Keresés

Részletes keresés

jung Creative Commons License 2010.01.27 0 0 2790
Ezeket az ebayen veszik, és adják tovább a vaterán, amennyire tudom, ezek korrektek, mi most próbáljuk ki, 2 hét múlva lesz tapasztalat.
Előzmény: Lill81 (2788)
Pavel Creative Commons License 2010.01.27 0 0 2789
Az eladók visszajelzései között nincs utalás erre?
Előzmény: Lill81 (2788)
Lill81 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 2788

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem jó lenne ,ha valaki tudna segíteni.A Vaterán van  fent egy csomo külföldi utazás amik licitesek és így elég alacsony áron lehet hozzájutni.Na most azt szeretném tudni ,hogy van e valaki aki már vett ilyen utat és ha igen akkor valóban azt kapta e amit ott leírtak????Gondolok itt szállás ellátás stb.

Előre is köszi a segítséget.

Vakeráznak Creative Commons License 2010.01.27 0 0 2787

Az tök jó, hogy ezt belinkelted. Engem  4 figyelmeztetés után zártak ki ,azt hiszem ez egy kicsit több.

 

Én felvettem a kapcsolatot a vaterával, és kértem küldjék már el nekem, legyenek szívesek a szabály sértéseimet.

 

Elküldték.., onnan tudom, hogy 4 volt.

 

Nagy erőfeszítések árán sikerült visszaemlékeznem a történtekre, fél órámba telt hogy megválaszoljam nekik mind a 4 figyelmeztetésüket.( én vettem a fáradtságot)

 

Ami nagyon fontos, hogy 3 biztos tévedés a részükről!!

 

És itt a lényeg, idéznék

 

„Kérjük tehát azokat akik úgy érzik nem jogos a kizárásuk, keressék meg a Vatera.hu Kft. ügyfélszolgálatát, hogy segíthessünk a kizárás okának egyértelművé tételében és az eddigiekben leírt sérelmek, félreértések tisztázásában.”

 

Én szerettem volna tisztázni ,de a reakció a levelemre ez volt, idézek a Vatera Csapatzának a válaszából

 

„

Köszönjük levelét!

Kérjük előző leveleink szíves tudomásulvételét.”

 

Ennyi!!

 

Én próbálom tisztázni a dolgot velük, és ők ennyivel lerendezik.

 

Hát mindenki döntse el, hogy ez, egy ügyfélszolgálati segítség  amire kérnek minket, hogy mindenféle képen keressük meg őket, vagy talán mégsem az.

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (2785)
Centi the real Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2786

Jah, nem gondoltam a Vatera userre...  :-((

 

Jó munkát a dolihoz.....Köszi!

Előzmény: Blue_Sky_007 (2785)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2785
Előzmény: Centi the real (2784)
Centi the real Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2784

Nem mondom, hogy hibátlan vagyok, de az elmúlt 1-2 évben nem emlékszem semmi olyasmire, ami miatt necces lenne a helyzet....

 

Majd meglássuk....

 

Hol találom ezt a hőzöngést??  Most nem találtam hirtelen...

Előzmény: Blue_Sky_007 (2782)
Pavel Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2783

OFF

Ha USB-s autós töltő, tőlem is vehetsz ennyiért korrekt postaköltséggel :)

Mailem publikus

ON

Előzmény: Qukucs (2780)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2782

Hidd el, hogy tudnak. :-)

 

Én így jártam mint te, és hőzöngtem, toporzékoltam, aztán szépen bemásolva megküldték levélben.

 

Volt ezen a topikon olyan felhasználó, aki mindennek elmondta a vaterát, lehordta a ......-ig. Ilyen meg olyan rablóbandázta.

 

Meg hogy Ő "ma született bárány"........

 

Aztán addig fajult, míg a vatera magunta és ide, ebbe fórumba szépen bemásolta a levelezését az illetőnek. Volt nagy csönd utána.

 

Olvass vissza.

Előzmény: Centi the real (2777)
caterina3 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2781
Jogos. A cím: biztonsag@vatera.com

Ettől nemegyszer bet.jnak a tisztességtelenül üzletelők. Javaslom, írd le ebben ismét, hogy a jogos követelését természetesen megtéríted (ami gyakorlatilag a pufis boríték ára, ami mondjuk nyolcvan-száz forint, meg a postaköltség).
Előzmény: Qukucs (2780)
Qukucs Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2780
Értem köszi.
Egy 500 / 850 forintos szivargyújtó töltőre, nem akarok, és elvből nem is vagyok hajlandó plusz 1200-at, mint egyéb költséget, fizetni.

