Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.15 0 0 6567

Nagyon fontos a napi séta, a laza széklet, amelyet 4-5 ezer milligramm C-vitamin elfogyasztásával lehet produkálni. Ezenkívül jó a Moxalole nevű székletlazító por is.

Előzmény: mumor09 (6564)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.08.11 -1 0 6566

Gondoskodj róla hogy ne legyen székrekedésed.

Erre van aki napi 1 evő kanál paraffinolajat vesz be, van aki Laevolac szirupot vesz be.

No, és ügyelni a kajára, ne stresszelni.

Könnyű mondani, de csak előfordul.

Én most útifű maghéj kapszulával próbálkozom + Laevelac szirup. Az utóbbit el akarom hagyni.

Majd meglátom.

 

Előzmény: mumor09 (6564)
ditta12-34 Creative Commons License 2019.08.10 0 0 6565

Kedves Sorstársak, 

 

31 éves nő vagyok, gyermekem nincs. Sajnos nekem is vannak aranyeres panaszaim. Külső aranyér, vérzik sokszor, székrekedés is probléma. Van mikor begyullad, akkor eléggé fáj is. 

Szeretném megműttetni, olvastam erről a Hal-rar műtétről. Mennyire jó, tartós, ill. biztonságos, a záróizmokat nem szűkíti be? Aki esetleg hallott róla kérem informáljon.

Illetve azt nem tudom még hogy a TB támogatja ezt a műtétet vagy sem? 

mumor09 Creative Commons License 2019.08.10 0 0 6564

Sziasztok!

 

27 éves vagyok, aranyeres panaszaim kb. egy éve kezdődtek (égő, viszkető érzés) a folyamatos ülőmunka miatt. Hol jobb, hol rosszabb volt, de ebben az évben kb. elviselhetetlen volt és társult hozzá emésztési zavar, gyomorfájdalom is, ezért áprilisban elmentem a proktológiai magánrendelésre. A doki azt mondta, hogy nincs nagy baj, kezdetleges fázisban van, csak nagyon kellemetlen. Felírták a szokásos menüt, patikában készített kúp, Aurobin és Detralex. Pár nap alatt elmúlt a fájdalom és a viszketés és az emésztésem is kezdett helyrejönni. Egy hónap alatt szinte teljesen elmúlt. Most augusztusban ismét kezd visszajönni a folyamatos ülés miatt, megint emésztési zavarok és kellemetlen érzés áll fent. Kipróbáltam a Spertit, illetve a Proktis M kúpot és kenőcsöt, de nekem sz@rt sem érnek. Proktológiára nem járhatok kéthavonta, viszont kellene valami állandó megoldás. Ki mit ajánl vagy kinek mi vált be?

A válaszokat előre is köszönöm. :)

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.03 0 0 6563

Reggel éhgyomorra elfogyasztott két evőkanál rostos bio almaecet 2 dl vízben elkeverve jó hatású az emésztésre:

https://www.dm.hu/dmbio-almaecet-p4058172217968.html?userOptIn

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.03 0 0 6562

Detralex tabletta szedését tökéletesen ki lehet váltani napi 2-3 narancs vagy grapefruit elfogyasztásával, hiszen a tabletta is citrus bioflavonoidokat tartalmaz, de a gyümölcsrostok pluszban még segítik a puha széklet kialakulását is.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.08.02 0 0 6561

Sziasztok!

Valaki már fogyasztott ilyent?

Ha igen bevált?

 

Monadana Creative Commons License 2019.07.25 0 0 6560

Sziasztok! Június 20-án szikés frisszura  műtétem volt. Mikes doktor csinálta. A 3 hetes kontrollon azt mondta szép, a váladékozás normális. Már 5 hét eltelt, és még mindig váladékozik, még mindig gézzel a fenekemben élek. Szerintetek ez normális? Doki azt mondta mindenkinél más a gyógyulási idő. De mégis mennyi? Majd csak augusztusban kell ismét mennem, hogy ránézzen. 

kundof2 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 6559

Restogestic kenöcsöt használtam én is, kúppal, de Fissurát nem múlasztotta el....Laza széklet legyen arra ügyeljél, de akkor se fog meggyógyulni.... Nekem Botox lett a vége, de még most se 100-as még.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 6558

Helló!

Ezt a kenőcsőt az orvosod írta fel?

Ami azt illeti nekem is frissurám van, de nem kell műteni állítólag.

