Keresés

Részletes keresés

BFeri53 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2823

Kedves Barátom!

 

A mostani leletedből látszik, hogy kissé savasodik a szervezeted (húgysav, vizelet pH növekedése). A triglicerid is emelkedett, de nem kórosan (Van olyan külföldi labortáblázat, ahol életkor és nem függvényében közlik a határértékeket. Eszerint a tiéd normális). Ez együtt kisebb anyagcsere zavart is jelezhet, amelyet okozhatnak a gyógyszerek is. Ez volt az én esetemben is. Nekem 453-ról lement 260-ra a húgysav, miután leálltam a gyógyszerekkel és életmódot váltottam, diétáztam. A savasodás lúgosító diétával is kompenzálható. Kölest és zabot "zabálok", húst szinte nem eszem. Amíg az ember fiatal, sokmindent tehet, hogy majd kevesebb gyógyszert kelljen szednie. Okos testmozgás, okos diéta! A futás helyett én mindig is a gyaloglást ajánlom, mert kímélőbb. Az orvosod mit ajánl? A túlzott nyúzásnak sincsen értelme. Ésszel kell mozogni! Ez nem tévéműsor!

 

Más. Fontoljad meg! A hasad körfogatát kell rendszeresen mérni.  Olyan gyakorlatokat kell végezni, amelyek elégetik a hasadon a zsírt. Én erre a célra külön padot használok. A hasadon látható zsírszövet mellé képzeld el, hogy a hasfaladon belül is ott van a háj, ahogy a hasfalon kívül is. Zavarja a belső szerveid működését. Többek között nyomhatja a hasi artériákat (vérnyomás!). Ezért is mondják, hogy a haskörfogat egy rizikófaktor!

 

Más. Montad a dokinak, hogy élsportoló voltál? A szívtágulás nem szokatlan az élsportolóknál. Aki a futást jól bírja, annak nincsen nagy gond a szívével. A magas vérnyomást más is okozhatja.

 

Végül. Mi van a magas vérnyomásoddal???? Ez volt a fő panaszod. Annyi más nyavalyád lett, hogy el is feledkeztél róla? Ez csak vicc volt!

Előzmény: abdhulbin (2819)
kkmd Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2822

Visszaolvastam, Miluritra ezt találtam:

Azonnal értesítse orvosát vagy jelentkezzen a legközelebbi kórház ügyeletén, ha az alábbi súlyos mel-lékhatásokat tapasztalja:
- Erős ízületi fájdalom, az érintett ízület gyulladása, ezek heveny köszvényes roham fellángolását jelezhetik. A kezelés mellett jelentkező roham kialakulása megfelelő kiegészítő gyógyszeres keze-léssel megelőzhető, illetve a már kialakult roham egyéb gyógyszerekkel kezelhető. Ezzel kapcso-latban kezelőorvosa utasításait kell követnie.

Szerintem olvasd el Te is  a betegtájékoztatót, ugyanezt írja-e és ha igen, értesítsd az orvosodat, ahogy ez le vagyon írva! És vigyázz magadra, ne hajtsd ki magadat!!!

Előzmény: kkmd (2821)
kkmd Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2821
Mirulit-ot nem találtam. Jól írtad? Ha nem szeded a mirulitot, akkor is fájnak az izületeid?
Előzmény: abdhulbin (2820)
abdhulbin Creative Commons License 2008.05.15 0 0 2820
Még egy észrevétel: Szedem a Mirulitot, és kocogáskor, valamint utánna az összes izületem fáj a lábamban. Elképzelhető, hogy felold valamit?
abdhulbin Creative Commons License 2008.05.14 0 0 2819

Voltam a szivészemnél. Hát ennyi idő kellett amíg megemésszem. Biztosan sietett, mert mindenféle vizsgálat nélkül mintegy 10 perc alattt kidobott. Visszarendelt két honap mulva, de aztán részemről be is van fejezve. Lehet, hogy olvassa Ő is a fórumot?

