Keresés

Részletes keresés

homerx Creative Commons License 2014.05.11 0 0 12719

ne vedd zokon :) nem kotozkodosnek ismernek engem itt a topikon :) nagyobb panikot csinalsz, mint a problema. ha figyeled, probalnak teged ravezetni, h a legkevesebb szert hasznald. fogadd meg. inkabb azt mondjad, h milyen lett a tavalyi termes.

Előzmény: Törölt nick (12718)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.11 0 0 12718

Most ezt miért kellett mondanod? Annyira nem bírod a jelenlétemet, hogy csak azért is egy árva szép szóval nem tudsz megilletni? Nem azért írtam olyan sokat, hogy idegesítselek, csupán szerettem volna elbeszélgetni veletek, kikérni tanácsotokat, véleményeteket, stb.. Amennyiben titeket idegesít a jelenlétem, akkor törlöm magam és kész, mert van az mondás, amelyik városban nem szívesen látott vendég vagy, annak a porát is söpörd le a lábadról. Remélem azonban hogy nem fog erre sor kerülni.

Valamiért állandóan az az érzésem hogy valakire rá kell szállnotok, ez esetben szállnod. De azt mondanátok meg az ég szerelmére hogy miért... Úgy gondolom hogy nincsenek szellemi fogyatékosságaim, hogy meg kelljen alázni, illetőleg vetni.  Elnézést kérek ezen off hozzászólásomért is. Remélem lezárhatom ezt a témát, meg az emlékezők kegyelmével a híres tavalyi kulcsmondatú témát is.

 

On: mivel paradicsom témájú topicban vagyunk, lent említettem, hogy szeretném megkérdezni ki használja a Vegesol eReS nevű rézalapú permetszert paradicsomra, és mik a tapasztalatai, illetve van-e ennél jobb biológiailag engedélyezett szer? Megelőző permetezésként egy állandó védelmet kell majd biztosítani a paradicsomnak nyár folyamán, ezért többszöri permetezésre is szükség lesz terméskötés folyamán is.

Előzmény: homerx (12717)
homerx Creative Commons License 2014.05.11 0 0 12717

nem remlik, h tavaly is veled volt tele a topik? ugy kell csinalni mint akkor, ’szt jovan.

Előzmény: Törölt nick (12710)
homerx Creative Commons License 2014.05.11 0 0 12716

igen, az :) iden vettem a palantakat, sajnos nem volt idom vele foglalkozni. erdekes, a bosnyakon mindenfele semmitmondo nevuek vannak, mint fa, meg bokros, mikozben nalunk a piacon szepen a nevukon szolitjak oket. hoztam egy pokorszivet vasarhelyrol is.

Előzmény: TINTUS (12708)
beetee Creative Commons License 2014.05.11 0 0 12715

Ajánlok egy fogadást...

Fogsz két palántádat, az egyiket még ma elülteted kint, hogy csak a fele látszódjon ki, a másiknak meg olyan tápot adsz és addig, amit akarsz.

Az első, miután elindultak a gyökerei szép erős nagydarab paradicsomtő lesz, a másikra meg akkorra vár az ültetéskori stressz.

Előzmény: Törölt nick (12710)
wilona Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12714

Én ezt ismerem "kacs"-nak, és hát a paradicsomnak ilyenje nincs :http://hu.wikipedia.org/wiki/Kacs

Előzmény: Törölt nick (12699)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12713

Egyikőtök sem tudja miért törölte magát b743? Nektek nem is tűnt fel?

Előzmény: Törölt nick (12703)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12712

Én is pikíroztam őket, egészen laza földbe lettek vetve.

Sajnos nem gondoltam volna, hogy később ennyit számít a jó föld. Persze hogy most már ugyanazt mondom mint te: a jó földnek ára van. Ettől még nem zárom ki azt a tényt, hogy mi magunk is össze tudunk állítani jófélét.

Előzmény: TINTUS (12707)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12711

Ha már te is azt mondod hogy hiánytünet, illetve én is arra tippelek, akkor csak is az lehet. Adtam nekik tápoldatod, úgy látom azóta kicsit helyrejöttek. NPK 20-20-20-as műtrágyát adtam, ne kérdezzétek miért nem ezt vagy azt a fajtát, nekem sürgősen cselekednem kellett, így elrohantam a városban lévő összes gazdaboltba szétnézni és a silány választék között még szerencse, hogy ezt a fajtát is találtam. Másrészt, ha már pontosan magam sem tudom milyen hiánytünet/hiánytünetek keveréke jelent meg, akkor a legjobb mindegyik tápanyagból pótolni.

