Keresés

Részletes keresés

-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5021
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5020
Ennek alapján, amit itt leírnak, az Elocom-ot is csak orvosi ellenőrzés mellett lehetne használni:

KATTINTS IDE!
dűzni Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5019

Nekem csak ez használt-használ.

Egy évvel ezelött olyan iramban kezdett rajtam terjedni a sömi, hogy azt hittem nem lesz vége sosem.

Nekem nagyon jó volt tavaly.Hónapokra eltűnt a sömör.

Előzmény: csabesz32 (5017)
macmelon Creative Commons License 2007.06.10 0 0 5018
Miért lenne szar? Ez egy orvosság, amit a megfelelő módon, az ismert és nem ismert kockázatok és mellékhatások mérlegelésével sokan-sokan használunk. Sajnos jelenleg a legjobb segítség sokunknak.

Ez a szar.
Előzmény: csabesz32 (5017)
csabesz32 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 5017
Jesszus, ti ezt a szart magatokra kenitek?
Előzmény: ötfelezős (5012)
dűzni Creative Commons License 2007.06.10 0 0 5016

Csak a két tenyeremen.(régen tettem fel képet is )

De ott sokszor.

 

Előzmény: macmelon (5015)
macmelon Creative Commons License 2007.06.10 0 0 5015
Orvos.

Megamnak ellentmondva annyit válaszolnék, hogy ha nem nagyon-nagy testfelületen alkalmazatad, akkor én kizártnak tartanám a nem helyi hatást. A leírt tünetek pedig mástól (is) lehetnek.

(És ugy az orvos azt is biztos elmondaná, hogy szetroidot nem hagyunk hirtelen abba. Persze kivéve ha tényleg attól vannak a mellékhatások.)
Előzmény: dűzni (5014)
dűzni Creative Commons License 2007.06.10 0 0 5014

Amit én tapasztaltam, hízás pocira, komoly hangulat változások, enyhe depi, esténként sok Tv-séta-kevés alvás.

Szerintem van alapja.

Remélem még nincs komoly bajom.

Azonnal abbahagytam.

Most mijön?

Előzmény: sammakko (5013)
sammakko Creative Commons License 2007.06.10 0 0 5013
Oké-oké: mea culpa...
Előzmény: ötfelezős (5012)
ötfelezős Creative Commons License 2007.06.10 0 0 5012
Tessék:

 

Helyi kortikoszteroidok hatáserőssége:

IV. Igen erős szteroidok: Dermovate

 

A Selye János magyar származású világhírű orvoskutató által kidolgozott és leírt stresszelmélet tárgyalja azokat a mechanizmusokat, amelyek képessé teszik az egészséges szervezetet különféle nehéz fizikai és pszichés megterhelések ("stresszek") leküzdésére. Ezekben a folyamatokban döntő szerepük van a mellékvesekéreg hormonjainak.

 

Ezen kívül a kortikoszteroid terápiával kezelt betegekben - a gyógyszer mellékhatásaként - kialakulhat hangulati rendellenesség, aggódás és depresszió.

 

Úgy nem baromság, hogy klinikai zárójelentésben olvastam, ismerősnél.

Előzmény: sammakko (5010)
dűzni Creative Commons License 2007.06.10 0 0 5011

Figyelek.8-)

Azért van alapja.Mellékvese fokozott működése-kortizon-alvás probléma-hasi hízás- pszihés bibi.

Tehát azért van alapja.

 

Előzmény: sammakko (5010)
sammakko Creative Commons License 2007.06.10 0 0 5010
"idegösszeroppanást is kaphatsz"

Ezt a baromságot meg hogy sikerült összehozni?
dűzni Creative Commons License 2007.06.10 0 0 5009
Az ideg összeroppanás már megvolt, a következő mi?
Előzmény: ötfelezős (5006)
macmelon Creative Commons License 2007.06.09 0 0 5008
"Szabad a dermovate krémet hetekig priváte használni?"

Szerintem ilyen kérdésekben elsősorban a kezelőorvosodra, másodsorban a betegtájékoztatóra támaszkodj!

