Keresés

Részletes keresés

TINTUS Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12707

Paradicsomot én csak 450 grammos tejfeles pohárba pikírozok mert ott elég földje és tápanyagja lesz a kiültetésig.  más minőség az a föld amibe vetünk és más amibe majd átpikírozzuk. A palánta neveléshez a jó föld árát meg kell fizetni...... a túl sok tőzeges már nem jó.... a ph-ja 6,5-7 között legyen.Ez olvasható a csomagolásokon. Friss legyen a föld ! A tavalyi már nem jó palántázásra.

Előzmény: Törölt nick (12701)
nógrády Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12706

Szerintem is tápanyaghiány. Az öntözés gyakran "kimossa" a tápanyagot, ha kicsi az edény, túl sűrű az állomány, gyors fejlődés...stb. Ezért kell a tápoldat...,sőt egyes fajták is érzékenyebbek ezekre.

Előzmény: Törölt nick (12704)
homerx Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12705

elso fecske :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12704

Nem akartam éjszakai túlzsúfolni a szöveget, mert így is tömény rizsát termett a billentyűzetem. Így hát most kérdezem meg, amit korábban is megtehettem volna. Tapasztaltak mit mondotok a következő rendellenességekre? Jól látom hogy tápelemhiány jelei ütköztek ki? 

 

kép; - tipikus sárgás lilás levelek jelentek meg több palántán is

kép; - aló levelek vége sárgult, illetve elszáradt 

kép; - sok alsó levél teljesen besárgult, majd lehullott, ezért lett kopasz a Shott is

+ kép; akadtak ilyen levelek is, amin kis miniatűr barnás, rozsdaszínű foltok jelentek meg, és mintha egyszerre kezdett volna belilulni a levél csúcsa is is.

 

Jól tettem hogy adtam nekik lombtrágyát és fejtrágyát is? Azóta nem jelentkeztek ilyen hiány tüntetek, de a már meglévő hibák alig észrevehetően vagy szinte semennyire nem tűntek el.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12703

Szomorúan látom hogy b743 törölte magát :(

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12702

Köszi a választ... igazából elolvastam már akkor amikor írtad, de nem bírtam visszajelezni. Tényleg úgy lett ahogy mondtad, nem lett semmi súlyos probléma belőle. Sőt ez a palánta merőben lehagyta ezeket a cammogókat, amelyeket előző kommentemben linkeltem... nem tudom mi az oka... pedig semmivel sem kaptak jobb földet.

Előzmény: beetee (12612)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12701

Kellemes estét, khm: késő éjszakát!

Már hiányoltam a társaságot, mostanában nem voltam eléggé leköt ez a paradicsomtermesztés. Sajnos rengeteg nyűgöm-nyavjám akadt, ami folytán rengeteg kérdés is felhalmozódott bennem (egyesek örömére), de vegyük csak szépen lassan őket, ami eszembe jut, vagy amit kiemelkedően fontosnak tartok, azt megkérdezem.

 

Gondom: furcsán viselkednek a palántáim, kezdek egyre frusztráltabb lenni. Állapotom szemléltetésére: megyek a piacon, és körülbelül a sárga irigység fog el, ahogy meglátom a mások palántáit. De hát nekem nincs üvegházam, fóliasátram, sőt még fűtött déli ablakom sem; palántáim egy csoportja március 20-a körül lett elvetve, amit tudtam megtettem értük... de majd bővebben is elmondom. Valami tipp kellene, amivel kicsit rá tudnám vezetni a palántákat a növésre, hogy ne sza*akodjanak már ilyen törpe állapotban tovább, hiszen így is szorít az idő, ojj de még mennyire szorít. Persze ez az első próbálkozásom, számtalan dolgot csinálhattam rosszul, de hibáimat a legminimálisabbra próbáltam csökkenteni, mindemellett sajnos olyan hibák csúsztak be amelyek kimagaslóan kellő figyelmet érdemelnek, mint például a palántaföld milyensége. Sajnos tápanyaghiányos, talán túl kötött, tőzegmentes, szerves trágyázatlan földbe lettek ültetve. Igen, egy életre szóló lecke, ne higgy a színesebbnél színesebb és kellemesebb hatást gyakorló palántaföld csomagolásoknak. Persze nem bíztam teljesen a "csomagolás benyomására", így hát szerencsémre kevertem a földhöz laza, jó minőségű (jó árú, de bizonyítottan az általam próbált legjobb) földet is, ... és így tovább, és így tovább....

