Keresés

Részletes keresés

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.10.27 0 0 30131

Ahogy látom még mindgí a vitánk a téma. Már lezártuk,ezért nem kéne már ezzel foglalkozni és minden hozzászólásnál felhozni, mert újabb vitákat eredményez! Köszi!

Deryan Creative Commons License 2013.10.27 0 0 30130

:)

Jó mások véleményét megismerni, hisz ezek ismeretében az ember saját gyakorlatát is  jobban felül tudja bírálni.

Előzmény: N.Jani (30120)
Deryan Creative Commons License 2013.10.27 0 0 30129

Magad is lehetsz moderátor! :)

Ott az az ikon az x-el. Akit nem akarsz olvasni egy időre kiiktathatod magadnak. Egy téma addig izgalmas, amig ugrik rá valaki.

Előzmény: japipapi (30128)
japipapi Creative Commons License 2013.10.27 0 0 30128

Szia.

Sajnos igazad van. Ma már több a sértegetés, mint az értelmes "szakmai" eszmecsere. Már nem értemes kinyitni ezt a topikot. Nem értem, hol vannak a moderátorok? :-(

Előzmény: Öreg?halász (30123)
Attila314 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30127

U.I. :

NE VISELKEDJETEK ÚGY MINT A GYEREKEK....

 

mert azoknak a vitáknak mindíg a felnőttek vetnek véget....

Előzmény: Attila314 (30126)
Attila314 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30126

Ez olyan ismerős írás....

mintha én is írtam volna... ;)

Nyúl 50%, a baráti beszélgetések 40%.... tessék normálisan társalogni ÉS elfogadni más véleményét!!!!!!!!!!!!!

 

Előzmény: N.Jani (30119)
balintos66 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30125
Előzmény: Öreg?halász (30105)
Bladeboy03 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30124

Szikszói Országos Nyúlkiállítás

 

 

A Magyar Nyúltenyésztők Országos Egyesülete 2013.11.23 - 2013.11.24. között rendezi meg a IV. Fajtaklubok kiállítását a szikszói sportcsarnokban.

 

 

 

 

   

A kiállítás helyszíne: Szikszó (Miskolctól 12km) található sportcsarnok.

Cím: 3800 Szikszó, Malom u. 5-7. (Térkép)  Telefon: 46/395-500     

 

Nevezési határidő:2013 november 10 -ig   Nevezési díj:500 Ft/ egyed  Pótnevezés:2013 november 17-ig  Nevezési díj:1000 Ft/ egyed

 

 

 

A nevezési lapon, csak a nevezni kívánt db-számot kell feltüntetni, a beszállításra kell hozni a második nevezési lapot, a pontos fülszámmal, adatokkal. A kiállításon kötelező katalógusvásárlás van, melynek ára 500 Ft/ darab. Állatainkat 3 Osztrák, és 2 Német bíráló minősíti majd, így egy egységes nyugati szemlélet szerint fog a bírálat lezajlani, az érvényes Európai standard szerint. A bírálat során a bírálók körül senki nem tartózkodhat, a rendezőkön és a segítőkön kívül, a teremben lehet az arra kijelölt helyen! A rendezvényre segítőnek jelentkezni lehet, várjuk a sporttársak visszajelzését a nevezési íven.

Az eladó nyulakat a katalógusba be lehet írni, az árát kérjük Ft-ban feltüntetni. Az eladott nyulakat leghamarabb november 23.-án 12: 00-kor lehet kivinni, és a nyulak kiadása is szigorodni fog. Két felelős személy felel majd a nyulak kiadásáért, csak az Ő engedélyükkel engedik ki a teremből az állatokat. A nyulakat a ketrecből kivenni, csak a tenyésztőjük engedélyével szabad!

