Keresés

Részletes keresés

BlackScorpy Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12688

Kedden és szerdán kiültettem a paradicsomokat, 75 ző lett. Van amiből 1, van amiből 2-3 és van amiből 4 db-ot ültettem (San Marzano és Amish paste).

Néhányat nem találtam meg, ill. csak az üres poharát. Vagy ki sem kelt, vagy palántadőlésben elhunyt, vagy a pikírozás után. Így ezeket idén nem tudom kipróbálni: Brazil csoda, Rosalita, Criolla Quetzaltepeque, Pomme Rouge de Montpellier, Matina, Kenyai.

Majd jövőre. Hely se lenne nekik.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12687
meg mjndig nem latom,hol irtam.

jgen, serto olyan mondatokba belekotni, amit a msik nem mondott.
Előzmény: Szabadbatthyany Béla (12684)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12686

Dugdosd le a kacsokat. Az is legyökeresedik. Felér egy palántával!

Előzmény: Szabadbatthyany Béla (12685)
Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12685

Hja.

Hogy valami idevalót is írjak:

A "Cinkotai Paraszt"- ot lekacsoltam, állítólag a hétvégén még kapok 10- 15 db palántát!

:-)

Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12684

Kedves Babette, íme:

 

 

Martinland  12667 hsz- így szólt:

„Na erre varjatok gombot :)

Ez vagy kamu vagy tényleg a krumpliba oltotta a paradicsomot, elvileg működhet, hallottam már ilyet, de még sosem láttam!”

 

Amire Te így reagáltál a 12669- edben:

„simán működik.

olvass utána Micsurin elvtárs munkásságának”

 

Erre írtam én a 12673- ban, hogy:

„…Micsurin elvtárs nem foglalkozott sem burgonya, sem paradicsom nemesítéssel.

Ő gyümölcsfajokat és fajtákat nemesített, eredményesen. A különféle irodalmak szerint mintegy 300 új fajtát állított elő.….”

:-)

 

Szerintem túltárgyaltuk ezt a Micsurin- témát. Remélem, hogy nem voltam sértő a hozzászólásaimban, de ha netalán mégis akkor most az elnézésed kérem.

:-)

Bevallom neked őszintén, hogy erre a Micsurin témára azért kattantam  rá, mert kb. 15- éve történt, hogy összeakadtam a neten egy orosz hölggyel, akivel  -egyebek mellett-   a növényfajtákról is beszélgetve elkezdtem neki magyarázni, hogyan történik a fajták nemesítése, kiválasztása, elismerése, stb. Erre félbeszakított, mondván Ő azt nagyon jól tudja, hogy miről van szó, mert a nagymamája Micsurin munkatársa volt.

:-)

Előzmény: Törölt nick (12683)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12683
engem csak az erdekel, hol olvastad tolem,hogy micsurin elvtars szemelyesen foglalkozott paradicsom krumplira oltasaval.
te olyan okos vagy, biztosan be tudod idezni.
Előzmény: Szabadbatthyany Béla (12679)
martinland Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12682

:), ennyi!

Előzmény: Rhéman (12681)
Rhéman Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12681

A középkorban a "tudósok" késhegyig menő vitát folytattak arról, hogy a férfiaknak eggyel kevesebb bordája kell legyen, mint a nőknek.

 

Azt mondták, hogy azt az egyet elhasználta Éva teremtésére az Isten.

 

Nem jutott eszükbe megszámolni, pedig hulla volt bőven.

 

Megrendeltem a magot. Aztán meglátjuk jövőre, pláne, ha megjön. :)

 

 

Előzmény: martinland (12680)
martinland Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12680

Na hát ennyit nem ér ez a PARI-KRUMPLI zagyvaság, hogy összevesszetek rajta. Rövidre zárva, sztem óriási marhaság, hogy egy ugyan magból krumpli és pari is fejlődjön.

A krumpliba pari oltást pedig ki fogom próbálni az idén, mert már halottam sikeres oltásról, de termésről még nem.

Lassan amúgy is itt az ideje a zöld oltásnak.

Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12679

Szia még egyszer!

 

1.)

"a hibridizálás nem feltétlenül nemesítés. úgy egyébként."

Ezt a mondatot én szégyellném leírni.

/Ezért  is idéztelek téged. :-) /

A hibridizálás a nemesítés egyik alapvető módszere.

