Keresés

Részletes keresés

sanyooo1 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 1795

Tegnap bele futottam egy IWSC 5105-be, hogy a magasságos Atyaúristen áldja meg mindkét kezével a tervezőjét! :(

sanyooo1 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 1794

Örülök, hogy egyeseknek jól fizető állásuk van! :)))   Gonosz vagyok? :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Szedi73 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 1793

Üdv Mindenkinek!

 

Mosógépvásárlással kapcsolatosan megosztanám veletek saját történetem és néhány (szerintem) hasznos infót.

December 31-én 17:55-kor 25 éves Hajdu Energomat mosógépünk váratlanul úgy döntött, hogy a 2015-ös évet már nem folytatja velünk. Ahogy néztem csapágyas lett. :( Ott ültünk szilveszter napján egy halom szennyes tetején (mert párom valamilyen megfontolásból mindig akkor kezdi el a mosást, amikor már nem nyílik a fürdőszoba ajtaja a sok szennyestől...) és azon morfondíroztam, honnan szedjek egy másik mosógépet ilyenkor. 3 gyerekes család lévén gyorsan kellett döntenünk, de mivel másodikáig esélyünk nem volt, hogy új gépet vegyünk, így volt időm alaposan körbe nézni a neten. 2 napig éjjel-nappal (Kistarcsa :) ) olvastam a kommenteket mindenféle mosógépről, magánszemélyek és mosógépszerelőkét egyaránt, felhívtam haverokat, megnéztem rengeteg típust a neten... Nem vagyunk gazdagok, de nem okozott volna problémát, ha egy 300 ezer Ft-os gépet kellett volna megvennünk. Mivel azonban építkezünk, tavasszal inkább arra fordítottam volna ezen "szerény" összeg többségét. Így az olcsóbb és egyszerűbb gépekre szűkítettem a kört. Na, de nem csak ezért. Pl.: Barátomnak van egy 280 ezres csoda AEG mosó masín, ami 2 éven belül beadta a kulcsot (még jó, hogy garis volt). Olvastam az internetes kommentekben olyat, akinek a cége 800 ezres ipari gépet vett, és 1 év elteltével a mosógépszerelő szinte családtag lett náluk. Szerelő szakik azt állítják (és ez nagyjából mondjuk egy Audi A8 kontra Audi A3-ra is igaz vagy bármilyen bonyolultabb és egyszerűbb gépre), hogy minél "okosabb" egy mosógép (tele gyakorlatilag felesleges funkcióval), annál nagyobb a hibalehetőség is. Saját tapasztalatból írták sokan, hogy 80 ezer alatt nem kapni normális, hosszútávon használható gépet, 150 ezer fölött meg nagy a sansz, hogy pénzkidobás lesz a vége. Így 80-150 ezer magyar forint közé lőttem be azt az összeget, amennyiért mosógépet szerettem volna vásárolni. Nagyjából a Zanussi, Whirlpool, Ariston, Beko, Hotpoint és az egyéb noname márkák vételétől a neten leírt rengeteg negatív tapasztalat miatt alapból elálltam. Nekem (nekünk) az egyszerű kezelhetőség és a hosszú várható élettartam volt a legfontosabb szempont. Én napi szinten használok iPad-ot, okostelefont és számítógépet, de az azokban lévő funkciókat szívesen kihagynám egy mosógépből...

Amit a legjobban dicsértek az a Miele és az AEG volt, de magas fogyasztói és alkatrészárának köszönhetően ezeket kizártam a vásárolhatósági körből. Maradt a szintén viszonylag pozitív tapasztalatokkal illetett Siemens, Bosch és LG. Szerencsére a csömöri Auchanban tőlünk 2 utcára pont találtam egy nekem megfelelőt, de mivel már ott nem volt készleten, ezért átautóztunk a nem sokkal messzebb lévő fóti Auchanba. Újságos akcióban 84,990.- Ft ért (+5000,-Ft 1 év extra gari) vásároltuk meg ezt az  LG F10C3LD-t. Interneten keresztül megrendelhettem volna 78.000.-ért is, de mint mondtam volt, SOS kellett a szerkezet, így nem volt más lehetőségem. 3-4 nap kiszállítási idő alatt maga alá temetett volna minket a szennyes, és mivel a vásárlás napján péntek volt, hétfőn meg már iskola és munka is kilátásban, ezért szorított az idő...