 Az állatok a beszállításkor ellenőrzésre kerülnek (egészségi állapot, stb.) és csak az egészséges, nyulak kerülnek be a terembe. A tetoválásra is figyeljetek oda, kérek mindenkit, friss tetoválású, rossz tetoválású, nehezen beazonosítható állatot ne nevezzen be! A nevezési díjat a beszállításnál kell megfizetni, és mindenki az előzetesen lejelentett létszám után kell, hogy fizessen. Tehát, ha valaki benevez 4 nyulat, de nem hoz el csak 2-t, a díjat 4 után fog fizetni! Felhívom figyelmeteket, hogy szabályzatunk a kollekcióknál a vegyes ivart írja elő, eddig eltekintettünk tőle, ettől az évtől erre is figyelünk! A származási lap az azonos pontszámú kollekcióknál bizonyítékul szolgál, kérem mindenki hozza magával, ne ezen múljon a sikere! Az előző években nem kértünk oltási igazolást, ettől az évtől a szakhatóság előírta, a beléptetésnél ezt is kérni fogják!

Tisztelt Tenyésztőtársak, remélem nem érzitek túl szigorúnak a nevezési feltételeket, azt gondolom, hogy a kiállítás még látványosabb, biztonságosabb, nívósabb legyen ezeknek, eleget kell, hogy tegyünk.

Minden év végén, Mi tenyésztők az egész éves munkánkat mutatjuk be, és biztos vagyok benne, hogy senki nem tud büszke lenni beteg, elhanyagolt, rosszul felkészített állatára, s mi szervezők, szintén szeretnénk kivenni részünket az ünneplésben egy jól megszervezett, látványos kiállítás lebonyolításával.

A kiállítás alatt szálláslehetőség van, aki igényt tart rá, mihamarabb Szabó Bencénél jelezze +36302598001 számon és jelölje a nevezési lapon!

A rendezvényen, kedvezményes táp vásárlására lehetőség lesz.

 

 

Bővebb info:

www.mnyoe.hu

www.kozeptestunyul.hu

Öreg?halász Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30123

Mi is a baj a hozzászólással?

Vagy nincs hol,nincs mivel és nincs kivel?

Ha kötekedni akarsz ,rossz helyen jársz!

Talán menj le a kocsmába!

Milyen kutatás az alapja a  kijelentésednek,hogy mi a tipikus és mi nem tipikus magyar hozzászólás?

Számomra inkább okoskodónak mint okosnak tünsz!

Tényleg az a cél ,hogy ne a nyultenyésztésről szóljon a fórum, mert akkor részemről mentem!

Előzmény: N.Jani (30118)
juhosttt Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30122

Na és ki dönti el, hogy ki számít komoly tenyésztőnek? Lehet-e tenyésztő aki csak magának tart keverék nyulat levágásra? Az aki csak eladásra h pénzt lásson? A hobbi/sport tenyésztők lehetnek, de annak nem sok gazdasági jelentősége van.

 

 

On:

Ma megtapiztam az első nyulam. Most kicsit hanyagabb fészket rakott, pedid máskor 2 héttel hamarabb már rendezte. Most kb 1 héttel hamarabb rakott fészket. Érzek benne kb 5-6 kicsit, nagyon mocorognak, tegnapra volt kiírva (30 napos idővel számolva), de ma is fészkelt, remélem megfial.

1x már volt olyan, hogy túlvitte és egy halott szőrös nyulat fialt... Már 4 éves elmúlt, de kiskedvenc is úgyhogy bármi legyen életben marad.

Előzmény: N.Jani (30119)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30121

Standard-ját feltennéd!?

Előzmény: felvidekinyulasz (30092)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30120

No,...ez tetszik!

Előzmény: Deryan (30116)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30119

Ennek a fórumnak ez a stílusa!

 

Köznév a nyúltenyésztés szó!?

 

Lehet létrehozni "Komoly nyúltenyésztők fórumát"!!!

Előzmény: Törölt nick (30117)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30118

Tipikus "magyar" "nyúltenyésztő"-gondolkodás:

 

"Írhatnál az eredményeidről a Buszkátlival kapcsolatban.Állomány, szaporaság, súlygyarapodásuk,eladhatóság ,stb."

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30117

Sziasztok Keddves nyúltenyésztől.