Az MTA Mezőgazdasági Kutatóintézete (Martonvásár) éppen az idén tartott tudományos ülés keretében megemlékezést "60 éves a magyar hibridkukorica" címmel.

http://mta.hu/iv_osztaly_hirei/60-eves-a-magyar-hibridkukorica-132905

:-)

 

2.)

"tessék a könyv"

Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem.

Ez a könyv nekem is megvan  -valahol a padláson-   anyám biológia szakos tanár volt. Őszintén bevallom, hogy nem olvastam el A - Z-ig, csak beleolvastam valamikor réges- régen.

:-)

 

3.)

"Tehát: ha figyeltél volna, és nem leoltani akartál volna mindenáron, arról volt szó, hogy működhet-e krumpli alanyon paradicsom."

'Tehát: ha figyeltél volna' akkor tudnád, hogy én egyáltalán nem akartam leoltani, sőt oltásról egyáltalán nem szóltam itt.  Micsurin elvtársról mindössze annyit jegyeztem meg, hogy ő gyümölcsfajtákat nemesített, mégpedig  igen eredményesen.

:-)

 

4.)

Ha Te valahol ebből a szövegből  (vagy bármi más írásból) azt a következtetést vonod le, hogy Micsurin paradicsomot oltott burgonyára akkor azt ajánlom, hogy inkább jelentkezz politikusnak!

Én ebből a szövegből úgy látom, hogy   a  Moszkva környéki   N. V. Bruszencov micsurinista növénynemesítő oltotta a paradicsomot a burgonyára.

Vagy Te talán nem ezt olvasod ki ebből a szövegből?

:-)))

 

5.)

Most pedig elég az offolásból, átmegyek ontopicba vagyis kimegyek  a kertbe és lekacsozom a 'Cinkotai Paraszt' fajtájú paradicsom ültetvényem.

:-)

 

Szia!

:-)

Előzmény: Törölt nick (12676)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12678

ezt a hozzáállást nem fogod tudni elmosni pár szmájlival.

 

témát veled lezártam.

Előzmény: Szabadbatthyany Béla (12677)
Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12677

"akkor a szakkönyvem hazudik."

 

Szia!

Ne fogd a szakkönyvedre!

:-)

Előzmény: Törölt nick (12674)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12676

a hibridizálás nem feltétlenül nemesítés. úgy egyébként.

 

tessék a könyv:

 

 

 

 

 

 

Tehát: ha figyeltél volna, és nem leoltani akartál volna mindenáron, arról volt szó, hogy működhet-e krumpli alanyon paradicsom.

Hogy hogyan működik és mi lesz az eredménye, az a könyvben olvasható,

a lényeg, hogy ez a vegetatív hibridizálás, aminek az atyja Micsurin elvtárs.

Hogy ő személyesen csak tökkel, dinnyével, uborkával meg gyümölcsökkel foglalkozott, ezen a tényen semmit nem változtat, mondhatni irreleváns. (A micsurinisták eljutottak a paradicsom-krumpliig.)

A módszer az, ami az ő nevéhez fűződik, és aki tanulmányozza a munkásságát, képet kap arról, hogy mi történik.

 

További szép napot.

 

Előzmény: Szabadbatthyany Béla (12673)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12675

akkor valóban nem.

 

ez érdekes. el sem tudom képzelni...ez valami genetikai bűbáj lehet.

Előzmény: martinland (12672)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12674

akkor a szakkönyvem hazudik.

Előzmény: Szabadbatthyany Béla (12673)
Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12673

"simán működik.

olvass utána Micsurin elvtárs munkásságának"

 

Szia Kedves Babette!

Azt hiszem nem ártana, ha Te olvasnál utána bizonyos  dolgoknak, mielőtt hozzászólsz!

Ugyanis Micsurin elvtárs nem foglalkozott sem burgonya, sem paradicsom nemesítéssel.

Ő gyümölcsfajokat és fajtákat nemesített, eredményesen. A különféle irodalmak szerint mintegy 300 új fajtát állított elő.

Szivélyes üdvözlettel:  Béci

:-)

Előzmény: Törölt nick (12669)
martinland Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12672

Úgy látom nem olvastátok el figyelmesen! Ez magot árul, amiből felfelé paradicsom nő lefelé meg krumpli. Tehát egy szem magból lesz krumpli és paradicsom is. Nem oltja mert az egyértelmű, hogy működik.

Előzmény: Törölt nick (12669)
Vebber Creative Commons License 2014.05.07 0 0 12671

Gergely (is) volt.

Előzmény: baby-lon (12670)
baby-lon Creative Commons License 2014.05.07 0 0 12670

Egyik volt topiktársunk is elkövette ezt pár éve....