Még a délután beüzemeltem, és már mostunk is. Eddig minden ok, szépen és nyugiban mos, nem ugrál, nem nyekereg és a kikapcsolást szép kis dallamcsengéssel :) jelzi. Inverteres direct drive motorral szerelt /utána olvastam ennek is, ez egy gondozásmentes motorfajta szénkefe nélkül (inverter), ráadásul közvetlenül forgatja a dobot a mosógép belsejében (direct drive), így nincs ékszíj, ami elszakadhat és ez újabb meghibásodási forrás lehetne, illetve a rázkódás is minimális/. A gyári 2 éves teljes körű garancia mellé még vettem plusz 1 évet 5000.-ért. A motorra meg 10 év gyári gari van, úgy hogy addig talán nem is lesz vele gond. Azt mondják általában 1-2-3 évet bírnak a mai mosógépek, így érdemes olyan gépet venni, amire több éves extra garanciát adnak (mondjuk a motorra 10 év az szerintem nem rossz). Az LG-ket hosszú élettartamuk miatt kifejezetten dicsérték, így ezt választottuk. Valamint fontos az egyszerű kezelhetőség, és várhatóan hosszú élettartam és a jól kiépített szervizháttér, ha esetleg még is valami gond lenne pár év múlva. Egyelőre (1 nap után) elégedettek vagyunk, remélem 10 év múlva is ugyan ezt tudom majd leírni. :)

 

LG F10C3LD mosógép előnyei:

Egyenletes rezgésmentes centrifugálás, stabil működés, egyszerű kezelhetőség, kis helyigény. Várhatóan hosszú motor élettartam (Inverter Direct Drive). 2 év gyári +1 év vásárolt teljes körű és 10 év gyári motor garancia.

 

LG F10C3LD mosógép hátrányai:

Nincs rajta hátralévő mosási idő kijelzés. Talán nem olyan halk, amilyennek titulálja a cég (de nem gáz, enyhén TU-154-es hangja van centrifugálásnál, de nekünk a kazánházban kapott helyet, így a szobában már nem is hallani). Egyébként lehet mellette normális hangerővel beszélgetni, nem olyan hangos mint egy rakéta porszívó. :)

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.12.29 0 0 1792

Óóvazze... nem cserélte le a zindex a nickemet... :-(

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1791)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.12.29 0 0 1791

Szia!

 

Kéne nekem egy tuti wasmasin...mellik az, ami ingyé megy húsz évig??? Meg felszívja a kútból a vizet, áram se kell neki ???

Előzmény: sanyooo1 (1790)
sanyooo1 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 1790

"Ill. akkor miről szól a topic több 100 oldala?"----Arról, hogy hetente jön egy (egy???) új valaki, aki meg akarja tudni a tutit, és nem hiszi el, hogy nincs! :(

De tenni sem hajlandó ellene semmit, pedig palack is van, kóc is, a benzinkút se zár be soha a r/gengszterváltás óta! :)))

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.12.29 0 0 1789

:-)

 

Olvasgass... válasz a másik topicban. ;-)

Előzmény: sb64 (1788)
sb64 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 1788

Ezt így értem, de mégsem tudok nevetni rajta.

Tehát azt mondod, a lassan, kb 4 év után elhulló 80e-es Whirlpool után ha veszek BÁRMIT 150e-ért, akkor sem fogja tovább bírni és semmivel sem jobb?

 

Nehezen hiszem azért, bár ez í]y elég egyszerű válasz.

 

Ill. akkor miről szól a topic több 100 oldala?

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1787)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.12.29 0 0 1787

Tényleg.

Olvasgass vissza, ha érdekel a véleményem...

Ha nem vetted volna észre fogyasztói társadalomban élsz, ahol a cél nem a hosszú élettartam, hanem a fogyasztás. Használd két- három évig, és utána vásárolj újat - nehogymár ne tudják eladni az ujabb modelleket, mert te ülsz a pénzeden, és nem vásárolsz...

Előzmény: sb64 (1785)
sanyooo1 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 1786

Kiváló Barátom arra utalt, hogy ezek mind kommersz gépek, nagy különbség nincs közöttük, csodát sem érdemes várni! Bár vannak népek, akik évezredek óta várják hiába! :)

Előzmény: sb64 (1785)
sb64 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 1785

Tényleg? :)

Általánosan vagy ebben az árkategóriában érted, hogy azért nagyon sz*rt már nem kapni?

 

Tudásban, extrákban van jelentős különbség a különböző márkák, típusok között?

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1784)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.12.29 0 0 1784

Bármelyik, hosszú garival... ;-)

Előzmény: sb64 (1783)
sb64 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 1783

Üdv mindenkinek!

 

Tanácsot szeretnék kérni mosógép javítás/vásárlás ügyben.

A jelenlegi gép:

 

Whirlpool AWE 7629, 6kg, A+, felültöltős, vékony modell.

- A programjai kezdenek megzavarodni, a 2.5 órás program gyakran lejárt bő 1.5 óra alatt. Gondolom a vezérléssel lehet valami gond.

