegyetek elő egy mobiltelefont, számológépet vagy egyéb LCD kijelzős készüléket, és azt forgassátok a tesztelni kívánt polárszűrő alatt. Bizonyos szögben tartva a képernyő teljesen elsötétül. (Ez általában a rendes használathoz képesti 90 °-os szög.)

Érdemes kipróbálni akár polarizált szemüveggel is, csodálatos (és a gyereknek is el lehet magyarázni közben, hogy működik az LCD 8-)

Üdv: ANdrej

Előzmény: fargo (11)
sweep Creative Commons License 2000.01.23 0 0 31
Azért gondoltam fogyókúrára használni, mert elméletileg növeli az anyagcserét,illetve vérbőséget okoz.Tehát a fogyasztani kivánt részt világítva,lehet hogy csökkene a zsirpárna vastagsága.
Előzmény: bundee (30)
bundee Creative Commons License 2000.01.17 0 0 30
Udv...

A mi csaladunk is beszerzett egy ilyen lampat. Kb. 5 eve vette anyam ezt a lampat 14k-ert (14.000HUF !!!) - mielott nagyon csodalkoznatok, ennek evolite volt a neve, es csak azert kerult ennyibe, mivel ezt a feltalalo gyartotta, miutan eladta a talalmanyt kulfoldre, kapott engedelyt, hgoy gyartson MAS NEVEN ilyen lampat. Ebbol lett az Evolite. Az uttoro aruhazban vette anyam - mostmar biztosan nincsenek ott.

A hatasokrol annyit, hogy a lassan/nehezen gyogyulo sebekre hatasosnak tunt. Mivel az egesz lenyege az, hogy serkenti a verkeringest az adott teruleten.
En is hasznaltam, de nekem sajnos nem hasznalt :( En a testepites okozta bo"rmegnyulasokat probaltam vele kezelni, de ezek nem feluleti sebek (so"t, valojaban nem is sebek), es nem tortent valtozas :(((

bundee

kéva Creative Commons License 2000.01.17 0 0 29
Kár ezért a topicért:)Kezd elsülyedni.
sweep Creative Commons License 2000.01.16 0 0 28
Mit gondoltok fogyókurára lehetne használni?
sweep Creative Commons License 2000.01.16 0 0 27
Sziasztok!Öröm látni,hogy milyen egészséges a Tasztal közönsége.Vagy csak keveseknek van lehetősége bioptron lámpát venni?
Előzmény: kéva (26)
kéva Creative Commons License 2000.01.15 0 0 26
Más tapasztalat?
zsudu Creative Commons License 2000.01.14 0 0 25
Egyszer en is voltam egy 10 alakalmas kezelesen. Elotte nagyon pattanasos voltam, utana rendbe jott es soha tobbet nem lettem pattanasos. Elotte mindenfelet kiprobaltam, de semmi es senki nem tudott rajtam segiteni. ezert en hiszek benne. A kezeles alatt lattam, hogy oreg neniknek a laban levo fekelyeket szinten ezzel kezelik es ok is aradoztak, hogy mennyire jo.
Előzmény: kéva (24)
kéva Creative Commons License 2000.01.14 0 0 24
Petyus ez pont olyan volt,mint amikor egy bohózatban Márkus Laci szétszedett egy fotelt, és tételenként felkiáltott:Csak tudnám mi került ebbe x forintba ? Azon is jót nevettem :)
Valaminek az ára szerintem mindig a kereslet kinálat függvénye ( kivéve a szocializmusban ).
Sajnos én nem tudok ilyen lámpát csinálni, de úgy éreztem szükségem van rá,és ennél olcsóbban nem tudom hol lehetne megszerezni.
Egyébként elismerem - mert nem értek hozzá - hogy meg lehetne építeni úgy és annyiért ahogy te irod.De csak lehetne.Amig nem lehet,addig kénytelen vagyok ilyen drágán vásárolni,ha úgy érzem hogy ez hasznos számomra.A hatásosságát nem vonod kétségbe,ugye?Kéva
Előzmény: PETYUS (22)
Tyutymákok Creative Commons License 2000.01.13 0 0 23
Lehet, hogy az általad kalkulált anyagköltség reális, de ismereteim szerint csak a feltaláló volt magyar. Pénz hiányában a találmányát eladta - sajnos külföldre - igy a magyarországon kapható termékek ára a külföldi árhoz igazodik (ami a kinti keresetekhez képest olcsó, a magyar viszonylatban drága). E mellet még emelkedik az ár a fuvar,valamint a vámköltséggel is. Ha a termék magyar lenne, nem is kerülne többe az általad kalkulált összegnél.
Előzmény: PETYUS (22)
PETYUS Creative Commons License 2000.01.13 0 0 22
Mi tavalyelőtt vettünk egyet a Zepter hálózattól kb. 70000Ft-os áron. Bioptron névre hallgat a kicsike, és az ára valóban túlzottnak tűnik.
Van benne, ill tartozik hozzá:
egy ventillátor (olyan, mint a procihűtő, kb. 500, max. 1000 Ft),
egy 20W-os halogénizzó (800 Ft),
egy megfelelő szögben elhelyezett üveglap, amely lehet, hogy több rétegű (régen az Öveges professzor TV műsorában láttam ilyet, amikor a polarizációt magyarázta) nem tudom, mennyit érhet, de egy-két kFt-nál biztos nem több.
egy sárga színszűrő, ami azért kell, hogy csökkentse az UV fény arányát. (500Ft ?)
Egy műanyag ház, hasonló a hajszárítóhoz (kb. 1000 Ft)
Egy transzformátor (12V, 2A szerintem max. 2000 Ft)
egy szines ismertetőfüzet (kb. 200 Ft)
egy műanyag doboz (kb. 200 Ft)

