Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64891

Én többnyire elöl ülök, a szélvédőm meg nem fóliás.

Vagyis biztosan nagy előny, hogy ha az autó pozíciója és a napállás is úgy alakul, akkor mondjuk az a tenyérnyi hely amit a nap megsüt az oldalablakon át , nem úgy melegszik, de én, ott elöl bizony k.rvára izzadok. Ha meg feltekerem a klímát, akkor az orrom meg a mellkasom lefagy, jól megfázok, de a hátam ugyan úgy izzad, meg a kezem is a kormányon...

 

De mondom, én nem vagyok a fólia ellen, csak én azt nem hiszem, hogy a meleg ellen valamit is érne...

Előzmény: kkn (64890)
kkn Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64890

Ez az én tapasztalatom. Ez is sötétkék, és iszonyúan felmelegszik. De az autó használata nálam nem abból áll, hogy beülök az álló autóba, és szaunázok benne. Akkor tényleg nem ér sokat a fólia, hiszen felmelegszik az autó..

Amikor elindulok, és jó idő múlva lehűti a klíma, akkor ér valamit, nem éget, ez a legjobb, ( a Skodánál sajna nem lehetett hivatalosan elől, szenvedtem is pl. egy három órás út alatt, úgy pirította a kezem az UV ).

Ráadásul az enyémben még lemezre van ráépítve a burkolat, és maga a műszerfal is sokára hűl le benne a légcsatornákkal.

Előzmény: Törölt nick (64887)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64889

Én is azt írom amit tapasztalok. Fólia ide vagy oda, bizony baromi meleg van a kocsiban ha süti a nap.

A klímám ugyan jó, de az meg nem egészséges hogy a mellemre fújja a hideg levegőt, a hátamon meg csorog az izzadtság...

 

Meleg ellen egy orvosság van. Hüvös garázsból kell indulni és érkezni, közte meg klímával közlekedni. Ha ez nem lehetséges, akkor bizony meleg van...

Előzmény: joco145 (64888)
joco145 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64888

Ezek a gyártó által megadott adatok, és lehet, hogy van bennük egy kis reklám miatti csúsztatás, de amikor a saját bőrömön éreztem a különbséget, azt nem kellett sem sem cáfolni, sem megerősíteni. Az is igaz, hogy nekem körbe volt fóliázva a gép, "A" oszloptól hátrafelé, "A" oszlopig, de annak már jó ideje, azóta sem a Nap, sem az autóüvegek, sem pedig a fóliák nem ugyanazok. :-D

Sajnálom, hogy eddafan01 car-társunkat egyre nehezebb helyzetbe hozzuk a döntését illetőleg. :-)

 

Előzmény: Törölt nick (64885)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64887

Ez szerintem a reklámszöveg, biztosan valami fólia csomagolásából idézted:-)

 

Én csak azt tudom, hogy a kocsimban ugyan úgy 100 fok van, hiába a fólia. És bizony a klíma nálam is az első 10 percben csak kavarja a levegőt, hiszen a levegő a 100 fokos műszerfal mögül jön, minden, csak nem hideg.....

 

Nekem fóliás az autóm, de nem hiszek benn, ez olyan mint a Spuri. Kipróbáltam azt is, de a kocsim ugyan olyan jó volt előtte is mint utána:-)

A hővédés kedvéért nem fóliáztatnák. Hogy egy autóban a napon 100 fok van vagy 99 szerintem mindegy....

Előzmény: kkn (64884)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64886

A legtöbb hő a kocsin belül keletkezik, és mivel az oldalablakok ugye majdnem függőlegesek, ott jut be a legkevesebb fény. Ahol sok bejut, az a nagy szélvédő, ami ugye nem is lehet fóliás, így az én műszerfalam is 100 fokos, mint bármilyen más autóban is...

Meg szerintem a felhevült karosszéria is sugároz befelé hőt, ezen megint nem segít semmit sem a fóliázás.

Kíváncsi lennék, hogy egy fóliás és nem fóliás autó között mi lenne a különbség, ha mérnénk. Van ugyan egy olyan mint az enyém a cégnél egy kollégának, de az övé nem fekete, így nem lenne igazságos méregetni, de egy nem fóliás feketével összemérném szívesen. Én esküdnék, hogy az enyémben van melegebb....

