Keresés

Részletes keresés

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.07.04 0 0 70

Szia Katafa,

igen, ott is. A lényeg ez a két kiállitás volt, de ha már ilyen messze elmentünk, körülnéztünk kicsit a világban.

Mondanom sem kell, az első utam a kiállításon a Bernina standjához vezetett, ahol már javában hímeztek, varrtak a gépekkel. De kíváncsiságból  megnéztem a Pfaff és a Husqvarna gépeit is. Ezenkívül még az Elna volt jelen, de arra már nem jutott nagyon idő.

Minden bizonnyal ( aki hímzeget...) már találkozott a Zündt cég mintáival. Ők is megjelentek és egyik ámulatból estem a másikba. A standjuk és a megjelenésük pont olyan szép volt, mint a kiállított mintáik.

ISZONYATOSAN drágák a hímzésminták.....

sue

Előzmény: katafa (69)
katafa Creative Commons License 2006.07.03 0 0 69
Merre jártál, Sue? Lyonban?
Előzmény: sunbonnetsue (68)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.07.03 0 0 68

Üdvözlet mindenkinek!

Megérkeztem a világjáró körútamról.

Láttam szépeket: különböző varrógépcsodákat alkotás ( hímzés) közben.

S volt szerencsém kicsit kipróbálni a HViking csoda masináját is!!! Sőt még egy ingyenes CD-t is kaptam egy "gyönyörű" retek hímzésmintájával és némi kis marketing bemutatóval......

Sikerült többféle tűt és stabilizátort is beszereznem.

Végre megérkezett ( a vámhivatalba persze) az Amerikából megrendelt hímzőcérna kollekcióm is.

Remélem, már csak hetek kérdése és kézhez is kapom......C:))))

Sue

Gladiolusz Creative Commons License 2006.06.18 0 0 67
Előre is nagyon szépen köszönöm! :)
Előzmény: palhen (66)
palhen Creative Commons License 2006.06.16 0 0 66

Ha kell valami szöveg, megpróbálhatjuk, hogy elküldöm

neked. Persze kordinálni kell, egyeztetni kell a betütipust, méretet......De egy próbát megér.Kipróbáltam, tudom neked küldeni pcs formátumban. Tehát jelezz, ha érdekel!

Előzmény: Gladiolusz (65)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.06.16 0 0 65
Sajnos nem:( Van benne egy előre gyártott betűkészlet, de meglehetősen nagy méretű, nem volt alkalmas arra, amire most nekem kellett. A Pfaff PCD_Win nevű "őskövülete" van meg nekem, de szinte öltésenként manuálisan kell a mintát tervezni vele. Nem is gyakran használom erre a célra, inkább csak arra, hogy kész mintákba "belenyúlok" ha szükséges.
Előzmény: palhen (64)
palhen Creative Commons License 2006.06.15 0 0 64
A te programmod nem tud betüket digizni? Melyik hímzőprogival dolgozol???
Előzmény: Gladiolusz (63)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.06.15 0 0 63
Sziasztok!

Sue! Igen, a kiscipők ajándékba készültek. Mi volt a gondod a mintával? Van hozzá programod, amivel bele tudsz nézni az öltéstervbe?

Találtam a neten (nem tudom ismeritek-e) egy site-t ahol online lehet szöveget digitalizálni, a mintát emailben elküldik. Hátha segítség lehet valakinek :)
Előzmény: sunbonnetsue (58)
rferi Creative Commons License 2006.06.11 0 0 62
Köszi, megnézem.
Előzmény: szállóhó (61)
szállóhó Creative Commons License 2006.06.11 0 0 61

én a coats tridalia cérnákat szoktam venni, 2500m ha jól emlékszem 1000-1500 ft körül van ha veszel 10 -15 színt egy életre elég :) coats mintabolt, váci út legvége, vagy üllői út végefelé,

a körúti pfaff - varrógépszervíz kft mintaboltban szép madeira cérnák vannak,

vagy ebay, más is írta, stickgarn.

http://cgi.ebay.de/Madeira-Stickgarn-in-Holzkiste_W0QQitemZ4467855991QQcategoryZ27541QQrdZ1QQcmdZViewItem

Előzmény: rferi (60)
rferi Creative Commons License 2006.06.10 0 0 60

És szép himzőfonalat honnan lehetne venni?

Mert amit eddig nekem mutattak, az valahol a katasztrofális és a kétségbeejtő között volt. :(

Vagy csak én nem vagyok tisztában klf. dolgokkal?

Matt, fáradtszínű, vékony, szakadékony nemtommi volt, mindenfelé.

Amit meg kész hímzéseket látok, erős, fényes, vékony fonalakkal készült mind.

Vagy csak túl sokat akarok, azokat a fonalakat nem lehet csak köbméterben megkapni?