(Egy amatőr agysebész)
Előzmény: dűzni (5004)
ötfelezős Creative Commons License 2007.06.09 0 0 5007
Ja, a válasz egy szó: hormon.
Előzmény: dűzni (5004)
ötfelezős Creative Commons License 2007.06.09 0 0 5006

Te nem olvasol fórumot? Alább írtam, nekem azt mondta a bőrgyógyász, havonta 1 hétig szabad használni.

Egyébként a "másik oldal" képviselői szerint sokkal ritkábban.

A kezelési utasítása magában elég riasztó, nem kaptál hozzá? Ha túladagolnád (ami, gondolom, úgy derül ki, hogy MÁR túladagoltad), még abba se szabad hirtelen hagynod, idegösszeroppanást is kaphatsz, vagy mást.

Előzmény: dűzni (5004)
macmelon Creative Commons License 2007.06.09 0 0 5005
Meg is érdemelte, mert abban volt a lényeg! :)
Előzmény: RTH41 (5002)
dűzni Creative Commons License 2007.06.09 0 0 5004

Sziasztok!

Sajnos elég stresszes (nagyon stresszes) időszakban vagyok, mind a két tenyeremen erősödik a sömi.

Két hete kenem dermovate+gumi kesztyű kombinációval.

Most nem lobbant be mint tavaly (fotó), de nem is múlt el.

Tavaly 3 hét után nagyon durva állapotból semmivé lett.Most elég makacs.

Szabad a dermovate krémet hetekig priváte használni?

Ha nem akkor miért?

 

ötfelezős Creative Commons License 2007.06.08 0 0 5003
5000 Ft-os biorezonanciás sündisznók rózsaszín kenőcse...
RTH41 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 5002
Elvitted az 5000-est!!!:-)
Előzmény: csabesz32 (5000)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.06.08 0 0 5001
Én egyszer teljesen elhültem a csodálkozástól. Egy olyan ismerősöm hívott fel, aki végülis barátom is lehetne, ha többet találkoznánk, de ritkán is látom, meghát a viszonyunk sem baráti, inkább csak ismerős, de végülis jóban vagyunk (faterjaink munkatársak voltak és barátok).

Felhív azzal, hogy tudja, van nekem ez a pikkelysömör és épp most böngésznek egy gyógyfüves könyvet a barátnőjével, mert ilyen és ilyen problémája van (nem bőrgyógyászati jellegű, teljesen más) és látta ő a könyvben, hogy vannak olyan gyógynövény készítmények, amik jó hatással vannak a sömörre, ha gondolom, akkor kölcsönadja a könyvet, stb. Ezért felhívott! Mobilon, nem sajnálva a pénzt (pedig nem milliomos)!

Namost ez így leírva, nem ismerve a szituációt talán nem igazán érdekes, de őszintén szólva vannak közeli barátaim, akik eddig a szintig nem jutottak el tizenakárhány év alatt (bár jól esett volna) és rendkívül meglepett, hogy pont ő gondol rám, akiről nem is sejtettem volna. Elmondhatatlanul jól esett, ezt mondtam neki is...érdekes, hogy miket hoz az élet.
Előzmény: csabesz32 (5000)
csabesz32 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 5000
macmelon nem hülye, végre megvillantotta a humorát is :).
Abban egyébként igaza van, hogy nem azzal kell kezdeni, hogy te majd segítesz. És azért mondtam, hogy mutassa meg a fórumot, mert azért az nem ugyanaz mintha odaállítana hozzá egy kenőccsel, hogy ezt kend rá hátha majd elmúlik. Szerintem ezt nagyon tapintatosan is lehet csinálni, úgy hogy abból nem lesz gond. Viszont én pillanatnyilag nagyobb segítséget egy sömörösnek, minthogy megmutatom neki a fórumot nem nagyon tudok elképzelni.
Én legalábbis sose vettem zokon ha a barátaim megkérdezték mi ez és miután közöltem akkor rögtön javasoltak gyógymódokat pl: akupunktúra biztos segít, Hallottam-e már a diprosalic nevű kenőcsről stb. Az egyik egyszer nekiállt reszelni a körmömet mert szerinte úgy majd szebb lesz:))
Előzmény: henci2 (4998)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4999
Halánték? Fültő mögött...ajajjj...szerintem is keresned kellene egy jobb bőrgyógyászt!...ez sömörgyanús azok alapján, amit leírtál...