Előzmény: Meister (64883)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64885

Igen, ez a reklámszöveg. Nagy része igaz is, nekem csak a hökintartó tulajdonsága nem tünik valósnak. Mondom ezt mint egy felhasználó....

Előzmény: joco145 (64881)
kkn Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64884

Amit én rakattam, az is UV-t, és infravöröst is szűrt. Az infravöröst is olyan 60-70%-ban tartja vissza, mint írta, árnyalattól függetlenül. Ez a hőáteresztés. Az más kérdés, hogy, mint írják, a hő másik része a kívülről átmelegedett kasztnin keresztül képződik, de az üvegek a gyenge keresztmetszet, mert azokon keresztül közvetlenül melegszik a belső, nem közvetve.

 

Akkor az utolsó bekezdésed. Sajna pont fordítva működik a dolog, mint ahogyan gondolod.

A kasztni nem engedi át a közvetlen hőt, hanem elnyeli. Az üveg átengedi, tehát nem ő melegszik, hanem közvetlenül ami mögötte van, a levegő. Ami így nem jó, hanem pont, hogy rossz.

Persze ott az előbb leírt dolog, a hőátadás, de amíg melegszik a kasztni, addig lassabban melegszik bent a levegő. Tehát pont ezt tapasztaltad, hogy a fóliás üveg úgy viselkedik, mint a lemez, nem engedi át a hőt, hanem elnyeli. A fóliázatlan meg nem meleg, de ez nem előny, mert az az infravörös tartomány, ami átment rajta, az már hamarabb a benti levegőben van.

Azután, ha elindulunk, akkor a klímával hűtjük a benti levegőt, de lehűtés után kevesebbet kell később dolgoznia, ha nem kell a beáradó napfény hőjét is közvetlenül hűtenie, mert a lemezek, és a fóliás üvegek felfogják.

 

Meg az ember nem egy kalibrált műszer. Ugyebár nyáron is inkább árnyékba húzódunk, mert a hőérzetünket javítja, hogyha nem közvetlenül süt a nap minket, ami plussz hőfelvétellel jár, mint az árnyékban, amikor csak a levegő hője melegít. A fólia is ugyanezt teszi, lefogja a téged érő közvetlen infravörös sugarakat, ha olyan szögből süt.

Én má a második kocsin használom, és én úgy érzem, nekem használ. Ha meg olyan érzésem van, akkor nekem jó.

Előzmény: Törölt nick (64880)
Meister Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64883

Igazából nem a hőttartják kint. A hő a kocsin belül keletkezik. A beeső fény infravörös (nem uv) része hordozza, s a belső felületeket melegíti fel.

Olyan fólia, ami ezt visszaveri, az segíthet.

De nekem még nem volt ilyen gondom, a hátsó ülésre is mentbelég hideg... Vagy csak nem szóltak? :-)

Előzmény: Törölt nick (64880)
Meister Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64882

Ha a klímát a szélvédőre állítod, akkor megy hátra a legtöbb. 

Előzmény: Törölt nick (64879)
joco145 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64881

A nagyon vékony fólia valójában több rétegből áll. A 3M fóliái a rétegeknek köszönhetően képesek a kívülről érkező UV 99%-át visszaverni, 70-80% ragyogáscsökkentő, 60-65% hőkinntartó, illetve 70-75% teljes napenergia visszaverő tulajdonsággal bírnak. Bizonyos 3M fóliák fémgőzölt rétegeket is tartalmaznak, de ezek már inkább épület, és nem autóüveg fóliák.

Előzmény: Törölt nick (64880)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64880

Szerintem a fóliázás csak optikai dolog.

Semmi logikát nem látok benn, hogy egy nagyon vékony fólia hőt szigeteljen (létezhet ilyen, de nem műanyagfólia, hanem esetleg valami vékony kerámiabevonat, vagy fém lehetne erre képes, nagyon korlátozottan.)

Söt a sötét színe miatt megkockáztatom, hogy még több hőt szív magába.

Nekem fekete autóm van, fóliázva. Napon kb. félpercenként melegszik egy fokot. A fóliázott ablak, ha rásüt a nap, teljesen úgy beforrósodik mint a fényezett felületek, míg a szélvédő nem...