Előzmény: szállóhó (57)
palhen Creative Commons License 2006.06.09 0 0 59

Ezt a minta feldarabolást az én progim is tudja, de ehhez agy multi keretet kellene vennem, ami nem kis beruházás. És én sem szeretem a soköltéses munkát, nem hagyom a gépem ott, és nagyon unalmas mellette állni.

Voltam a meseboltban. Hát csodálatos anyagok, újságok.......

Előzmény: Gladiolusz (54)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.06.09 0 0 58

Szia Gladiolusz,

a cipőcskék tündériek! Ajándékba készültek?

Nekem van nagyobb keretem is ( 245mm)de miután a múlthéten a 22000 öltéses minta utolsó 2000 -nél elrontotta a hímzést a gép (a software?)elkezdtem újból.Mikor azt is pontosan ugyanolyan rosszul varrta ki....na most nem hímzek egy kicsit.:-((((

Még próbálom feldolgozni, mi lehetett az oka.

Remélem, neketek több sikerélményetek van.

Sue

Előzmény: Gladiolusz (52)
szállóhó Creative Commons License 2006.06.09 0 0 57

igen lefelé, nekem úgy jött be, de felül is működik.

ha nem hímzőgéppel varrok, hanem a varrógéppel, akkor szebb, ha alul van a hímezőcérna, és a fémszálasak amúgy is szakadékonyak, és az egész papírt rajta hagyhatod a munka végéig.

viszont ha betűket akarsz, akkor felül kell csináldon, mert igy pl cikcakkal simán tudsz folyóírással hímezni, ami csak a színén megy :)

és nem a gép viszi az öltéseket, hanem te.

nem olyan egyenletes, viszont egyedi, sokkal szellősebb hímzésre gondolj, mint a cikcakkos megoldás, amit a kontúrvonalazáshoz használtál.

tényleg olyan mintha zsírkrétáznál,  elsőre próbáld ki ,hogy csak vonalakat csinálsz, fel, le,  vagy kicsi, kb 2 mm-es átmérőjű egymást félig fedő körökből vonalakat.

ha kontúrt csinálok és kb 3-4 szeres sima egyenes öltésből csinálom, mint a himzőgépek, de lehet próbálkozni.

de kell hozzá hímzőtalp, a sima varrótalppal nem megy+keret, hogy feszes legyen az anyag+ merevítés

Előzmény: rferi (56)
rferi Creative Commons License 2006.06.09 0 0 56

Ilyet már csináltam, csak konturvonalnak, és a legkeskenyebb cikkcakkal.

A mintát egy papírra rajzoltam fel, azt rá az anyagra, sima öltéssel végig rajta át a papíron, majd papír letép, és az öltéseken végig a cikkcakkal.

De kitöltést még nem csináltam.

És én a szinén alkottam.

Ez az orsóra dolgozás akkor azt jelenti, hogy a minta végső szép oldala lefelé legyen?

Előzmény: szállóhó (55)
szállóhó Creative Commons License 2006.06.09 0 0 55

sziasztok:)

egy kis adalék a merevítéshez, ha az anyagnak van tartása én simán pelikán ragasztóstifttel alá ragasztok skiccpauszt és amikor kész a hímzés a papírt letépem.

a korntúr meg azért mászik el, mert nem elég merev az anyag, valamelyik irányba nyúlik, erősebb papír közbélést kell alulra használni, vagy átlagost+skiccpausz.

számokat ne kérdezzettek :) én fogásra veszem.

sok papír közbélés az egyik irányba rugalmasabb, figyelni kell, hogy a póló ne pont arra nyúljon:)

feri, nemtom mire kell, de próbáld ki azt, hogy veszel egy sima háztartási varrógépet+ háztartási varrógéphez való hímzőtalpat, kb 1000 ft. + egy kézi hímzőkeretet kb 1000ft + szép cérnákat.

a varrógépen az anyagtovábbítót kikapcsolod, /nem viszi az anyagot semerre/, a szép cérnát befűződ alsószálnak, kicsit lazítasz az orsón, ha vastag a cérna, a kasírozott, vagy bármilyen merevítéses anyagot/ vagy fóliát befogod a keretbe és - nem tökölve - tologatod az anyagot a keretben a gép alatt.

varrhatsz egyenes öltésekkel fel-le vagy cikcakkal, vagy kis köröcskékben követed a mintát. ha többszínű, a söttéttel kezdd, a világosabb maradjon a végére, mert a legutolsó rétegeket  mindig jobban látni. valami olyasmi, mintha szineznél :))))

aprólékos kis mintákat, apró betűket nem tudsz vele kihozni, de nagyobb mintákat igen, sőt ha nagyot csinálsz akár olyan kézi hímzőcérnákat is használhatsz, amik a tűbe már nem férnek bele, de alulra az orsóra még igen.