Egyébként a vaterának milyen címre küldjem?

Mert ugyan már, a szerintem elfogadható ügymenetre felhívtam a figyelmét, de nem küldtem másolatnak sehová habár az egész levelezés Fw- be megy :-)
Előzmény: caterina3 (2779)
caterina3 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2779
Üdv! Extra költségeket az eladó megítélésem szerint csak akkor követelhet, ha ezt a terméklapon előre, világosan feltüntette. Ha az általa követelt költségek miatt nem akarod megvenni a terméket, szerintem elállhatsz az üzlettől. Írnék neki egy utolsó felszólítást a normális üzletmenetre (miszerint csak a valóban ezzel összefüggő költségeket követelheti), s ezt másolattal írnám a Vaterának, úgy hogy ő is lássa ezt. Ha nem tér észre, nem venném meg a terméket, és megfelelően értékelném.
Előzmény: Qukucs (2778)
Qukucs Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2778
>Tényleg ezt nem akarta felszámolni a T. eladó?:)
mekkora amúgy a termék méretre és súlyra?<


50g. bubis borítékkal együtt.

Írtam neki, hogy a termék árát, + bubis borítékra 100Ft, + és a ajánlott feladásra 355.Ft-ot(100g-ig) azonnal utalom, de ö az egyéb, és sehol fel nem tüntetett költségekre is igényt akar tartani.
Megkérdeztem tőle, hogy netán a havi internet számláját ne fizessem ki, meg a gyógyszerit?.
Így még nem jártam, nem tudom mitévő legyek, de az eljárás nagyon bosszant.

( adatlapját böngészve sem találtam semmi kivetnivalót max az volt furcsa hogy egy eladása volt 2009 03. hóban, aztán sokáig csend, vagyis 2009 12 04ig semmi.
Ezalatt 7 értékelést kapott.
Viszont az utóbbi időben dec 04 től 24db. eladott terméke van.....
Elég aktív...

Előzmény: Vadista Szandál (2770)
Centi the real Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2777

Na, időközben bebocsátást nyertem...

 

Írtam nekik, hogy mi a vétkem, szerintem nem tudnak majd rá válaszolni....

 

Azt is leírtam nekik , hogy megelőzni kell a problémát, nem zárolni.  Ha keresőmotorjuk van, akkor az feltöltéskor pofázza vissza, ha valami nem jó...

Így most magukat is kizárták nagyobb jutalékú licitálás elől, mert nem voltam elérhető...Ők buktak vele, én nem...., elvitték az Ebayon...

 

Ebayon volt olyan cucc, amit az itthoni 4000 ft,-os ár ellenében 1$ +0,26$ postáért megkaptam  (új bontatlan termék)  Nem volt 300 Ft....

 

Persze van olyan is, amikor fordítva van...

 

Cm

Előzmény: Blue_Sky_007 (2775)
Pavel Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2776

Van külön ebay topik, ott több infót kaphatsz...

A PayPal jó és megbízható, de nagyon oda kell figyelni, mert a vevőket védi maximálisan, pl. postával nem is érdemes küldeni, csak online követhető módon, pl. valamelyik csomagszállító céggel. De a németeknél, osztrákoknál nem gond az utalás sem, angoloknál kötelező a paypal, Amerikában szintén nem nagyon megy másképp.

Az odafigyelés és a tanulás a lényeg, egészen más rendszer, mint a vatera :)

 

Előzmény: Szántó Katalin (2774)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2775

Ha borogatod az asztalt, szépen időrendbe szedve elküldik a "gonoszságaidat" mert a rendszer naplózza, amióta csak tag vagy. :-D

 

Nem csak "emberi" besúgás van, a vatera rendelkezik kereső robottal, ami pásztázza a rendszerüket és un. hívószavakat keres. Pl. "nettó" "bruttó" "hívj fel" "van belőle x darab még"

 

Az eBay jó, csak ahogy írod drága. Sok vacakot amit itt a vaterán el lehetett adni (olyan ami másnak talán még jó) az eBay-en nem fogsz tudni, mert a posta költség miatt nem fogják megvenni, vagy nem annyiért.