Előzmény: Törölt nick (64879)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64879

Szia!

A klíma jó hisz mint az első ilyen témájú hozzászólásomban írtam 4-5 fokos levegőt fúj. Tavaly volt feltöltetve és ott ilyen rácsbadugós hőmérővel néztük hogy belső levegőkeringetésen 4,1 foknál kapcsolja ki a ventit aztán felment 6-7 fokra majd megint bekapcsolt a venti és megint lement 4,1-re.

Szóval a klímának semmi baja de azzal a klíma sem tud mit kezdeni ha hátulról süt (éget) a nap. Amit én hiányolok az a klímának a hátsó ülésre történő kivezetése. Mert így elől megfagytunk a klímától de hátul alig érződött a hatása hisz a nap telibe kapta a hátsó ablakot és azon keresztül sütött befelé.

Említettem ültem már fóliázott kocsiban egy 2007-es leonban aminek ha jól tudom szintén gyárilag szinezett üvege van. A tulaj mégis lefóliáztatta egyrész ő is a hővédelem miatt másrészt neki tetszenek a sötítített üvegű autók. Nos mikor utaztam vele akkor a kocsi hőmérője 34 fokot mutatott. Manuális klímás az autó és 1-es ventillátor fokozaton tartotta a kellemes hűs levegőt úgy hogy a hőm szabályozó nem volt a leghidegebre állítva.

Ilyet a swift (de szerintem egy márka se) gyári szinezett üveg nem tud :)

Előzmény: Meister (64872)
joco145 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64878

A víz nagy része ki van dolgozva a fólia alól a felrakáskor, ami pedig nincs az egy éjszaka alatt nem szárad ki, kicsivel több idő szükséges hozzá. Ami nem látszik a felrakást követő egy órán belül, az a 3M fóliáknál utólag sem fog előjönni, ha pedig hiba van a fóliázásban, az már szinte minden estben a felrakáskor is látható. A Llumart nem ismerem, de a 3M-ből pár tekercset volt szerencsém felrakni, én azt bátran merem ajánlani.

Előzmény: BoGar (64875)
_nasszer _ Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64877

ez egy vélemény volt

tisztellek bacsüllek,mert lagalább nem fake nickc vagy ahogy ambrus  g által én meg de

Előzmény: _nasszer _ (64876)
_nasszer _ Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64876

Már mondtam hogy benéztem a rajzot.Mit  lehet ezen  nemérteni??????,fasznak kell körmöndatokban dumálni?

Előzmény: BoGar (64874)
BoGar Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64875

Hát azért szerintem nem minden látható rögtön, mivel vizes részre viszik fel, egy éjszakán át szárad, utána is jöhet elő bármi, a száradás közben.

Előzmény: joco145 (64873)
BoGar Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64874

Mivel a hozzászólásban semmi nem utalt arra, hogy a elsőt is lefóliázná, nem igazán értettem a felháborodásodat sés a töbi beírást. Értem én, hogy te ellenzed, de amit írtál, azt a látszatot kelti, mint ha sehova sem lehetne fóliát rakni. Amit meg az üvegekre írtál ... (A fólia nem egyenlő az üveggel. Tehát már csak logikailag sem állná meg a helyét az, amit mondasz. Ha a fólia B oszloptól hátra tiltva lenne, az akkor sem jelentené azt, hogy a gyárilag üvegg nélküli furgonokba ablakot kellene vágni.)

Előzmény: _nasszer _ (64870)
joco145 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64873

A 3M fóliák erős, karcálló bevonattal vannak ellátva. A garancia arra van, hogy a fólia nem válik le az üvegről, nem fakul ki, nem változik meg a színe, nem repedezik ki, nem hólyagosodik. Ezek a tulajdonságok egyébként 5 év után sem fordulnak elő a 3M fóliáknál, nyugodtan választhatod azt is. A mozgatható ablakokat felesleges kiszedni fóliázáshoz, szépen felrakható a fólia a helyén is. 5 ajtó esetében, a hátsó ajtó, oldalsó kisablakát érdemes kiszerelni, hogy szépen illesztési hézag nélkül kerüljön rá a fólia, és ne "világítson" a fólia széle, és a gumi közötti terület. Nem tudom, hogy mit ellenőriznek le a Llumarosok másnap reggel, ha koszos a fóliázás, por kerül alá, megtörik, meggyűrődik a fólia, túl nagy az üveg szélénél az illesztési távolság, stb. stb. akkor az már a felrakást követően látható. Feleslges egy éjszakát a műhelyben pihentetni. Amire majd figyelj, hogy a fóliázást követően legalább egy napig ne mozgasd a mozgatható ablakokat.