Érzésem szerint valahogy "lélektelen" személytelen volt a mostani konzultáció. No szóval néhány adatom:

109kg. A régi adatok zárójelben.

pH:5.5(6.0),Cukor:6.1(9.1), Karbamid:8.8(8.7), Hugysav:520(510), Koleszterin: 1.1(1.2), SE Kreatinin:109(110), Triglicerid:3.60(2.52) Vas:12.4(16.2) Isszbilirubin:5.8(11.8), GOT: 22(24) GPT:18(28, Gamma-GT: 29(62), Alkalikus foszfatáz:141(193), Reumafaktor:2(0.1),

TSH3: 2.511(1.947) Eonizofil:1.4(2.8).

Nos ennyi van. A hugysavra kaptam Milurit 300mg-os tablettát. Hát amikor beveszem az egészet akkor eléggé furcsán érzem magam. Valahogy "visz a fejem". Ha csak felet veszek be akkor tünetmentes vagyok.

Mindenesetre a vérem a szép hígfolyós volt, nem pedig hígméz állagú mint régen.

A testmozgást sem fejezem be. Részemről aggodalomra ad okot a Triglicerid növekedése, miközben eléggé sokat nyúzom magam, és a kajára is odafigyelek. Valamint az aggaszt, hogy a húgysav is felfelé ment. Viszont örülök a cukornak. Hogy van az, hogy amikor napközben mérem akkor 5.3, és 4.5-ös érték van, ilyenkor éhgyomorra meg 6.1?

Majd még leszek. -Tegnap egy jó ismerősöm meghalt. Hasonló alkat mint én, évjáratban is. Megált a szive. Ivott, dohányzott.

evike007 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 2818
Sziasztok!
Dehogy szedem akettőt együtta remotivot nem is birom tiszta vörös leszek tőle4DE sajna most olvastam egy természet tudományos lapban,hogy a xanax hatásáta az orbáncfű megröviditi!WEzért is csodálkoztam mitől leszek zizibb mindig!!most már tudom!majd lehet a szólj vit állok át és az jó lesz!!
Szerintem már most sem magas avérnyomásom ,de majd eldönti a házidoki/elég lenne a fagyöngy-fokhagyma kapszula is/de e z szerintem van csak igy!
Elképzelhető hogy leáll a szerotonin termelésem az agyban??????
szép napot nektek
BFeri53 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 2817

A nejem, aki szenved a hőhullámoktól, 53 éves, 178 cm magas, 67 kilós (BMI=21), a dereka 68 cm, a csípője 98 cm (ugyanannyi, mint amennyi volt 20 évesen, mielőtt megszülte az első gyereket. Utána még kettőt szült!). 8 éve szenved a hőhullámoktól és egyéb klímaxos panaszoktól. Remifemin plus-on kívül mással nem kezelte magát. Azt is csak néha használta, ha nagyon gyakoriak lettek a hőhullámok.

 

20 éves kora, az első terhessége óta vannak extraszisztoléi. Az aktuális idegállapot függvényében hol sűrűbben, hol ritkábban. Soha semmilyen gyógyszert nem szedett a szívére. 24 évesen tapasztalta  meg először a depressziót. Nagyon hamar megértette, hogy a dokik csak benyugtatózzák, zombivá teszik, 2 kicsi gyerek mellett ez nem működik. Lelkierővel mindig kimászott a depiből!

 

Milyenek azok a hőhullámok? A nejem szerint nála olyan érzés, mint egy intravénás kálcium injekció. De ez egy másik topik!

Előzmény: Törölt nick (2805)
BFeri53 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 2816

Szia!

 

A Rivotril a Xanax rokona, benzodiazepin származék, egyfajta GABA blokkoló. Klasszikus párosítás a béta blokkoló és GABA blokkoló.

 

Tudni kell, hogy a szervezetünk (bélrendszerünk) is előállít GABA blokkoló benzodiazepint, meg szerotonint is. Sok más "gyógyszert" is előállít. A kérdés az, hogy amikor kívülről beavatkozunk a receptes "gyógyszerekkel", akkor mit fog előállítani a szervezetünk? Milyen és mennyi saját "gyógyszert"? Hogyan reagál?

Előzmény: Kaamilla (2809)
BFeri53 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 2815

Kedves evike007!

 

A korábbi tanácsaimat szeretném kiegészíteni, illetve ismételni.