Írtak rá kúpot azt használom és néha van kis vér is a WC papíron.

Talán váltanod kéne, hátha az bejönne.

No, és persze laza végtermék. 

Előzmény: dakobacsi86 (6557)
dakobacsi86 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 6557

Sziasztok! Aranyér műtéten túl vagyok most már kb 4 hónapja. 1 hónapja voltam felülvizsgálaton ahol Fissurát állapítottak meg. Éreztem hogy valami nincs rendben mert elértem egy majdnem tünetmentes állapotot majd újra elkezdett fájdogálni :(
A műtéti terület meggyógyult ez pozitív , de ez a Fissura maradt vissza. Rectogesic kenőcsöt használok rá esténként most már 1 hónapja de még mindig fáj a kipufogó , nem vészes de érezni. Mit kéne még tennem az orvosi utasításon kívül hogy elmúljon végre? :(  

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 6556

Hát nem is tudom sok függ a kajától is.

Ha az ember nem figyel oda megreked benne a kaja.

A tabletta jó az erek állapotára, mondjuk én mellette Cavintont is szedek az is érfal erősítő.

Előzmény: Törölt nick (6552)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 6555

Mondjuk még szerintem nem is tudsz véleményt mondani.

Ahhoz évek kellenek hogy a végleges állapot beálljon már ha sikerült.

Mondjuk a botoxról a nők jutnak eszembe hogy bármijüket botoxal tolják, de ha elmúlik a hatás rondábbak mint előtte voltak.

Előzmény: kundof2 (6550)
kundof2 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 6554

Szegedre járok dokihoz, ott kaptam.

Előzmény: Gduna (6553)
Gduna Creative Commons License 2019.07.13 0 0 6553

Kundor hol kaptad a botox inkekciot?

Előzmény: kundof2 (6550)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.13 -1 0 6552

És így hosszútávon mi a tapasztalatod, segít a megelőzésben a Detralex? Én mindig csak akkor szedtem, ha már panaszokat okozott az aranyér.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6549)
kundof2 Creative Commons License 2019.07.13 0 0 6551

Szia !

 

Hát kb 90%-os az állapotom, mellékhatás nem volt, de még mindig van seb, ami nem gyógyul, de írtam az előbb, h mi a helyzetem most :/

Előzmény: Forum000 (6531)
kundof2 Creative Commons License 2019.07.13 0 1 6550

Üdv.

Nekem volt végbélrepedésem. ráadásul kettő is lett, kúp, kenőcs (restogetic) el kenegettem, ami alatt nem gyógyult semmit ! Márciusba kaptam a Botox inyekciót, ami alatt kb 90% javulás lett, de még most is van egy pici seb, ami nem gyógyul ! Tgnap voltam kis műtéten, érzéstelenítő, meg el lett égetve az ér, vagy micsoda, fel lett frissítve a seb! Kivérzés várható, ami a papíron látszott is, de erre fel voltam készítve...Majd most már elválik, h mi lesz vele.

Előzmény: Istenostora1 (6535)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.07.12 0 0 6549

Ami azt illeti én a Detralexet napi 2x1 / du/este /vagy 8 éve szedem. No, persze van eset amikor kihagyok. 

Előzmény: Törölt nick (6548)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.12 -1 0 6548

Én sajnos tavaly nem úsztam meg a sebészt, nem segített a kenegetés és a detralex sem. Felvágták. Nem régen újra kiújult, enyhébb változatban, de ezúttal a detralextől 2-3 nappal később sokat javult.

Előzmény: bonap arte (6544)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.10 -1 0 6547

Bocsánat ha már volt, de sok hasznos gondolat és tanács Bánfalvi doktor úrtól:

 

 

Jön is, megy is, marad is, mi az? A külső, rögösödött aranyérről

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 6546

Köszi.

Előzmény: bonap arte (6544)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.05 0 0 6545

A paleolit étrend tökéletesen helyrehozza a szervezet gyulladásos állapotát, elmúlik a fájdalom, nem vérzik az aranyér.

bonap arte Creative Commons License 2019.07.03 0 0 6544
Kortól függően egyre több idő kell, hogy felszívódjon. Nincs rá kence ami gyorsítaná. Ki kell várni.
Előzmény: nyuggerfarhát68 (6542)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.07.03 0 0 6543

Mégis mi a gondod vele?

Vagy szépészeti probléma?