Saccolásom szerint az anyagköltség tehát kb. 8000 Ft. Ha erre még ráteszünk különféle jogdíjakat, meg a gyártó és a terjesztő tisztességes hasznát, akkor nekem 20000, max 30000 Ft jön ki.
A többi szerintem átverés.

A lámpa egyébként tényleg használható, állítólag az a lényege, hogy a polarizált fény elősegíti a vérkeringést a hajszálerekben.

Tyutymákok Creative Commons License 2000.01.13 0 0 21
Hát biztosan nem olcsó, de nem kell megvásárolni, mert a Nagymező utcában, a Bioptron Kft-től bérelni is lehet.
kéva Creative Commons License 2000.01.12 0 0 20
Na,sikerült elérni anyámat,de csak azt tudta megmondani,hogy kin keresztül vették.(Remélem nem reklám,Koncz István 0630 238 9491)Árat nem tud anyám mondani,mert különböző kiegészitőkkel lehet megvenni, és ezek miatt állandoan változik a lámpa ára.Anyám például egy csuklón mérő vérnyomásmérővel együtt vette,mert igy olcsóbb volt és ugyis akart venni egy olyat magának.
Előzmény: Tripletheader (17)
Francesco Creative Commons License 2000.01.12 0 0 19
Erdekes volt valakinek a hozzaszolasa, miszerint 270k-ert vette a keszuleket. Jol atb.sztak, ugyanis harom hettel ezelott jutottunk egy uj keszulekhez, ennek a harmadaert, 90k-ert (es meg 'ajandekba' kaptunk hozza kiegeszito dolgokat). Az ara nagyban fugg az aktualis DEM es CHF arfolyamtol.

Azota tobbszor hasznaltam, es a sok elnagyolt 'gyogyhatas' mellett allithatom -e rovid ido alatt-, hogy megerte. Egy egyszeru pelda: megvagtam az ujjamat, es ekkor altalaban az Oxicort szokott kovetkezni. Azzal kb 1 het, mig teljesen eltunik a seb. A lampa segitsegevel ez az ido felere csokkent. De tortent mas is. Kiranditottam a nagy labujjamat. A szokasos teendok: jegeles, polcolas, pihentetes. Napi ket kezelessel (2x6 perc) masfel nap mulva mar tudtam ujra futni.
A szuleim izomhuzodasra is remekul tudtak hasznalni. Sot meg innygyulladasra is!

Ugyhogy, aki megteheti, vegye meg!
Meg valami: a mellettunk levo korhazban labszarfekelyre is alkalmaztak. Eredmeny: nem kellett a bacsi labat levagni.

Előzmény: Tripletheader (17)
kéva Creative Commons License 2000.01.12 0 0 18
Nem tudom pontosan,ajéndékba kaptam öket,de ha akarod megkérdezhetem
Előzmény: Tripletheader (17)
Tripletheader Creative Commons License 2000.01.12 0 0 17
hogyer' adjak most?