 

Validol mindig legyen nálad. Enyhe nyugtató. Víz nélkül be lehet venni,mert elegendő a nyelv alá helyezni. Csak akkor kell bevenni, ha rohamszerűen rádjön a szorongás, vagy szapora szívverés! Az is segít, ha egyszerűen eltereled a figyelmedet, például teszel-veszel, takarítasz, elfoglalod magad. Egy jó film, egy jó könyv, egy jó zene is segít.

 

A Remifemin plus mellé nehogy szedjed a Remotív extrát, amiről korábban írtál. Mindkettőben van orbáncfű, nehogy sok legyen!

 

Ahogyan csökken a testsúlyod, úgy csökken a vérnyomásod is. Ez törvényszerű, hacsak nincsen szervi elváltozásod.

 

Fontos az elegendő tiszta víz bevitele is! Tisztítja a testet, lelket.

 

Járhatsz az orvoshoz, orvosokhoz a végkimerülésig, nem elég! Saját magadon kell segítened, rendet kell raknod a fejedben! Ne foglalkozzál túl sokat a magad problémáival, akkor gyorsabban elmúlnak.

 

 

Előzmény: evike007 (2804)
BFeri53 Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2814
Szerencséd volt, hogy gondolkodó és odafigyelő, s nem csak protokoll szerint receptíró orvosod van.
Előzmény: Eleon Nóra (2810)
BFeri53 Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2813

Ahogy mondod, magam is megtapasztaltam, és jópáran az ismerőseim közül.

A depin kívül a bétablokkoló elhízást is okozhat.

Előzmény: evike007 (2812)
evike007 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 2812
és elfelejtettem! vigyázni kell ezekkel a vérnyomásos szerekkel,meg béta blokkolókkal mert depit is okozhatnak:(((
evike007 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 2811
Kedves Kaamilla!
Nekem is pánikbetegségem van ,de sajna mekem a klimax hozta ki!jauűárban magas lett a vérnyomásom!Mostanra derült ki mi okozhattta/klimax/ napi 2x fél Nebilet és 3x 1xanax a 0.5-ből:(ez elépgsok ,de ezek a bedobbanások elmultak.A nebiletet én sem tudom minek szedek hisza reggeli vérnyomásom 115-120/88-90 pulzusom magasabb egy kicsit 82-88 de este sem megy fel 135-140 feljebb és csak ritkán!!inkébba 125 érték körül van igaz a per elég magas 90-92,de megyek jővőhétena házidokihoz kérek pajzsmirigy vizsgálatot is!De egy értelmű hogy pánikos vagyok/meg sajna klimaxos is.(/
De tény és való a Xanax jobban helyre hozza ezeket az idegieredű bedobbanásokat.
Hány éves vagy Kaamilla??
Előzmény: Kaamilla (2809)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.05.09 0 0 2810
A normál ritmusba nem illő időnkénti nagyobb dobbanások, melyet utána kis kihagyás övet. Egyre sűrűbben jöttek, a végén egész nap.
Edzés, futás közben sosem.
Béta blokkolót kaptam 3 hétre. A tünetek semmit sem javultak. Ezután felírta a xanax-ot, melyet összesen 3 hétig szedtem ( 0.25-öst 3x 1 nap) de már első héten nem volt egyáltalán extrám.
Azt mondta, most, hogy tudjuk, ez pszichés, próbáljak leállni a gyógyszerrel. Leálltam. Időnként ( 2 hetente 1x) beveszek egy felet, ha ideges vagyok.

Azóta nagyon ritkán vannak zavaraim, de már nem izgatnak. :)
Előzmény: Kaamilla (2809)
Kaamilla Creative Commons License 2008.05.09 0 0 2809
Eleon Nóra!
Köszi a választ, az orvos tudja, hogy pánik beteg vagyok, meg ,hogy rivotrilt szedek, neked milyen szivritm. szabályzót írtak fel? És mennyi ideig érezted a panaszokat, és milyen jellegűt?
Előzmény: Eleon Nóra (2808)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.05.08 0 0 2808
A pánibetegség simán okozhat ritmuszavart. Mondtad ezt az orvosnak is? Az enyémnek az volt az első kérdése, hogy lelkileg rendben vagyok-e.