 

Előzmény: nógrády (12706)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12710

Már megint? mi az hogy már megint? :)

Pont azért nincs kiültetve, mert nem elég nagy még.

Előzmény: beetee (12709)
beetee Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12709

Megint túlspílázod...

Különben, miért nincsenek még kiültetve? Az megoldana mindent.

Előzmény: Törölt nick (12704)
TINTUS Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12708

Ez törpe paradicsom ? Mert olyan zömök a levele

Előzmény: homerx (12705)
TINTUS Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12707

Paradicsomot én csak 450 grammos tejfeles pohárba pikírozok mert ott elég földje és tápanyagja lesz a kiültetésig.  más minőség az a föld amibe vetünk és más amibe majd átpikírozzuk. A palánta neveléshez a jó föld árát meg kell fizetni...... a túl sok tőzeges már nem jó.... a ph-ja 6,5-7 között legyen.Ez olvasható a csomagolásokon. Friss legyen a föld ! A tavalyi már nem jó palántázásra.

Előzmény: Törölt nick (12701)
nógrády Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12706

Szerintem is tápanyaghiány. Az öntözés gyakran "kimossa" a tápanyagot, ha kicsi az edény, túl sűrű az állomány, gyors fejlődés...stb. Ezért kell a tápoldat...,sőt egyes fajták is érzékenyebbek ezekre.

Előzmény: Törölt nick (12704)
homerx Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12705

elso fecske :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12704

Nem akartam éjszakai túlzsúfolni a szöveget, mert így is tömény rizsát termett a billentyűzetem. Így hát most kérdezem meg, amit korábban is megtehettem volna. Tapasztaltak mit mondotok a következő rendellenességekre? Jól látom hogy tápelemhiány jelei ütköztek ki? 

 

kép; - tipikus sárgás lilás levelek jelentek meg több palántán is

kép; - aló levelek vége sárgult, illetve elszáradt 

kép; - sok alsó levél teljesen besárgult, majd lehullott, ezért lett kopasz a Shott is

+ kép; akadtak ilyen levelek is, amin kis miniatűr barnás, rozsdaszínű foltok jelentek meg, és mintha egyszerre kezdett volna belilulni a levél csúcsa is is.

 

Jól tettem hogy adtam nekik lombtrágyát és fejtrágyát is? Azóta nem jelentkeztek ilyen hiány tüntetek, de a már meglévő hibák alig észrevehetően vagy szinte semennyire nem tűntek el.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12703

Szomorúan látom hogy b743 törölte magát :(

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12702

Köszi a választ... igazából elolvastam már akkor amikor írtad, de nem bírtam visszajelezni. Tényleg úgy lett ahogy mondtad, nem lett semmi súlyos probléma belőle. Sőt ez a palánta merőben lehagyta ezeket a cammogókat, amelyeket előző kommentemben linkeltem... nem tudom mi az oka... pedig semmivel sem kaptak jobb földet.

Előzmény: beetee (12612)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12701

Kellemes estét, khm: késő éjszakát!

Már hiányoltam a társaságot, mostanában nem voltam eléggé leköt ez a paradicsomtermesztés. Sajnos rengeteg nyűgöm-nyavjám akadt, ami folytán rengeteg kérdés is felhalmozódott bennem (egyesek örömére), de vegyük csak szépen lassan őket, ami eszembe jut, vagy amit kiemelkedően fontosnak tartok, azt megkérdezem.

 

Gondom: furcsán viselkednek a palántáim, kezdek egyre frusztráltabb lenni. Állapotom szemléltetésére: megyek a piacon, és körülbelül a sárga irigység fog el, ahogy meglátom a mások palántáit. De hát nekem nincs üvegházam, fóliasátram, sőt még fűtött déli ablakom sem; palántáim egy csoportja március 20-a körül lett elvetve, amit tudtam megtettem értük... de majd bővebben is elmondom. Valami tipp kellene, amivel kicsit rá tudnám vezetni a palántákat a növésre, hogy ne sza*akodjanak már ilyen törpe állapotban tovább, hiszen így is szorít az idő, ojj de még mennyire szorít. Persze ez az első próbálkozásom, számtalan dolgot csinálhattam rosszul, de hibáimat a legminimálisabbra próbáltam csökkenteni, mindemellett sajnos olyan hibák csúsztak be amelyek kimagaslóan kellő figyelmet érdemelnek, mint például a palántaföld milyensége. Sajnos tápanyaghiányos, talán túl kötött, tőzegmentes, szerves trágyázatlan földbe lettek ültetve. Igen, egy életre szóló lecke, ne higgy a színesebbnél színesebb és kellemesebb hatást gyakorló palántaföld csomagolásoknak. Persze nem bíztam teljesen a "csomagolás benyomására", így hát szerencsémre kevertem a földhöz laza, jó minőségű (jó árú, de bizonyítottan az általam próbált legjobb) földet is, ... és így tovább, és így tovább....