 

Látok zajlik az élet itt a fórumon, nem tudom mire jó ez az egymás ocsárólása (szidalmazása) szerintem lehetnénk egymással tisztelet tudobb, ide a fórumra nagyon sokan azért járnak, hogy megosszák személyes tapasztalatait vagy bánatát és hogy segítséget kérjenek vagy adjanak csak hát ez itt nem így zajlik és szerintem nagyon sok fórumozó nem kiváncsi erre és nagyon sok jó kiváló nyúltenyésztő emiatt nem jár ide, szerintem elkénne gondolkozni eze, nem okoskodni akartam.

 

Üdv:Pisti.

Deryan Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30116

A kenyér csupán csalogató csemege, amivel pillanatok alatt be lehet az egész almot mamástól mindenestől a ketrecbe csalni. Nincs degeszre etetés semmiből, de a nyulak sincsennek annyira kiéheztetve, hogy utánna azt se tudják mennyit egyenek. Naponta többször kapnak enni és egész nap futkározhatnak akkora a helyük.

 

Ketreces tartásnál nem kapnának lédús gyümölcsöket és a kenyeret is meggondolnám.

 

Gyakorló háziasszonyként tisztában vagyok a kenyér jellegével. Egy percig sem vitatom a kenyér folyadékra reagálását. 3. szezonos nyúlászkodással nem tartom magam gyakorlott nyulásznak. Nincs miért megsértődnöm. Jó ha megírod a véleményed.

Előzmény: juhosttt (30115)
juhosttt Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30115

Akor most csinálj egy kísérletet:

 

Darálj le egy kis körtét, majd szárasz kenyeret daráld le. keverd össze, majd hagyd ülepedni. A kenyér megszívja magát nedvel, aztán beledagadhat a nyúlba... Persze az egész jó dolog hogy nem jártál így. De sose tudni. Ez olyan dolog, hogy van akinek hajlamos a gyomra "égni" másnak nem. Nyulaknál is lehet olyan erős a gyomra, hogy bírja ezt a terhelést, de kifoghatsz olyat is hogy nem bírja. Ez tipikusan az, amikor valaki sok éven keresztül csinál valamit rosszul, és jön vmi kezdő mitugrász, aki tudja hogy nem jó, és akkor jön az, hogy aki sok ideje tart az csak jobban tudja. (NE vedd magadra, mert mind2en kezdők vagyunk! Na meg nem kiosztani akartalak, csak szigorúan a véleményem írtam le!)

Előzmény: Deryan (30102)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30114

Amúgyse a palócokat bunkóztam, hanem őt!

Előzmény: Törölt nick (30106)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30113

Ámen.

Előzmény: Törölt nick (30106)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30112


 Ha,valaki megy Szoboszlóra csináljatok képeket! :)

(Felvidéki:Tényleg szép a buszkáti grat!)

Chezulu Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30111

Hali! Rég jártál erre, sokszor kaptál hideget-meleget.

Egyébként szép nyúl! Gratulálok!

Előzmény: felvidekinyulasz (30092)
Chezulu Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30110

Függetlenül leírom a véleményem, észrevételem a nemrégiben lezajlott eseményekről a fórumon.

Úgy vélem a mi kis Hazánkban nem kell megosztani, széthúzni az embereket, mert megtesszük ezt mi magunk. Nyílván való, hogy mindenki máshogy csinálja azt amit csinál, ezzel nem is lenne baj. Ott van a gubanc ha valaki rá akarja tukmálni az igazát a másikra-ekkor robban a bomba és bemutatkozunk egymásnak. 

Vitassunk meg dolgokat, rágjunk át egy-egy témát de azért nem kéne egymásra olyan dolgokat mondani, amiket egymással szemben ülve eszünkbe sem jutna kimondani. Sajnos leírtatok páran olyan mondatokat amellyekkel bizony komolyan megbántottátok egymást. Szedje össze magát mindenki és kérném,hogy azért figyeljünk már oda, hogy mit írunk le. 

Összetartsunk, ne pedig széthúzzunk. Különböző korosztályúak vagyunk, de tanulni senkitől sem szégyen!

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30109

Ugyanolyan vagy, mint a másik! Én legalább nem menekülök külföldre.Katonának azért megyek, mert az akrok lenni, de amúgymeg semmi köze senkinek hozzá.