Általában akkor gond ha repedés van/székrekedés/vérzés/viszketés/fájdalom.

Hemorid nevű kúp jó vérzésesre is és vény nélkül kapható.

Amit említettél nem használtam.

Orvos által írt kúpokat használok.

Előzmény: számok (6541)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 6542

Hátha valaki erre jár.

 

Érdeklődnék ami nem tartozik a témához hogy ha valaki elesik és kék foltok/vérömlenyek borítják combját, karját mit használnak/tok rá hogy mielőbb visszahúzódjon.
Köszi.

számok Creative Commons License 2019.07.01 0 0 6541

Sziasztok. Olvasgatok vissza ígérem de hátha valaki pár szóban adna tippet addig is míg meg nem találom a választ a hozzászólások között. 

 

 Külső borsószem nagyságú aranyerem van. 

 

 Korábban volt valami bőr  túltengés vagy mi nem tudom de egy magándoki tíz perc alatt levágta, igazából csak azt mondta húszezer s megoldja. Megoldotta. Az a része tökéletes lett, más nem annyira. 

 

Tehát a lényeg régebben tudtam venni naturland os kúpot ami segített, illetve spertit, ez a 2kb 1hét alatt rendbetett. Most viszont már vényköteles a kúp, a reparon nálam sz@rr sem ér. Mi ajánlott helyette? 

 

Fortedol írták picit visszább, azt a kúp+kenőcs mellé még szedhető e? 

 

Plusz egy kérdés kűlső borsón kívül a belső résznél is kenhető e a spertit vagy az nem ajánlott? 

 

 

 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.06.27 0 0 6540

Helló!

 

Azért jó lenne arról is tudni hogy akik műtéten voltak mondjuk szikés, lézeres, botox vagy más stb

Engem az érdekelne hogy nincs-e kb 2-5-8 év múlva kiújulás és a WC stb könnyen megy, nincs vérzés szövődmény stb.

Vagyis ezek végleges megoldások.

Köszönöm.

Lavendor Creative Commons License 2019.06.27 0 0 6539

Kedves fórumozók! Van itt olyan aki lezeres műtéten esett at (Ars medica) és szövődményei lettek? Korrekciós műtéten volt valaki? Koszi a válaszokat aki kompetens felvennem vele a kapcsolatot!

rupert_pupkin Creative Commons License 2019.06.25 0 0 6538

Üdv! Tavaly év vége felé voltam Mikes doktornál a Margit körúton. Sokan ajánlják ezt a magánrendelőt itt a fórumban is, máshol is. Mikes doktornál volt leghamarabb időpont, így őt választottam. Teljesen más jellegű -el nem múló- tünetek miatt küldtek proktológushoz.  Többek között emiatt is nagyon ideges voltam. Vázoltam neki a tüneteimet, amit egyrészt túl bonyolultnak tartott, másrészt nem értette, hogyha nincs is protológiai tűnetem, akkor miért vagyok itt. Nagyon nehezen tudtam vele kommunikálni. Sajnos előtte már elég sok orvosnál jártam, így volt gyakorlatom abban, hogy lényegre töröen elmondjam a panaszaim. A honlapjukon szépen le van írva, hogy a vizsgálat előtt mindenről tájékoztatni fognak, hogy ezzel is megnyugtassák a pácienst. Nála ez annyiból állt, hogy azt mondta, hogy akkor megvizsgál. Proktológiai vizsgálat lesz. Ez tényleg sokat "segített". Gondoltam elmondja, hogy mit fog csinálni, én hogyan tudok "helyesen" viselkedni, mozogni, tartani magam, de nem szólt semmit. A vizsgálat elviselhető volt. A vizsgálat után megenyhült, sokkal "emberségesebb" volt, kevésbé éreztem, hogy ő a "fehér köpenyes isten". Elmagyarázta mi a gond, mi legyen a kezelés, kontrollra vár vissza. (Tehát mégis volt értelme hogy proktológushoz küldtek) Remélem másnak jobb tapasztalatai lesznek (voltak) és csak az én "bonyolult" problémám miatt viselkedett így. Vagy csak nem értettünk szót. Nekem rossz tapasztalat volt a hozzáállása és a kommunikációja, volt olyan pillanat a korelőzmény felvétele alatt, amikor azt gondoltam, hogy most megyek ki és hagyom az egészet.

Előzmény: Greetiee (6520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!