A ritmuszavaron nekem a szabályzó nem segített, és akkor írt fel enyhe nyugtatót ( xanax) amitől 2 hét alatt teljesen helyrejöttem.

Mindenképp beszéld meg vele. Miért nem kérdezted meg, szedhető-e együtt a két gyógyszer? Vagy tudja, hogy ezeket szeded?
Előzmény: Kaamilla (2807)
Kaamilla Creative Commons License 2008.05.08 0 0 2807
Sziasztok!
Nekem az EKG mutatott ki egy kis szívritmuszavart, minden 8-10. ütés erős, v. gyenge tehát nem szabályos. Most meg vagyok rémülve, amúgy egészséges vagyok. Nebiletet írtak fel, pedig a vérnyomásom alacsony. Közben pánik beteg vagyok, és már két napja szedem a gyógyszert, még mindíg érzem. Nem tudja valaki, hogy hol találom meg a net.-en a gyógyszer párosító oldalt, egyszer régebben megtaláltam, nagyon jó mert csak be kellett írni a gyógyszerek nevét és kiirta, hogy használható e együtt. Mert még Rivotrilt is szedek, és nem tudom jó e a Nebilettel együtt. Amúgy mostanában sokat stresszeltem, meg dolgoztam, meg nem is úgy mennek a dolgok, valószínű, hogy ettől van a ritmus zavar? A 2007 novemberi EKG olyan volt mint ami a nagykönyvben meg van írva, és most tök ideg vagyok. Mi a véleményetek? Érzek "vibrálásokat" a szivemben.
abdhulbin Creative Commons License 2008.05.06 0 0 2806
Megvolt a vérvétel. Most szép híganfolyós volt. Nem sűrű mind a méz.
evike007 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 2804
Sziasztok!
A sulyomról annyit januárban136 kg voltam, ,most 117 !!és nem szedtem semmit!!!Keveset eszem,sétűlgatok!de mint irtam hálistennek nem aszivemmel vanank probláémákhanem eza változó kori nyavalya és nűálam ugy tünik nagyon érzékenyen reagál az idegrendszerem rá sajnos!!A Reminefemint plust elkezdtem szedni de még csak egy hete remélem jobb lesz!!Köszönöm Bferi a tanácsot!Orvoshoz pedig a a héten megyek!!
szép napot nektek!
Előzmény: Eleon Nóra (2803)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.05.05 0 0 2803
Szerintem a gyógyszerszedéssel kapcsolatban az orvosodat kérdezd, ne a fórumot.

Mi csak életmódtanácsokat tudunk adni.

Javaslom, beszéld meg a nyugtatóról való leszokásodat az orvossal, és ne újabb és újabb nyugtatóhoz nyúljál.

Életmódot válts, ne a gyógyszertől várj megváltást.

Osztom BFeri érveit a fogyókúrával, és sétálással kapcsolatban. Amíg ilyen nagy a súlyod, nem értem mitől vársz hirtelen változást?
Előzmény: evike007 (2798)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.05.05 0 0 2802
Pszichológus nem ír gyógyszert, nem is tud. Csak a pszichiáter. Kevered a kettőt.
Előzmény: BFeri53 (2800)
dr_agy2 Creative Commons License 2008.05.02 0 0 2801
Te komolyan azt hiszed, hogy itt érdekel valakit a szakemberek véleménye? :)))
Előzmény: kkmd (2797)
BFeri53 Creative Commons License 2008.05.02 0 0 2800

Egyáltalán nem vagy beteg. Ez jó hír!

A klímax nem betegség, de kellemetlen.

A nejemen látom a tüneteket. Ahogy a nagykönyvben meg van írva. Olvassál utána!

Nejem Remifemin plus-t szedett, segített az iszonyú hőhullámok ellen.

 

Egy fél, vagy egész Validolt nyugodtan be tehetsz a nyelved alá, elszopogathatod. Ez valerianna és mentol.  A Xanaxból, úgy látom, kicsit sokat szedsz.

Az egyik nyugtató kicsit erősítheti a másik hatását. Ki kell kisérletezni egyénileg.