- th

Előzmény: kéva (15)
Tabak Creative Commons License 2000.01.12 0 0 16
Nekünk is van otthon 1, igaz BIONIC a neve és az anyósom vette vagy 2-3 éve Ausztriában.
Az egész család használja, főleg a gyerekeknél nagyon hatásos, (Nem fáj!!!!) torok- és mandulagyulladás, influenza esetén.
Néhányszor már rajtam is segített, főleg influenzás időszakban, (OFF: bár én még mindig a kalapkúrára esküszöm :-)) )
Amire nem hat: migrén.
Izomfájdalomra még nem próbáltam.
Arcüregre, homloküregre is szuper, és az orrodat is tisztíccsa :-))
kéva Creative Commons License 2000.01.12 0 0 15
köszi a válaszokat,pont ilyen gyakorlati tapasztalatokra voltam kiváncsi,mert aki el akarja adni,vagy kezelni akar vele az nem biztos,hogy objektiv tájékoztatást ad. Meg kell védeni magam,hogy nem feleslegesen dobattam ki a pénzt a szülőkkel.Főleg így,hogy ráadásul kettőt is vettek!Az ára szerintem is sok,bár ha belegondolok,hogy ha naponta egy doboz cigarettával kevesebbet szívok, akkor kb egy év alatt meg van az ára.Igy duplán segít az egészségemet megőrizni :)
Előzmény: TCrown (9)
TamasS Creative Commons License 2000.01.12 0 0 14
Sziasztok!

15-16 eves korom kornyeken makacs, gyakran kiujulo archerpeszem volt. Mindenfele kenocs es csodagyogyszer utan elmentem lampazni (eleg borsos volt, 1991-ben 10 perc valami 200 ft volt, ha jol emlekszem.)

5 kezeles utan (1000 ft) a problema teljesen megszunt... Szoval engem meggyoztek. Es nem hiszem, hogy placebo, mert a rengeteg mas csodaszer kiprobalasa elott ugyanugy hittem bennuk, es semmi...

Tamas

Thomas Creative Commons License 2000.01.12 0 0 13
Akkor most ezek utan, hol es mennyiert lehet beszerezni egy ilyen lampat,
ambar ha tényleg csak Mezei izzo van benne es polarszuro, akkor egy objektivre valo szorobol is lehet csinalni?
Tripletheader Creative Commons License 2000.01.12 0 0 12
Hello!

Az, hogy uj lenne, nemi tulzas, mivel legalabb 6-7 eve hasznaljak itthon.
En a sebhelyek eltuntetesere hasznaltam (mivel maradtak itt-ott kulonbozo hegek) es arra valoban hasznalt is.

- th

fargo Creative Commons License 2000.01.12 0 0 11
AntiLoop,

nem neveztem humbugnak a reikit, a fél familiám reiki mester, bár azért vannak furcsa dolgaik.

Ha optikus vagy, akkor meg tudod nézni, hogy az a szűrô polarizál-e. Ahhoz, hogy polarizáljon, tudtommal nem kell színesnek lennie, ahogy Te is említetted. Ja, aki esetleg nem járatos a témában, pl. úgy lehetne meggyôzôdni róla, hogy a szemed elé tartva nézel mondjuk egy ablakot, amin visszatükrözôdik az ég. Ha lassan elkezded forgatni az üveget, egy bizonyos állásnál a tükrözôdés eltűnik.

Mellesleg, minek több szűrô, polarizálni ugyanúgy polarizál mindegyik, maximum a polarizáció iránya lehet érdekes, beszereléstôl függôen, de ez úgyis elveszti a jelentôségét, mert a lámpát meg a kezeendô testrészt mindig más irányban tartjuk.

Esetleg annak lehet jelentôsége, hogy egy bizonyos hullámhosszú fényt polarizálunk. De ez sem túl meggyôzô.

Előzmény: AntiLooP (10)
AntiLooP Creative Commons License 2000.01.12 0 0 10
Nalunk is van ilyen lampa otthon, es a csalad tobb tagjan is segitett mar. Azok a kis plexik, amiket fFargo irt valoban szurok. A polarizalt feny pedig nem a hullamhosszokat szuri ki, hanem csak bizonyos iranyu fenyhullamokat enged at. Melyebben most nem mennek bele a temaba, de ha vkit erdekel elmagyarazhatom, ugyanis optika szakos vagyok.
fargonak pedig meg annyit, hogy a reiki se "humbug", ugyanis en is elvegeztem egy tanfolyamot, es gyakran hasznalom is a szerzett tudasomat hatasosan. Bar ennek semmi koze nincs a lampahoz.
TCrown Creative Commons License 2000.01.11 0 0 9
Itt vagyok pl. én.
A Nagymező utcában annak idején (kb. 10 éve) 4-5 "lámpázás" után eltűntek a pattanásaim, amiket 3 bőrgyógyász különböző szerekkel támadott akkor már évek óta, eredmény nélkül.
Egyszerűen kezelésenként látható volt a hatása.
Szóval nekem nagyon bejött, ha placebo, akkor mindez a placebo-affinitásomat dícséri nyilván.

Amúgy meg a fény pont szűrőktől lesz polarizált, kispofáim. Vagyis ha rosszul raktad össze, akkor már múlt idő az egész, használd olvasáshoz.
:)

Előzmény: kéva (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!