 

Én szoktam eBay-ezni, de a nagy gondom, hogy hiába tudnám jó áron megvenni, a postaköltség az egekben.

 

Az utánad következő kérdésre: A paypal nekem nem okozott még gondot, minden rendben intézhető náluk, sőt még pénzt is kaptam vissza reklamáció után.

 

Tróger lehúzó eladók ott is vannak voltak lesznek, mármint az eBay-en.

Előzmény: Centi the real (2773)
Szántó Katalin Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2774
Üdv! Az ebay-t még nem próbáltam, mennyire megbízható a fizetés? a Pay-pal rendszerről nem sok jót hallottam sajnos. nektek mi a tapasztalataitok?
Előzmény: Centi the real (2773)
Centi the real Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2773

:-))  Ez megvan, de ide is csak faxot tudok küldeni....  vagy levelet....

 

Na mindegy , asszem otthagyom az egész vaterát, amúgy is az ebay-en korrektebb a társaság, mint üzemeltetés, mind vevő oldalon...   Bár kicsit drágább...

 

Még nem oldottak fel, bár kaptam egy rövid levelet, miszerint ez a 3. negatív cselekményem  (amit kétlek, nem emlékszem egyre sem) és legalább 72 órára kitiltanak...  Mostanság jár le a 72 óra....kíváncsi vagyok mi az a "legalább"

 

Cm

Előzmény: zöldrántotta (2771)
jung Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2772
a pufis boríték 50-100 ft, az jogos, a termék beszerzésére, meghirdetésére fordított idő költségét a termék árába tessék beépíteni, akinek meg költséges eljutni a postára, az ne vállalja a postán küldést, vagy jelezze a leírásban ezeket az extra költségeket (indoklással)
Előzmény: Vadista Szandál (2770)
zöldrántotta Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2771
Vatera.hu Kft. 1074 Budapest, Rákóczi út 70-72., VIII.emelet
fax: +36 1 336 0345

Szabad reklamálni :o))
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2770
Kapja be...

a Vatera nem tudom hogy áll ehhez. a Teszvesz úgyrémlik nem tolerálja az egyéb költségeket a szigorúan vett postaköltségen felül. Keskeny mezsgye ez, mert vannak tényleg költségek. Ha másnem a ragasztószalag...:) én forintra a postadíjat kérem, a csomagolást megoldom.
Úgy vagyok vele ha személyesen kell találkozni, az is idő, egyeztetés sokszor jobb ha postán kérnek valamit.

Jó kérdés, hogy mi tolerálható. Extrém példa, ha pl 20 km-re lakik a legközelebbi postától és taxival megy oda azt nekem kell kifizetni? Ha előre nem közölte akkor jogtalan inkább mintsem jogos. Egy pufis boríték mennyi lehet? 20 ft?
A vatera jutalék utalása az kiveri nálam a biztosítékot. Egyrészt magánügye, költsége az üzletnek, nem nevesíthető 1-1 vevőre, meg nem 30 Ft-ként utal.
Akkor már lehet ollókopási díj is, mert ugye vágni kellett a zsineget, meg a papírt... Nomeg egyedi 17 sz-i antik ollója van, aranyból csillió Ft-ba került és nagyon kopik..:)

Továbbá váltson bankszámla csomagot amiben korlátlan mennyiségű ingyenes utalás van. Ilyeneknek bele kell férni a haszonba. Ha nem fér bele hagyja abba, vagy emeljen árat de ne a bújtatott költségek domináljanak.

Áru beszerzésére fordított idő? egyre súlyosabb.
Áru eladására fordított idő? Nomeg az opportunity cost, állt benne a pénze, miközben kamatozhatott is volna?

akkor 1 Ft a termék és 1000 Ft a körítés?

minap látam egy emberkét 1 Ft-ért árulni valami (sztem lopott) leírást, elektronikus formában. és bőszen leírta a termék leírásában, hogy Ok, hoyg 1 Ft, de úgyis minimum 100 Ft amit lehet utalni. Téved, bankfiókban lehet, de online 1 ft-ot is elutalok, meg lehetne szivatni 1000 db leütéssel, ha küldözgesse mailen, főleg ha 20 Ft-os egyenlegértesítő sms-t is kap utalásonként:)

Tényleg ezt nem akarta felszámolni a T. eladó?:)

mekkora amúgy a termék méretre és súlyra?