 

Jó tanács: ha beveszel egy nyugtatót, ne várjad a hatását, próbáljad elterelni a figyelmedet. Ha várod a nyugtató hatását, csak idegesebb leszel!

Valamivel foglalkozzál. Jó lenne, ha lenne egy kedvenc foglalatosságod. Én versírással egyensúlyoztam a lelkem a nehéz időkben.

 

A 90-es alsó vérnyomás lehet neurogén hátterű is, magyarul az idegfeszültség nem engedi ellazulni az ereket. 

 

A pszichodoki jó, ha próbál a lelkedre hatni. Ha csak recepteket ír, az nem túl jó!

 

Tanuljál meg ellazulni. Ehhez nem kell nyugtatót szedni. Esténként 35 perc gyaloglás ellazít! A hidegvízes lemosás is hatásos. A légzőgyakorlatokkal is lehet nyugtatni, szabályozni a vérnyomást, a pulzust.

 

Csökkeni fog a testsúlyod is, ha diétázol, ha többet mozogsz.

 

Már sokszor ajánlottam itt Szepes Mária egyik írását. Sokaknak segített.

Szepes Mária 100 évet élt!

http://www.terebess.hu/keletkultinfo/szepes1.html

Olvassad el, többször is!

 

 

Előzmény: evike007 (2798)
evike007 Creative Commons License 2008.05.01 0 0 2799
ja és érdekes eza a Nebilet !Afelső értéket szépen leviszi,igaz nem is olyan magas !Az alsó meg 90 alá sosem tudja illetve csak nagy ritkán!!A pulzusom meg 82 alá sosem megy!pihenten!!
Jók ezek a harmadik generácios vérnyomás csökkentők!!Csak nem tudom kinek??
evike007 Creative Commons License 2008.05.01 0 0 2798
Sziasztok!
Ujra itt!sajnos mint kiderült a magasvérnyomásom a változókorba lépésem okozza/mennyivel jobba a fárfiaknak:)/Vszont most meg olyan feszült vagyok hogy már pszichodokihoz kell járnom ,mert állandóan szorongok!és nincs is most miért!/gondolom ez is a klimax miatt van!
Viszont BFerihez van egy kérdésem!Megvan a validol4Szerinted ha szedema a2xfél Nebiletet és 3x1 0.5 xanaxot és mégis ugy érzem szétrobbanok mega gomboca torkombanstb...Bevehetem a a fél validolot is?Igaz most kezdtem szedni a Remifemint,annak is két hét mire a hatása előjön!de szeretném tudni vajon semmi gond nem lesz ha néha elszopogatok egy fél Validolt?
Köszönöm!!
Leygen szép napotok!Már megint fogytam 3kg:))
kkmd Creative Commons License 2008.04.30 0 0 2797

egy kis szakirodalom a hipertóniáról:

http://sunrise.sote.hu/htsz/losoncz.htm

abdhulbin Creative Commons License 2008.04.29 0 0 2796

Vettem.

Csak ennyi van írva mértékegység nélkül.

Nem ajánlottak semmit, de ma veszek pezsgőtablettát.

Előzmény: BFeri53 (2795)
BFeri53 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 2795

Kalcium:

Ne csökkentsed automatikusan! Ez nem annyira triviális. Kérdezzed meg  a dokit!

 

Magnézium:

110 micsoda? Mértékegység?  Se Mg 0,7 és 1,0 mmol/l között jó.

A magnéziumra is szükség van. Magne B6-ot még nem ajánlottak?

Előzmény: abdhulbin (2794)
abdhulbin Creative Commons License 2008.04.28 0 0 2794
Köszönöm. Szóval ezek szerint a kalciumfogyasztást jó csökkenteni. Mi a helyzet a magnéziummal? Már csak 110.
Előzmény: BFeri53 (2792)
BFeri53 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 2793

Remélem, hogy neked nagyobb szerencséd lesz az orvosok kiválasztásával.

Én elég sok kardiológusnál jártam, nem mindig sikerrel :-)

 

Nagyon helyes, hogy figyelsz a saját tested visszajelzéseire. Ez a legfontosabb!

Előzmény: abdhulbin (2791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!