- Az ajtaja rozsdásodik. Ahogy visszaolvastam a fórumban ez típushibának tűnik...

 

Kérdés, hogy van-e értelme időben, pénzben ezzel foglalkozni, javíttatni vagy inkább nézzünk valami másik gépet.

Különösebb gondunk nem volt vele, de jó lenne amúgy is egy nagyobb, 7-8kg-os, elöltöltős modell. És persze strapabíróbb is kéne legyen, mert most gyerek mellett több lesz majd a mosás. (heti 3-4 biztos fel fog kúszni heti 6-7 mosásra legalább). Extraként jó lenne persze minél takarékosabb, kényelmesebben használható és halk modell. :))

 

- Milyen típusokat ajánlanátok? Árban 120, max 150e-ig gondolkodtam, de elsődleges, hogy bírja majd. Ha adott ársávban nem jön ki értelmes készülék akkor várom a szembesítést.

- Ami az előző gép kapcsán számomra pozitív lenne, a sok garancia. LG-kről olvastam jókat, motorikusan főleg, Samsungokra pedig ha jól látom most 5 év gyári gari jár még 2 napig, ami elég meggyőzőnek tűnik számomra. Az már elég idő ahhoz, hogy vmi gond kijöjjön.

Vagy nem? Mennyire ajánlottak?

 

A válaszokat köszönöm előre is!

myko Creative Commons License 2014.12.21 0 0 1782

Szállítási csavarok nincsenek a helyükön, kis lukak vannak ott. Szóval szerintem már ki lett véve. Egyenesen áll a gép. 

Előzmény: myko (1781)
myko Creative Commons License 2014.12.21 0 0 1781

Ugyanez a problémánk! 1 napos a gép! Centrifugálás közben ugrál,de nagyon! Ségítséget szintén előre köszönjük! 

Előzmény: Bendegúz76 (1721)
Anna Varga Creative Commons License 2014.12.20 0 0 1780

Azt tudom tanácsolni, hogy javíttasd meg a régit, vagy legalább kerüld el az én hibámat és ZANUSSI-t véletlenül se vegyél!! 4 hete vásároltam egyet és elszállíttattam a szintén csak kicsit gyengélkedő régimet. Nagyon megbántam. Az újjal csak a méreg van.  

A termékismertetőben leírt paraméterei nem felelnek meg a valóságnak: nem bír 5 kg ruhát mosni, a centrifugázásnál örökké leáll, ha a megadott mennyiséget belepakolom, azért, ha ennek csak kb a 2/3-dát akkor azért, mert nem tudja elrendezni, hiába keverem a kisebb és nagyobb méretű darabokat. Az ágyneműk külön mosása pl. lehetetlen emiatt. A használati útmutató nem hívja fel a figyelmet, arra, hogy a ruhákat csak szétrázva, darabonként szabad lazán belepottyantani. Ettől vasalni kell azt is, amit sosem kellett. A szakszervizt kétszer hívtam ki, amit leírtam azt a szakember tanácsolta. Leírni természetesen nem hajlandó. 72 órán belül el akartam állni a vásárlástól, de a szakvélemény szerint a gép jó.

A Fogyasztóvédelemhez 30 ezerért lehetne fordulni és a gép tesztelését ugyanez a saját szervizük végezné el. Kétségem nincs az eredményről és buknám még a befizetett összeget is.

Előzmény: csiva69 (1768)
kiczi Creative Commons License 2014.12.19 0 0 1779

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni! Elromlott az elöltöltős Ariston super csendes mosógépünk melyet nem érdemes már javítani. Olyan elöltötős mosógépet keresünk, melyet konyhapult alá be lehet tolni (levehető a teteje) és legfontosabb szempont, hogy extra csendes legyen. Lakásunkban a nappali-étkező-konyha egyben van, egy térben vagyunk a működő géppel.

Tud valaki ajánlani csendes mosógépet maximum 140.000 Ft összeghatárig?

Eddig ezeket találtuk:

Siemens WM14E496 mosási zajszint 54 dB

Whirlpool AWID 7140 mosási zajszint 52 dB

Whirlpool AWID 7140 mosási zajszint 52 dB

AEG L64740FL mosási zajszint 56dB

 

Előre is köszönöm a segítséget!

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.12.19 0 0 1778

Minden gyár egyénileg kódolja a tipusokat, kérd el a gyártótól a metódust...

Azért nem mosnak az üzletekben, amiért nem mosogatnak, és nem szárítanak, továbbá a hűtőt sem pakolják tele...