Tehát belassultak a növésbe, levelek sárgultak, lilultak, néha újra  kizöldültek, közben a gomba tenyészeteknek is kedve támadt engem bosszantani,... és tény: bio permetszeren kívül nem használtam csempiont, meg amistart, meg ridomilt, sem dithent, és még is élnek (akaratlanul idegenlégiós kiképzésben részesítettem őket). (tervezem hogy vegesol eReS permetszerrel fogom őket tovább permetezni, majd későbbi kommentekbenben ezt is örülnék, ha kitárgyalnánk)

A napokban adtam nekik lombtrágyát (pedig soha nem gondoltam volna hogy ilyenhez folyamodok, de a foszforhiány tünetei ugyancsak fejüket ütötték (először gondolkodtam erjeszteni valami gabona félét, magvat, napraforgót, mert abban elég sok foszfor van, de egyre gondolkodom, mi van ha nem olyan formában oldódik ki a foszfor, ahogy feltudná venni a palánta, vagy egyáltalán érne-e valamit az egész). Vészhelyzetben rap-pet eresztek nekik, és megjön az életkedvük, ahogy nekem. Csak attól félek nem olyanok mint én.

 

Tehát így áll a szénám (képek):

KÉP; KÉP; KÉP

 

Első kép: még az a szernecse, hogy egy vagy kettő ilyen kis palánta van, de akkor is, én ezekre számítok! Ugyanakkor lett elvetve, mint a harmadik képen lévő Lugas F1 (március .20-21l), akkor ennek mi a baja?

Második kép: áhhh szörnyű... és pont a Schott, azért ilyen kopasz, mert alsó levelei besárgultak és elhullajtotta őket... sajnos a pontos okát én sem tudom, csak tippelni tudok.. rettenetes látvány, csak 18 éven felülieknek ajánlom.

 

TINTUS Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12700

Ha folytonérők akkor igen persze akkor ha felfelé vezeted 1 vagy 2  szálon. A determináltat csak akkor, ha nagyon besűrűsödik mert ha nem tud szellőzni hamarabb elkapja a betegség.

Előzmény: vizerg (12695)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12699

gondoltam, hogy ez lehet a "probléma", azért írtam:)

Előzmény: wilona (12694)
vizerg Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12698

Köszönöm :)

Előzmény: il1321 (12697)
il1321 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12697

Az ökörszivet biztosan kell, mert túlságosan elbokrosodik.

A SM esetében általában kell, de attól függ, milyen fajtájú, a fajtakörön belül. Ugyanis nálunk forgalmaznak ezen a néven determinált fajtákat is, melyeknek nincs közük a SM fajtakörhöz. A folytonnövő (indeterminált) típusokat kell.

Előzmény: vizerg (12695)
il1321 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12696
Előzmény: wilona (12691)
vizerg Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12695

Ha már kacsolás téma. Ökörszív, San Marzano paradicsomokat kell kacsolni?

wilona Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12694

Köszi, számomra ismeretlen volt, hogy paradicsom kacsozás. Mi hónaljhajtásnak hívjuk, és azt törjük ki. Kacsként csak a szőlő meg az uborka kapaszkodó vékony hajtását ismertem.

Előzmény: Törölt nick (12693)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12693
igazabol nem kacs,hanem egy egy uj szarhajtas,es a levelek toveben van
Előzmény: wilona (12691)
BAttila1964 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12692

A hajtás(ok) és a levélnyelek találkozása közt.

Előzmény: wilona (12691)
wilona Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12691

Nem szeretnék hülyén meghalni, de hol van a paradicsomon kacs, amit le kell szedni?

Előzmény: Laci/Zápolya (12686)
Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12690

Köszi a tippet, majd kipróbálom.

Ugyan ezen a garnitúrán  már nem mert simán lekacsoztam minden tövet, de holnap kapok még reményeim szerint 15 db- ot és majd azokon hagyom szépen kifejlődni a kacsokat.

:-)

Előzmény: Laci/Zápolya (12686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!