Előzmény: Törölt nick (64855)
Meister Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64872

Ok, csak a suzukiban eleve sötétített UV-szűrős ablakok vannak. Itt a plusz matrica nem ho annyit. Szóval a klimát csináltasd meg, mert nem a matrica lesz a megoldás. S ha a pénz számít, ahogy írod, akkor a klíma olcsóbb is, ha nincs komoly baja...

Előzmény: Törölt nick (64869)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64871

Nekem 3M van. 5 éves, nincs rajt karc, teljesen olyan mint újkorában volt.

Előzmény: Törölt nick (64869)
_nasszer _ Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64870

Nyilván nem csak a b oszlop mögötti részre gondolok, hanem arra ami mindenhol fóliás,és át se látni az autón.

Ha a b oszlop mögött tilos lenne,gondolom a caddy furgonok ba is üveget kéne vágni körbe

Szóval nem egyről beszélünk asszem.De én néztem be a rajzot.

Előzmény: BoGar (64864)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64869

Sziasztok!

 

Köszi a sok hasznos tanácsot.

Melyiket választanám? Magam sem tudom...

A pénz sokat nyom a latba, de a másik oldalon ott van a 10 év gari a nagyobb márkanév. Szóval még filózok rajta egy keveset :)

Ültem már fóliás autóban igaz az full fóliás volt de a hőérzet valóban sokkal jobb volt benne.

 

Üdv!

 

kkn Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64868

Persze, ízlésről felesleges vitázni.

 

Dehát a gyári zöld üvegek is sötétebbenek látszanak az ezüstnél többnyire, és a fólia csak az árnyalaton módosít, nem az alapvető optikai hatáson. Tehát ezüst autóra bóvli az ablak kinézete is, hehehe...

Előzmény: Törölt nick (64865)
kkn Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64867

Már korábban írtam kompletten a fóliázást, hehehe. Mert ott is van, és arra írtam, hogy a min. 70%-ot hozza műszer szerint, 71, vagy 72 volt. Arra is ragasztott műbizonylat matricát a fóliás.

Előzmény: BoGar (64863)
kkn Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64866

Én anno láttam egy fehér Fabia kombi van-t, amin a lemezek le voltak így végig feketítve. Akkor már eleve tudtam vétel előtt, hogy az oszlopokat is lefóliázom ( pont a fórumtárgy Swift II oszlopfóliáiból oldottam meg, hehehe... ). Hozzájuk az üvegek is, és így kiadja az ablakok enyhén kupés vonalát hátul.

Előzmény: Törölt nick (64861)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64865

Nem tudom, nekem ezüst autóhoz inkább bóvlinak tünik mint jónak, de ez izlés kérdése.

Előzmény: BoGar (64863)
BoGar Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64864

Nem csak -2 fok, de UV szűrés is, állagmegóvás. Na meg mi ez, hogy leszedjük, meg felrakjuk, meg rendőrnek adunk valami támadási felületet?! B oszlop mögé azt rakok, amit akarok, rendőrnek köze nincs hozzá! És a műszaki vizsgára sem kell leszedni. Csak szólok. Ne beszélj hülyeségeket, kérlek!

Előzmény: _nasszer _ (64858)
BoGar Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64863

Szerintem a Fábiának jobban áll, mint a Mercinek. Szerintem annak még az elsőjére is mehet világosabb, hiszen annak még gyárligan nem sötétített.

Előzmény: Törölt nick (64861)
BoGar Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64862

Mindenkép a 10 év gar és kiszedős. Az a tuti. Láttam már Thommy Fóliánál, hogy csinálják. Hidd el, az éri meg jobban. A teljes üvegfelület megkapja, tökéletesen eldolgozzák, száradás előtt nem kell le, meg felhúzni, hogy mindenhol eligazgassák. Nem véletlen, hogy a nem kiszedősre 5 év a gar.

Előzmény: Törölt nick (64855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!