Előzmény: martinland (12667)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.07 0 0 12669

simán működik.

olvass utána Micsurin elvtárs munkásságának

Előzmény: martinland (12667)
martinland Creative Commons License 2014.05.07 0 0 12668

Mégsem oltják, pedig az még hihető is lenne, hanem magot árulnak (te jó ég!)

 

Ők ezt írják róla:

 

"A növény egyik végén nő a paradicsom és a másik végén növekszik a burgonyát, amely úgy hangzik, mint egy laboratórium "szörny találmány."  A talajszint felett betakarítás betakarítás több mint 500 koktélparadicsom egy Brix 10,2 -. Ez édesebb, mint a szupermarket paradicsom gyümölcsök is csak a megfelelő savtartalma, hogy csak a legfinomabb paradicsom. 

De ez nem a ... a föld alatt aratás nagy hozamok akár 2 kg finom fehér burgonya, amely hihetetlenül sokoldalú. Ön főzzük, áttörjük, sült, vagy hogy chips. Ez így van! A paradicsom tagjai a burgonyafélék családjába , és ezért természetesen kompatibilisek burgonyával nincs genetikai módosítás -. ez egy teljesen természetes, és biztonságos folyamat. 

növekedni őket zárt térben vagy szabadban, a teraszon pot, az elosztás vagy a növényi patch. "

Előzmény: martinland (12667)
martinland Creative Commons License 2014.05.07 0 0 12667

Na erre varjatok gombot :)

Ez vagy kamu vagy tényleg a krumpliba oltotta a paradicsomot, elvileg működhet, hallottam már ilyet, de még sosem láttam!

 

http://www.aliexpress.com/item/NEW-UK-Imported-TomTato-Tomato-Seeds-fruit-vegetable-seeds-100SEEDS/1718668605.html

Lacika71 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 12666

Magot vettem,nem palántát. Remélem olyan hamar kihajt,mint az előző,mert akkor nem lesz baj.

Előzmény: Lactarius Curtis (12665)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2014.05.07 0 0 12665

Piacon tuti feleáron tudtál volna venni palántát, mint kertészetben.

Előzmény: Lacika71 (12664)
Lacika71 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 12664

Sikerült végre az oázisban szert tennem lugas f1-re,már elültettem. Kíváncsian várom,hogy mit fog hozni,még az idén. Remélem nem késtem nagyon le semmiről vele és nálam a csodalámpák miatt nagyon hamar nő minden.

BlackScorpy Creative Commons License 2014.05.04 0 0 12663

Továbbá:

"Sunstream egy nagyon különleges eper paradicsom gyümölcs, forma, ami adja a nevét, hogy milyen típusú szilva paradicsom egyfajta magasan képzett erős. Általában az egy-season high-tech üvegházhatású termelés egy fajta, amely ajánljuk. Növények kártevők és betegségek ellen producer-barát általában toleráns. Szív alakú gyümölcs szeletelt és ily módon miatt "romantikus" is nevezik paradicsomot. Nagy halom takarítják a minőség nagyon jó, ajánlott. Brix arány rendkívül ízletes gyümölcs szezononként mintegy 7.

Sunstream F1"

https://www.google.hu/search?q=sunstream+f1&num=100&newwindow=1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=JW5mU4OkKqea1AWRhIGQCQ&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1525&bih=650&dpr=0.9

 

Remélem tudtam segíteni.

 

Előzmény: Vebber (12661)
BlackScorpy Creative Commons License 2014.05.04 0 0 12662
Előzmény: Sony Black (12660)
Vebber Creative Commons License 2014.05.04 0 0 12661

Pont olyan mint a fekete paradicsom. Tegyél be képket és akkor a tapasztaltak talán tudnak segíteni.

Előzmény: Sony Black (12660)
Sony Black Creative Commons License 2014.05.04 0 0 12660

Sziasztok!

 

Lehet kapni a Tesco-ban, egy bizonyos koktélparadicsomot. A neve Sunstream.

Gondolom ez csak egy fantázia név, amit a Tesco adott neki, mert a neten nem találtam semmit róla.

Valamelyikőtök tudna segíteni esetleg? Mi lehet a neve ennek a paradicsomfajtának?

Előzmény: Vebber (12659)
Vebber Creative Commons License 2014.05.04 0 0 12659

Ez milyen fajta? Mikor ültetted ki? Kint van szabad ég alatt?

Előzmény: baby-lon (12654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!