Tehát belassultak a növésbe, levelek sárgultak, lilultak, néha újra  kizöldültek, közben a gomba tenyészeteknek is kedve támadt engem bosszantani,... és tény: bio permetszeren kívül nem használtam csempiont, meg amistart, meg ridomilt, sem dithent, és még is élnek (akaratlanul idegenlégiós kiképzésben részesítettem őket). (tervezem hogy vegesol eReS permetszerrel fogom őket tovább permetezni, majd későbbi kommentekbenben ezt is örülnék, ha kitárgyalnánk)

A napokban adtam nekik lombtrágyát (pedig soha nem gondoltam volna hogy ilyenhez folyamodok, de a foszforhiány tünetei ugyancsak fejüket ütötték (először gondolkodtam erjeszteni valami gabona félét, magvat, napraforgót, mert abban elég sok foszfor van, de egyre gondolkodom, mi van ha nem olyan formában oldódik ki a foszfor, ahogy feltudná venni a palánta, vagy egyáltalán érne-e valamit az egész). Vészhelyzetben rap-pet eresztek nekik, és megjön az életkedvük, ahogy nekem. Csak attól félek nem olyanok mint én.

 

Tehát így áll a szénám (képek):

KÉP; KÉP; KÉP

 

Első kép: még az a szernecse, hogy egy vagy kettő ilyen kis palánta van, de akkor is, én ezekre számítok! Ugyanakkor lett elvetve, mint a harmadik képen lévő Lugas F1 (március .20-21l), akkor ennek mi a baja?

Második kép: áhhh szörnyű... és pont a Schott, azért ilyen kopasz, mert alsó levelei besárgultak és elhullajtotta őket... sajnos a pontos okát én sem tudom, csak tippelni tudok.. rettenetes látvány, csak 18 éven felülieknek ajánlom.

 

TINTUS Creative Commons License 2014.05.10 0 0 12700

Ha folytonérők akkor igen persze akkor ha felfelé vezeted 1 vagy 2  szálon. A determináltat csak akkor, ha nagyon besűrűsödik mert ha nem tud szellőzni hamarabb elkapja a betegség.

Előzmény: vizerg (12695)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12699

gondoltam, hogy ez lehet a "probléma", azért írtam:)

Előzmény: wilona (12694)
vizerg Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12698

Köszönöm :)

Előzmény: il1321 (12697)
il1321 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12697

Az ökörszivet biztosan kell, mert túlságosan elbokrosodik.

A SM esetében általában kell, de attól függ, milyen fajtájú, a fajtakörön belül. Ugyanis nálunk forgalmaznak ezen a néven determinált fajtákat is, melyeknek nincs közük a SM fajtakörhöz. A folytonnövő (indeterminált) típusokat kell.

Előzmény: vizerg (12695)
il1321 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12696
Előzmény: wilona (12691)
vizerg Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12695

Ha már kacsolás téma. Ökörszív, San Marzano paradicsomokat kell kacsolni?

wilona Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12694

Köszi, számomra ismeretlen volt, hogy paradicsom kacsozás. Mi hónaljhajtásnak hívjuk, és azt törjük ki. Kacsként csak a szőlő meg az uborka kapaszkodó vékony hajtását ismertem.

Előzmény: Törölt nick (12693)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12693
igazabol nem kacs,hanem egy egy uj szarhajtas,es a levelek toveben van
Előzmény: wilona (12691)
BAttila1964 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12692

A hajtás(ok) és a levélnyelek találkozása közt.

Előzmény: wilona (12691)
wilona Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12691

Nem szeretnék hülyén meghalni, de hol van a paradicsomon kacs, amit le kell szedni?

Előzmény: Laci/Zápolya (12686)
Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12690

Köszi a tippet, majd kipróbálom.

Ugyan ezen a garnitúrán  már nem mert simán lekacsoztam minden tövet, de holnap kapok még reményeim szerint 15 db- ot és majd azokon hagyom szépen kifejlődni a kacsokat.

:-)

Előzmény: Laci/Zápolya (12686)
Andrea555 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12689

Már az is szép lista amit nem tudsz kipróbálni.... :) Hát még a többi

Előzmény: BlackScorpy (12688)
BlackScorpy Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12688

Kedden és szerdán kiültettem a paradicsomokat, 75 ző lett. Van amiből 1, van amiből 2-3 és van amiből 4 db-ot ültettem (San Marzano és Amish paste).

Néhányat nem találtam meg, ill. csak az üres poharát. Vagy ki sem kelt, vagy palántadőlésben elhunyt, vagy a pikírozás után. Így ezeket idén nem tudom kipróbálni: Brazil csoda, Rosalita, Criolla Quetzaltepeque, Pomme Rouge de Montpellier, Matina, Kenyai.

Majd jövőre. Hely se lenne nekik.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12687
meg mjndig nem latom,hol irtam.

jgen, serto olyan mondatokba belekotni, amit a msik nem mondott.
Előzmény: Szabadbatthyany Béla (12684)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12686

Dugdosd le a kacsokat. Az is legyökeresedik. Felér egy palántával!

Előzmény: Szabadbatthyany Béla (12685)
Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12685

Hja.

Hogy valami idevalót is írjak:

A "Cinkotai Paraszt"- ot lekacsoltam, állítólag a hétvégén még kapok 10- 15 db palántát!

:-)

Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12684

Kedves Babette, íme:

 

 

Martinland  12667 hsz- így szólt:

„Na erre varjatok gombot :)

Ez vagy kamu vagy tényleg a krumpliba oltotta a paradicsomot, elvileg működhet, hallottam már ilyet, de még sosem láttam!”