Én elállnék a vásárlástól, egy mailben leírva a fenti dolgokat, cc-ve a biztonsag@vatera.com-ra. Aztán magyarázkodjon nekik, hogy ő nem jutalákot került ki.



Előzmény: Qukucs (2769)
Qukucs Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2769
>nem jogos. a legeslegdrágább ajánlott levél 870 Ft, s ez már 2 kilóig jó.<


Köszi a véleményt!

Mikor levélben azt nehezményeztem hogy miért kér a megszokott 390.Ft helyett 1150Ft-t, ez volt a válasza:

...A posta- ill szállítási költség nem csupán a postán fizetendő díjból áll, továbbá fedeznie kell minden költséget ami még felmerül, mint pl ajánlott díj (csak így küldöm)légbuborékos tasak, utazás a postára, az áru beszerzésére forditott idő,a vatera jutalék utalása,stb.... Ha megnézünk egy online shop árat ahol alapból 1500 a költség, de inkább 2000-2500 Ft, akkor mindenképpen barátságos az 1150 Ft....


Véleményetek?
Előzmény: Vadista Szandál (2753)
Centi the real Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2768

Azt én csesztem el, a leírásban beleírtam az áfatartalmat...

Az, hogy az aukciót törlik, azt maximálisan megértem...

Az eljárással vannak gondjaim...

 

Cm

Előzmény: Vadista Szandál (2766)
Lemmus Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2767
A véleményetekre lennék kíváncsi. Ma voltam egy eladónál, aki komoly APEH vizsgálat alanya, túl sokat forgalmazott a Vaterán. Szerinte a Vatera jelenti (kénytelen), a nagy forgalmat bonyolító alanyait. Számításaim szerint évi 800 ezer bevétel alatt még nem keletkezik adóköteles jövedelem, mert (7) Nem kell megfizetni az ingó vagyontárgyak átruházásából az év során együttesen származó jövedelem adójának az 50 ezer forintot meg nem haladó részét.

Vadista Szandál Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2766
és honnan tudták meg, hogy nettó árat írtál ki? max odaadtad volna nettó áron. bár nem tudom mekkora tételről van szó...
Előzmény: Centi the real (2765)
Centi the real Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2765

Egy büdös betűt nem kaptam tőlük, se mailban, sem a vatera oldalán....  Egyszer csak nem tudtam belépni, mert átmenetileg korlátozás alatt vagyok... Sem ok, sem idő, semmi..    Az okot is csak tippelem, de szerintem ez a netto-brutto volt a probléma...

 

Cm

Előzmény: Pavel (2764)
Pavel Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2764

Nem írják a korlátozsról szóló mailben?

Amúgy 30 nap szokott lenni.

Előzmény: Centi the real (2763)
Centi the real Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2763

OK, OK... de mikor jár le?  Még 3 nap van egy termékem licitjéből, tele van kérdéssel, de nem tudok válaszolni....

 

Mellesleg az ASZF-ben egy szó sincs az ilyen hibák ilyen jellegű retorziójáról.... Csak annyi, hogy a vaterán található árak bruttó árak.  

 

Cm

Előzmény: Pavel (2762)
Pavel Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2762

Jártam én is így, fellebezésnek helye nincs, majd egyszer lejár a kitiltásod (gondolom nem végleges).

Előzmény: Centi the real (2761)
Centi the real Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2761

Sajnos elkövettem a Vaterával kapcsolatban egy  óriási hibát...  (azon kívül, hogy regisztráltam...)

Egyik termékemnél, amihez számlát is adok, sajnos a netto árat írtam be, és ezért a vatera figyelmeztetés nélkül kitiltott. Valóban az ASZF-ben benne van, hogy a vaterán bruttó árak szerepelnek, de akkor is úgy érzem kicsit túlzás a reakció, főleg, hogy elírásról van szó, még nem licitált senki a termékre, és vannak más aktív eladásaim, amikre kérdések, és licitek érkeznek, de a letiltás miatt ezeket nem tudom kezelni... (számlák be vannak fizete, 100%-os + feedback-om van)

 

ÜFSZ 3 napja nem reagál a leveleimre, telefofofn meg ugye nem lehet ezt a bujkáló bandát elérni...

 

Ezt az elírt áru aukciót törölték is (amit megértek, ez normális reakció volt, de a többi fut, mások által elérhető, de én nem tudom elérni azokat...

 

Volt már valaki hasonló cipőben??  Mi lett a megoldás??

 

Köszi:

 

Cm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!