Előzmény: rferi (51)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.06.09 0 0 54
Sajnos én is csak 120x120-as mintát tudok, viszont van régebbről egy netről letöltött programocskám, amivel nagyobb mintákat szét lehet darabolni. Kicsit macerás a dolog, de ha az ember valamit nagyon meg akar csinálni...... :D Ha érdekel elküldöm neked.
Előzmény: palhen (53)
palhen Creative Commons License 2006.06.09 0 0 53
irigyellek, hogy ekkorát tudsz hímezni. Én csak 10*10 cm-es felületre hímezhetek.
Előzmény: Gladiolusz (52)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.06.09 0 0 52
Sziasztok!

Készült egy "öröm munka" szeretném megmutatni nektek.
Avalonra hímezve Isafil cérnával. A mintáért hálás köszönet Palhennek :)

rferi Creative Commons License 2006.06.08 0 0 51

Aha.

Hát ezt nevezik pofára esésnek! :))

Előzmény: sunbonnetsue (50)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.06.08 0 0 50

Az ilyen "egyszerű házi hímzőgépekhez" csak nagyon egyszerű programokat adnak, ( ill. van bent az árban) amivel a kész mintán minimális módosításokat tudsz elvégezni. Elleneben lehet hozzá venni komoly tervező programot, amivel már tetszőleges hímzés mintát tudsz meglakotni, ezek viszont nem olcsók..... az áruk lehet akár 2-300.000,- Ft is... és akkor ez még nem PROFI.

Sue

Előzmény: rferi (49)
rferi Creative Commons License 2006.06.08 0 0 49

Átfutottam a linkeket, csak úgy nagyjából, mert most nincs sok időm.

De ha a tervezés ennyire drága, akkor az nekem nem járható út.

Viszont felmerült bennem a kérdés:ti hogyan csináltok magatoknak mintákat?

Ti is veszitek? Ha mondjuk vennék egy házi himzőgépet, nem ilyen ipariakat, mint a linkek java, akkor ahhoz nem lehet mintát tervezni, csak pénzért???

Vagy hogy van ez?

Előzmény: Gladiolusz (47)
rferi Creative Commons License 2006.06.08 0 0 48

?????

A tervezésért kell ennyit fizetni?

Ennyi pénzért megtanulom a tervezést!!

Előzmény: Gladiolusz (47)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.06.08 0 0 47
Szép! :) Bár nem egy "kispályás" elképzelés :)
Találtam neked a neten néhány magyarországi vállalkozást, akik egyedi hímzéstervezéssel is foglalkoznak. Ez az egyik linkgyűjtemény, itt a gépi hímzések alatt vannak magyar hímzők. Ez pedig a másik. Esetleg közűlük lehetne valakiket akár emailban is megkeresni és megbeszélni az elképzelésedet. Számíts azonban arra, hogy az ábrádat elnézve, ha ez egy A/5-ös méret, nem lesz egy olcsó mulatság :( arra tippelek, hogy kb. 40000 öltéssel lehet előzetesen kalkulálni és a mintatervezők árai általában 1 Ft/öltés körül mozognak.
Előzmény: rferi (46)
rferi Creative Commons License 2006.06.07 0 0 46

Például egy ilyen?

Gladiolusz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 45
Az bizony! :)

Várjuk az elképzelésedet és hátha van valakinek éppen a tarsolyában is valami hozzá hasonló mintája, ami esetleg neked is megfelelne! :)
Előzmény: rferi (44)
rferi Creative Commons License 2006.05.31 0 0 44

Hát akkor ez nagyon okos masina!

Teljesen beindult a fantáziám! :)

Előzmény: Gladiolusz (43)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 43
Az öltésirányokat és hosszakat teszőlegesen lehet meghatározni, bár az öltéshosszt azért bizonyos határok között érdemes tartani, a túlságosan nagy "áthúzások" a hímzés képének rovására mehetnek. A vastagság nem okoz különösebb gondot, ezek a gépi hímzések meglehetősen vékony cérnával készülnek, nem lesznek olyan "plasztikusak" mint a kézi hímzések.
Előzmény: rferi (41)
rferi Creative Commons License 2006.05.31 0 0 42

Jahogy az link!

Arra emlékszem, a lepkésre!

Nagyon tetszett az ötlet!

Előzmény: rferi (41)
rferi Creative Commons License 2006.05.31 0 0 41

Erre nem emlékszem, de nagyon szép!

És azt meg lehet-e adni valahogy és valahol, hogy az öltések iránya és hossza mekkora legyen?

Mert virágosakat szeretnék, és a levelek erezete illetve a szirmok jó lenne ha megfelelő irányban lennének öltve.illetve jól belegondolva még a szár is, azaz az egész! :)))

(nagy öltésszámot éppen nem akartam, vékonyat szeretnék, gondolom a nagy öltésszám vastagítja is a mintát az anyagvastagság irányában)

Előzmény: Gladiolusz (40)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!