 

Amire Te így reagáltál a 12669- edben:

„simán működik.

olvass utána Micsurin elvtárs munkásságának”

 

Erre írtam én a 12673- ban, hogy:

„…Micsurin elvtárs nem foglalkozott sem burgonya, sem paradicsom nemesítéssel.

Ő gyümölcsfajokat és fajtákat nemesített, eredményesen. A különféle irodalmak szerint mintegy 300 új fajtát állított elő.….”

:-)

 

Szerintem túltárgyaltuk ezt a Micsurin- témát. Remélem, hogy nem voltam sértő a hozzászólásaimban, de ha netalán mégis akkor most az elnézésed kérem.

:-)

Bevallom neked őszintén, hogy erre a Micsurin témára azért kattantam  rá, mert kb. 15- éve történt, hogy összeakadtam a neten egy orosz hölggyel, akivel  -egyebek mellett-   a növényfajtákról is beszélgetve elkezdtem neki magyarázni, hogyan történik a fajták nemesítése, kiválasztása, elismerése, stb. Erre félbeszakított, mondván Ő azt nagyon jól tudja, hogy miről van szó, mert a nagymamája Micsurin munkatársa volt.

:-)

Előzmény: Törölt nick (12683)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12683
engem csak az erdekel, hol olvastad tolem,hogy micsurin elvtars szemelyesen foglalkozott paradicsom krumplira oltasaval.
te olyan okos vagy, biztosan be tudod idezni.
Előzmény: Szabadbatthyany Béla (12679)
martinland Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12682

:), ennyi!

Előzmény: Rhéman (12681)
Rhéman Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12681

A középkorban a "tudósok" késhegyig menő vitát folytattak arról, hogy a férfiaknak eggyel kevesebb bordája kell legyen, mint a nőknek.

 

Azt mondták, hogy azt az egyet elhasználta Éva teremtésére az Isten.

 

Nem jutott eszükbe megszámolni, pedig hulla volt bőven.

 

Megrendeltem a magot. Aztán meglátjuk jövőre, pláne, ha megjön. :)

 

 

Előzmény: martinland (12680)
martinland Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12680

Na hát ennyit nem ér ez a PARI-KRUMPLI zagyvaság, hogy összevesszetek rajta. Rövidre zárva, sztem óriási marhaság, hogy egy ugyan magból krumpli és pari is fejlődjön.

A krumpliba pari oltást pedig ki fogom próbálni az idén, mert már halottam sikeres oltásról, de termésről még nem.

Lassan amúgy is itt az ideje a zöld oltásnak.

Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12679

Szia még egyszer!

 

1.)

"a hibridizálás nem feltétlenül nemesítés. úgy egyébként."

Ezt a mondatot én szégyellném leírni.

/Ezért  is idéztelek téged. :-) /

A hibridizálás a nemesítés egyik alapvető módszere.

Az MTA Mezőgazdasági Kutatóintézete (Martonvásár) éppen az idén tartott tudományos ülés keretében megemlékezést "60 éves a magyar hibridkukorica" címmel.

http://mta.hu/iv_osztaly_hirei/60-eves-a-magyar-hibridkukorica-132905

:-)

 

2.)

"tessék a könyv"

Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem.

Ez a könyv nekem is megvan  -valahol a padláson-   anyám biológia szakos tanár volt. Őszintén bevallom, hogy nem olvastam el A - Z-ig, csak beleolvastam valamikor réges- régen.

:-)

 

3.)

"Tehát: ha figyeltél volna, és nem leoltani akartál volna mindenáron, arról volt szó, hogy működhet-e krumpli alanyon paradicsom."

'Tehát: ha figyeltél volna' akkor tudnád, hogy én egyáltalán nem akartam leoltani, sőt oltásról egyáltalán nem szóltam itt.  Micsurin elvtársról mindössze annyit jegyeztem meg, hogy ő gyümölcsfajtákat nemesített, mégpedig  igen eredményesen.

:-)

 

4.)

Ha Te valahol ebből a szövegből  (vagy bármi más írásból) azt a következtetést vonod le, hogy Micsurin paradicsomot oltott burgonyára akkor azt ajánlom, hogy inkább jelentkezz politikusnak!

Én ebből a szövegből úgy látom, hogy   a  Moszkva környéki   N. V. Bruszencov micsurinista növénynemesítő oltotta a paradicsomot a burgonyára.

Vagy Te talán nem ezt olvasod ki ebből a szövegből?

:-)))

 

5.)

Most pedig elég az offolásból, átmegyek ontopicba vagyis kimegyek  a kertbe és lekacsozom a 'Cinkotai Paraszt' fajtájú paradicsom ültetvényem.

:-)

 

Szia!

:-)

Előzmény: Törölt nick (12676)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 12678

ezt a hozzáállást nem fogod tudni elmosni pár szmájlival.

 

témát veled lezártam.

Előzmény: Szabadbatthyany Béla (12677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!