Az ekcéma makacs ugyan, de nem gondolom, hogy ne lehetne tőle megszabadulni. Aki apámnál súlyosabb ekcémás, az festi magát, már ott tartottak, hogy levágják a lábát. Mégis meg tudott gyógyulni, mára teljesen gyönyörű a lába (mármint ami az egészségességét illeti ugye...khmm)! Szóval ekcémából fel lehet gyógyulni úgy, hogy nem létezik, hogy napok, vagy egy hét múlva kijönne újból. Én sömörre tippelek ennyiből, amit írtál, mégha úgyis, hogy ekcémából indult, de elsömörösödött a terület...
Előzmény: jofan (4994)
henci2 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4998
Te annyira, de annyira hülye vagy!!:-))))))
Előzmény: macmelon (4988)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4997

Off:

 

Az éjjel én is megmentettem egy sünit, ezt most levittem a kertbe, hátha megmarad nálunk. Valamiért rendszeresen bejárnak a kutyaudvarba (szerintem a kutyák fazekában keresnek maradékot), és a kutyák rettenetesen ugatják őket.  szerencsére az új kutya nem bántja, a másik pedig már túl öreg - fiatal korában sajnos addig dobálta őket, míg belepusztultak.

Előzmény: RTH41 (4992)
halmus Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4996

Kecskeméti úr csak a rózsaszín kenőcs szintjén érdekelt, de blaumatch írja, hogy betiltották. Kecskemétinél kb. 15-20 éve voltam, még a biorezonanciát sem csinálta, de a diétás tanácsa bejött 10 napig csak krumpli és rizs. Egyszer meg tudtam csinálni, el is múlt minden foltom, a fejemről is letisztult. 2-3 hónapig voltam tünetmentes.

Viszont a biorezonanciával sikerült leszoknom a cigiről és nagyon nagyon sok akarerővel és szenvedéssel 2 és fél éve.

Előzmény: Old England (4984)
macmelon Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4995
"De azt már nem, ha stresszelnek vele, hogy mikor próbálom ki... "
Teljesen egyetértek.

(Az egyik barátoméknál a sün bement a lakásba, ott alig lehetett elkapni, mert olyan gyors, és jól elbújt! :)
Előzmény: sammakko (4993)
jofan Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4994

Szióka!

Hát valóban idáig minden bőrgyógyász azt mondta ,hogy ekcéma. Amit én sem értek igazán, hogy ha nem kenegetem a krémekkel amit kevergetnek, és nem mosom kátrányos samponnal (hajas fejbőr) Akkor miért jön vissza újból.!! Nem rég mindkét oldalamon jött ki nagyon be voltam tojva. van kis Aloe növénykém és azzal kenegettem meg krémmel amit kevert egy bőrgyógyász ismerösöm. nagyon szépen elmúlt, viszont pikk-pakk kijött megint a halántékom, fültő mögött.:(((( Pár nap kenegetés aztán jó megint pár napig 1 hétig.:((( Lehet kéne keresnem egy normális bőrgyógyászt??De hol lehet ebben az országban normális orvost találni mostanság?? Káosz!!!

Előzmény: -=Zsoca=- (4956)
sammakko Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4993
Ne akard megmenteni. Én pl. nem mint betegséget hanem mint állapotot fogom fel. Szóval senki ne akarjon segíteni rajtam. Szívesen veszem, ha a barátaim családtagjaim szólnak, ha valamilyen új dologról hallottak. De azt már nem, ha stresszelnek vele, hogy mikor próbálom ki... Az én bőröm, az én döntésem. Tuti bezárkóznék, ha egy új ismeretség ezzel foglalkozna, még ha jószándékkal teszi is.
Előzmény: zzzwww (4975)
RTH41 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4992
off

Képzeljétek van egy süni a kertünkben, a szomszéd komposztálója alatt lakik és esténte a mi kertünkbe jár enni. Már az első alkalommal megengedte, hogy óvatosan hozzáérjünk, megsimogassuk. Tegnap meg beültük a fűbe és odajött hozzánk, körbeszimatolt minket, sőt a tenyerünkből ette a cserebogarat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!