Előzmény: csiva69 (1777)
csiva69 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 1777

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek: a típusmegjelölésben van valami egyéb jelentése is az alkalmazott karaktereknek, pl. a "D" jelenthetné a Direct Drive technológiát, vagy ilyesmi :)

Vagy ha ugyanazon márka két típusa mindössze egy Q betűvel tér el, az csak azt jelenti, hogy épp ez a betű volt szimpatikus a névadónak?

 

( miért nem tartanak bemutató mosásokat az üzletekben? )

Maross2 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 1776

Hali. 7. évét taposo whirlpool felultoltos mosogepunk haldoklo fazisba lepett, piros szerviz led vilagit, ket ujrainditassal ket ujabbfajta hibauzenet, forumokon keresgeles utan eleve darabonkent irnak ra ot lehetseges hibaforrast. Megneztem a szurot, nem mondanam tul koszosnak, azert kitisztitottam, de nagyjabol itt vegetert a tudomany. Gondolom szerelot nagyon nem eri meg hivni hozza, ha 20-40 ezer forint letétele utan el még egy-ket evet. Van valami markajavaslat ha ujat neznek? jo lenne ha 100 alatt tudna maradni árban.

dorian.hu Creative Commons License 2014.12.18 0 0 1775

Felejtsd el. Inkább 3 mosógép 80ezerért 5 év garival, amik -tegyük fel a legrosszabbat- 6 évenként elromlanak, mint 200-ért valami ami talán, esteleg elmegy 18évig.

Előzmény: csiva69 (1771)
csiva69 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 1774

Csak elhoztam az üzletből egy szép színes prospektust, abból mazsoláztam :)

 

Amikor a régi gépünket vettük, az ár volt a fő szempont, meg hogy elférjen a konyhában, mert csak ott volt helye.  Nem volt ekkora választék, sem típusban, sem a forgalmazókban, de így utólag azt mondom, hogy szerencsénk volt. 

 

Most még az is meglepett, hogy éves vízfogyasztást tüntetnek fel a gépeken... honnan tudják, hogy mennyit fogok mosni? Ezt a paramétert milyen átlag alapján számolják?

 

A régi gépemben nincsenek műanyag ruhaelrendező bigyók, szimplán a dob saját anyagágából ( rozsdamentes acél? ) van kialakítva, ami ezt a funkciót hivatott ellátni. Basszus, nagyon le vagyok maradva, még azt sem tudtam, hogy nem minden mosógépnek egyforma a dobmintázata és bordázata! 

Előzmény: Törölt nick (1773)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 1773

"Kicsit hitetlenkedem, hogy az egyik gép jobban megőrzi a színeket, vagy 15 fokon is ugyanolyan hatásfokkal dolgozik, mint 40 fokon. Mennyire igazak ezek az állítások?"

 

Erre válaszoltam, hogy bullshit. Van esetleg más infód? :)

Előzmény: csiva69 (1771)
sanyooo1 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 1772

Akkor vegyél Miele-t.

Előzmény: csiva69 (1771)
csiva69 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 1771

Megnyugtatlak, abszolute nem, én most tényleg úgy keresek gépet, hogy nem 5 évre akarom vásárolni, hanem vele akarok nyugdíjba menni, addig meg még két évtized van hátra.

 

Szóval az egyéb paraméterek mellett, mint fogyasztás, dobméret, zajszint meg mit tudom én még most miket kell nézni, a tartósság vagy hibamentes üzemelés arányban áll-e esetleg az árszinttel, megéri-e többet fizetni... mondom, olvasom vissza  a fórumot.

Előzmény: Törölt nick (1769)
sanyooo1 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 1770

Mint a "Végleges szőrtelenítés, ingyenes kipróbálási lehetőséggel!" 

Előzmény: csiva69 (1768)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 1769

Marketing bullshit.

Előzmény: csiva69 (1768)
csiva69 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 1768

Most állok mosógép vásárlás előtt, olvasom vissza a fórumot, pár oldal után szemet szúrt... ma már tényleg nem lehet olyan gépet venni, ami annyi ideig kiszolgál, mint a régi? 18 éves Ignis AWL 344 gépem van, a gyerekeimmel egyidős, ki volt használva rendesen, még működik is, csak a centrifuga gyengélkedik már időnként. 

 

Kicsit hitetlenkedem, hogy az egyik gép jobban megőrzi a színeket, vagy 15 fokon is ugyanolyan hatásfokkal dolgozik, mint 40 fokon. Mennyire igazak ezek az állítások?

 

 

 

Lee222 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 1767

Gorenje 4 ev gari

dorian.hu Creative Commons License 2014.12.17 0 0 1766

Vagy épp akció van és adnak 1-2 típushoz, vagy 10k körül lehet venni hozzá.

Előzmény: Charx007 (1765)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!