Előzmény: Törölt nick (30106)
figura75 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30108

Tejesen igazad van pedig én alfödi paraszt vagyok mert akinek földje van de aki a másikat nem ismeri és nem becsüli trágálkodik az buta.

A takarmány árak 5500/q de nagyobb menyiség kevesebb,

Előzmény: Törölt nick (30106)
figura75 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30107

Mi is adunk almát és konyhai huladékot is( kruplit nem )még a vörös hagymát foghagymát is De aravolnék kiváncsi ,hogy szoktam most is újra hajt a zöld fű ennek milyen beltartalmi értéke van eléri-e a tavaszi nyári értéket.

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30106

Sziasztok.

Ez az első írásom meg az utolsó is.

Nem tudok elmenni a minap lezajlott eszmecsere mellett.Ahol az egyik földimet bunkózták,nem vagyunk bunkóbbak mint  ahonnan való az a illető.Igazság van itt is ott is. Én inkább a földim mellé állok.

Én véleményem úgy általánosan akinek nem inge az ne vegye magára.

Nekem is voltak-vannak állatok,most kevesebb van mert külföldön dolgozok.Van galambom,csirke,nyúl,gyöngyös,míg itthon dolgoztam volt birka is 1-2db.

Már most ha valaki rendesen-becsületesen foglalkozik a dolgaival annak nincs ideje napról-napra itt ülni a gép előtt és osztani az észt meg a baromságokat.Márpedig itt úgy látom 1-2 emberke rendszeresen írogat.Ők az én szemembe a Dr szavaival"hulladékok".

A termény árak mifelénk rendszerint magasabbak mint máshol,lehet azért van mert a megyébe kevesebb a termőföld mint máshol,messzebbről kell hozni,még a vezetékes víz is 1000ft egy köbm, lehet már fölötte is van nem tudom valahol kerül-e még ennyibe.

"Kristófkának" meg annyit nyugodtan mehet GJ-Jot játszani,katonának,vasutasnak a lusta,dolgatlan,máshova nem való emberek mennek.

További szép napot-heteket-hónapokat.(míg legközelebb jelentkezek)

Öreg?halász Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30105

Rég jártál erre!

Írhatnál az eredményeidről a Buszkátlival kapcsolatban.Állomány, szaporaság, súlygyarapodásuk,eladhatóság ,stb.

Előzmény: felvidekinyulasz (30092)
Deryan Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30104

Almaágat mi is adunk nekik.

A metszést mindig úgy ejtjük meg a kertben, hogy tél végétől folyamatosan metszegetünk. Akkorra teljesen ki vannak rá éhezve és minden kis gallyacskát berágnak, a nagyobb ágakat hófehérre kopasztják.

Előzmény: pockorocki (30103)
pockorocki Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30103

Lehet adni bátran. Van egy törpém amelyik nem eszi, a többi viszont zabálja. Naponta egy felet kapnak. Érdekes, hogy a szagos almákat (starking, golden, mutsu) nem eszik. A jonatánt és az idaredet kedvelik. Olvastam, hogy a magja mérgező számukra cián tartalma miatt, ezért sokan kivágják ezt a részt az almából. Én adom nekik magostól és simán elfogy.

 

Ps: fogkoptatásra, rágásra, almaágat adok nekik.

Előzmény: tyuri (30095)
Deryan Creative Commons License 2013.10.26 0 0 30102

A nedvesebb gyümölcsöket nálunk jól ellensúlyozza a kenyér. Keveset mindennap kapnak. Takarításhoz ezzel csaljuk be őket a ketreceikbe a kifutókból.

Paradicsomot is kaptak a szezonjában összevagdalva. Azt is nagyon szerették. 

Amikor már nincs annyi friss zöld, nagy a szárazság, hőség vegyes gyümölcs-zöldség helyett ezt is adni szoktuk.

Nincs gond az emésztésükkel. Kellően kiszaladgálják magukat, így bármi etethetőt kaphatnak.

Előzmény: rampi (30100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!